Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Mér menjen dolgozni, ha az adófizetők eltartják? :U Akár kétszeresét is megkapja segélyből(és még lehet hogy keveset is mondtam), mintha kétkezi munkát végezne, és ez itt a gond... :(((

[ Szerkesztve ]

(#2) CséZé válasza Nordic (#1) üzenetére


CséZé
őstag

ne menjen már el ebbe az irányba a topik!!!!
most azokról van szó, akik dolgozni akarnak.

(#3) Löncsi válasza Nordic (#1) üzenetére


Löncsi
őstag

#1 írás -> +1.

De egyébként az a jó az egészben, ha nem tetszik a dolog, akkor meg tudod változtatni a földi koordinátáidat. Az előző kormányfő is említett ilyesmit. :DDD
Lesznek mostanság új intézkedések, meglátjuk mi sül ki belőle.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) kenwood3 válasza CséZé (#2) üzenetére


kenwood3
őstag

hát mert sztem 1 diplomás , vagy 1 jó szakmával rendelkező ember nem azért tanult , hogy szemetet szedjen :U

Mi az az ekezet dragasag??

(#5) Gery15 válasza kenwood3 (#4) üzenetére


Gery15
addikt

+1 Meg azért, mert nem kukás mondjuk ezért is. :U

HyperX

(#6) kali válasza kenwood3 (#4) üzenetére


kali
legenda

valami ilyesmi...
meg legtöbbször az önkormányzat...stb sem nagyon akar ilyesmire pénzt kiadni... :U

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Régebben voltak ilyenek, útkaparónak hívták őket. Nagy előnye volt, hogy összeszedték a dögöket is, tehát a kocsik kerekén nem utaztak be a városba, onnan meg a levegőbe, meg egyébként a talajvízbe.

Most nincs rá pénz, bár közmunkában el tudnám képzelni.

(#8) CséZé válasza kenwood3 (#4) üzenetére


CséZé
őstag

nyilván rengeteg diplomás kisebbségi él az országban, akiket minden nap mutatnak a tévében, hogy mennyire akarnak dolgozni, csak nincs mit.

(#9) Gery15 válasza CséZé (#8) üzenetére


Gery15
addikt

ne, hogy ezzel a bejegyzéssel kapj banánt....

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#10) Ice!? válasza Gery15 (#9) üzenetére


Ice!?
őstag

azért mert felvetett egy ötletet? ennyire nem élünk csúnya világban .. főleg ez után.

[ Szerkesztve ]

(#11) kenwood3 válasza CséZé (#8) üzenetére


kenwood3
őstag

de én nem is rájuk gondoltam , nem csak ők munkanélküliek ...

Mi az az ekezet dragasag??

(#12) CséZé válasza Gery15 (#9) üzenetére


CséZé
őstag

komolyan nem halljátok sehol, hogy meg van áldva az emberek egy része azzal, hogy nincs munka?
van munka: össze lehet szedni a szemetet. nem csak a belvárosban, hanem az utak mentén is.

#11 kenwood3: én meg nem a diplomás munkanélküliekre gondoltam. egyrészt azért, mert sokkal kevesebben vannak, mint akiknek a "végzettségük" megengedné a szemétszedést.

[ Szerkesztve ]

(#13) Apollyon válasza kenwood3 (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mint pl én is munkanélküli lettem 5 év után, és napi két tonna önéletrajzot küldök ki és vagy nem hívnak vissza sehonnan, vagy 80 e forintért akarnak dolgoztatni.

Továbbá én sem azért tanultam, hogy szemetet szedjek, meg 80-at keressek robot munkáért, holott eddig kétszer annyit kerestem.

Talán az útszéli szemeten túl kéne látni, meg ha majd meglesz a diplomád vagy szakképesítésed meg X nyelvvizsgád, akkor írjál ilyen bejegyzést.

