Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Le a kalappal. Elképesztő, mit kihoznak ebből, az amúgy harmatgyenge tabletből.

(#2) Viktor77 válasza XuChi (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, de csak kézi módban játsszd, mert már egy fHD tévére is kitéve ocsmány.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Switchre ez a szint több mint szuper.
A Pc-s verziót viszont azt gondolom, hogy nem menti meg már semmi, de ne legyen igazam.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) hunluki válasza Viktor77 (#2) üzenetére


hunluki
senior tag

Arra van, én filóztam lite és sima között, végül rábeszéltek kollégák a rendesre de eddig összesen egyszer raktam tévére, azt is csak kíváncsiságból, egyébként 100% handheld. Szóval lehet jobban jártam volna egy lite-al.

(#5) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Ez egyszerűen hihetetlen, hogy mit ki tudnak hozni ebből a Switchből! :Y

Ahhoz a mobil hardverhez képest ez a grafika szerintem bámulatos!

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#6) tibaimp válasza GodGamer5 (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem meg látták a kiszivárgott videó "hatását" és ez miatt újra kezdték az egészet, ezért nincs dátum a többi remasterre. Én ezt remélem :)

szerk: lehet nem is jön idén!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) 30z.Samu válasza XuChi (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem annyira gyenge az, persze nem PS4 szintű, kicsivel marad alul az alap XO hardverétől. Persze az sem egy lóerőgyár, csak viszonyításképpen írom. :))

Sic Parvis Magna

(#8) kilua


kilua
senior tag

Én meg azon csodálkozom hogy bárki meglepődik, elég sok jó port érkezett már a gépre, már olyan is van ahol a switch a legjobb konzol verzió.
https://youtu.be/u8kvSGUwAyc

Egyébként 108centis 4K TVm van, de nekem nem tűnik rossznak a switch grafikája, lehet hogyha lenne más konzolom is máshogy látnám mert ahogy mondani szokás "minden relatív" én az idő kb kétharmadában használom handheld kb egyharmadában TVn mikor milyen kedvem van, van egy rendes játékra alkalmas PCm is, de a switch óta jópár éve alig játszok pcn.

Egyébként a switch prevgen portok es a legtöbb exkluzív cím esetén 900-1080p, maibb AA portok esetén van 720p.

[ Szerkesztve ]

(#9) Shing válasza kilua (#8) üzenetére


Shing
őstag

Én is meglepődöm, hogy mindig meglepődnek. Azért mégis csak 2017-es konzol. Ez meg egy 2007-es játék, optimalizáltabb motorral. Az eredetit simán lehetett tolni valamilyen Phenom II procival, HD5770 GPU-val és attól azért erősebb a Switch.
+Amiket felsoroltak feature-nek mind benne van az eredeti játékban, kivéve a SVOGI.

(#10) 30z.Samu válasza Shing (#9) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt inkább az a "gond", hogy nagyon lenézik a Switch hardverét, mert tulajdonképpen nem nagyon ismerik. Oké, az tény hogy nem egy erőmű, de nem is olyan sz@r. :N

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#11) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ebben mi a remastered? A trailerben szinte csak olyan feature-t írnak, amit az eredeti is tudott. Ráadásul a trailer 720p-s. Ez dockolva is 720p-ben fog futni?

(#12) Hopkins95 válasza Shing (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

Csak azt sokan elfelejtitek, hogy anno ehhez egy több kilogrammos fullos PC kellett, amit nem tudtál magaddal vinni, most meg egy mini tableten elfut, ami nem nehezebb egy kis tabletnél. Itt vannak a csillivilli drága mobilok baszó hardverrel, aztán hol vannak rajtuk a Crysishoz hasonló kaliberű játékok? :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#13) 30z.Samu válasza Hopkins95 (#12) üzenetére


30z.Samu
félisten

+1, ezért is szeretem a Switch-et. Megvannak a hibái, meg lehet mondani hogy csak több éves címeket portolnak rá, de azért érkeznek frissek is, ha nem is azonnal. Meg egyébként szerintem aki ezt a konzolt veszi, az első sorban a Nintendo címek miatt, az hogy egyre több 3rd party játék jelenik meg rá (akár újabb, akár régebbi), az csak hab a tortán. :K

