Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) CséZé válasza Dany007 (#50) üzenetére


CséZé
őstag

első körben mindenképpen az iskolázatlan emberekben kéne gondolkodni. második lépésben, amit leírtál. mondjuk több, mint 2 éve nem hajlandó dolgozni.
aztán kb. ennyi ember elég is hozzá.

(#52) Dany007 válasza CséZé (#51) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, plusz esetleg megadni nekik a lehetőséget, hogy tanulhassanak. Mondjuk munka mellett, ahogy azt ma is sok egyetemista csinálja. De, ha még mindig így van - akkor a munkaügyi központokon lehet válogatni pár képzés közül. Igaz - számomra - teljesen használhatatlanok voltak (pénztáros és hasonló).

(#53) Vakegérke válasza TazLeacher (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Természetesen elfogadom a véleményed. Azonban amondó lennék, hogy az éppen munka nélkül létezők azonos kategóriába tartoznak. Pillanatnyilag a dolgozó réteg pénzéből élnek, (nem élősködést mondtam,) és a bizonyítványok, diplomák ebben a helyzetben semmit sem nyomnak a latban.

Ami pedig azt illeti, hogy ki hasznos, ki meg nem, megérdemel egy misét.
A doki gyógyít, életet ment, ha kell. Értékes ember? Vitathatatlanul. Dolga végeztével hazamegy, ahol meleg van, a hűtőben ott a sör, egy szaki meg éppen a klotyóban kotorászik, hogy elhárítsa a dugulást.
Nos, talán nem ártana a csőszerelőket is sztárolni, akiknek köszönhetően radiátor van a lakásban, no meg a gázt kitermelőket, ja, és a hűtőgép gyártó szalagmunkást, meg a sörfőzőket, meg azt a fószert, aki épp a sz@rban turkál, hogy a doktor úr békésen tudjon kotlani, ha rájön a szapora.

Más példa.
A sivatag közepén lerobban az autó. Az utasok a világ krémje, extra végzettségű emberek. Mégis ki a leghasznosabb? A sofőr, aki meg tudja javítani a járművet.

Abban a pillanatban, hogy a munkánk nem kell senkinek, segélyre szorulunk, kiszolgáltatottá válunk, egyikünk sem különb a másiknál. Melóra várunk mindannyian, megcseszhetjük a végzettségünket.

Nézd, tíz évet említettél. Tromfolom. Idén lesz negyvenöt ledolgozott évem, ebbe beleértendő a szakmunkás suli és a katonaság is. Remélem, ez elég viszonyítási alapnak. Ennek ellenére nem gondolom úgy, hogy nekem "jár" bármiféle extra. Ja, és ugyan voltam betegállományban, de csak azért, mert a feleségem kórházban volt, és nem volt hova tenni a gyerekeket.

"Persze, akinek a megélhetése (ergo van villany vagy nincs) kerül veszélybe, az általában lentebb a méltóságából, de amíg nem szükséges, én is azt mondom, ne tegye."
Semmi gond, egyetértünk. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54) tildy válasza Nordic (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

A munkakeresesi jaradek, -nem tudom mi most a neve - csak akkor jar, ha dolgoztal x napot elotte. Tehat nem lehet csak ket szep szemre kapni.
Ennek a jaradeknak az osszege par eve a minimalber-15E ft volt saccperkabe - en is kaptam - , jelenelg kb 50-60 ezer forint lehet. A minber most kb netto 70 korul van tan?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55) Vakegérke válasza tildy (#54) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított személyi alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) a teljes munkaidő teljesítése esetén 2011. január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 78 000 forint, hetibér alkalmazása esetén 17 950 forint, napibér alkalmazása esetén 3 590 forint, órabér alkalmazása esetén 449 forint."

Forrás.

Szerk: Brutto.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) Nordic válasza tildy (#54) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én nem csak konkrétan erre gondoltam :U .

(#57) Иван


Иван
őstag

Ez nagyon egyszerű. Én vegyészmérnöknek akarok menni, annak tanulok. Tegyük fel,h ogy meg is kapom a diplomámat.