és akkor leesik, mi a való világ, meg hogy Magyarországon milyenek a munkáltatók.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) Gery15 válasza CséZé (#12) üzenetére


Gery15
addikt

Szedje a szemetet az aki arra van szakosodva, ne akinek diplomája van, vagy akár milyen szakmája.

HyperX

(#15) kenwood3 válasza Apollyon (#13) üzenetére


kenwood3
őstag

na én veled is 1et értek , de nem értem mi a problémád a hozzászólásommal :F

Mi az az ekezet dragasag??

(#16) CséZé válasza Apollyon (#13) üzenetére


CséZé
őstag

tényleg diplomás ember lehetsz nyelvvizsgákkal, ha egy pár soros szöveget sem tudsz értelmezni :))

NEM A DIPLOMÁS ÉS EGYÉB SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ EMBEREKKEL SZEDETNÉM ÖSSZE A SZEMETET!!!!

így már világos lesz, mester?

[ Szerkesztve ]

(#17) D1Rect válasza kenwood3 (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Van egy ismerősöm akinek 2 diplomája és 3 szakmája van, de kb. a szemétszedés amit rábíznék. Felügyelettel. Talán....

(#16) CséZé:
"NEM A DIPLOMÁS ÉS EGYÉB SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ EMBEREKKEL SZEDETNÉM ÖSSZE A SZEMETET!!!!"

Akkor lehet engem utálni, mert én igen.

[ Szerkesztve ]

(#18) kenwood3 válasza CséZé (#16) üzenetére


kenwood3
őstag

Miért szted én mit írtam , abban a hsz-emben ? én is pont ezt írtam
és neked is lehet 20 vizsgád , ha nem tudod te se értelmezni..na de nem megyek ebbe bele nem fogom magam emiatt felidegesíteni ...meg nem hiányzik , hogy 1 modi elküldjön jutalomszabadságra
Béke

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#19) Gery15 válasza CséZé (#16) üzenetére


Gery15
addikt

"NEM A DIPLOMÁS ÉS EGYÉB SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ EMBEREKKEL" miért ők nem munka keresők?

(#21) CséZé : én nem teszem, értelmesen kellene fogalmazni

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#20) albert8


albert8
addikt

Ezzel csak az a baj hogy a dolgozók eltartják őket és az hogy senki sem szeret szemetet szedni :)
Nem is beszélve a sok gyerekgyártó kisiparosról :(((

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#21) CséZé válasza Gery15 (#19) üzenetére


CséZé
őstag

muszáj tenni a hülyét?

D1Rect: ha van diplomája és szemetet akar szedni akkor szedje, de én nem azt a csoportot céloznám meg.

[ Szerkesztve ]

(#22) albert8


albert8
addikt

Valaki irta ott az elején hogy nincs pénz
Hát nem most nyúltak le az eljövendő nyugdijasoktól pár 10 milliárdot :U

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23) DeFranco válasza CséZé (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem amúgy ebbe belefutottál most. Vagy írd le, hogy a magát munkakeresőnek valló roma kisebbséggel akarod felszedetni a szemetet, vagy ne célozgass, és hülyézd le aki próbál értelmezni. Nincs azzal gond, végtére is igény van rá (keresnek munkát) és te felvetsz egy civilizált megoldást. Ez még nem rasszizmus, én legalább is nem látok benne semmi ilyet.

Amúgy persze, jó lenne, de ki fizeti ki? Ne beszéljünk teremtő módban. "Legyen megcsinálva". Ki csinálja meg, kinek csinálja meg, ki fogja kifizetni, és miből fogja kifizetni?

[ Szerkesztve ]

(#24) BITBOYS válasza CséZé (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

De általánosítottál banyek, ott a címben a munkanélküliek.

mod: nem a címben, az első sorban, sorry.

mod2: Ráadásul én pl. nem is szemetelek :U

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) kenwood3 válasza DeFranco (#23) üzenetére


kenwood3
őstag

+1

Mi az az ekezet dragasag??

