Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lauda válasza adalbert1 (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Hat nezzuk meg. :) Konkretan mire gondolsz, Egészségtelen feldolgozott kaja/olcso hizlalo xar alatt?

Aki sportolni akar, az tud, kulonosebb raforditas nelkul is. :)

[ Szerkesztve ]

(#52) adalbert1 válasza Lauda (#51) üzenetére


adalbert1
veterán

Egészségtelen feldogozott kaják, olcsó sz.rok: rengeteg húsipari készítmény (ilyen-olyan felvágottak, virsli, stb), cukros üdítők, rakás édesség, gyorsfagyasztott panírozott cuccok, rengeteg péksütemény, mindenféle tejipari készítmény...
Pl. ha azt nézem az olivaolaj ára is többszöröse a napraforgóénak. De akár konkrét kaja ötleteket is szembe állíthatunk elkészítési idő és ár alapján...

(#53) Lauda válasza adalbert1 (#52) üzenetére


Lauda
félisten

Felvagottak, gyakorlatilag akarmelyiket eszed, ugyanaz a szemet van bennuk, csak valtozo osszetetelben, virsli szintugy, az igen dragakban, mar van talan hus fele is, vagy az mellett volt, de az is tele van fuszerekkel meg szintetikus izfokozokkal. Nem ajanlom oket, inkabb szalonnafelek.

Cukros udito, edesseg, ezek miota tartoznak az ember szukseges etrendjebe?

Gyorsfagyasztott panírozott cuccok, ezek nem olcsobbak semmivel sem, egyetlen elonyuk, hogy gyorsan keszitheto beloluk "kaja", erre utal a nevuk is.

Peksutemenyek, kenyeren es zsemlen, kiflin kivul nincs masra szukseg. Akit ez hizlal, keressen alternativat, ezeket en nem ismerem szerencsere.

Tejtermekek, tej, tejfol, kefir, mind egeszsegesek, masra nincs szukseg. :)

[ Szerkesztve ]

(#54) Pala válasza Lauda (#53) üzenetére


Pala
veterán

"Tejtermekek, tej, tejfol, kefir, mind egeszsegesek"

Működik a marketing... :K ;] No offense. :)

(#55) Lauda válasza Pala (#54) üzenetére


Lauda
félisten

Mire gondolsz? :)

(#56) Pala válasza Lauda (#55) üzenetére


Pala
veterán

Arra, hogy én korántsem értek egyet ezzel a kijelentéssel (majdhogynem pont az ellenkezőjét gondolom... vagyis tapasztalom), de tényleg nem akarok belemenni, attól félek, hogy elkanyarodna az egész egy véget nem érő vita irányába, amiben mindenki makacsul védené a maga vélt vagy valós igazát. :K
Ezért inkább vegyük úgy, mintha nem is írtam volna semmit! :R

[ Szerkesztve ]

(#57) Pala


Pala
veterán

Egyébként meg itt van egy, a témába vágó iromány (angolul tudóknak): How Obesity Threatens America's Future

(#58) dabadab válasza Lauda (#48) üzenetére


dabadab
titán

"Nem draga az egeszseges etel sem, sot, a mukajak szerintem dragabbak."

Az USA-ban nem ez a helyzet, a felkesz / mirelt szemet nagyon olcso es kevesbe tehetos kornyekeken zoldseget meg gyumolcsot nem is lehet kapni (food desert neven ismert a problema), csak junk foodot.

DRM is theft

(#59) adalbert1 válasza Lauda (#53) üzenetére


adalbert1
veterán

Megtaláltam a spanyol családot a Food Inc.-ből, 9:06-tól érdekes. Itt pl. remekül bemutatják hogy 11$-ból megkajálnak 4-en, és hogy a zöldség/gyümölcs drágább mint a junkfood (mondjuk ha azt nézem 500 g brokkoli itthon is drágább mint egy sajtburger).

Persze, ezeket a kajákat én is mint negatív példákat írtak, de szerintem nagy részük kimondottan olcsó.

Az édesség meg cukros üdítő persze hogy nem szükséges, de mégis rengetegen fogyasszák (azzal mondjuk semmi probléma sincs ha valaki mondjuk heti 1-2 pohárral legurít), na meg igaz hogy 1 üveg Cola árából kapsz 3 üveg ásványvizet, viszont a Cola el is telít, fel is pörget rövid távon, stb...

