Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Balage76 válasza Oliverda (#81) üzenetére


Balage76
senior tag

Ennyi publikus jelenleg:

- A 840Pro lesz a szerverekbe szánt változat 64-128-256-512GB kapacitással
- A 840 lesz a consumer termék 120-250-500GB kapacitással
- 5 év gari
- A 840Pro kb 20-30 százalákkal drágább lesz mint a 840

A 830-as sorozat kb az év végéig marad, tehát aki samsungból 64GB-os változatot szeretne venni annak érdemes mostanában elgondolkoznia rajta, például EZEN.

A NAND chipek hiánya miatt nem lesz most már érdemi árcsökkenés az év végéig, ráadásul a kereskedők karácsonyra szeretnek picit árat is emelni...

(#102) Oliverda válasza Balage76 (#101) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég jó áron adja az edigital, bár ők egy kicsit más stratégiát alkalmaznak az árképzésben, ha jól tudom. Mondjuk ez a vásárlót nyilván nem érdekli/érinti különösebben.

A NAND termeléssel és árazással kapcsolatban, ebbe épp tegnap futottam bele:

Toshiba Cuts NAND Flash Prices by up to 25 Percent

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#103) Male válasza Balage76 (#101) üzenetére


Male
nagyúr

Jó az adatlap náluk: "Automata lomtár ürítés" :DDD
A felhasználó meg majd lesi a kukát az asztalon, hogy mikor ürül magától? ;]

(#104) Oliverda válasza Male (#103) üzenetére


Oliverda
félisten

:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#105) Jim Tonic válasza Male (#103) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van még egy érdekesség az adatlapon: 400MB/s írást csak a 256GB-os tud. A 64-esé elég gyér, 160MB/s. Ezt elfelejtették megemlíteni, pedig baromira nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#106) Male válasza Jim Tonic (#105) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen... bár ott a Max szó... végülis alatta van ez is :)
(Mint a "sub 7200 rpm" a Quantum lct vinyóknál, aki még esetleg emlékszik... :) )

Áh, ezekre amúgy sem érdemes alapozni... gyári adatlap és/vagy teszt... a boltok írnak mindent. (gondolom felvitték a legnagyobbét, és vagy onnan másolódik alapból, vagy ctrl+c - ctrl+v)

(#107) Balage76 válasza Oliverda (#102) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez most direkt ennyi az Edigitalnál.

Mostanában már (köszönhetően a korábbi árcsökkenéseknek), az SSD árváltozást már sokkal kevésbé befolyásolja a NAND flash árváltozás. A termék ára ugye a részegységek és egyéb fix költségek összessége. Ha a részegségek közül az egyiknek csökken az ára 20%-kal, akkor az kb 3-4-5%-os összár-csökkenést okozhat. Ennyit meg ez elmúlt hónapban simán ugrált a forintunk az euróhoz képest...

(#108) Jim Tonic válasza Balage76 (#107) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én úgy tudtam, a NAND teszi ki az SSD árának jó részét.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#109) Balage76 válasza Male (#106) üzenetére


Balage76
senior tag

Valahogy fel kell venni a lépést a sandforce féle 550/490 marketing bullshittel. :)

Az átlaguser egyszerű, azt veszi amin nagyobb számot lát olcsóbban. Erre nagyon jó példa volt az amikor bizonyos gyártók egyszerűen megszüntették a gyárilag ajánlott/elkerített OP területet, mert azzal kisebb kapacitásúnak látszott az SSD mint a konkurencia egyébként tök ugyanolyan terméke. :)

(#110) Henkei válasza Balage76 (#109) üzenetére


Henkei
tag

na de hazugsaggal?:(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#111) Balage76 válasza Henkei (#110) üzenetére


Balage76
senior tag

Nincs ott semmilyen hazugság, legalábbis a samsung részéről.
A szöveg, ami a termék alatt van, az a 830-as sorozatról szól. Ha megnézed, akkor mindegyik samsunghoz ez jön fel. Márpedig a 830-as sorozat leggyorsabbja 420MB/seccel ír, tehát a "max 400" még alatta is van a valóságnak.

