Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sto1911


sto1911
veterán

Tehat a rendornek, hataron, meg ugy nagyjabol mindenhol eleg egy darab fenykepes igazolvany, de egy retek mobilszolgaltatonak nem... LOL

(#2) stevve


stevve
nagyúr

2005-2006 körül nagy vita és nyilatkozatháború volt abból, hogy az adatvédelmi biztos szerint is törvénytelen az, ha lefénymásolják a személyiket. szépen el is lett simítva az ügy és persze minden maradt a régiben. Jogod van megtagadni a fénymásolást (el sem kérhetné a kezedből a személyit), de akkor nincs telefon... röhej. Abszurdisztán.

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez érdekes... Elvileg amivel tudod igazolni magad/személyazonosságod, annak elvileg elégnek kéne legyen, tudomásom szerint, szal ez érdekes.. Ilyet még nem hallottam, hogy 2 iratot kérnének.... Vagy nem így van? (tehát csak személyi, vagy útlevél, vagy ez lehet a jogosítvány is, nem?)

@stevve:Elvileg így van, gyakorlatilag meg ha nem adod át akkor meg valahol meg is büntetnek, meg ténylegesen fénymásolatot nem is fogadnak el. Ellenőrök szoktak ezen jókat hepciázni.

Pannon-nál, illetve már Telenor-nál látom akkor még nem sikerült ezt a web-shop hülyeséget megoldani.. Ez már évek óta hiba náluk, ez elég szánalmas. Ekkora cég, és évek óta sz@r a web-shop-uk. Nevetséges. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4) BloodRay


BloodRay
veterán

Nagyon jó vétel volt ennyiért a készülék nem mondom. :Y

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5) stevve válasza hackeeeee (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

A rendőrnek nyilván átadom, de BKV ellenőr, mobilszolgáltató, stb. nem jogosult erre. Elvileg. Gyakorlatilag meg nem lesz telefon vagy megvernek az ellenőrök, ha nem adod oda. :D :(((

Egy példám nekem is van. Lejárt a személyim és a jogsim, útlevelem pedig nincs. Bementem a postára és az anyakönyvi kivonat nem volt elég. a rendőrnek igen és az okmányirodában is azt kérték, mert mint mondták: az egyértelműen és jogszerűen azonosít. Van, ahol mégsem... ennyit a jogállamiságról.

[ Szerkesztve ]

(#6) hackeeeee válasza stevve (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát jah.. Ez azért kicsit nevetséges.. De télleg.

Én ilyet se hallottam még, hogy 2 iratot kérnek valahol arra, hogy igazold magad.

Véleményem szubjektív...

(#7) joey04


joey04
titán

2 fényképes??
eddig csak 1 kellett nekik

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Lenry válasza stevve (#2) üzenetére


Lenry
félisten

T-Mobile-nál gond nélkül vettem egy darab személyi + lakcímkártya kombóval fénymásolás nélkül SIM kártyát, igaz az Dominos volt...

ez a fénymásolós dolog meg úgy baromság, ahogy van. egyrészt nem fénymásolhatja le, másrészt minek az nekik?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) hackeeeee válasza Lenry (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudni, de mindig lefénymásolják, ha előfizuval vásárol az ember, sőt még feltöltőkártyásoknál is, asszem.

Véleményem szubjektív...

(#10) stevve válasza Lenry (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos telefonnál elkérik és lemásolják... gondolom azért, hogy utána azt lobogtassák a rendőröknek és ha aláírod, elismered, hogy az a tiéd - gondolom én, de ki tudja.

(#11) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Hogyan sikerült erre a telóra annyiért szert tenned? Most ahogy nézegettem a Telenor oldalát 108.000Ft a legnagyobb csomagban. :((

(#12) BiP válasza Toninho13 (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Tényleg eltűnt az olcsó opció. (igaz, én csak 30e-ről tudtam, nem 24-ről) Bakker.
Múlt héten kollégám vett egyet Pannonnál 29900 + 180perc-es csomag havi 5ezerért. Most ugyanebben a csomagban 109e. Szerencsés a cikkíró, meg aki tudott még ilyet venni.
Most már csak T-nél van olcsón, bár nagyon drága havidíjjal. 30 + havi 16e Médiamánia XL.

