Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) mrhitoshi válasza ricshard444 (#51) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nyilván nagyon nem éri AMD-t venni. :U
Mérlegelni kell. Nekem speciel van egy olyan tulajdonságom, hogy nem érzem a kis FPS különbségeket. Ha átlagban megy egy játék 40-50FPS-el, akkor én tojok a VGA kihasználtságra. Nyilván erőforráspazarló így a játék, borzasztó, hogy BF3 multija alatt FHD felbontásban a VGA kihasználtság leesett 90%-ra, 64-es szerveren.
Szóval van akinek megéri, van akinek nem. Lehet nem vagyok hardcore játékos, de nekem nem éri meg most egy teljes platform csere csakis azért, hogy a szarul optimalizált játékok (AC3 és társai) minimum FPS-ei növekedjenek 10-el. Ez számomra abszurd.
Mint mondtam BF3 multija alatt csináltam pár tesztet 1440x900-as felbontáson és FHD felbontáson max grafikai beállításokkal, tuningolt CPU-val, és számomra sebességben nem volt különbség, már pedig számok szerint markáns különbség volt. Ha ezt nem tudom felfogni akkor kétség kívül azt sem, hogy ha a 7850 mellé bedobnék egy i5-2500-at.

Az emberek különbözőek, főleg az igényeket tekintve. :))

A teszt nagyon jó volt, kellemes volt olvasni, közérthető, és a váza az egésznek nagyon jól rendezett, áttekinthető. Le a kalappal. :R

[ Szerkesztve ]

PS4

(#62) ricshard444 válasza mrhitoshi (#61) üzenetére


ricshard444
veterán

Írtam is,hogy 7850 mellett inkább vga limit a jellemző

Vannak dolgok...

(#63) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nagyon jól bemutattad a dolgokat. Most itt látni, hogy nem minden játékban okoz előrelépést a CPU GHz emelése. De azért valljuk be, jó hogyha van az a 4GHz körüli kakaó, főleg ha van egy erős GPU is mellette.
Cryengine egy eléggé részletes grafikát ad. Azért tud most is megfogni pár vga-t.
Nekem i5-3450 + HD7770...minden maxon, 1080p, 2xAA....22FPS stabilan. Néha 25-30FPS, de van ahol csak 17FPS. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64) mrhitoshi válasza ricshard444 (#62) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez esetben ne negatív kritikaként fogd fel, hanem megerősítés képen. :D

PS4

(#65) ricshard444 válasza mrhitoshi (#64) üzenetére


ricshard444
veterán

Jogos,akkor: :C :R :DDD

Vannak dolgok...

(#66) ANW2 válasza ricshard444 (#60) üzenetére


ANW2
tag

Csak szólok hogy pont erről van most szó hogy milyen cpu kell egy vga alá nem arról hogy minimum grafikán a phenomon fut 120 fps-el a kórájhéten meg 200 fps-el mert annak semmi értelme. Meg aztán én is nehezen ismerném be magamnak hogy feleslegesen vettem egy 80 ezres procit ami majdnem ugyan azt tudja játékokban mint egy 20 ezres amd.

(#61) mrhitoshi: És most képzeld el ha az i5 árából inkább veszel mellé még egy 7850-et szerintem a legtöbb játékban nagyobb gyorsulást érsz el mint ha marad az egy 7850 és i5 lesz mellette.

(#63) KAMELOT: Nálad is ugyan az a baj vettél egy viszonylag drága procihoz egy hoki vga-t. Sztem húzd fel a procit 5 Ghz-re talán gyorsulni fog még vagy 1 fps-t de biztos az a baj hogy nem hatja ki igaz-é?

[ Szerkesztve ]

(#67) proci985 válasza gbors (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"amit az első idézet bekezdésre írsz, az minden bizonnyal úgy van - de ott csak annyi volt a szándék, hogy jelezzem - az 5760x1080-as felbontás nem csak a VGA-ra rak extra terhet, szemben pl. a 2560x1440-nel."
így teljesen tökéletes a megfogalmazás. gyakorlatban előfordulhat, hogy a többi komponens továbbra se lesz szűk keresztmetszet, extrém példának pedig az is, hogy a CPUterhelés a háromszorosára ugrik. utóbbi hála égnek azért eléggé ritka.