Nem azért számolgattam 8 évig a széntetrakloridokat, hogy utána 60 kilóért szemetet szedjek az út szélén. Igazam van? Igazam.

De neked is igazad van. Szüntessék be az irgalmatlan túlképzéseket, de ugyanakkor a szakmunkásokat is becsüljék meg és legyen rendes melójuk. Aki meg nem dolgozik, az ne is egyék.

Teljesen igazad van, X ideig kapjon segélyt (persze pár dolog függvényében), aztán utána konyec. Nagybácsim szokta mondani, hogy az a gond az országban, hogy senki se azt csinálja, amit kéne neki...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#58) Alexios válasza Иван (#57) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk az is tény, hogy nem épp a vegyész, gépész, stb mérnököknél van túlképzés, hanem főleg a bölcsész szakokon.

(#59) Vakegérke válasza Иван (#57) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Aki meg nem dolgozik, az ne is egyék."
Ámen.
A megállapítás legyen független a végzettségtől, úgy igazságos. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60) Иван válasza Alexios (#58) üzenetére


Иван
őstag

Természetesen. De attól még a magyar oktatás hát... Hallod... Egy vicc.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#61) Alexios válasza Иван (#60) üzenetére


Alexios
veterán

Tudok róla, én is ott tanulok :DDD Csak én épp a mérnökképzés csodáit élem át:D

(#62) Nordic válasza Alexios (#58) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az a baj, hogy az oktatás színvonala is egyre jobban süllyed, mondom ezt úgy, hogy nem jártam főiskolára. Viszont a cégnél, ahol alkalmazott vagyok azt látom ,hogy sorra veszik fel a frissebbnél frissebb diplomásokat/mérnököket, akinek fingjuk sincs hogyan kell egy kipufogó dobot összerakni, milyen a gyártás folyamata, egyáltalán milyen feltételek kellenek a gyártáshoz, de okoskodnak, hülyeségeket csinálnak. Nincs megfelelő gyakorlatuk, de meg akarnak mindent váltani. És sajnos a gyakorlat hiánya az visszavezethető simán az egyre silányabb oktatásra.

(#63) Alexios válasza Nordic (#62) üzenetére


Alexios
veterán

hát igen, és az a helyzet, hogy ez is iskolafüggő. Nem tudom a kollegáid hova jártak, de nálunk akik a bme-ről jöttek át gépésznek, mind mondja hogy itt a bánkin sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, csak ugye a bme-s diploma mégis elfogadottabb

(#64) Nordic válasza Alexios (#63) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Igazság szerint nem a kollégáim, én raktáros vagyok, ők meg irodisták, nem keveredem velük(egy-két kivétellel, akik tényleg intelligensek) :DDD . Valahol a cégemet is tudom hibáztatni, mert volt már nálunk olyan gyártás-technológus, aki 10 évig rendszergazda volt. Az ipari cégeknél marha nagy gyakorlattal rendelkezhet, főleg a gyártás terén.
De volt olyan mérnök is aki nem is értett a szakmájához(erősáramú villamosmérnök létére felcserélte egy kalibráló szerszám vezetékelésénél a fázist meg a nullát :W , a dolgozót meg kis híján agyonütötte az áram). A munkavédelmisünkről meg nem is beszélek. Szóltunk neki, hogy a raktárban veszélyes az egyik polc(másfél tonnás szerszámokat tárolunk rajta), simán felrakáskor áttolhatjuk a túloldalra, mert nincs ütköző. Erre azt mondta hogy:"azért fizetnek benneteket, hogy figyeljetek oda, és ilyen ne történjen. Könyörgöm, őt miért fizetik? Hogy kezdjen az ilyen balesetveszélyes dolgokkal valamit, mondjuk a karbantartókkal hegesztessen oda egy ütközőt, vagy valamit. Na az ilyet simán elküldeném szemetet szedni... :((( . Persze távol álljon tőlem az általánosítás...

[ Szerkesztve ]

(#65) tildy válasza Vakegérke (#55) üzenetére


tildy
nagyúr

Egesz jol felemeltek. En utoljara 40 ezret kaptam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#66) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nos, én azt mondom: ingyen összeszedem a szemetet kilométeres körzetben, meg ahol kell, de minimálbérért nem volnék hajlandó.

