Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nem győzött meg. Kár, hogy a 240GB-os Force GT nincs a tesztben, az idestova egy éves zászlóshajó teljesítményére kíváncsi lettem volna a Neutron GTX-hez képest.

Azt gyanítom, hogy a GT a GTX-et csúnyán elkalapálta volna.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

samsung 830 256GB-os 56e forint. Mégis mi indokolná hogy valaki neutront vegyen?

(#3) Locutus válasza JoeYi (#2) üzenetére


Locutus
veterán

Ráadásul a samsungnál nem kell firmware frissitéssel szopni.
Én legalábbis biztos nem akarnék, miután rátelepítettem a rendszeremet már...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) 04ahgy válasza Locutus (#3) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy nagyon kedves ismerősöm épp most vett 256GB-os Samsung 830-at, és elégedett vele. 3 év gar is bőségesen elegendő, még simán vehetsz bőven garis SVP100-at az apróban. És hol van az már a mostaniakhoz képest?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5) Locutus válasza 04ahgy (#4) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem 128-as 470 van már egy éve, és hibátlan azóta is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) wolfman


wolfman
veterán

Úgy látom ezek az SSD-k is úgy fejlődnek mint a HDDk. Sosem lesz nagy áttörés sebességben, mindig csak egy picikével lesznek jobbak, ami miatt nem biztos hogy érdemes váltani a drágábbra. Viszont ha nagyobb távlatban nézgelődünk, rém lassú az 5 évvel korábbi tárhely, meg többet is bír.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7) ViZion


ViZion
félisten

Hááát a csodavezérlő+ram kombótól jobbat vártam volna... érdekes, h a cache nélküliek tartják a tempót. Nekem még Vertex 4 a favorit, nem mintha kiemelkedne különösebben, de ár/értékben szvsz elég jók a garit is belekalkulálva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) Ringman válasza JoeYi (#2) üzenetére


Ringman
nagyúr

sőt volt az 52k alatt is hétvégén (azóta visszaállt), ipontól kaptam értesítőt.

egyébként a 470-es samsung is bőven elég átlagfelhasználónak.

(#9) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Hát ezek a különbségek egy két kivétellel érzékelhetetlenek. Semmi nem indokolja, hogy ugyanazon tárhely esetében a drágábbat válassza az ember.

(#10) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Köszi a tesztet!

Ismételt megerősítés, hogy jól választottam a Samu 830-as személyében. :) Igaz csak SATA II-n használom, de látványosan gyorsabb még így is a Vertex 2-nél. (LINK) :B :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#11) polika


polika
senior tag

Azokban a tesztekben "brillirozott" ahol minimális különbségek voltak pl 10 meghajtóból 7 db-nál 12 sec, 3-nál 13 sec egy betöltés, azaz nem votl lényegi különbség és itt úgymond első helyre került a 7 másikkal szemben. Ahol viszont mérhető számok mutatták a különbségeket ott kevés kivételtől eltekintve csúnyán elvérzett.

Lehet hogy majd egy firmware frissítés megoldja a dolgot, DE ezen adatok alapján a végszó nem kicsit tűnik optimistának és elfogultnak...ez gáz, nem ilyet szoktunk meg a PH-tól.

(#12) Simon02


Simon02
tag

Ilyen áron ez rossz vétel... A végszót én se értem, kész termékről van szó, és azért egy firmware frissítés nem egy driver frissítés, tudtommal akkor a garancia is ugrik. Szóval nem elég hogy drágább, mint a konkurencia, vagy a saját eddigi csúcsa, de még néhány tesztben gyengélkedik is - ja és ahol 1 sec az előny meg meg ilyen győzelem...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#13) Ribi


Ribi
nagyúr

Érdemes megnézni ezt a tesztet.
Sokáig tartó folyamatos max terhelést jobban viseli mint a többi. Latency nem növekszik meg annyira. Lehet hogy tényleg inkább az ipari szegmensbe tervezték. Ami kicsit árnyalja az magas árat is.
Szóval ez nem home usereknek való.

