Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ribi


Ribi
nagyúr

Állandó probláma az árazás.
460GTX 1G 60-70k ? Hol lapni olyan drágán?
45-50k. A 2gigásat kapni 53k-ért.
6870 tényleg 60-70k.
5770 ugyancsak 35k körül van, nem 40-50k.

[ Szerkesztve ]

(#2) mghltm


mghltm
addikt

a regota vart osszehasonlito teszt, koszonet erte :R

megyek olvasgatok :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) Roxbury


Roxbury
őstag

Köszi a tesztet! :)

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#4) kenwood3


kenwood3
őstag

gratula a teszthez :R
legjobban a Resident Evil-nél látottak tetszettek , mivel azt én is észre vettem , hogy az E8400+5770-em sokkal gyengébben teljesített mint a mostani Q9550+5770...kb én is így jártam , duplájára emelkedtek az fps-ek
de azon is nagyon meglepődtem , hogy néhol elverte az 5770 a gtx 460-at

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#5) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Rég nem olvastam alaposan végig cikket de ezt elfogom. Ideje volt már egy ilyennek :)

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#6) Hatvan9 válasza Ribi (#1) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Egyetértek Giga duplaventis OC 1GB 48K IPonba. :F :U

Nagyon vártam ezt a tesztet, köszi :R

(#7) bpx válasza Ribi (#1) üzenetére


bpx
őstag

nézd meg a cikk alján a bitmarket ajánlatokat, na ott lehet annyiért venni :)

(#8) oxox


oxox
addikt

jo cikk

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#9) VIC20


VIC20
őstag

Korábban itt a PH!-n többször is hangoztattuk, hogy játékhoz elég egy kétmagos processzor. Ezt az állításunkat immár revideálhatjuk, hiszen kiderült, hogy a legújabb játékokban két mag bizony nem elég; az eredmények önmagukért beszélnek.

Nos, ezt a kijelentést - bizonyos értelemben - nagyon vártam már! (Zavaró volt, hogy voltak erre utaló jelek, de a legutóbbi "hivatalos" álláspont valóban a "játékra elég a kétmagos" volt.)

Köszönöm szépen a tesztet! :R

(#10) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Jó teszt nagyon. :R Resident Evil tesztnél meglepődtem hogy i3-as proci esetén az 5770 több FPS-t produkál mint a GTX460. :)

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#11) Hatvan9 válasza bpx (#7) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nézd meg, jobban kattints az üzletre is!(Csak Bitmarket nem frissült de az üzletek már rég nem annyiért adják...!)

[ Szerkesztve ]

(#12) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Gainward GTX 460 45ezerért megkapod:)

[ Szerkesztve ]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#13) syberia


syberia
veterán

Örülök ennek a tesztnek, jogosan cseréltem le az E8200-at Q8300-ra
(GTX275 mellé) , +1k ráfizetéssel megérte ;]

https://howbad.info/

(#14) Seirus


Seirus
tag

Köszönjük a tesztet :R

Engem egyszer érdekelne egy ilyen teszt közben mért CPU kihasználtság is, mert nem egyszer jártam már úgy hogy CPU limitesnek tűnt a játék mégis csak 50-60% körül volt a terhelés. :Y

Telefonszám adatlapomon.

(#15) kenwood3 válasza VIC20 (#9) üzenetére


kenwood3
őstag

+1
én is éreztem már rég ezt , ezért is cseréltem le az e8400-at q9550-re még a nyáron...de úgy látom a tesztből kiderült , hogy igenis kellett már a csere :K
pedig rudi-nak mikor írtam ez ügyben , nem tartotta ezt fontosnak anno

[ Módosította: ollie ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#16) Taranti


Taranti
senior tag

Szép teszt, kellett már, köszi!

A különbség más játékoknál is ugyanúgy előjön (még olyanoknál is, amelyeket "kétmagosnak" mondanak), pl. Stalker.

Még talán a Fifa Manager 11-et lehetett volna bevenni, mert úgy hallottam, egyszerre "fekteti" a CPU-t és a VGA-t is. (Valami olyasmi, hogy amíg megy a saját meccs, a vele párhuzamosan futó más meccseket a háttérben játssza le a CPU-n.)

Még egyszer köszönet, respect!

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) Real93


Real93
aktív tag

Jó teszt lett. :R

Az F1 2010 1920×1080-as táblázatában van egy elírás i5+GTX460-nál: 35 (45).