Százezerért elvállalnám a települési újság szerkesztését, de pénztáros nem lennék.

Stb...

(#67) Pörp válasza Nordic (#62) üzenetére


Pörp
senior tag

Nekem pl. nem volt olyan tárgyam, hogy kipufogódob gyártás és összeszerelés... Arról nem is beszélve hogy nehéz lenne 5 év alatt mindent megtanulni. Az hogy okoskodik nem szerencsés, de ez ember függő, majd belejön.

[ Szerkesztve ]

(#68) Tibor_560sec válasza CséZé (#16) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

"NEM A DIPLOMÁS ÉS EGYÉB SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ EMBEREKKEL SZEDETNÉM ÖSSZE A SZEMETET!!!!"

Ezt akkor most , hogy gondolod .... ?
Ha munkanélküli segélyen van egy ilyen ember akkor mért ne szedné össze a az általad látott földutak mentéről a szemetet ?
Így én nem értem a mondandód vagy , hogy mire szeretnél utalni .... :N

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#69) Crystalheart válasza Tibor_560sec (#68) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk ha egy diplomásnak a munkanélküli segély mellé kötelezően dolgoznia kellene, akkor sok esetben pont az új munkára golyózná be magát sokkal nehezebben. A jó helyekért elég sokat kell lobbizni, és mielőtt még munkahirdetésre jelentkezne az ember, kapcsolatot építeni, stb... Én bár nem találtam még munkát (olyat keresek, amit nappalis, fix, és nem ellógható egyetem mellett is lehet, ilyenből nincs valami sok), de ha nem is jelentkeztem eleddig egy hirdetésre sem, mégis rajta vagyok. Itthon csak kapcsolatokkal lehet valamire menni, az pedig időt és energiát kíván, nem biztos, hogy épp a szemétszedés vagy akár a saját kertünk fölásása nagyon belefér...

(#70) Tibor_560sec válasza Tibor_560sec (#68) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

"munkanélküliek minden társadalmi osztályból lesznek. nyilván nem a doktoroknak és a diplomásoknak kellene a szemétszedést elvégezni, hanem azoknak, akiknek nincs semmilyen szakmájuk"

Nem jól érvelsz .... :)

Az OKÉ , hogy valakinek nincs szakmája .... de attól függetlenül betölthet egy szakmát ... soroljak párat amiben én is dolgoztam hosszabb-rövidebb ideig és nem kértek hozzá végzettséget ?
-benzinkutas
-biztonsági őr
-gépkocsis futár
-gyorséttermi műszak vezető
-kőműves
-pincér
-szobafestő-mázoló

És gondolom tudod , hogy CSAK az kaphat MUNKANÉLKÜLI SEGÉLYT akinek meg vannak a ledolgozott napjaik ... tehát ha valakinek nincs szakmája nem azt jelenti , hogy nem dolgozik .... nem véletlenül kapja a munkanélküli segélyt

Pl : van a bátyám 28 éves még mindig tanul ... szüleimnél lakik a munkához még semmi köze nem volt .... megszerzi a nem tudom hanyadik diplomáját 30 éves korára ...

Meg vagyok én 14 éves korom óta folyamatosan dolgozok (volt mikor az iskola rovására is sajnos) , sikerült érettségit szereznem 19 éves koromra meg mellette vendéglátó technikus végzettséget ...
Nem felvágásból írom , csak hogy legyen viszonyítási alapod rólam mennyire vettem ki a munkából a részemet gyerekkorom óta ...
16 éves koromba jogosítványom volt meg w124 500-as Mercedesem ... 21 éves koromba saját házam Budafokon és még 25 se vagyok ... más körülbelül 40 éves korára tudhat magának egy lyukat Kőbányán ....

Arra akartam kitérni , hogy sokan nem tudják mi az a "munka" meg hogy "munkanélküliség" meg "munkaerőpiac" és mégis akaratosan érvényesíteni próbálják az idióta véleményüket .