a másodiknál az a helyzet, hogy nincs általános válasz. fizikát jellemzően akkor is kell számolni, ha offscreenen történik (pl a játékos mögötti fát ellőheti a géppuska Crysisben), kivéve, ha a CPUval számolgatják a képernyőn lévő fákra a szél hatását, mint feltehetőleg a Dirt3ban. Shift1ben a nézőközönségre gyanakodtam. de ez nagyon nagy mértékben függ az implementációtól, pár éve meg jellemzően még nem nagyon nézték, hogy mi lesz bottleneckes 16:9 felett amiatt a pár matrox felhasználó miatt. gyakorlatban simán lehet, hogy továbbra is elég a CPU. az is lehet, hogy az extrémebb GPUkihasználás és a hatalmas FoV miatt (minfps és avgfps sokkal közelebb kerül a gyakorlatban általában) a CPU paradox módon kevésbé válik bottlenecké. meg az is lehet, hogy az 5ghzre húzott ivy bridge is betérdel. implementációfüggő, általános igazságot eléggé nehéz mondani.

következtetés az utolsó indok miatt nincs:). amit lehet mondani, hogy a 660ti már kompromisszumokkal multimonitorozni elég, egy alapórajeles sandy i5/i7 (4 mag fölött kevés játék nyer) pedig valószínűleg ami programokat én néztem, azok alapján szintén jó. de pl battlefield3mam nincs...:)

egyébként tényleg gratula az íráshoz, korrekt, összeszedett, rendesen alátámasztott. a multimonitoros részbe is amiatt kukacoskodtam, mert több mint egy éve egy ilyen rendszert hajtok és közben felbontást és félkonfigot is cseréltem alatta (16:9 /15:4 / 48:9; q6600@3.0 / i5-760 / i5-760@3.52)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) dragonfx válasza sid.:Rc211v (#53) üzenetére


dragonfx
veterán

bármit ;)
de ha biztos akarsz menni akkor a csucs alatt eggyel.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#69) gbors


gbors
nagyúr

na, úgy látom, itt is kitört a kék sarok - zöld sarok szindróma. elvonatkoztatva a felesleges személyeskedéstől, a következőket fűzném hozzá az elhangzottakhoz:
- a 2 mag most már kevés játszani, ezen nincs mit szépíteni. csináltam egy-egy tesztsort 2, ill. 3 engedélyezett maggal, és az első esetben drámaiak az eredmények. hozzáteszek a teszthez majd még egy oldalt, csak még némi irományt is kell köríteni a grafikonokhoz.
- a 2 mag + HT jelenleg a legnagyobb kérdőjel. nagyjából megjósolhatatlan, hogy fog viselkedni egy olyan játékban, amihez nincs tapasztalat - tudhat közel annyit, mint egy azonos órajelű négymagos, vagy nem sokkal többet, mint egy sima kétmagos. pontosan emiatt nem tudom jó szívvel ajánlani. az F1, a Far Cry 3 és a Battlefield 3 esetében nem vagyok benne biztos, hogy annyira hasítana, a többivel valószínűleg nem lenne gond.
- a régi intel quadok és a phenomok kompromisszumok megkötését igénylik (btw. Q9550-em volt 2 évig az i5 előtt, pontosan tudom, mire jó és mire nem jó). nem írtam sehol, hogy nem lehet velük játszani, de abban pl. egyáltalán nem vagyok biztos, hogy a phenom II + gtx680 gyorsabb lenne, mint a 2500k + 660Ti. persze játéktól is függ - a far cry 3-ban mondjuk a saját konfigomra tenném a pénzt. ja, és a legolcsóbb phenom II és a legolcsóbb i5 között 25e FT különbség van, nem pedig 60e...

az ocaholic teszthez: nem akarok senki lelkébe taposni, de abban a tesztben valami nagyon el van b****. számos olyan játék van, ahol a 3770 jelentősen meglép a többiektől, míg a 2.66-os 920 és a 4 GHz-es 920 között alig van diff. ez ugyan hogyan? ja, és min fps meg nincs benne...

jóccakát mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#70) ricshard444 válasza gbors (#69) üzenetére


ricshard444
veterán

:K

Vannak dolgok...