(#18) pmheros


pmheros
senior tag

Köszönjük a tesztet
Kicsit örülök hogy megerősítést nyertem abban hogy kell az a 4 mag.
Amikor kb másfél éve megvettem a Q6600 -osomat mindenki lehülyézett a környezetemben hogy sokat eszik meg melegszik, minek az nekem. Amikor arról számoltam be hogy egyes játékok szemre is sokkal folyamatosabbnak tűnnek, nem hittek nekem. Most már tudom hogy a minimum FPS volt az amit az ember megérzett, és jó hogy mostantól már a barátaim is tudni fogják hogy nem vagyok hülye :DDD

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#19) shteer


shteer
titán

i5-750 powa! :)

a hd 6950/70-hez is elég, de szépen meg kell rángatni úgy 4G környékére - érezhető a különbség

..szerintem jónak tűnik

(#20) rumkola


rumkola
veterán

na igen
én phenom2 x4-ről váltottam vissza athlon2 x2-re, mondván nem kell a 4 mag
eltelt pár hét, vettem egy gts450-et majd rá 2 hétre egy gtx460-at és majdnem sírva fakadtam

manapság igenis kell a 4mag, nehogy gtx-hez de még gts-hez is
úgyhogy jön vissza az x4

(#21) Mappa


Mappa
addikt

tehát egy E8500 mellé vehetek pl. GTX560 vagy 6950-est ...csak ?????????? :F

nem kötelező megadni

(#22) vhunor


vhunor
őstag

1920x1080, 2x/4x AA és high beállítások mellett (azaz amit használok) a teszt alapján még mindig nem látom értelmét, hogy visszatérjek i5-750-re az i3-530-ról.

Szerk: i7-920-ról indultam, aztán downgrade-eltem i5-750-re, azt pedig az i3-530-ra.

[ Szerkesztve ]

(#23) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Zsír teszt! Tanulságos! :R

(#24) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Köszönöm!

Többen voltak a fórumon, akik nyaggattak titeket ezzel a kérdéssel, köztük és is. De örülök, mert jól láttam a dolgokat és a kis skót nem is olyan kicsi. Elég lesz még egy darabig 1650x1080-ban még egy 6870-es szintű vga mellé is. Csak pénzzel bírjam... Szóval nesze neked Szandi, meg bulldozer, nem kelletek, marad az X2 5000 @ FX-5000@3,1ghz a maga bolti 12k-s árával.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#25) kleinguru


kleinguru
addikt

Itt az a kérdés, hogy Phenom vagy Core i5: szerintünk teljesen mindegy, a Core i5 néhány szituációban gyorsabb, de ez már inkább a CPU-limites beállításokra igaz, ezekben a helyzetekben viszont elég magas fps-ekről beszélhetünk, tehát egyikkel sem járunk jobban vagy rosszabbul.

A fenti sorokat nem értem... amd 945 ~33ezer intel i5 760 (750 nem volt listán) ~48 ezer
Az intel 45% drágább... kérdés, ennyivel jobb is, mert akkor bizony nem járunk túl jól vele, nem úgy mint fentebb írva van:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#26) motorhead


motorhead
aktív tag

Ezek szerint akkor az én GTX460 OC 1GB-om mellé kevés az E6550@3GhZ? " magocska LGA775. Nem tudom mire mennék egy ugyanilyen sebességgel futó 4 magossal.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#27) kenwood3 válasza motorhead (#26) üzenetére


kenwood3
őstag

ezek szerint igen , én 5770-hez vettem 4 magosat mert már ahhoz is kevés volt a 2 mag , pedig nekem erősebb 2 magosom volt

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#28) flexxx2 válasza Ribi (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Már a 6870 is van 52-55ért is.

(#29) Hatvan9 válasza vhunor (#22) üzenetére


Hatvan9
senior tag

920 -ról 750-re nem nem minden esetben visszalépés sőt... :U

(#25) kleinguru:
+ Az Intelhez új lapot és ramot is kell venni míg az AMD elvan egy AM2+ -ba DDR2 -vel :K

[ Szerkesztve ]

(#30) Moddingboy


Moddingboy
Modder

Köszönjük, jó kis teszt lett! :R

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#31) MZsoltee válasza motorhead (#26) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azt hogy kevés-e azt neked kell eldönteni, mármint, ha arra elég amire te használod, akkor nem kevés ez relatív. Ha az a kérdés, hogy mennyit gyorsulna a géped, ha 4magos procira váltanál, akkor a válasz az, hogy sokat, főleg a minimum fps-ekben.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#32) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

"Nemrég" még az volt a konkluzió, hogy inkább 1 mag magas órajellel, mintsem 2 magos cpu, ha játékokról van szó, mostanra meg eljutottunk oda, hogy bizony kell a 4 mag. :)

Nem semmi hova jutunk, bár azt látom, hogy a hardver gyorsabban fejlődik, mint maga a látvány.

