Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Metalfan


Metalfan
senior tag

Hát ez gyönyörű :((( Elég magyarosan távozott...

(#2) kételkedem


kételkedem
addikt

Bár 78 százalékkal csökkent a profit az előző évhez képest, ő búcsúzóul megkapja 3 évi fizetését? Mi lett volna, ha nem csökken, hanem ennyivel nő a profit? Kap egy szigetet a pálmafán?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3) Scalpel válasza kételkedem (#2) üzenetére


Scalpel
senior tag

Nem tudhatod, milyen szerződést kötött, amikor odatették... igen, ha ennyivel nő a profit, lehet megkapja bonusként az egy századát, a CEO meg a tizedét... rendre majd 1 millió és 10 millió dollár...

Egyébként érdmemes a Google számadataival összevetni amik a következők: egy régebbi éves adat alapján mondom, (talán 2006-os, legfrissebbet nem tudom) hogy átlagos negyedéves árbevétel kb. 4 milliárd dollár, negyedéves profit majd egy milliárd... ehhez képest Yahoo nagyon vérszegény...

(#4) emvy


emvy
nagyúr

Egy ekkora vallalat CFOjanak ez tenyleg zsebpenz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#5) Scalpel válasza emvy (#4) üzenetére


Scalpel
senior tag

Írhatom át, hogy legyen értelme válaszként... :)

[ Szerkesztve ]

(#6) copin válasza Scalpel (#3) üzenetére


copin
őstag

4 milliárd usd bevétel édeskevés. Ennyi lenne az internet birodalma?

(#7) Scalpel válasza copin (#6) üzenetére


Scalpel
senior tag

Negyedévente? A semmiből? Szerintem még sok is... az éves 16 milliárd körül volt...

Egy Pfizer éves árbevétele 50 milliárd USD. De ők megvannak 150 éve, és gigantikus mennyiségű asset is van a mérlegben gyárak és egyéb formájában. A Google néhány 100e szervere lófing assetként, talán akkor 6 milliárd assetjük volt... hát szerintem k@rva jól tolják... piaci értékük meg ha jól emlékszem közel azonos volt, Pfizer talán 150 milliárd, Google meg 146 milliárd...

(#8) emvy válasza Scalpel (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah, mondjuk a Pfizer azert kevesbe tudna elertektelenedni adott esetben :)

while (!sleep) sheep++;

(#9) copin válasza Scalpel (#7) üzenetére


copin
őstag

Egy gyógyszergyár azért lényegesen stabilabb alapokon nyugszik, mint egy reklámcég. Egy gyógyszernek sokkal nagyobb az árrugalmassága, a reklám ha baj van (mint most), akkor vagy lejjebb viszik az árát, vagy nem foglalkozik vele senki. Ilyen cégek pillanatok alatt eltűnhetnek a netről és egyesek számára ez a skynet. Mondhatnám komikus.
Ahogy elnézem a Pfizer minden szempontból nagyobb, mint a gugli. Nem baj, más kategória.

(#10) Scalpel válasza copin (#9) üzenetére


Scalpel
senior tag

Persze, csak nem értettem, hogy miért kicsinyelted a 4 milliárd USD negyedéves árbevételt.
A gyógyszerek árrugalmasságába ne menjünk bele, mert egészen más a keresleti oldal, szerintem pont, hogy eléggé árrugalmatlan.

Egyébként nem véletlen, hogy a DotCom lufi kipukkanása óta a nagy alapkezelők (Warren Buffet és a többiek) méginkább messze elkerülik a Google féle cégek papírjait...

(#11) FTeR


FTeR
addikt

azért szokás ekkora végkielégítést adni, h ne rohanjon egyből konkurens céghez az üzleti titkokkal.

(#12) azbest válasza FTeR (#11) üzenetére


azbest
félisten

jaja, még az is lehet, hogy 2-3 évig nem tölthet be hasonló pozíciót / nem mehet hasonló céghez :)

valamelyik apple-hez ment mérnök esetében volt is balhé ilyen dolog miatt :)

(#13) Scalpel válasza FTeR (#11) üzenetére


Scalpel
senior tag

Na igen, ez sem egy lényegtelen szempont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.