Az említett Food Inc. meg többek között arról szól hogy állítanak elő minél olcsóbb élelmiszert (minél nagyobb mértékben), érdemes megnézni (persze rengeteg állítással tele van amit én nem ellenőriztem, ill. nyilván a saját szemüvegükön keresztül láttatják a dolgokat, de egy megtekintést megér).

Nem védeni akarom ezeket az élelmiszereket, csak azt akartam bemutatni hogy olcsóbbak mint az egészséges élelmiszerek, ezáltal az alacsonyabb szinten élő rétegnek sokkal gyakoribb választások.

A sport témához meg annyit hogy oké hogy rengeteg dolgot lehet ingyen is csinálni, de ha valaki rááll jobban a sport témára akkor szinte mindenhez kell valami felszerelés (pl. aki komolyan elkezd futni előbb-utóbb beszerez egy jó cipőt, később talán technikai ruházatot is), esetleg havi tagdíj vagy belépő (úszás, konditerem, legtöbb fedett helyen űzött sport), sok embernél ezek mellé bejönnek a multivitaminok (mondjuk ezt rengetegen szednek azok is akik nem sportolnak), táplálékkiegészítők is.
Ezzel is a nem sportolást akarom védelmembe venni (az is igaz hogy egy esti séta vacsora előtt/után ingyen van és jobb mint a TV előtt tespedni), csak azt magyarázni hogy ez egy rétegnek megint csak szinte elérhetetlen úgy mint az egészséges élelmiszerek.

(#60) Lauda válasza adalbert1 (#59) üzenetére


Lauda
félisten

Magyarorszagrol beszeljuk, ne az usarol meg a tobbirol. Itt elunk, itt ismerjuk az arakat, az eteleket. :)

Sport tema. Abban igazad van, hogy ha valaki komolyabban uz egy sportot, ahhoz befektetes kell elobb-utobb. Aki viszont mozogni szeretne, enelkul is tud, ha akar. Masreszt a legtobb ember nem azert nem sportol, mert nincs penze futocipore meg uszosapkara, hanem mert egesz egyszeruen nem erdekli es lusta. En legtobbszor azt latom, hogy kifogasokat keresnek, hogy miert nem. Pedig a miert igen oldal sokkal fontosabb. :K

(#61) proci985 válasza Lauda (#53) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

halkan jegyzem meg, hogy a fehér kenyér nagyon durván hízlal. a szalámi meg még annál is jobban, hiába hús hússal:). a jóféle szalonnának meg nincs párja.

tejről meg tejtermékekről annyit, hogy Magyarországon én sose láttam laktózmentes tejet. ami nekem ott volt gáz, hogy az "egészséges" reggeli pohár tej nekem 20 percen belül jön vissza jobb esetben. rosszabb esetben csak egész nap rosszul vagyok tőle. szóval jól hangzik, csak éppen a lakosság egy része (finnekhez hasonlóan, domináns a gén) nem bírja.

más: magyar vonatkozásban egyébként hány százalék az elhízottak aránya?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#62) baluka26 válasza proci985 (#61) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem sok lehet statisztikailag.
Suliorvos rám is rám írta, hogy túlsúlyos vagyok, mert 89 kilós vagyok a 187 centi magasságomhoz ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#63) Lauda válasza proci985 (#61) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert irtam, hogy akit hizlal, az keressen alternativat. :)

Azert jon vissza, mert valszeg laktozerzekeny vagy, ettol meg nem lesz egeszsegtelen a tejtermek. :)

(#64) proci985 válasza Lauda (#63) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem hízlal az mindenkit:) kivéve persze azokat, akik nem bírnak hízni.

na igen, ezért kezdtem úgy, hogy nem lehetett kapni laktózmentes tejet:). mondjuk két éve megint iszok tejet, laktózmentessel semmi bajom sincs.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65) Csemike válasza baluka26 (#62) üzenetére


Csemike
csendes tag

Mert az orvosok a BMI-t nézik. Hiába fordulhat elő, hogy egy 190 centis, 100 kilós emberen a "túlsúly" az mind izom, akkor is túlsúlyos a BMI szerint, és ejnye-bejnye. :U