(#33) TomLion


TomLion
tag

Na végre, már nagyon vártuk ezt a cikket, jó lett, grat! :R

A kártya és a cpu választás tuti, sikerült jó áttekintést nyújtani.

Tudom, idejétmúlt, de a Crysis kár hogy kimaradt, FC2 helyett inkább befért volna nálam, hasznos régi cucc :DDD

A RE5 különösen jól skálázódik a CPU-tól, még egy i7-tel is limites lett volna 1650-ben 2AA val

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#34) Male


Male
nagyúr

Még nem olvastam végig, de örülök, hogy ilyen teszt is kijött újra :)

Viszont ezt a részt nem értem:

"A hatmagos Phenomról a következő részben lesz szó, ez ára miatt már nem fért bele ebbe a keretbe."

Majd:
"Az Intel CPU-i közül [...] a négymagos, 2,67 GHz-es Core i5-750 (kb. 55 000 forint) vagy ennek utódja, az i5-760."

Namost ha az Intel részéről belefér a keretbe az 55.000Ft-os proci, akkor az AMD oldalról miért nem fér bele az X6 a maga 48.000Ft-os árával? (X6 1075T)

(#35) kenwood3 válasza TomLion (#33) üzenetére


kenwood3
őstag

sztem azért nem volt , mert hamarabb megette volna a kártyát mint a procit

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#36) #19617792 válasza Mappa (#21) üzenetére


#19617792
törölt tag

Pont erről volt szó a tesztben, hogy egy GTX460-hoz és ami erősebb nála, már nagyon ajánlott egy négymagos proci, mert anélkül csak félkarú óriás. ;)

Más: Remek teszt! Bár az árak most nem éppen a legjobbak, remélhetőleg idővel kicsit lejjebb mennek. Ez a teszt jobban érdekel, mint a majdani felső- és csúcskategóriával foglalkozó, mert azok számomra abszolút megfizethetetlenek... A 945 az 555-höz képest egyes esetekben azért nem tudott duplázni, mert "csak" 3.0 GHz, míg az 555 3.2 GHz, jobb lett volna, ha a 955 kerül a tesztbe. :) Vagy egy B55. ;]

(#29) Hatvan9: "+ Az Intelhez új lapot és ramot is kell venni míg az AMD elvan egy AM2+ -ba DDR2 -vel"

Ez az összehasonlítás így ebben a formában abszolút nem helytálló. Így persze, hogy sokkal olcsóbb az AMD. Itt rendre új konfigurációban kell gondolkodni, ahol DDR3 van AMD-hez is. Így rögvest elolvad az előnye. Jöhetnek a fanboyok megbélyegezni... Amúgy nem sokáig élvezhetjük majd az AM2+ & DDR2 vonalat, mert pl. Bulldozer csak DDR3-at fog kezelni és AM3+ lapban fog menni.

Intelnél is simán megoldható egy proci cserével a fejlesztés, pl eddig G6950-et használt a user, utána bepattint egy i5-760-at. Bár, érdemes megfontolni a Sandy Bridget is, a nemrég közölt SATA problémával is, gariban cserélniük kell a lapot. LGA1156-ról szerintem nincs nagy értelme váltani LGA1155-re, mert még bőven jó az is.

[ Szerkesztve ]

(#37) Gyufaaa válasza Mappa (#21) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha jól megrángatod a száját akkor igen. Bár egy quad procival "mindíg, minden körülmények között!" többet tudsz belőle kihozni. :D Jó teszt. Érdekes. Erősebb procikról is olvasgatnék kicsit ilyesmiről. :C

(#38) motorhead válasza MZsoltee (#31) üzenetére


motorhead
aktív tag

Hát igazából ez érdekel.Mennyit gyorsulna. A sokat az egy elég tág fogalom. Nálam a sok az 40% felett van. 5-10% .ért nem cserélek. De ha jelentős akkor elgondolkodom.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#39) madgie válasza #19617792 (#36) üzenetére


madgie
titán

"egy GTX460-hoz és ami erősebb nála, már nagyon ajánlott egy négymagos proci, mert anélkül csak félkarú óriás"

Egyet értek, X3 720-am volt, 3 giga körül ment, X4 955-re váltottam, ez már 3.6-on bírja, megduplázódtak az fps-ek BC2 multiban és végre a GTX 460 sem 60-70%-os használtsággal megy, hanem 90-100-on.