(#26) CséZé válasza DeFranco (#23) üzenetére


CséZé
őstag

célozgat a búbánat, ~12%-os a munkanélküliség.
szedje, aki dolgozni akar. aki meg segélyt akar, az meg alanyi jogon szedje.
így már jó? remélem kapok egy bant.

(#27) Gery15 válasza DeFranco (#23) üzenetére


Gery15
addikt

Nagyon csúnyán. Lehet, hogy csak 16 éves vagyok, de azért tudok egyet s mást az életről, annó az ilyen korombeli gyerekek nem nagyon foglalkoztak ezzel, mert akkor nem ilyen világba éltek mint most mi élünk...

(#28) Iscariah: +1

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#28) Apollyon válasza kenwood3 (#15) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Semmi, csak rád reagálva reagáltam a bejegyzésre.

Csézé: Ok, de az elején meg írtad, hogy ne menjen el abba az irányba.. Egyik hsz-ed üti a másikat..
Továbbá meg egy olyan dolgon keseregsz, meg háborodsz fel, ami ellen SEMMIT nem tudsz tenni, ha megpukkadsz akkor sem.
Ignore és kész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) kenwood3 válasza Apollyon (#28) üzenetére


kenwood3
őstag

ja ok.. bocs én meg utána vhogy összekevertem a te hsz-ed csézé-vel
sorry

Mi az az ekezet dragasag??

(#30) CséZé válasza Apollyon (#28) üzenetére


CséZé
őstag

no akkor még egy próbálkozás.
az olyan irányt arra értettem, hogy írta valaki, hogy úgysem fog dolgozni, mert kap annyi támogatást a gyerek után stb...
elárulom, nem mindenki ilyen ám! igenis vannak olyanok, akik nem ezt az utat választják, hanem tényleg dolgozni akarnak. na, nekik ez egy megfelelő munka lenne. ha már nem veszik fel sehova sem őket, mert nincs normális szakképzettsége.
ha meg lehet csinálni, hogy a belvárosokat sepregetik, akkor azt is meg lehet, hogy az utak mentén szedjék össze a szemetet.

BITBOYS: hogy a *csába jön ide, hogy te szemetelsz-e vagy sem?

(#31) bullseye


bullseye
addikt

megjegyzem egy rokonom szerint USA azért jó hely, mert mindig van munkalehetőség. Ő pl. amikor kimenekült diplomás fogtechnikusként, másnap már egy étteremben mosogatott, így volt hol lakniuk, mit enniük, stb. Aztán idővel persze megtanulta a nyelvet, letette a különbözetiket, és elkezdett szakmában dolgozni, de addig nem volt szégyen neki szar melóval eltartani a családot.

igaz, ez nagyon-nagyon régi történet...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#32) derek188


derek188
újonc

Sziasztok újonc vagyok még ez igaz. De kisgyerek nem vagyok szóval gondoltam leírom nektek a gondolataimat. A munka az egy kényes dolog. Olvasgattam a hozászolásokat és azzal nem vagyok kibékülve hogy diplomás nem szedhet szemetet vagy 80e nem dolgozhat, ugyanis nem papírral mérik a tudásodat (vagyis azzal mérik de mint tudjuk nézd politikusok nem abban kéne mérni) nah mindegy a lényeg hogy egy szakmunkás is megtud olyan dolgokat csinálni mint egy diplomás de ha a diplomás nem a saját szakjában kap munkát akkor már megvan sértődve meg persze a pénz a legnagyobb mozgató erő. Amíg megvan becsülve az ember és amíg fizetik neki rendesen a bérét addig egy diplomás is elmehet szemetet szedni ha kell neki a pénz akkor el fog menni. Amúgy még annyit hogy szerintem az gusztustalanabb dolog kijelenteni olyan dolgokat hogy én azért nem megyek el dolgozni mert kevesebbet fizetnek a végzettségemhez mérten, vagy mert milyen dolog lenne már szemetet szedni, mint aki szedi a szemetet. Na de ki lennék én ezt eldönteni hiszen nekem nincs diplomám és ahogyan ismerem az embereket úgy is sok diplomás fogja lemondani amit írtam. Nekem 2 szakmám van de ha arról lenne a szó szedném a szemetet. :):):):):):)