Sic Parvis Magna

(#14) GodGamer5 válasza Hopkins95 (#12) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ios-re azért van egy két jobb cucc pl Oceanhorn 2 stb. Ennél többre szerintem mobilon nincs is igény, főleg mert senki nem fizetne több mint 10k-t egy mobilos játékért. Ráadásul szép és jó, hogy jön Switchre Crysis, de ez akkor is egy majdnem 13 éves játék... Az, hogy akkor csúcs gép kellett hozzá a többséget úgysem érdekli. A Snes emulátor is már elfut egy kávéfőzőn is, régen meg egy konzol kellett hozzá...
Amúgy pl Doom3 meg Hl2 van Shield tabletre, az elég kemény.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) 30z.Samu válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Amúgy pl Doom3 meg Hl2 van Shield tabletre, az elég kemény."

Ja, meg a Twillight Princess is megjelent rá állítólag. Pedig a hardver eléggé hasonló a Switch-éhez vagy lehet hogy ugyanaz.

Sic Parvis Magna

(#16) kilua válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


kilua
senior tag

Persze de a witcher3, dragon quest 11, doom eternal is van switchre amik nem 13 évesek sőt ma is gépigényesebb címnek számítanak.

Valamelyik fejlesztő meg arról beszélt hogy még "nextgen" játékok is lesznek switchre portolva mert a mai játékmotorok nagyon jól skálázhatóak, ebben én is kételkedem de meglátjuk, mert most meg az volt a hír, hogy a Microsoft is minden nextgen játékát megjelentet még sima xboxra is amitől már nem olyan sokkal van lemaradva a switch (a sima xbox1 1,4 teraflop, a switch 1 teraflopos teljesítményre képes tv módban, de handheld módban kevesebbre)

-> szóval meglátjuk mi lesz, mert nekem nagyon bejött ez a hibrid koncepció, maximum jön egy switch 2 2023 körül.

[ Szerkesztve ]

(#17) 30z.Samu válasza kilua (#16) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nagyon akarják, megoldják hogy lebutítsák a Switch-re a játékot. Az hogy mekkora lesz a különbség grafikailag az "eredetihez" képest, az persze más kérdés, de legalább el tudják mondani hogy tessék itt van.

Egyébként ha belegondolunk, szerintem egy lelkes "srácnak" köszönhetjük, hogy komolyabban elkezdtek előbb foglalkozni a Switch-csel a fejlesztők. Ugyanis előtte mindig azt mondogatták, hogy azért nincs port Switch-re, mert gyenge hozzá a hardver. Erre ez a "srác" elkezdte szabadidejében átportolni a Doom-ot, pontosabban csak az első 2-3 pályát azt hiszem, hogy megmutathassa, hogy igenis lehet értelmesen optimalizálni a hibrid konzolra is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#18) Wesder válasza Shing (#9) üzenetére


Wesder
félisten

17-es konzol 14-es SoC-vel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) Wesder válasza Hopkins95 (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Azért nincs Droidra Crysis, mert nem lenne piaca. Androidon lewarez izomból iOS meg egy nagy talàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) Wesder válasza kilua (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Soha nem mondtàk hogy minden jàtékuk jön One-ra is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) kilua válasza 30z.Samu (#17) üzenetére


kilua
senior tag

Annak köszönhetjük, hogy van piaca. PS vitára is az első pár évben jöttek ps3 portok pedig a vita (40gigflop) és a ps3 (kb 200gigaflop) között több különbség van mint a switch és a mai konzolok között.

[ Szerkesztve ]

(#22) 30z.Samu válasza kilua (#21) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, az eladások is közrejátszanak, csak volt egy időszak, amikor a hardver volt a kifogás. :)

Sic Parvis Magna

(#23) Hopkins95 válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem tagadom, iOS ilyen szempontból sokkal jobban áll az Androidnál és ott vannak bizony játékok, amik kihasználják a Bionic chip erejét.