(#66) Gergő_


Gergő_
őstag

Nem biztos, hogy mindegyik igénytelen. Nincs gondom a kövér emberekkel, magam is túlsúlyos vagyok. Viszont a kövér emberek nagy részét nem kedvelem, mert nincs megelégedve magával(talán ez egy enyhe kifejezés) és pusztán csak azért akar lefogyni, hogy jobban nézzen ki, nem pedig az egészségéért. Ez az elégedtlenség sokszor más embereket is megutáltat velük. Már önmagában a komplexusokkal teli emberekkel is gondom van,... lehet hogy én is az vagyok? :D
Összefoglalva... ebben az országban nem jó kövér embernek lenni.

(#67) baluka26 válasza Csemike (#65) üzenetére


baluka26
veterán

Így van....hülyeség.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#68) keIdor válasza Lauda (#60) üzenetére


keIdor
titán

Én legalább olyan vagyok, hogy igen, bevallom, lusta disznó vagyok és ezért is híztam +8kg-ot az elmúlt 9 hónapban. :DDD ...és egyre gyarapodik, szóval a következőt találtam ki.
Vennék egy ilyet: [link] Azt mondják egész hatásos és a 17k-t még bevállalom érte...
Mondjuk a hízás nem csak a lustaságnak köszönhető, hanem annak is, hogy sokat eszem, rendszertelenül és jó zsírosakat. :DDD Több gyümölcsöt szeretnék fogyasztani, erre meg ezt találtam ki, igen szimpatikus: [link] Olyan jó recepteket találtam, hogy váó!

A gyártók egyébként nálam sajnos el is érik így amit akarnak. Én lusta vagyok, tehát inkább ezekhez nyúlok, hát ez van.:) Egyébként sétálni, kondizni és úszni imádok, de hát már 3-4 hónapja hideg tél van, nem fogok minden nap csinálni valamit, az kizárt. :B Kocsit amúgy ritkábban kéne használnom, esetleg még ezzel tudok segíteni magamon, hogy azt visszafogom...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69) Kidus


Kidus
őstag

En itt 3 fajta ( nagyon ) kover emberrel talalkoztam:

1.
Iszonyat buta es igenytelen. Minden nap nyomul a Mekiben, White Castle-ben es tarsaiban, szarik ra mit eszik meg, ot egyszeruen nem erinti, hogyan nez ki mert a kornyezeteben is ilyenek vannak, megtalalja a foltjat, egeszsegugyi problemak megfontolasaig pedig eselytelen, hogy eljut, korlatozottsaga miatt.

2.
Az egesz csaladja kover, ebben nott fel, csakis zsiros es laktato kajakat eszik, eszmeletlen mennyisegu edesseget, mert anyukaja minden nap azt tette ele, o nem ismer nagyon mast, nem is valoszinu, hogy valtoztatni akar a sokeves szokasokon. Gyorskaja nem biztos, hogy jatszik, viszont ugy foznek, hogy attol meg a csalad 4 kutyaja is kover lesz.

3.
Beteg. Marmint agybeteg. Figyelmet akar, es ezert a figyelemert barmit megtesz, 200 kiloig is elmegy, ha azon mulik, ha cukros lesz vagy egyeb gondjai tamadnak a koversege miatt, az neki csak foglalkozast es figyelmet jelent, addig sem erzi magat elhagyatottnak. Mindenkit gyozkod, hogy mennyire odafigyel az etrendre, es hogy probal lefogyni ( altalaban az ilyenek konkretan taplalkozas szakertok, barmit kerdezel, tudjak! ), kozben viszont tudatosan fenntartjak az allapotot.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#70) proci985 válasza Csemike (#65) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

héten volt erről egy cikk egy svéd újságban. összes sportolóról kijött, hogy minimum valamennyire elhízott, az ország (és egyben a világ egyik) legerősebb embere meg valami 35-38 körül volt, ami már bőven a "két helyen talán elfér a buszon" dagadt kategória.

jó dolog a BMI, csak helyén kell kezelni. elég csak ránézni pl a kajakosokra vagy a kézilabdázókra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71) gamek!ller válasza keIdor (#68) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A nap hozzászólása.. :D Egyébként sétálni, kondizni és úszni imádok... :D Erről a képről mi jut eszedbe? :D