Szóval meg van a véleményem azokról akik tanulnak-tanulnak az állam pénzén 3x évesen is "diákbérlettel" közlekednek és nincs egy leigazolt napjuk a munkakönyvükbe .... ha végeznek akkor meg a "tudásukat" nem itt kamatoztassák hanem kivándorolnak máshová :((

Nem tudom mennyire érzed át a témát , de nagyon nem találó a cím , meg amikkel érvelsz az sem ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#71) CséZé válasza Tibor_560sec (#70) üzenetére


CséZé
őstag

én igazából nem arra szerettem volna a hangsúlyt fektetni, hogy vannak alternatív munkalehetőségek, hanem arra, hogy k*rva szemetes az ország.

(#72) Tibor_560sec válasza CséZé (#71) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Rendben :)

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#73) Crystalheart válasza Tibor_560sec (#70) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos ha idén fölvesznek, akkor 27 éves koromban fogok végezni az egyetemen. Lehet, hogy addig, vagy még néhány évig egy petákot sem keresek, de utána a tervek szerint sokkal több lehetőségem lesz, mint egy átlag munkásnak ugyanannyi idősen. Nyilvánvaló, hogy egy diplomás álma az, hogy a képesítésével az adott szakma elitjébe kerüljön, és ha szerencsétlenségére évtizedekig sem is sikerül neki, akkor is ott van még a lehetősége annak, hogy egyszer még bejöhet. Akkor pedig - anyagiak vagy hatalom tekintetében - bőven van még ideje hússzor lekörözni a 15 éves korától robotoló munkást.

Az ország munkaerőpiaci problémáin ez persze nem segít, csak a motivációkról beszéltem.

(#74) Tibor_560sec válasza Crystalheart (#73) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Jól gondolkodsz ... :)

Ha elkezdted a tanulmányaidat , fejezd be !

Célkitűzés ------> Motiváció -------> Siker Nálam is ilyen a felállás ;)

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#75) Móci válasza djculture (#44) üzenetére


Móci
addikt

Keveset? Töredékét...

Sajnos én is munkanélküli vagyok ismét. Dolgoznék, de persze nincs mit, ez is Tolna megye 'varázsa'. Ha más nem lesz, akkor talán tavasszal egy kis kőműves melletti munka, esetleg más hasonló jóság marad.Volt már ezekben részem párszor sajnos. Hiába van kettő okj-s szakmám (vegyésztechnikus, rendszarinformatikus), itt kitörölhetem a seggem velük.
Nem vagyok egy kényes, munkakerülő ember, de ha egy lehetőség van, nem segédmunkából szeretnék megélni. Remélem hamarosan találok valami értelmes helyet.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#76) tildy válasza Tibor_560sec (#70) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolkodtam magamra vegyem-e, hisz 29 évesen még nekem is diákigazolványom volt(levelző tagozat) , ráadásul többdiplomás is vagyok ráadásul külföldre is jöttem. De inkább nem teszem.

18 éves korom óta dolgozom.Volt mikor takarítóként, volt mikor pénztárosként volt, hogy helpdeskesként stb. Szóval tudom mi a munka, sokáig nem igazán tehettem róla, hogy nem fizettek meg.

De visszatérve rád:
21 évesen önerőből, úgy, hogy senki nem segít akármennyit is dolgozol nagyon nehezen lesz saját lakás. Vagy szerencséd volt, vagy örököltél- jó körülmények közül jöttél , vagy valami sunyiság van a dologban. Ha az első, akkor mindenképpen gratulálok:R

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) Crystalheart válasza tildy (#76) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Én nem szeretem, ha a szerencsémhez gratulálnak, mert akkor az erőfeszítésnél mit tesznek? :) )

(#78) kovsol válasza Nordic (#1) üzenetére


kovsol
titán

az a gond nem kap mindenki segélyt... én egy forintot nem a kapok, dolgozni akarok, de nem találok munkát

más: de akkor se megyek el szemetet szedni, van földünk ahol termelünk akkor is többre megyek ha ott melózok és lesz kajánk mint, hogy szedjem a mocskot amit el se kellene dobni, én ha eszek egy csokit el tudom rakni a zsebembe a papírját, más meg eldobja, pedig köztereken is rengeteg a szemetes

megint más: szerintetek ilyenre van pénze az önkormányzatoknak ?? oké nálunk itt járnak utca seprők a városban, de városon kívül eső utakat nem fogják megcsinálni