Vagyunk itt olyanok szerintem sokan, akiknek régen nem is volt meg hozzá a megfelelő hardvere, így csak később tudtuk kipróbálni a játékot. Nekem pl. a legelső gépemben Nvidia FX 5600 videókártya volt, amin ha jól emlékszem el sem indult. És én már ennek is örültem, mert a 2000-es évek elején a faluban talán nekem lett először számítógépem, sok gyerek hozzám járt át. Azért akit érdekel a tech és anno hallott a játékról, az persze hogy elcsodálkozik rajta, hogy ma már egy viszonylag olcsó hordozható hardveren fut az a játék, amely a drága gépén anno talán el sem indult.

Az SNES még a játékipar kezdetében volt, azóta rengeteget fejlődött a tech. Akinek volt anno SNES Famicomja vagy Famicom klónja(mint nekem, á lá Ending-Man Terminator :D ), az azon is elcsodálkozik azért. Persze miután megkaptam a PC-m 2003-2004 körül, az már hatalmas ugrás volt a játékok tekintetében és az lett az új alap szint. Illetve tudván, hogy a modern okostelefonok sokszorosan lekörözik tranzisztorok számában az akkori SNES konzolt, az már megmagyarázza, hogy miért futtatják olyan jól az SNES emulátorokat(ami szintén bámulatos gyorsaságú fejlődés). :K

Persze a legújabb generáció, aki nem élt még akkor, hanem már az okostelefonok korában nőt fel, az már talán nem tudja annyira értékelni az ilyen portokat...de páran veteránok azért még emlékszünk ;)

(#19) wesder S a gamer telefonokat akkor mire fel promózzák annyira? Ha beállna egy cég saját játékokkal a gamer telefon mögé egy hibrid mobil/konzollal, akkor úgy még érteném is. De így a gamer telefon csak parasztvakításra jó...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#24) Wesder válasza Hopkins95 (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Tavaly màr eljutottunk oda hogy PS2 emu is simàn megy egy csúcsmobilon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) Hopkins95 válasza Wesder (#24) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az hogy simán, az szerintem erős kifejezés. A PS2-es android emulátor még korai fázisban és vannak játékok, amelyek el sem indulnak ill. instabil az app. Ha megnézed az áruházat, többnyire negatív értékelések vannak rajta.

Amúgy meg érdekes, hogy pl. régebbi GTA játékok is van Androidra. A Rockstar pedig szereti a pénzt, szóval ne mondják már nekem, hogy nem éri meg játékokat portolni...szerintem ez inkább a Google sara, amiről Abu is írt, hogy nem ideális fejlesztő környezet a platformon, de ebbe most bővebben nem megyek bele.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#26) Wesder válasza Hopkins95 (#25) üzenetére


Wesder
félisten

Nem most jött ki az az emu, màr 5 éve is volt, csak vas nem volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Ha figyelembe vesszük, hogy a 8800 GTX Ultra (ez volt akkoriban a csúcs) FP32 teljesítménye 384 GFlops, a Switch SoC pedig 157-470 között mozog, akkor nem történt semmi csoda.
Valószínűleg még a legalacsonyabb 157 GFlops is többet ér, mint a 8800 GTX Ultra flops értéke, mert egy jóval modernebb architektúra van mögötte (Maxwell).
Nem beszélve arról, hogy az is ad egy kicsi teljesítmény többletet, hogy célzottan a Switchre lett optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#28) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

ki hitte volna 5-10 éve hogy a nintendo fogja elhozni ezeket a cuccokat handheld-ben.a vita-nál már sejteni lehetett hogy lecsó.de a psp korszaknál az állunkat fogtuk.hát változik a világ