[ Szerkesztve ]

(#72) keIdor válasza gamek!ller (#71) üzenetére


keIdor
titán

2 éve volt, azóta szívósabb vagyok, hasra ment 8 kiló azt szevasz, azt eltüntetem (eltüntetném) és minden király lesz. Akkor gyere szépen szombaton ha jó idő lesz lenyomunk egy Dunaújváros Adony távot gyalog oda vissza... meglátjuk ki bírja tovább, úgyis én leszek. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#73) CséZé válasza keIdor (#68) üzenetére


CséZé
őstag

na erről is beszélek többek között. arra is lusta vagy, hogy fussál két kört, majd azt hiszed ültő helyedben fogyni fogsz attól a sz@rtól.

#74: könnyű arra fogni. :K

[ Szerkesztve ]

(#74) keIdor válasza CséZé (#73) üzenetére


keIdor
titán

Kipróbálni, kipróbálom. :K Lusta hát, van elég dolgom napközben.

Szerk.: Hát erre fogom.:) A hasat amúgy felüléssel kell(ene) eltüntetni, nem futással.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75) Lauda válasza keIdor (#68) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ezzel semmi baj, az emberek tobbsege ilyen,csak nem vallalja be, hanem ilyen-olyan indokokkal meg kifogasokkal megmagyarazza es ez igaz arra is, hogy miert nem mozog/sportol.

Te ez megint csak potcselekves, marmint az az ov. :DDD A turmixgep ok.

Tel van, es? Feloltozol es setalsz, futsz, nem lesz semmi bajod. Az uszodaban meg futenek es a viz sem hideg. :D

(#76) keIdor válasza Lauda (#75) üzenetére


keIdor
titán

Uszodából egyszer ki kell jönni, ott kezdődnek a bajok.:D Mondjuk ma gyalogoltam 5-6km-t, most jöttem bowlingozásból. De mivel megittam két üveg sört és most is itt figyel mellettem a barackos-dinnyés Cappy Ice Fruit, így ugyanott vagyok, ahol voltam. :D Jó lenne minden nap ennyit menni és nem "ráinni" utána, de ezekről nem akarok lemondani, így marad az öv.
Egyszer élünk, nem érdekel az a 17k. Bejön-bejön, ha nem, akkor így jártam, de ha lemegy 4-5kg a hasamról már megérte... egyébként olyan 178cm környékén vagyok, és most járok 78kg-nál.:) Olyan 70-72kg lenne a legjobb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#77) adalbert1 válasza Lauda (#60) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, ebben igazad van.

Kidus: én ebből a 3. kategóriát nem igazán értem... Olyan környezetben ahol viszonylag sok túlsúlyos ember van, nem inkább azzal lehetne kitűnnie a környezetből hogy csinos/sportos/nőies/férfias? Úgy biztos több figyelmet kapna, mondjuk tény hogy kevesebb sajnálatot...

(#78) maláj válasza keIdor (#68) üzenetére


maláj
őstag

az ilyen baromságokat jobb helyeken már betiltották úgytudom :U

(#79) keIdor válasza maláj (#78) üzenetére


keIdor
titán

Linket.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#80) maláj válasza keIdor (#79) üzenetére


maláj
őstag

www.blikk.hu :DDD
komolyra fordítva a szót ne vegyél ilyen cuccokat.
az egész fejben dől el hidd el :K

(#81) Kidus válasza adalbert1 (#77) üzenetére


Kidus
őstag

Nem.
Az ilyen emberek maganyosak, es figyelmet akarnak. Torodest. Mindegy, hogy sajnalatbol, vagy kotelessegbol, vagy barmi mas miatt. A lenyeg, hogy lehetoleg ok legyenek a kozeppontban, amennyire es ameddig csak lehetseges. A tulhizas csak egy ilyen, van aki mergezi magat, vagy epp vagdossa a bort magan, stb....
Azert irtam le ezt a tipust is, mert pont ismerek egyet. Iszonyu.... de talan neki a legszarabb.