(#40) toldy


toldy
őstag

Ez jó volt, köszönjük. Várjuk a felső kategóriás tesztet. :K

Az 55k-s i5-760 kontra 50k-s amd x6-ot én sem értem ( szigorúan ár szerint, mert úgy viszont megértem hogy az x6 mégis csak hatmagos így jobban befér a felső kategóriába).

Ezekszerint jó döntés volt a gépem, i3-530/gts450/4gb @ 1600x900-ra, márcsak egy ssd kéne.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#41) Osynho


Osynho
addikt

Jó teszt, köszi! :R Azt szűrtem le belőle, hogy a 3,45Ghz-re húzott B45-öm elég a 6870 mellé 1680-ban :B

Egyébként az érdekelt volna, hogy egy 2 magos cpu jól megrángatva hogy viszonyul a 4 magosokhoz. Sok ember használ 3,6-4ghz-re húzott E8400-et, Athlon II-t. Kíváncsi lennék, mennyit dolgozik le a 2 mag hátrányából a magas órajellel egy ilyen cpu.

[ Szerkesztve ]

(#42) kpal


kpal
veterán

Ez jó lett olyan vga szerepel benne ami most sláger :R

(#43) hfrankee


hfrankee
senior tag

Na,szép teszt köszönet érte.
Csak eljutottunk oda,hogy már nem elég mindenre a két mag.

(#44) mghltm válasza antikomcsi (#32) üzenetére


mghltm
addikt

igy valahogy, egy jatek a negyszeres cpu/gpu teljesitmeny igeny ellenere nem ad negyszer annyi elmenyt/szemet gyonyorkodteto latvanyt :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#45) MZsoltee válasza motorhead (#38) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha ebben a cikkben összehasonlítod az X2-t az X4-el, akkor egész jó közelítéssel megkapod azt, amit várhatsz, ha váltasz 4magra.
Egy kis teszt, ami esetleg még segíthet:[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#46) #19617792 válasza madgie (#39) üzenetére


#19617792
törölt tag

Én még a "kis" 4830-cal (alapórajelen hajtva) is érzékeltem gyorsulást, mikor a 3.5 GHz-en ketyegő E5200-at lecseréltem a mostani X4-re.

(#40) toldy: Az a baj az X6-tal, hogy játékok alatt zömmel lassabb, mint az X4, már az X4-nél is erősebb egy i5-750/760, X6-hoz képest meg még jobb. Nem rossz az X6, de valahogy nem az igazi, szerintem.

(#38) motorhead: Eléggé meg fogja dobni a min fps-t a négy magra váltás, illetve stabilabban fogja tartani azt az fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#47) Roxbury


Roxbury
őstag

Nem kell oda Phenom, teljesen elég az ATHLON II X4, ami játék alatt kb 3-4%-al tud csak kevesebbet azonos frekin, és olcsóbb sokkal.
Athlon fórumban akik tesztelték aktivált L3-al őket (tehát Phenomként), azt mondták, hogy 3-4% a teljesítmény javulás, tehát ennyivel tud csak többet a Phenom JÁTÉKOK alatt.

Tehát játékra Athlon II X4 3GHz környékén. Ennyi...

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#48) rumkola válasza motorhead (#38) üzenetére


rumkola
veterán

fps majd a duplájára nőne, pláne a minimumon javít sokat (én sokszor látok 30-akat gtx460-al 1680-ban, 3800mhz X2-vel blood stoneban, moh-ban és blac opsban is)
tesztek szerint X4-el ilyen nem fordulna elő

Blood Stone Quaddal:

I3 540 pedig bőven rosszabbul teljesít mint az X4-ek

[ Szerkesztve ]

(#49) Osynho válasza Roxbury (#47) üzenetére


Osynho
addikt

Vagy B55/B60 :B

(#50) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Az itt tesztelt játékok nagy többsége totál vga limites modern játék, ezért szerintem itt tök mind1 milyen cpu van alatta, mert nem az fogja meghatározni a sebességet, max 800x600ban jöttek volna ki különbségek, de senki nem játszik olyan felbontáson csak, hogy lássa mennyit tud a procija!VGA a lényeg többnyire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.