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#29) ted_tris válasza Wesder (#24) üzenetére


ted_tris
tag

Ja az emulator az megy mar egy 5 eves mobilon is, csak a jatekok szaladnak ugy mint egy allokep.
Egy mai csucsmobil is kurva messze van hogy egy emulator alatt kitudja hany retegen keresztul meghajtsa a jatekokat.
Pc-n is egy i5 kell neki meg minumum egy 1050ti.
Ettol a legerosebb mobil is kurva messze van.
Ha a teljesitmeny egy reszet le is adja azt se birja a trotyling miatt sokaig.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#30) hszilard666


hszilard666
veterán

Ma 12 körül meg is jelent hivatalosan a játék, és azt kell mondanom az egyik legjobb port switchre. Jobban néz ki és jobban is fut mint a pse/x360 as változat, és leteszem a hajam hogy hordozható. A digital foundry csinált egy jó kis videót erről hogy mégis milyen a port. Ők azt mondták nagyjából stabil, pici frametime issue-k vannak a cry engine miatt, de abszolút jó portnak mondták. Szerintem mesteri port lett. Egy zsebkonzolon crysisozni, fel sem fogom. Maga a játék jóval szebb mint anno PC low beállítások mellett, nekem abszolút pozitív csalódás, ezen túl szuperül árazták, csupán 30USD. Ennyit lazán megért nekem, még úgy is hogy anno fullprice megvettem PC re.

A digital foundry tesztjében egy érdekességet vettem észre. A crysis "csupán" 80% körül hajtja a konzolt, ebből én azt vélem felfedezni hogy van még egy pici tartalék a hardverben, ami szuper hír, lehet később ennél komolyabb portokat is kapunk! :C

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31) XuChi válasza hszilard666 (#30) üzenetére


XuChi
addikt

Egyre jobban hajlok egy Switch vásárlása felé :D

(#32) 30z.Samu válasza XuChi (#31) üzenetére


30z.Samu
félisten

Neked az nem való! ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#33) hszilard666 válasza XuChi (#31) üzenetére


hszilard666
veterán

Másodlagos gaming eszköznek szuper! Én csak a hordozható AAA címek miatt vettem, ez az első nintendo konzolom, de imádom. Hogy tudok útközben witcher3 azni, vagy DOOMozni nekem igazolja a vásárlást. Sőt nedves álmaimban van rá hl2. Amit nem értek, mert kéne hogy legyen. Pár éve volt a piacon az nvidiának egy handheld device ja az nvidia shield. Arra nativan volt half life 2 és portal. Avagy a source engine már támogatja a hardvert és a szoftvert is. Remélem lesz rá, én tuti kiköhögnék 60USD ot értük.

itt a shield rajta a hl2 vel, volt szerencsém kipróbálni, hibátlan.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#34) hunluki válasza hszilard666 (#33) üzenetére


hunluki
senior tag

Nálam a skyrim miatt volt nagy bolt a switch. Imádok elveszni benne, és mivel vonatozok(tam) napi 2xmásfél órát (menetrend szerint 40p, gyak általában egy óra de nem ritka a másfél... MÁV) ezért tökéletes ilyenek átvészelésére. Alapvetően "sajnáltam" rá a játékidőt mert ott a ps meg a pc tele más játékokkal ezért mindig hátrébb csúszott szegény. Viszont így van dedikált skyrim idő, ráadásul rendszeres ;)
Illetve még ott van a zelda is amibe nagy lendülettel belekezdtem de aztán valahogy elmúlt a varázsa...De addig nem veszek más játékot switchre amíg nem végzek vele. Mondjuk ezt mondtam a PS-nél is a 300+ steam listámmal...

[ Szerkesztve ]

(#35) hszilard666 válasza hunluki (#34) üzenetére


hszilard666
veterán

Huuuu a Skyrim nálam is nagy szerelem! 2011.11.11 óta játszom vele. Még a macbookomon is fent van! :DDD De a switches a kedvencem, pont a hordozhatóság miatt! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#36) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Én végül elhajlottam, kb. 1 hete szereztem be egy példányt francia Amazonról! :K Eddig nagyon bejön, pedig általában PC-n játszom!

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#37) XuChi válasza 30z.Samu (#32) üzenetére


XuChi
addikt

Pedig a sok PC Master Race megnyilvánulásom mellé csak becsúszott egy PS4 a háztartásba. Most már akkor jöhet egy Switch is :)

(#38) 30z.Samu válasza XuChi (#37) üzenetére


30z.Samu
félisten

:R

Sic Parvis Magna

(#39) delta38boss


delta38boss
tag

Ez gépen csúnyább lesz kb mitna az erededti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.