Assuming Control

(#82) keIdor válasza maláj (#80) üzenetére


keIdor
titán

Pedig de-de. :K Fejben eldöntöttem, hogy kiprószáljuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83) maláj válasza keIdor (#82) üzenetére


maláj
őstag

abból a pénzből vegyél egy 1.5 TB-os vinyót vagy memóriát inkább :DDD

(#84) keIdor válasza maláj (#83) üzenetére


keIdor
titán

Bőven elég a jelenlegi 3TB és 6GB, maximum egy GTX-580-at vennék, de az nem 17 ezren múlik.:D Jön a tavasz, el akarom tüntetni ezt a sörhasféleséget ezzel a géppel. Saját erőmből nem fog menni, mert se kedvem, se időm, se energiám ezzel is foglalkozni. Ez van, hibám belátom, megoldást elnapolom, majd pár év múlva ha visszajön talán majd magamtól megszabadulok tőle. :P Kapitalista farok vagyok, mond ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#85) proci985 válasza keIdor (#84) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet kalóriát is számolni:)

egyébként 20 körül felszedni pár kilót normális.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#86) maláj válasza keIdor (#84) üzenetére


maláj
őstag

nem fog eredményt hozni - aztán jön a kudarcélmény és még tovább hízol ;]

(#87) keIdor válasza maláj (#86) üzenetére


keIdor
titán

Áhh, ha nem jön be, akkor mondom, így jártam és nézek mást. ;] Így fogom fel, de viccet félre... akkor kénytelen leszek felüléseket csinálni naponta, viszont azt nem hiszem el, hogy nem lesz semmi értelme. Csak jókat olvasok erről. :P Ha meg tényleg szar, akkor ez van. Ha lemegy 3-4kg már megérte, a többi lehet nem is érdekel már.
Amúgy az éjféli meg hajnali kajálgatásokról kéne leszoknom még. Reggeliznem kéne minden nap 8-9 óra között, ebéd 12-13 óra között és vacsora 17-18 között és nem összevissza. Ezen majd változtatok.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#88) Pala válasza keIdor (#84) üzenetére


Pala
veterán

Hát hogy van ez? :)

Látod a problémát, be is ismered, az elhatározás is megvan (látszólag), hogy tegyél ellene... ellenben mégsem vagy hajlandó tevékenyen részt venni benne, csak várod a csodát a mágikus övtől meg a turmixgéptől? :)

"Ezen majd változtatok."

Egyik ismerősöm minden hétfőn elkezd fogyózni. Már tíz éve csinálja.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89) keIdor válasza Pala (#88) üzenetére


keIdor
titán

Igazából ez a 7-8 kiló a hasamon nem nagy probléma, csak "ott van". Hirtelen meghíztam 9 hónap alatt és most le akarom adni. A turmix csak a gyümölcsök miatt lenne, hogy többet fogyasszak belőlük. Menne anélkül is, de imádom az ilyen mixeket, akkor meg miért ne?:) Ezt az övet meg ki akarom próbálni, keresem a könnyebb utat, azt vagy beválik, vagy nem.:)
Ha több narancslevet iszom ezután mondjuk a Cappy-k meg Nestea-k helyett, akkor már megérte, nem? Vissza is hozza hamar az árát, mert egy ilyen üdítő 320ft környéke.

Én viszont ha valamin változtatni akarok, akkor az úgy is lesz. Az valóban fejben dől el. Nem dohányzom, de tudom, hogy ha le akarnám rakni, akkor leraknám egyik percről a másikra.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#90) k. válasza adalbert1 (#59) üzenetére


k.
őstag

Az utolsó bekezdésedre reagálnék:

Gyakorlatilag nálunk az iskolában pont ez látszik. Azok járnak komolyabban konditerembe, akiknek van erre pénzük, plusz a cuccokra ami ezekhez kell-tömegnövelő, hogy egy egyszerű példát mondjak-, van olyan osztálytársam,aki szeretne járni, de nem tud, mivel nincs a szüleinek havi 20k körüli összeg erre. Szerencsére én járhatok, sőőt egy elég komoly helyre, ott aztán főleg kijön, hogy csak a módosabb emberek járnak oda-multkor pl egy porsche panamera ácsingozott a bejárat elött..-. Ez jó, mert nyugodt vagyok ha pl a telefonom lerakom valamelyik gép mellé. és otthagyom véletlen, tuti nem viszik el. Ugyanakkor egy elég erős példa, hogy ha az ember jó helyre jár, jól csinálja, ahhoz pénz kell, és amikor sokan alig birnak megélni, ez eléggé "drága" mulatság lenne..

