Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) toeki


toeki
senior tag

nekem már a kérdést is nehéz volt felfogni...

a kimondva "nulla egész négy század" -ot úgy értelmezni, hogy az a 0,4 század része lenne szerintem oltári nagy b*romság, valószinűleg nyelvtani problémákból ered, nem jó helyen tagoljátok és ha igy használjátok a munkahelyen abból egyszer nagyon nagy bukta lesz!

Hidd el, a technológus kolléga használta jól, inkább őt kövessétek mint egy munkahelyi szokást...

nulla egész négy század az bizony 0 egész + 4 század = 0,04

(#52) creation válasza bambano (#46) üzenetére


creation
senior tag

Angolba kóstolgat :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#53) creation válasza HuMarc (#48) üzenetére


creation
senior tag

Na akkor legalább már te értesz :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#54) creation válasza toeki (#51) üzenetére


creation
senior tag

Sajnos a hangsúlyt nem lehet írásban teljes egészében átadni.

Akkor ott abban a pillanatban fel kellett nézzek és átgondolni, mit is kér. És visszakérdezni. A bukta elkerülése végett.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#55) HuMarc válasza bambano (#49) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez komoly? :F Általános iskola 6. osztályától kezdve csúnyán néztek ránk, ha törtet törttel való szorzás esetén nem egyszerűsítés volt az első, amit elvégeztünk (számolási dolgozatnál pontlevonás is járt érte), mert a saját dolgunkat nehezítjük meg vele.

(#56) Armahun


Armahun
addikt

Gyerekek, annak örüljünk, hogy nem colban kell számolni.
Ha a századdal ezreddel ilyen félreértések lehetnek, akkor ott a nyolcadokkal, meg a tizenhatodokkal meg lehet őrülni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#57) Lauda válasza Armahun (#56) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem teljesen mindegy milyen mertekegyseget hasznalunk, ha azt ismerjuk es tudjuk hasznalni.

(#58) Armahun válasza Lauda (#57) üzenetére


Armahun
addikt

Igaz, de mivel egyszerűbb számolni ha azt mondom hogy három centiméter, vagy ha azt, hogy egy egész három tizenhatod col.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#59) HuMarc válasza Armahun (#56) üzenetére


HuMarc
addikt

Mi köze a colnak a kettő hatványaihoz? :F

(#60) Lauda válasza Armahun (#58) üzenetére


Lauda
félisten

Az az egyszerubb (nek tuno), amelyiket sokat hasznalod. :)

(#61) Armahun válasza HuMarc (#59) üzenetére


Armahun
addikt

Egy col nem tíz fele van osztva mint a metrikusnál a milliméter a centihez képest, hanem skálától függően nyolc vagy tizenhat fele. Ha ere kérdezték a kettő hatványaival.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#62) Pete55555 válasza toeki (#51) üzenetére


Pete55555
addikt

Áhááá. Olvasás közben rájöttem min akadtál fenn.
Tehát azt hitted, hogy 4 század helyett, ő a miliméter századrészének 0.4szeresére gondol, azaz ugye 4 mikronra. Végül is nyelvtanilag helyesen értelmezted.

Ezért kell végigolvasni a hsz-eket, mielőtt hülyeségeket írnék én is - mérnök létemre :D

Ez nem neked akart menni válasznak. :W

Bár veled is egyetértek, én is 0.04-nek értelmezném.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#63) creation válasza Pete55555 (#62) üzenetére


creation
senior tag

:R

Köszönöm, hogy megértetted. Itt a technológus kollegáknak csak azon része fogta fel, akik már az 50-en túl vannak. A fiatalabb kollegák még rágódnak rajta. De majd rájönnek ők is, hogyha egyszer véletlenül mást kapnak mint vártak :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64) Pete55555 válasza creation (#63) üzenetére


Pete55555
addikt

25 vagyok :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#65) creation válasza Pete55555 (#64) üzenetére


creation
senior tag

A hét kedvenc rajza:

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#66) Gyurka6 válasza creation (#42) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Igaz egy jó régi vita, de most olvastam
Nem tudom az éveid számát, dolgozol-e még?
Szerintem nem kellett volna módosítanod az álláspontodon, ugyanis tűrés esetén (aki már gyártott így valamit), az mindig úgy értelmezi, hogy az v.minek a része, tehát a 0,04 század tűrés az a 0,04 0,04 -ed része.
A, 0,04 tűrést az alkatrész méretéhez értjük, tehát 12,00mm -től térhetünk el 0,04 mm -rel, a 12mm-től 0,04 század eltérés 12,00 04 méret lenne esztergályos értelemben. Igy egy "gyártó" ember a 4 század 4század része pontosság kérését értelmezi, ami egy hagyományos forgácsolási körülmények között kivitelezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.