[ Szerkesztve ]

(#14) Male válasza polika (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Másolási tesztekben nyert, és erre a területre ajánlják a végén... szóval szerintem rendben van a végszó.

Kicsit többre számítottam tőle én is, de azért nem ment rosszul.

(#15) Oliverda válasza polika (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Nézd, elég sok SSD is megfordult már a kezeink között, hogy merjünk egy konklúzióban optimisták vagy épp pesszimisták lenni. Ha egy 1 éve piacon lévő vezérlővel érte volna el ezeket az eredményeke a meghajtó, akkor valószínűleg nem ezt írtuk volna. Sajnos egy jó ideje már bevett szokás, hogy a gyártók úgymond félkész termékeket dobnak piacra, és később driver, firmware, vagy esetleg BIOS/UEFI frissítéseken keresztül fejezik be a fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) fatallerror


fatallerror
addikt

nekem még mindig a samsung 830as tetszik :K

don't tell me what i can't do!

(#17) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Drágának drága, cserébe legalább sz@r. Jó, nem az, de gyenge. Még mindig Transcend és Samsung.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Oliverda válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy igazán szép, szakmailag megalapozott és kulturált vélemény volt.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Jim Tonic válasza Oliverda (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A szakmai alapot neked kell adni, nem nekem. Te tesztelted. A látott eredmények alapján gyengébb, mint a kétharmadába kerülő konkurensei.

Ribi: nézd meg az IO meter eredményeket...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Oliverda válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Amikor válaszoltam, még csak az első mondat volt ott.:)

Ribi: Igen, de a Corsair mégis elsősorban nekik szánja.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Ribi válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Néztem és? Mit kellene látni?
MB/S-t vagy iops ? IOPSban sok helyen nagyon rossz, de hogy arra miért vannak rákattanva többen azt nemértem.

(#22) Oliverda válasza Ribi (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Na azt én sem, pedig direkt minden tesztben benne van, hogy otthoni felhasználás esetében nem igazán releváns az érték.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) vince


vince
őstag

Néhány éve használok 80 GB-os Intel G2-es SSD-t, a teszt metodikájával élve újságírói és webdesigner programcsokorral. Jól gondolom, hogy ezek az új meghajtók érdemi gyorsulást nem nagyon hoznának?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#24) MongolZ válasza Ribi (#13) üzenetére


MongolZ
addikt

A linkelt teszted alapján nekem jó vételnek tűnik (abban reménykedve, hogy a lehetséges firmware hibák kijavításra kerülnek).

(#25) #16939776 válasza Ribi (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor érthető az ár és a "furcsa" viselkedés :)

Köszi!

(#26) Jim Tonic válasza Ribi (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert ha pont abban gyenge, nehéz lesz belőni, hová is való igazán. IOPS értékek pont egy szervernél lehetnek fontosak (tipikusan egy adatbázis- vagy fájlszerverek több felhasználóval, pl.)

#22: pont Ribi említette, hogy ezt nem otthonra szánják.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Oliverda válasza vince (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Parancsolj: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) szab.tam


szab.tam
nagyúr

az emberek általában, és jó esetben nem kinézet alapjén vásárolnak ssd-t.

a szemem sarkából a főoldalas képre pillantva a matrica színvilágról nekem a kingmax v széria ugrott be. első reakcióm az volt, hogy mit kel egy elavult ssd-ről tesztelni....

természetesen tudok olvasni..... :)

tudom, Oliverda majd jön, hogy megint a lényeget láttam meg... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) FefeeX válasza Oliverda (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

A tesztek alapján levont véleményem, hogy ez nem kaphatott volna tetszett plecsnit sem. Nem azért, mert rossz lenne, jelenleg nincs rossz SSD, gyakorlatilag fej-fej mellett haladnak, viszont nem jobb a nála, viszont majdnem 40%-kal drágább... Tetszett? Hát, valamennyire mindenkinek meglehet a szubjektivitása, de ennyire...