(#91) bullseye válasza keIdor (#68) üzenetére


bullseye
addikt

ne vegyél ilyet, francot sem ér. tapasztalatból mondom, egy régi változatát kipróbáltam. érdekes sebeket kaptam tőle, amikor néha megrázott/égetett egy kicsit. a befekvős gépi/akkupunktúra+áramos izomtorna esetleg ér valamit hosszabb távon, de az meg nem 17k...

a teleshopos szuper "diéta és mozgás nélkül is fogyhat" ajánlatok kézikönyve általában azzal kezdődik, hogy a módszerhez szigorú diéta és rendszeres mozgás kell, hogy hatásos legyen :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#92) CséZé válasza k. (#90) üzenetére


CséZé
őstag

nem tudom miért hiszik az emberek azt, hogy csak konditeremben lehet lefogyni...

(#93) keIdor válasza bullseye (#91) üzenetére


keIdor
titán

Na személyes tapasztalat, köszi. :R Égetésről már hallottam, annál a szauna övnél volt ilyen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94) k. válasza CséZé (#92) üzenetére


k.
őstag

Nem fogyásra gondolok, hanem edzésre, arra hogy izmosabb legyen, jobb kiállása és tsai.
Ehhez viszont az egyik legjobb dolog a konditerem.

(#95) Pala válasza keIdor (#89) üzenetére


Pala
veterán

"keresem a könnyebb utat, azt vagy beválik, vagy nem"

Szerintem ezen a ponton gondoljuk másképp. Én személy szerint nem bízok és nem hiszek a könyebb utakban, legalábbis ha a testemről van szó. Szeretnék tenni érte (aktívan!), hogy elérjem a kitűzött célt, legyen az akár fogyás (na erre nekem sose lesz szükségem:) ), akár hízás. Ez utóbbi meg most a konkrét célom, de izom formájában. Legszívesebben szertornáznék, szerintem az szebb testalkatot eredményez (és jobb állóképességet, valamint mozgáskultúrát), mint a kondizás. De sajnos túl magas vagyok hozzá (190cm), így maradnak a súlyzók. :)

Egyébként egy liter (100%-os) narancslé tudtommal olyan 1500Ft körül van, ha jól tévedek, szóval nem olcsó mulatság az. :) Viszont létezik egy jelentősen olcsóbb változata: Narancsot kell enni! Úgyis 85-90%-a lé. :D

Nekem egyetlen függőségem van, amivel küzdök: ez pedig a teázás. Bár nem iszom literszámra, de az a napi 2 nagy bögre is eléggé belezavar az alvásomba.

[ Szerkesztve ]

(#96) maláj válasza keIdor (#89) üzenetére


maláj
őstag

miért nem ásványvizet iszol :F
este 6 után + ne egyél
reggel is keveset, ebédre is keveset, rizst ehetsz köretként mindenhez, krumpli, tészta, stb. dolgokat tilos, mellette a turbó rezgő övedet használod ;] + elmész futni vagy nyomsz 1 kis tornát,lábemelést, hasprést, ilyesmiket :)

(#97) CséZé válasza Pala (#95) üzenetére


CséZé
őstag

ennyire beleszól a tea az alvásba?
mert én naponta megiszok vagy 1 litert és van h nem tudok aludni mostanában...

(#98) Pala válasza CséZé (#97) üzenetére


Pala
veterán

Bizony, hasonlóan működik mint a kávé vagy az enerigaitalok (lényegében ha tetszik, ha nem, a tea is könnyűdrog, a benne lévő tein miatt), legfeljebb mennyiségre kicsit több kell belőle, mint azokból. Én már évek óta (!) kisebb-nagyobb alvászavarral küszködök... igaz régebben (mikor több teát ittam) súlyosabb volt, konkrétan nem bírtam 1 órát egyhuzamban, felébredés nélkül lealudni, bármilyen fáradtan feküdtem is le. Szóval sokszor leverten ébredek, hiába alszom óraszámban eleget.

Ideje lenne már leszokni róla, vagy leszorítani kb. 2-3 bögre / hét szintre, ott már talán sokat nem kavarna be. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) keIdor válasza maláj (#96) üzenetére


keIdor
titán

Nyaron abbol iszom tobbet. Azert kajakrol nem mondok le, kell az a teszta, krumpli.:D Viszont ha este 6 utan nem eszem, foleg nem Junk Foodot az sokkal jobb lesz.