(#33) zH. válasza derek188 (#32) üzenetére


zH.
senior tag

nem mindenki akar több év tanulás és vizsgák után szemetet szedni. ahhoz miért kéne tanulni? sajnos 2 diplomával is nagyon nehéz munkát találni.
a képlet pedig egyszerű: 80k-ból egyáltalán nem lehet megélni, ezért aki tud tanul, diplomát szerez, de sajnos diplomával is rohadt nehéz normális állást találni.

[ Szerkesztve ]

just be

(#34) Gery15 válasza derek188 (#32) üzenetére


Gery15
addikt

Akkor ennyi erővel hiába tanulok, hogyha úgyis tudom, hogy szemetet fogok szedni....

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#35) Nordic válasza CséZé (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nézd, én csak értelmeztem az írásod, és nem tudhattam, konkrétan kikre is gondolsz(még nem vagyok gondolatolvasó). Viszont én ezt látom, nap mint nap, és a munkanélküliek nagy része oda tartozik, amit megemlítettem. Linkelnék én idevaló videót, de bann lenne a vége(talán priviben megteszem).

(#33) zH.: Bátyjám 80k-s fizetéssel kezdte úgy 5-6 éve, 2 diplomával, felsőfokú angol nyelvvizsgával, plusz diploma előtti technikusival. Szerzett egy kis szakmai tapasztalatot, majd munkahelyet váltott(már nem minősült pályakezdőnek). 110k. Most ott tart, hogy 500-600k között keres nettóban. Nem kell egyből nagy pénzre hajtani, az csak annak jön össze aki rendelkezik a megfelelő ismeretséggel. Sok diplomás pont azért nem helyezkedik el, mert mindenhol keveset adnak, de valahol el kell indulni. Azt aláírom, hogy tényleg nem fizetik meg a sokévi tanulást, de könyörgöm, diplomásból lassan dunát lehet rekeszteni, a jó szakemberekből meg hiány van...

[ Szerkesztve ]

(#36) CséZé válasza Nordic (#35) üzenetére


CséZé
őstag

azért nem írtam konkrétan, mert egyrészt nem szabad másrészt, ezt nem lehet leegyszerűsíteni arra, hogy van egy bizonyos etnikai kisebbség.
munkanélküliek minden társadalmi osztályból lesznek. nyilván nem a doktoroknak és a diplomásoknak kellene a szemétszedést elvégezni, hanem azoknak, akiknek nincs semmilyen szakmájuk.

(#37) BITBOYS válasza CséZé (#30) üzenetére


BITBOYS
addikt

Úgy, hogy felhúztam magam ezen a topikon, és azért mert egy trágyahalomban élünk arról csak mi tehetünk.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#38) Nordic válasza CséZé (#36) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

És általában kiknek nincs szakmájuk? Akik max távolról láttak iskolát. Szerintem tudod kikre gondolok...de nem firtatom tovább. Szerintem ennyiből tudja mindenki, mi az én álláspontom...

[ Szerkesztve ]

(#39) CséZé válasza Nordic (#38) üzenetére


CséZé
őstag

de ne az legyen már középpontban, hogy kiknek. ezért is írtam a #2-ben.
szemetet szedni azoknak kell akiknek nincs szakmájuk és dolgozni akarnak.
már csak azt nem értem, hogy miért nem lehet ezt megszervezni. gusztustalan, ahogy kinéznek az út menti árkok.

Vakegérke: én nem arra próbálok kilyukadni, hogy diplomások és doktorok nem szedhetnek szemetet, hanem arra, hogy nem ők vannak megcélozva ezzel a munkával.
amit meg is lehet érteni, nem azért tanultak, hogy szemetet szedjenek. másrészt, vannak elegen, akiknek semmilyen iskolájuk nincs és felszedhetik helyettük. ha már annyira meg vannak akadva, hogy nincs munka, de dógoznék.