(#30) Oliverda válasza FefeeX (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Elolvastad az utolsó oldal második részét, vagy csak a grafikonokat és a plecsnit nézted meg?

"Természetesen bízunk abban, hogy a Corsair az OCZ példáját követi, és a közeljövőben firmware frissítésekkel tovább csiszolja a sorozat képességeit. Összességében azt mondhatjuk, hogy nekünk tetszett, hogy valaki végre hosszú idő után ismét bevállalt egy teljesen új vezérlőt (és márkát), ráadásul mindezt egy ilyen, viszonylag drágább sorozatban."

Ezek után is ugyanezt a minősítést kapná, mert végre nem egy 156. SandForce cuccal álltak elő, hanem valami újat is tudtak mutatni. Az innovációt és a kezdeményezést is figyelembe vesszük, nem csak az eredményeket és az árat, meg a többit egzakt tulajdonságot.

Amúgy konkrétan miért probléma számodra az, hogy tetszett minősítést kapott?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) ledgeri válasza FefeeX (#29) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A PH! tesztel, a PH!-nak tetszett...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32) Ribi válasza FefeeX (#29) üzenetére


Ribi
nagyúr

A tetszett plecsni tökéletesen független az ártól. Akár 1 millába is kerülhetne. Azért tetszik valami, mert vagy valamiben újít, vagy egyes tulajdonságaiban kiemelkedőt alkot. Ez most a vezérlőben újít. De ez le is lett írva elég pontosan. Szövegértés WTF :F
Ehh már bőven megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#33) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha az árát pár százalékkal a konkurencia alá lőnék egész jó lenne. De ez így erősen "WTF?".
Kár érte.

(#34) ledgeri válasza D1Rect (#33) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Majd a modell frissítés!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#35) FefeeX válasza Ribi (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Pont ez a bajom, hogy akkor vonatkoztassunk el az ártól, beraktak egy új vezérlőt, meg jobb chipeket, és ezekkel a fizikailag jobb cuccokkal sikerült egy többségében gyengébb, vagy azonos eredményt elérni, mint a piac többi szereplői. Kicsit olyan, amit korábban már leírt más is, hogy drága is, sz*r is (tekintetbe véve, hogy mikből van összerakva), de mivel végre nem a korábbi chipet használták, megérdemel a halva született kísérlet is egy tetszett-plecsnit.
Attól, hogy sokan adnak ki félkész terméket, még nem kell sodródni az árral, és ugyan a gyártókra nincs hatással, de kicsit olyan ez, mintha jól hátba veregetnéd, hogy ügyes voltál komám hogy félkészen piacra dobtál valami szemetet, ami jó is lehetett volna, vagy valamikor lehet, hogy az lesz. Sajnos tényleg én is egyre gyakrabban találkozom félkész szeméttel, pont emiatt elég erős ellenszenv van bennem ezekkel kapcsolatban. De elfogadom, lehetnek olyanok, akiknek tetszik, hogy hülyének nézik :)

És elolvastam mindent, meg is értettem, és nem, nem kérek személyeskedést.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ribi válasza FefeeX (#35) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemtudom, a 6ik oldalt nézted-e. Másolásban valamiért mindenkit megvert. Szóval mégiscsak tud valamit. De program betöltésben is jól szerepelt. Szóval megintcsak a teszt programokra recskázok szerinti "szar" megjelölés kicsit sem hat meg engem. Egyáltalán nem rossz, pár valós alkalmazás tesztben első helyen szerepelt. Szóval akkor most hol a gond?

Jim Tonic Ha fából csinál vezérlő csipet, szerintem külön neki csinálnak übercsászár plecsnit. :K

[ Szerkesztve ]

(#39) Oliverda válasza FefeeX (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Mitől halva született kísérlet?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) vince válasza Oliverda (#27) üzenetére


vince
őstag

Köszi, megerősítetted a feltevésemet :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#41) FefeeX válasza Ribi (#38) üzenetére


FefeeX
veterán

Igen, azt már kerestem amúgy, hogy a 6ik oldalon szövegesen leírt videovágásra megfontolandó dolgot mivel lehet alátámasztani... Amellett ráadásul, hogy a 0,2%-os , de max 1%-os eltérések (másodperc alapú mérések) bőven hibahatáron belüliek... Pláne, hogy az ezekben a feladatokban gyakorlatilag ugyanezt a sebességet hozó Samsung 830-nál kerül közel 40%-kal többe...