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#79) kovsol válasza CséZé (#16) üzenetére


kovsol
titán

aki elmegy olyan szakokra amiről elkezdése előtt is tudja hogy nem ér semmit az megérdemelné... hány embert ismerek elmegy biológia szakra :Y MINEK ?? meg a bölcsészek nagy része is minek ? kommunikáció szak, menedzser meg isten tudja még mik nincsenek, latin szak is van még na az is minek

és nem kellene szemetelni és nem lenne ez a topic se :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#80) Tibor_560sec válasza tildy (#76) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Egyszerűen azért nem vetted magadra , mert tudod mi jelent a "munka" szó jelentése ... :)

Nem azzal van a probléma , hogy valaki tanul 30 évesen is , hanem azzal , hogy mellette nem vállal semmiféle munkát ...

Rólam
Nyugodt szívvel elmondhatom , hogy amim volt-van-lesz azt csak magamnak köszönhetem ...
Nálam a munka nem a 8 órát jelenti a mai napig , én amíg pincér voltam 14-15 órákban talpaltam meg ha sikerült is enyhébb műszakot vállalnom akkor is a hónap nálam 30 munkanapos volt . Meg persze mindenhez kell egy kis szerencse is ... és annál több kitartás.

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#81) kraftxld válasza kovsol (#79) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A biologusok hihetetlen modon keresettek, foleg ha van hozza valami mas tudasuk is (matek, it, gyogyszeresz stb), hatalmas penzeket kereshetnek megfelelo kutatocegeknel, de ehhez tudni is kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#82) kraftxld válasza Móci (#75) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A sima OKJ-s rendszerinfo-s cucc sajna nemsokat er (ha kozepfoku akkor foleg). Tessek rafekudni a nyelv(ek)re plusz megcsinalni par gyartoi vizsgat/minositest aztan sokkal konnyebb dolgod lesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#83) kovsol válasza kraftxld (#81) üzenetére


kovsol
titán

egy évben szerintem százával végeznek biológusok kétlem, hogy nagy részük tud annyira mint amit te mondasz, és azért ilyen cég se terem minden bokorban

(#80) Tibor_560sec az első diplomádat fogja csak fizetni az állam és megvan hány félévet finanszíroznak, ha te tegyük fel csináltál egy gépészmérnökit majd akarsz egy építőmérnökit is akkor a másodikat nem fogják fizetni neked már

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#84) kraftxld válasza kovsol (#83) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem csak Nyirszentborzaszto (tetszoleges telepulesnev beirando) 5km-es korzeteben kell szetnezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#85) kovsol válasza kraftxld (#84) üzenetére


kovsol
titán

jó akkor a biológus egy siker szakma, elhiszem a 3 éves bsc oktatás alatt zsenik lesznek és felszívja őket majd a kutató szakma

May the Force be with you!

(#86) Tibor_560sec válasza kovsol (#83) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Oké :)
De gondolom itt is vannak kis kapuk , amik nagyobb tömegeket is minden probléma nélkül lebonyolítanak ...

[ Szerkesztve ]

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#87) CséZé válasza kovsol (#85) üzenetére


CséZé
őstag

a bsc nem csak biológiából, hanem semmiből sem elég.

(#88) kraftxld válasza kovsol (#85) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt ki allitotta? :F
Egy jo biologus, nyelvtudassal, masik teruleten valo jartassaggal eleg jo allasokat meg tud fogni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#89) kovsol válasza CséZé (#87) üzenetére


kovsol
titán

akkor ez kb olyan kijelentés, hogy akinek csak főiskolai diplomája van az nem ér semmit, csak az akinek egyetemi, mert bsc msc közt is kb ilyen az eltérés

(#90) CséZé milyen szak ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#90) CséZé válasza kovsol (#89) üzenetére


CséZé
őstag

nekünk azt mondták még első félévben, hogy BSc-vel lóf*szt nem érünk.
nem én találtam ki :)

(#91) Crystalheart válasza Tibor_560sec (#80) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem minden egyetem mellett lehet dolgozni. Ahol nem tűrik el, hogy elhiányozd a felét, és minden órára készülni kell, mint a középiskolában, és amúgy is hálát adhat a sorsnak az emberke, hogy ott tanulhat, az nehezen fogja mellette az idejét és energiáját másra fordítani.