[ Szerkesztve ]

(#40) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Khm... A doktoroknak és a diplomásoknak talán meg van tiltva a szemétszedés?
Amíg nincs munkája jó néhány embernek, addig azonos kategóriába tartoznak. Segélyből élők, a dolgozók által eltartott emberek. Egyik sem különb a másiknál.
Ja, hogy méltóságon aluli...
Az persze "méltóságos", hogy jön a segély, viszont az orrunkat húzzuk, ha szemétszedő közmunkás mellett muszáj elmennünk, ugye?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) LadyLorien válasza derek188 (#32) üzenetére


LadyLorien
tag

Szerintem gondolj arra is, aki rengeteg pénzt fektet abba, hogy tanulhasson... nyilván nem azért csinálja, hogy aztán szemetet szedjen, hanem hogy lehessen normális munkája.
Abban egyetértek, hogyha valaki nagyon akar dolgozni, akkor az fog...

Mi van azokkal, akik segélyt se kapnak? Sokan vannak így... próbálnak minden áron munkát találni, de egy "majd értesítjük" szöveg után egyáltalán nem is jelentkeznek vissza.
Ők se fognak elmenni ingyen és bérmentve szemetet szedni, fizetni pedig senki se fog érte. :)
Ez a nagy tényállás!

Egyáltalán nem értem, mi értelme ezen "vitatkozni"... jó persze, a véleményed el lehet mondani, de értelme nem sok van, hiszen ezzel nem fog változni semmi. :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#42) BITBOYS válasza LadyLorien (#41) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szocializálni kellene a népességünket, nem egymásra mutogatni :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) Vakegérke válasza CséZé (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értelek, persze, hogy értelek. Hasonlóképpen gondolkodunk, nincs köztünk probléma.

Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy baj van, ha tanulmányaira, végzettségére hivatkozva akarja valaki elkerülni a közmunkát. Mennyivel különb, mint az, aki sipákol, hogy a segíjé dógoztatni akarják?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) djculture


djculture
félisten

Ez a téma jókor merült fel mondjuk.Az aktuális döntéshozók pont hogy kevesebb pénzt adnak az önkormányzatoknak közmunkások finanszírozására..

[ Szerkesztve ]

(#45) TazLeacher válasza Vakegérke (#40) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem szeretnék védeni senkit, de (szokás szerint) ellenvéleménnyel élnék.

Igenis méltóságon alulinak tartom. Az az ember igenis hasznosabb, mert tanult, mint a másik a 2 általánossal. És most nem arról van szó, hogy az egyiknek érettségije van, a másiknak meg diplomája, mert azért egy normál felfogású ember, aki mondjuk rendlekezik egy érettségivel, azért nem a szemétszedést tartja normál munkának. Nem. Úgy gondolom, hogy igenis megalázó, hogy több évnyi/tízévnyi tanulással a társadalom ugyan annyira értékeli a munkádat, mint a 2 általánossal rendelkező másikét. És itt megint nem arról van szó, hogy a tanult ember attól még lehet: béna, hülye, hozzánemértő. Nem, sajnos ez már rég nem erről szól, mert ma már "normális", hogy egy jó munkaerő sem kap munkát. Nem azért mert nem jó, hanem azért mert van még rajta kívül 1000 másik jó, és már nem kell ennyi munka.

Az persze "méltóságos", hogy jön a segély, viszont az orrunkat húzzuk, ha szemétszedő közmunkás mellett muszáj elmennünk, ugye?

Már bocs, de az az ember, aki mondjuk ledolgozott 10 évet, miért is érezze magát kellemetlenül, ha nincs munkája, és ezért munkanélkülit kap? Vagy akkor a 10 év alatt befizetett adó az arra volt, hogy másokat tartson el, és ha ő kerül bajba, akkor meg dögöljön éhen, és rögtön "segélyhajhász" lesz, mert nem vállal el minden sz@rt?