(#112) Male válasza Balage76 (#109) üzenetére


Male
nagyúr

Mi abban a bullshit? Ha csak csupa 0-t írsz rá, akkor hozza ;]
(Most nálam is van egy SF vezérlős.Igaz, nem egy gyors példány közülük: Agility 3 60GB, de akkor is... Film másolása rá: 72 MB/s... hivatalos adat: 475 MB/s. Mondjuk nem is erre vettem, amire kell arra jó, elégedett vagyok vele.)

[ Szerkesztve ]

(#113) Jim Tonic válasza Balage76 (#111) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csakhogy ez pont nem igaz a sorozatra. Hanem bizonyos darabjára. Ha megnézed a PH-s tesztet, ők rendesen kiírták. Pont annyira becsületes, mint anno a max letöltés volt az ISP-k részéről...
Ez így sima megtévesztés. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#114) Oliverda válasza Male (#112) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, bát ugye az szinte köztudott, hogy a tovább nem tömöríthető állományokba könnyen beletörhet a SandForce foga, ha gagyi és/vagy kevés NAND van mellette. Az Agility sorozat aszinkron ONFi lapkákkal operál, ami ebből a szempontból pont a legrosszabb. Megfelelő mennyiségű és minőségű Toggle-mode chipek mellett már a SandForce is képes magas írási sebességre, még tömöríthetetlen állományok esetében is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#115) Male válasza Oliverda (#114) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, tudtam, hogy ilyen, csak kíváncsi voltam, így kipróbáltam :)
Leginkább forráskódok, adatbázisok vannak rajta a fejlesztéshez... ezeket meg úgy 10%-ra lehet tömöríteni, szóval ide tökéletes volt, hozza amit vártam.

Jobban teljesít (ki is mértétek, olvastam), de a névleges tempót akkor sem hozza az SF vezérlő, nem?

(#116) Oliverda válasza Male (#115) üzenetére


Oliverda
félisten

A névleges értéket emlékeim szerint még egyik nálunk járt SSD sem hozta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#117) azbest


azbest
félisten

Oliverda:
az ssd háza téglatest alakú vagy a keskenyebbik élénél nézve trapézt formáz? A corsair nova2 és ahogy láttam az Accelerator esetén is trapéz alakú, így nem ment rá például a thinkpad hdd cover:

Úgy értem szélesebb az alsó lapja mint a felső.

[ Szerkesztve ]

(#118) Male válasza Oliverda (#116) üzenetére


Male
nagyúr

Az M4-em ír annyival, ami a gyári adat volt (95 MB/s a gyári, 103-105MB/s-et hoz), de volt egy Kingston S100-am is, az is hozta a gyári specifikációt (75MB/s a gyári, 81-82MB/s-el tudtam rá másolni).

(#119) CyDoN válasza Male (#118) üzenetére


CyDoN
senior tag

az mindegy, hogy melyik gyártó mit kamuzik írás olvasás terén! A lényeg, hogy nyomják lefelé az árat :)

(_._)

(#120) CyDoN válasza Balage76 (#101) üzenetére


CyDoN
senior tag

vagy EZEN :)

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#121) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem lett akkora szám, mint amekkorára a nevéből következtetnék.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#122) azbest válasza Ł-IceRocK-Ł (#121) üzenetére


azbest
félisten

a neutron semleges... bezzeg ha elektron vagy proton lenne. ;]

(#123) Balage76 válasza CyDoN (#120) üzenetére


Balage76
senior tag

Hétfőtől bruttó 124 900 a samsung MZ-7PC512B/WW az EDigitalban... :)

[ Szerkesztve ]

(#124) Madn!ght válasza Balage76 (#123) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az egész gépem nem ér annyit. :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#125) CyDoN válasza Balage76 (#123) üzenetére


CyDoN
senior tag

sok még lejjebb kell nyomni :)

(_._)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.