(#71) KAMELOT válasza ANW2 (#66) üzenetére


KAMELOT
titán

Procit nem tudom tuningolni mert csak sima van azaz max 3,7GHz-t megy. 3,33GHz-n használom.
i5-3450 + HD7970 és i7-3930K + HD7970 között van kb. 5FPS különbség.
Mielőtt vásároltam alaposan végignéztem kb. 30 tesztet amiből megállípítottam, hogy i5-3450-nél erősebb CPU-t felesleges vennem. Talán a i7-3770 lett volna ideális számomra a progik végett, de akkor ez volt a legolcsóbb.
HD7770-et nem mondanám hoki VGA-nak mivel szépen megy rajta minden 1080p + full grafon, max a szűrőket veszem lejjebb vagy kikapcsolom teljesen.
Én 2 magosról E5200 4GHz váltottam 4 magosra i5-3450 3,33Ghz és jelentős gyorsulást észleltem minden téren. Nem csak játékra gondolok.
160euro a prociért nem volt drága, ha mondjuk azt veszem, hogy a 3770K 310euro :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72) #00137984 válasza ricshard444 (#51) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akkor nálad valami nagyon nem jól ment... :N Far Cry 3, Assassins Creed 3-ban átlag 1.2-1.5GB VRAM használat 60-100% GPU-terheltség közben. Intel és AMD rendszert igy nem szerencsés hasonlítgatni. AMD-s gépemen FC3 (1.02 patch) 1920x1080-ban MSAA nélkül stabil 60FPS-el megy mikrólag, akadás nélkül. Catalyst 12.11 béta11 driver hozott pár FPS-t. Olvasom sokaknak Nvidiával és Inteles gépükkel csak úgy tudnak akadásmentesen játszani, hogy tuningolják a CPU-t, VGA-t. Az optimalizálatlan Dunia Engine kiegyensúlyozására hatásos lehet a 2500K 4GHz-re húzva.

[ Szerkesztve ]

(#73) #00137984


#00137984
törölt tag

Amiben az AMD CPU (APU) gyenge az a többmonitoros (5760x1080) és CrossfireX felhasználási terület. Jól jőhet ilyenkor a 4.0-4.5GHz craft egy i7-es processzortól. Ha ilyet terveznék nem AMD-re hagyatkoznék. :)

[ Szerkesztve ]

(#74) proci985 válasza gbors (#69) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

magokhoz: ha van deus ex: human revolutionod, akkor vedd be a tesztbe. tippre két meg kevés neki órajeltől függetlenül.

Zsébernardo: mégegyszer, eyefinitynél megjósolhatatlan, hogy a proci mennyire szól bele az fpsbe, hatalmas a szórás a játékok között, hogy mi válik szűkké. i5-760am van alapórajelen, tuning hatására amit néztem játék nem gyorsult.

a Dunia engine meg szerintem teljesen elfogadhatóan van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75) mrterminator válasza Graphics (#1) üzenetére


mrterminator
aktív tag

szerk: erősebb Vga-val mit mutatna a teszt?

[ Szerkesztve ]

(#76) DNS_65


DNS_65
senior tag

Szia,

Jó teszt kis teszt lett, köszönet érte. :R
Ami még tényeg jó lett volna, az SLI és az hogyan skálázódik a különbözö órajelek alatt.
Mondom ezt CF tulajként.
A Battlefield-et miért nem inkább a multival tesztelted?
Mondjuk egy Gulf of Oman 64/60-as low ping (német, svájci) szerverrel.
Az oké h, nincs két egyforma játékmenet (de a: min/átlag/max értékek azért érdekesek lennének),
de azért az jelentené az igazi terhelést heli/jet/tank...

(#77) blaca83 válasza gbors (#69) üzenetére


blaca83
őstag

Köszönöm a feltáró részletes tesztet, hasznos olvasmánynak bizonyult! ;) :R

Azt szerettem volna még kérdezni, hogy melyik Nvidia-driverrel csináltad a tesztet és a physx menüben a teszteknél CPU-ra vagy GPU-ra volt állítva?

Köszi. :R

Remélem nekem sem kell mostanában a géphez nyúlni mert a Gigabyte 670 OC és az X6 1100 T jó párosnak bizonyult eddig.
Igaz alapórajelen csak 3,3 Ghz-en megy szerintem nem is kell húznom rajta.
(Vagy igen??? :F :F :B )

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#78) afterwhite09


afterwhite09
tag

Nesze neked, húzd 4.5 gigaherczre a procit, mert az OAN NAON jó, játékra különösképpen !!!

People had more, than they needed...

(#79) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ennyi agyatlan trollt....Nem hőbörögni kellene, ha nem értetek egyet, hanem mondjuk csinálni egy hasonló komolyságú tesztet, amiben próbáljátok megcáfolni az itt leírtakat...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#80) fagy53


fagy53
nagyúr

Kösz a teszteket, tényleg időszerű körbejárni a témát mégha egy szemszögből is..... ;] Az AMD procik fikcióként voltak jelen és ez bizony egyoldalasra szűkítette le az egyébként profi módon tálalt tesztet.
Számomra érthető ezt a cikket olvasva, hogy miért döntöttem helyesen mikor az i-2400 SB-t megvettem és használom a megjelenése óta és persze eszem ágában sincs leváltani, de még tuningolni sem!
Most kaptam egy kis megerősítést, hogy ez nem az igénytelenségemet bizonyítja.. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.