(#13) giigz


giigz
veterán

Ez az igazolás dolog elég érdekes.

Pl. boltban, ha alkoholt akarok venni, akkor az eladónak el kell kérni valami igazoló okmányt... De miért? Ha azt állítom magamról, hogy elmúltam 18, onnantól már nem a bolt felelőssége. Tömegközlekedésnél is, az ellenőrnek (egy esetleges büntetésnél) csak akkor kell megmutatni, ha egy rendőr is jelen van (ebben az esetben, ugye először a rendőrnek kellene igazolnia magát)

[ Szerkesztve ]

(#14) BiP válasza giigz (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

OFFOFFOFF:
Azért az nem ilyen egyszerű. Hogy elmúltál 18éves, azt bárki mondhatja. De ha 18 alatt vagy, akkor pont azért nem vállalhatod érte a felelősséget, mert 18 alatt vagy. Így csak a bolt marad, aki felelősséget vállalhat azért, mit kinek ad el. Nem véletlen, hogy így alakították a törvényt.
Lehet, hogy csak rendőr előtt vagy köteles megmutatni az ellenőrnek az igazolványodat, de egy kultúrált ember vállalja, hogy tilosban volt, és vállalja a büntetést, így azonosítás céljából megmutatja az ellenőrnek is. Az ilyen meg olyan jogokra hivatkozás meg rendőrhívás csak kibúvó a felelősség alól. (egyedül akkor van értelme, ha köcsög az ellenőr)

(#15) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ebben az 5000-es csomagban milyen net van? Komolyan mondom, hogy a legnagyobb visszatarto ero egy ilyen (vagy hasonlo) keszulek megvasarlasanal a havidj, ill. a mobil net.

(#16) BiP válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

A 5e ft-os 180percesben semmilyen. De ha az összes választható csomaggal megnézegeted (pl. itt) akkor 1 sorban le van írva röviden, mit tartalmaz a csomag és mennyiért, és a GalaxyS-t mennyiért kapnád meg úgy. Ritka módon elég korrekt és átlátható a lényeg.

(#17) larryking


larryking
senior tag

A legérdekesebb az egész történetben, hogy ha valakinek nincs jogsija és nincs útlevele, nem vehet előfizetéses telefont a pannontál (telenor). Sajnos én is igy jártam, de akkor csak viccnek gondoltam a dolgot az eladó részéről......................

"We'll meet you where the lights are...."

(#18) giigz válasza BiP (#14) üzenetére


giigz
veterán

Én kulturált ember vagyok, de ha nem akarom igazolni magam egy eladónak, akkor nem adja ide. Ilyenkor szerinted mit kell tenni?

(#19) BiP válasza giigz (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy nem iszol/cigizel vagy átmész egy olyan boltba, ahol nem veszik ennyire komolyan.
(vagy mész bátyáddal, apukáddal, idősebb(nek kinéző) haveroddal. Megoldod.

Ha meg tényleg 18 év alatt vagy, akkor meg mi a gondod? Nem is vehetnél. Nincs teendő.
Ha meg elmúltál 18 és igazoltat a boltos, örülj neki, hogy fiatalabbnak néznek :)

[ Szerkesztve ]

(#20) rankesz


rankesz
veterán

Az a röhej, hogy nekem megvolt a 2 fényképes okmány, viszont az útlevelem májusban lejárt... ezért nem lett telenoros galaxy s-em 24ezerért... :(((
Aztán amíg készült az új útleveél felidegeltem magam a készlethiányon, és megvettem a T-nél 37 + részletért (össz: 116) a jelenlegi csomagom megtartásával.
Úgy látom jól tettem hogy nem vártam, mert a készlethiány pont addigra állt helyre mire a teló 110 be kerül...

(#21) BiP válasza rankesz (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha megtarthattad a korábbi előfizut és nem kellett médiamániát előfizetni, az úgy nem rossz. Persze a telenoros akció volt a legjobb. Mi abban reménykedtünk haverral, hogy ez majd lehúzza a teló árát, de sajna túl hamar vége lett az akciónak, hogy komoly hatása legyen az árra.
Diákigazolvány, személyi, útlevél, jogsi. Ezen kívül van valami fényképes igazolvány, amit elfogadnak? Elfogadják egyáltalán a diákot?