Pala: igaz a narancs csak pelda volt. Sok mindenben igazad van, alairom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#100) maláj válasza Pala (#98) üzenetére


maláj
őstag

ööö
estefelé szoktam meginni 1-2 korsó teát ;]
lehet le kellene szoknom róla :DDD

(#99) Keldor papa legalább rizst ennél helyettük :)

(#101) Pala válasza keIdor (#99) üzenetére


Pala
veterán

Hidd el, rengeteget segít, ha kicsit természetesebb irányba mozdítot el az étrendedet + némi mozgást is beiktatsz. Tényleg nem kell sokat, inkább a rendszerességen van a hangsúly, mintsem az egyszeri nagy mennyiségen. Az egészségesebben élő embernek a jobb közérzet és teherbírás mellett az önbizalma is megnövekszik, az önértékelése helyreáll, lelkileg-szellemileg jóval kiegyensúlyozottabb lesz, és mindez a kisugárzásában is érződni fog a külvilág számára. Teljesen más aspektusból fogod látni a világot.

Mi a boldogság alapfeltétele, ha nem ez? :)

maláj: Mindig ezzel nyugtatom magam, hogy vannak, akik sokkal többet isznak nálam.
Na jó, bevallom, van még egy bűnöm: antialkoholista létemre megiszok hetente kb. 10cl whiskey-t. :D (Ezzel gyakorlatilag meg is cáfoltam, hogy antialkoholista lennék, bár ezt leszámítva tényleg totálisan az vagyok). Nem tehetek róla, ez az egy, ami ízlik és talán a fenti mennyiség miatt sem kell aggódnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#102) Lauda válasza keIdor (#76) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ki kell jonni, szepen feloltozol, sapka fejbe es mehetsz is, nem fogsz megfagyni. :N Ennyit nyugodtan ihatsz minden nap, semmi problemat nem fog okozni. En volt, hogy napi szinten nyomtam este a sor+jagert, az mar nem jo, abba is hagytam a fenebe. Inkabb iszok gyumolcsleveket. :U (nem palinkat, hanem hohes c meg a tobbi xarsag :DDD )

Egyebkent tokeletesen ertem mirol beszelsz, en is nehezen mozdulok, inkabb elucsorgok a gep elott es mogyorot zabalok, de attol meg nem fog valtozni semmi. Persze sokan nem is akarnak valtoztatni, de mindenki dontse el maga. Nekem is sok tervem van, csak megmagyarazom, hogy majd holnap, majd jovo honapban, majd...... :O ;]

[ Szerkesztve ]

(#103) maláj válasza Pala (#101) üzenetére


maláj
őstag

"önbizalma is megnövekszik"

na ezzel soha életemben nem volt probléma :C

szerk: ha szeretsz számolgatni akkor a következő a képlet
naponta beviszel pl. 1000 kalóriát és elégetsz pl. 2000-et
csináld ezt mondjuk 3 hónapig - gondolom nem nehéz kiszámolni, hogy a szervezet honnan fogja a kalóriát "pótolni" :)

[ Szerkesztve ]

(#104) Pala válasza maláj (#103) üzenetére


Pala
veterán

Nekem nem kell fogynom, pont az a gondom, hogy vékony vagyok (190cm-hez 75-76 kiló...ez kevés). :D
Inkább a fordítottja kellene: 2000-et bevinni és 1000-et elégetni. Bár én még attól se gyarapodnék. :)

(#105) maláj válasza Pala (#104) üzenetére


maláj
őstag

ja, hogy nem írtam oda, hogy a másik kollégának szól :U
hiába - késő van már :)

javaslom neked a minél több tésztát különböző szószokkal, minél több lisztes dolgot (sütik, stb.) bónuszként jó sok cukrozott sz*rt igyál mellé ;] mindezt ha lehet 23-04 óra között :DDD