Persze, akinek a megélhetése (ergo van villany vagy nincs) kerül veszélybe, az általában lentebb a méltóságából, de amíg nem szükséges, én is azt mondom, ne tegye.

És nem, (szerencsémre) sosem voltam ilyen helyzetben, a ledolgozott éveim alatt összesen 2 nap betegállományban voltam, és sosem voltam munkanélkülin. De úgy gondolom, hogy a ledolgozott évek és befiztett adók után, nemhogy nem méltóságos, de egyenesen JÁR nekem az, hogyha ilyen helyzetbe kerülök, kapjak támogatást. Sőt, továbbb megyek jóval több járna, mint amyennyit adnának. Remélem sosem lesz rá szükségem, de attól nem sajnálom, aki tisztességesen dolgozott. Mondhatnám, hogy kitől igen, de szerintem úgyis mindenki tudja...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#46) LadyLorien válasza BITBOYS (#42) üzenetére


LadyLorien
tag

Szerintem én egyáltalán nem mutogattam senkire, szóval nem értem, hogy ezt miért nekem mondod?

Hát szocializáld a népességet, mi tart vissza? :P Azt mindenki el tudja mondani, hogy mit kéne és mit nem. ;) Csak csinálni nem fog senki semmit ;) Ennek akartam hangot adni. :)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#47) BITBOYS válasza LadyLorien (#46) üzenetére


BITBOYS
addikt

Természetesen nem Te mutogatsz, az más kérdés, hogy neked írtam ;)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem a probléma részben ott van, hogy nincs miből fizetni ezeket a közmunkákat.
Mert az egy dolog, hogy a munkanélküli dolgozik a segélyért, de azért amellé kell rendelni egy felügyelőt, egy kocsit (esetleg), ami kiviszi-hozza dolgozni - ha terepről van szó stb...
Talán plusz adminisztrációval is jár az egész, ami megint plusz költség.

De tény, hogy jobb lenne a tartósan munkanélkülieket és a börtöntöltelékeket is keményen közmunkára fogni. Külföldön működik (tehát erkölcsileg sem olyan vészes a dolog).

(#49) CséZé válasza Dany007 (#48) üzenetére


CséZé
őstag

ha 1000 milliárdok mennek segélyre, akkor ne mondja nekem senki, hogy erre nincs pénz.
másrészt, valahol bevett gyakorlat, hogy a segélyeket közmunkákhoz kötik.
mert miért ne?

(#50) Dany007 válasza CséZé (#49) üzenetére


Dany007
veterán

De van pénz a segélyekre, csak azt mondom, hogy ahhoz, hogy azok az emberek dolgozhassanak kell egyfajta szervezés, papírmunka, logisztika és nem utolsó sorban felügyelet is. Ezek is pénzbe kerülnek amellett, hogy természetesen a feltételezett munka után kifizetik neki a segélyt. Tehát a mostani segélyek kifizetésén felül plusz költségbe kerülne... És lehet erre nincs pénz.

A másik meg, hogy ehhez - Jerikóval egyetértve - pontosan definiálni kéne a lusta dolgozni nem akaró ember fogalmát :)
Mert tényleg nem szeretném, ha 2-3 havi munkanélküliség miatt engem közmunkára fognának. De ha mondjuk 1-2 éven át szarok bele a munkakeresésbe és semmilyen munkát nem szerzek mert úgyis jön a pénz, akkor vigyenek csak el.

Amúgy én egyszer voltam munkanélküli. Első hónapban 60 körül kaptam, másodikban 40, harmadikban pedig ~ 25 ezret. És vége. Nem kaptam tovább semmit - mondjuk lett is melóm pont végszóra.
Szal ez talán a ledolgozott évek számától is függ, nem tudom pontosan, de azt igen, hogy én 3 évnyi meló után 3 hónap segélyt kaptam, azt is fokozatosan csökkentve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.