(#22) Yodafon


Yodafon
senior tag

Nem kevés pénzed lehet ember. Először egy Iphone aztán egy Galaxy S. Meg 120 km egy mobilért. Nem semmi mondhatom. ;]

I'm gangsta!

(#23) Targen


Targen
csendes tag

Az ügyintéző csaj, valami adatvédelmi, belügymininsztériumi dolgokról hablatyolt nekem a két fényképes írat miatt. Egyébként valamit tényleg elronthattak a Telenornál, én is megnéztem és most tényleg 102e forint. Ő bajuk, ahogy szokták mondani. A telefonguru.hu-n árulnak egy pár darab ilyen akciós pannonost 100 körül. Szerintem arra oda kell figyelni, mert letilthatják a telefont, ha előfizetést nem fizetik.

Egyébként visszatérva a Cross-platformra, amiről a fórumba egy szó se volt, tud valaki még ilyen játékot?

+ 1 van még egy játék: Cestos, free mindkettő platformon csak online lehet játszani, labdákat kell lökdösni.

(#24) Polllen válasza BiP (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hamar rájöttek, hogy ez nem is olyan jó biznisz nekik... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) BiP válasza Polllen (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát ja. Mert 30e+12x5400 is bőven a listaár alatt van (azért 12x mert csak 1 év a tarifahűség), főleg, hogy egészben lebeszélhető. Szóval csak csalogatásnak volt jó. Annak viszont NAGYON. Nem bánnám, ha lenne még hasonló. Vagy más telókkal is. Mert már kezdtem örülni, hogy végre észbe kaptak a szolgáltatók, és normális áron (nyugati mintára) adják a telókat, de sajna rövid volt. Mert az eddigi gyakorlat, - hogy 1-2 év hűséggel csak max 5-10ezerrel olcsóbb, mint gsm boltban függetlenül - már kicsit uncsi volt.

Amire még kíváncsi leszek, hogy az iphone mennyiért lesz a szolgáltatóknál, és milyen akciókban. (mert állítólag mindháromnál lesz - a megjelenések egymás után időben elcsúsztatva)

(#26) duffbeer


duffbeer
őstag

Akkor maradva a cikk témájánál... :)
És hogy tetszik az Android? Vagy egyáltalán mióta van meg a telefon? Én május óta használok Androidot és még mindig okoz meglepetéseket.:)

[ Szerkesztve ]

(#27) Targen


Targen
csendes tag

2 hete van meg, tetszik az android, jobban mint az IOS, csak még kevés rá a komoly program. Nagyon nem volt még időm belemenni a rejtelmeibe.
De internetre már ezt használom, a gép elé már ritkán ülök, az iphone nem adott ekkora élményt a böngészéshez. A beépített böngésze nagyon jó, ezen már nem is használok Operát, az Iphone-on csak azt lehetett normálisan.
Megfigyeltem, egyes internetes oldalakat hamar betölt, nem tudom számít-e hogy van megírva az oldal, mert tartalmilag azok is tele vannak képekkel, reklámokkal, meg mindennel. Másokat meg nehezen. Példának okáért pont a magyar Androidos oldalak, blogok, lassan jönnek be.

Most keresek egy jó RSS olvasós widgetet, aminek lehet állítani nagyságát, kinézetét, stb., ha valaki tud írja már meg mert nem találok.

Egyébként a Nokia E72-őt is adták pár napig 25e-ért.

(#28) duffbeer válasza Targen (#27) üzenetére


duffbeer
őstag

Én Sparse rss-t használtam. Most rááltam az Opera beépített olvasójához.

(#29) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Esetleg egy tesztet is szívesen olvasnék a telefonról, mert engem is megfogott :U

braner00 kerüljétek!

(#30) Targen


Targen
csendes tag

Összehasonlító tesztett az Iphone 3G-vel, vagy csak a telefonról?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.