(#106) Pala válasza maláj (#105) üzenetére


Pala
veterán

Hát éppen ez a baj, hogy hízni szinte csak úgy lehet, ha - kvázi szándékosan - egészségtelenül táplálkozik az ember. :) De én még attól se nagyon... illetve el tudom képzelni, ha tényleg nagy mennyiségben ennék/innék ilyen szarokat, akkor elkezdenék némileg gyarapodni, de inkább úgy vagyok vele, hogy elkezdek kondizni, attól majd megjön az étvágyam (az egész biztos), és eszem mindazokat, amiket eddig, csak legfeljebb 2-3x annyit. És így legalább ami feljön, az mind izom. :K

szerk.: mondjuk a tésztaféléket nagyon szeretem, de zömében inkább nyers kajákat szoktam enni. Húst is nagyon ritkán, akkor is csak csirkét.
Hehh érdekes volt, tavaly előtt nagy motiváció hatására (tetszeni akartam egy csajnak:) ) elkezdtem igencsak feszített tempóban gyurmázni. 1.5 hónap alatt feljött majdnem 10 kiló színtiszta izom, holott egy gramm állati fehérjét nem fogyasztottam (pedig sokan állítják, hogy elengedhetetlen az izomfejlődéshez), mivel alapvetően vegán-közeli étrenden élek.
Csak sajnos voltam olyan hülye, hogy utána abbahagytam... ahh!!

[ Szerkesztve ]

(#107) gamek!ller válasza keIdor (#99) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Most minden viccet félretéve: Ha 1 hónapig nyomatnád naponta 20 percet azt a kondigépet ami ott van nálatok, nem lenne semmi baja a pocakodnak.. :D Vicc on újra: Bár az meg azért nem jó mert fel kell állni a gép elől...:D

[ Szerkesztve ]

(#108) Polacheck válasza Pala (#106) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Minőségi szénhidrátokkal is lehet hízni, elég sok embernek sikerült, látogass el a gyúrós topikba és fogsz kapni tanácsokat.

less qq more pewpew!

(#109) keIdor válasza maláj (#100) üzenetére


keIdor
titán

Egy héten kb. kétszer eszem rizst. Csak azon nem tudnék élni, fő a változatosság, mindig mást. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#110) cucka válasza keIdor (#89) üzenetére


cucka
addikt

Ha több narancslevet iszom ezután mondjuk a Cappy-k meg Nestea-k helyett, akkor már megérte, nem? Vissza is hozza hamar az árát, mert egy ilyen üdítő 320ft környéke.
Megérte azért, mert legalább fogyasztasz gyümölcsöt. Egyébként fogyáshoz az első lépés szerintem az, hogy a folyadékszükségletedet egyszerűen vízzel fedezd.
Az ilyen boltban kapható üdítőkben szinte ugyanannyi cukor van, mint a kólában. Például a múltkor néztem, hogy 1 liter 100%-os narancslében ~400 kalória van, ami 20%-a az átlagos napi szükségletnek, és egy litert úgy meg lehet inni, hogy észre se vetted. Itt nem hozzáadott cukorról beszélek, hanem arról, amitől a gyümölcs is édes lesz, tehát ha te készíted magadnak otthon a narancslevet, akkor sem jönnek ki jobb számok.

(#111) Crystalheart válasza mephi666 (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"mellesleg szerintem szűk pénztárcából is lehet úgy vásárolni, hogy változatos legyen az étrend..." - Hát az igazán szűkből nem, bár amellett elhízni is igen nehéz, inkább hatékony fogyókúra. :) Nekem híznom kéne, 65-67 kg között vagyok 177 centire, de mikor két hétig fűszeres rizs van, úgy nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#112) Csemike válasza Crystalheart (#111) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ez nem valami változatos étrend. Nincsenek hiánybetegségeid?

(#113) Yeffy válasza keIdor (#74) üzenetére


Yeffy
veterán

"A hasat amúgy felüléssel kell(ene) eltüntetni, nem futással." - kár, hogy marhára nem így van... :U

#106 Pala: "...1.5 hónap alatt feljött majdnem 10 kiló színtiszta izom" - kár, hogy ez sem lehet igaz... másfél hónap alatt te 10 kiló színtiszta izmot maximum valami hipergigamegabrutál koxkúrával tudnál esetleg felszedni, ami mellesleg jól szét is baxná a szervezeted... Ennyi idő alatt még a felét sem, ami csak izom.

Ahogy Polacheck mondja: go 2 Gyurma topic, aztán lehet informálódni.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.