(#92) CséZé válasza kovsol (#89) üzenetére


CséZé
őstag

informatikus és szakigazgatási agrármérnök.

(#93) Tibor_560sec válasza Crystalheart (#91) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Semmi sem lehetetlen ... ;)

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#94) Crystalheart válasza Tibor_560sec (#93) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hogy is mondják magyarul szépen?... Marhatrágya...

Szép is az, amikor valaki egy nap 8 órát dolgozik, 10-et suliban van, 2-t utazik és 4-et alszik.

(#95) Torry válasza Crystalheart (#91) üzenetére


Torry
addikt

Van ilyen is persze, de sajnos nem ez az általános.
Engem az idegesít, hogy a mostani sulimat fele ennyi idő alatt el tudnám végezni, de diplomát halmozni meg nincs kedvem.

(#96) Sethdobaloah válasza Crystalheart (#94) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

vagy: nem csinálod meg az egyetemet a tanrend szerint, hanem tudatosan ráhúzol 1 évet, cserébe minden héten lesz 1-2 szabad napod.
Én így csinálom, és fix munkám van mellette.

...csak én vagyok helikopter?

(#97) Crystalheart válasza Torry (#95) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Már hogy érted, hogy sajnos? Lehet, hogy csak félreértek valamit, de szerinted az normális, amikor az ember nap végére teljesen kába és még csak ideje sem volt a tanulmányaira koncentrálni?

Igazából kétségbe vagyok esve, mert a leendő iskolám művészeti, és lehet, hogy másnak szúrja a szemét, de ebbe beletartozik a lehetőség szerinti kipihentség, a nyugodt élet, az elmélkedés is. Hogyan találok olyan munkát, amit emellett lehet végezni? Azt mondom, hogy most 3 napig szabadidőben forgatás, meg két hét múlva is valamikor, azt melyik munkáltató fogja eltűrni?

Sethdobaloah: vannak kötött órarendű egyetemek, ahol nem lehet sem kurzust választani, sem halasztani, sem csúsztatni, vagy ráhúzni egy évet. Mi több, utálom a variálós bolognai rendszert, onnantól fogva meredeken ível az egyetemi oktatás a személytelenség és gépiesség felé.

[ Szerkesztve ]

(#98) tildy válasza CséZé (#90) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor meg kell kérdezni a korábbi főiskolai diplomásokat, mennyi az a ló...sz.
Én konkrétan egy hangya...nyit se bánom, hogy két B.Eng-es diplomám van (mi időnkben még nem volt Bsc) , Msc meg egyse.

NEm érzem hátrányát, és soha senki nem mondta még rá,hogy semmit sem ér. Rajtad kívül . Amúgy sem a diploma határozza meg az embert, vagy a tudást, hanem a tudás az értéket, az meg lehet független a diplomától.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#99) Crystalheart válasza tildy (#98) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez szerintem szakonként, sőt szakterületenként változik. Agrármérnök pl. a BSc-vel traktort vezetni mehet el kb., de MSc-vel talán alkalmazzák egy gazdaboltba is eladónak. :DDD (Bocs az agrárosoktól, nem hagyhattam ki. :P)

[ Szerkesztve ]

(#100) bullseye válasza Tibor_560sec (#80) üzenetére


bullseye
addikt

azért azt elárulnád, hogy csak a szorgalom és kemény munka juttatott el a merciig meg lakásig, vagy netán némi ügyeskedés is?

Mert a felsorolt szakmákból amennyire tudom max. a kőműves és festő/mázoló fizet jól, ha keményen nyomják, de ott sem árt kicsit átverni az államot, meg a megbízót (azért csak finoman). Illetve egy ismerősöm pincérként is nagyon szépen keresett, igaz állandó trükközéssel a vendégek és a tulaj rovására.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.