Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sixpak


sixpak
nagyúr

Szerintem nem szép ( talán csak furcsa), de mindenképp nagyszerű hír, hogy elkezdenek szállingózni...
Én is be szeretnék nevezni egyre, még idén....jöhetnének lassan a filmek is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#2) jerry311


jerry311
nagyúr

Apple már uszítja az ügyvédeit... ;]

(#3) kpal


kpal
veterán

Szeritem szép . :)

(#4) celafat


celafat
tag

Szerintem sem csúnya, de azt hiszem én még várok pár évet, mire jelentősen csökken az ára és lesz elég elérhető film is mellé.

(#5) Partz válasza sixpak (#1) üzenetére


Partz
senior tag

Ez ilyen róka fogta csuka, amíg nem lehet kapni boltban a lejátszót, addig minek adnák ki lemezen. Tavasszal viszont végre beindulhat a dolog, ha a Samsung, Panasonic lejátszói boltban lesznek. Most legújabban a Lionsgate jelentett be Uhd Blu-ray filmeket. Év végére az egyes nagy stúdiók százas nagyságrendről beszélnek, uhd filmek kiadását tekintve.

Aztán lassan remélem megkezdődik a régi analóg klasszikus filmek megjelenése. Mostanában olvastam a Dolby Vision rendszerében újra scannelt filmekről, nagyon ígéretes. Továbbra se a felbontás, ami miatt várós a dolog.

(#6) sixpak válasza Partz (#5) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, néztem.
Az árukról viszont nem sok jót hallottam, de ez nem meglepő, az újdonságokat mindig meg kellett fizetni. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7) Tigerclaw válasza Partz (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lassan fog ez beindulni, főleg azért mert a gyártók és a kiadók is szokás szerint nagyot akarnak az elején kaszálni, ergó drága lesz a lejátszó és a lejátszani való is. Emellett meg már az FHD-s BD esetén is bőven volt olyan film, aminél eleve a filmhez nem tett hozzá semmi a nagy felbontás, vagy épp alacsony minőség lett a végeredmény. Van olyan DVD-m, ami aláz nagyon sok BD kiadványt. Az azért szép, hogy tavaly év vége felé jelentette be talán a Panasonic az első UHD BD lejátszót valami 3000 dollárért, most meg már lesz 400-ért is. Amint beindulnak a gyártók, hamar le fog ez menni 300 alá is. A lemezeknél se tudják majd tartani a nagy különbséget az FHD-s verzióhoz képest.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Partz válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Partz
senior tag

"Emellett meg már az FHD-s BD esetén is bőven volt olyan film, aminél eleve a filmhez nem tett hozzá semmi a nagy felbontás, vagy épp alacsony minőség lett a végeredmény. Van olyan DVD-m, ami aláz nagyon sok BD kiadványt."

Na ez az ami nem fordulhat elő uhd blu-ray-ek esetén. Mivel minden egyéb képi specifikációkon szigorítottak a felbontás mellett. Anno dvd - blu-ray váltás igazából csak a felbontásról szólt.

"Az azért szép, hogy tavaly év vége felé jelentette be talán a Panasonic az első UHD BD lejátszót valami 3000 dollárért, most meg már lesz 400-ért is. Amint beindulnak a gyártók, hamar le fog ez menni 300 alá is. A lemezeknél se tudják majd tartani a nagy különbséget az FHD-s verzióhoz képest."

Amikor megjelentek a blu-ray lejátszók 1000 dollár körül lehetett őket kapni, maguk a lemezek is háromszoros áron voltak a dvd-hez képest. Ehhez képest az uhd blu-ray lejátszót már most megjelenés előtt előlehet rendelni 400 dollárért, megjelenés után ez tovább esik. Lemezek árát nézve sincs akkora különbség, mint dvd váltáskor volt. Egy példa Amazon árakat nézve, ugyan annál a filmnél: blu-ray $20; 3d blu-ray $25; uhd blu-ray $30.

"Lassan fog ez beindulni, főleg azért mert a gyártók és a kiadók is szokás szerint nagyot akarnak az elején kaszálni, ergó drága lesz a lejátszó és a lejátszani való is."

Ahhoz képest, hogy friss technológia egyáltalán nincsenek elszállt árak, ami azért bizakodásra ad okot. Szerintem pont hogy belátták most már nem tudnak akkora haszonnal élni mint korábban, sokat változott a piac.
Én egyébként azokat nem értem akik arra számítanak, kijön valami új és a régi tech árán fog futni egyből. Ez sose ment így, nem is működne.

(#9) wolfman


wolfman
veterán

A Philips-nek még mindig ez a logo-ja? Azt hittem az idők alatt már váltottak valami újra, de gyermekkoromban is már ez volt. Ami bevált, nem kell hozzányúlni. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10) celafat válasza wolfman (#9) üzenetére


celafat
tag

Ez már egy jól bejáratott logo, jóformán már csak ez maradt az igazi Philipsből, hülyék lennének változtatni rajta. :)

(#11) [CsuCsu] válasza celafat (#10) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A szorakoztatoipari termekeket eladtak. A vilagitastechnikajuk maradt, en pedig amiatt rajongok ertuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.