Oliverda: látom sikerült kiválogatni az egészből az értelmét :) most komolyan, az indíttatásodat feltupíroztam kicsit, hogy érthető legyen az álláspontom, erre belekötsz ebbe... javítom, nem halva született kísérlet, túloztam elég nagyot, viszont ettől szerintem még érthető volt a véleményem alapja.

[ Szerkesztve ]

(#42) Srodney


Srodney
senior tag

ATOMgyors? cedar trail után óvatosabban az atom szóval....

(#43) Flavius88


Flavius88
csendes tag

Ez az SSD nem rossz szerintem is inkább a vállalati/szerver környezetből akarták "lebutítani" otthoni terepre, csak nem sikerült olyan átütő erejűre. Ami pedig a halva született ötleteket illeti két példa: R600-as chip és Bulldózer, az egyik a 4000es szériára érett be a másik elvileg win8al fog beérni. Ezt a vezérlőt is lehet szerintem még bőven csiszolni.

Az élet igenis egy habostorta, csak mi az üveg mögül nézzük.

(#44) Ribi válasza FefeeX (#41) üzenetére


Ribi
nagyúr

AZ ÁR NEM SZÁMÍT A TETSEZTT PLECSNIBEN. Próbáld már meg feldolgozni ezt az egy nyamvadt kis pirinyó információt és raktározd el 10mp-nél tovább. Lassan én is átmegyek személyeskedésbe, úgyhogy innentől azt gondolsz amit akarsz...
Előhúztak egy újfajta vezérlőt a már lassan egyeduralkodóvá váló sandforce mellé es ez a PH szerkesztőinek TETSEZTT. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#45) FefeeX válasza Ribi (#44) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem lassan mész át, már régen ott voltál, nem is értem miért okoz benned ekkora frusztrációt (és most nem a tetszett plecsniről volt szó, hanem a megfontolandó választás szavakról)

(#46) D1Rect válasza Ribi (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Sztem itt van a kutya elásva, mert van amikor az ár miatt nem jár plecsni.

(#47) mghltm válasza vince (#23) üzenetére


mghltm
addikt

a hdd-ssd valtasnal gondolom jelentos gyorsulast ereztel. a mindennapi hasznalat soran nehez lenne megmondani egy sata2 es egy sata3 ssd kozotti kulonbseget, persze bizonyos tesztekben kimerheto a differencia. ha eleg a 80gb tarterulet es jol uzemel az intel-ed, akkor nem erdemes ujitanod :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#48) Oliverda válasza FefeeX (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, én konkrétan a többi részben nem nagyon láttam "értelmet". Arra számítottam, hogy alátámasztod némi szakmai mondanivalóval is a véleményedet, de ez sajnos elmaradt.

Légy szíves magyarázd el nekem, hogy miért okoz számodra akkora frusztrációt (plusz még néhány másik tagnak is) az, hogy mi épp mire milyen plecsnit adunk. Saját értékrendünk és szempontjaink vannak, ami alapján kiosztjuk a minősítéseket. Ezekkel természetesen lehet értelmesen vitatkozni, esetleg konstruktív javaslatokat tenni, de a csuklóból való, értelmetlen fikázást nem annyira preferáljuk.

Másrészt az ajánlott sem mindenki számára ajánlott. Aki max. 40 000 forintért akar VGA-t venni, arra értelemszerűen nem vonatkozik a 120 000 forintos HD 7970 ajánlott státusza, ésatöbbi.

D1Rect: Nem egy fix folyamatábra alapján osztjuk ki a plecsniket. A magas ár miatt is lehet valami ajánlott, és az alacsony ár ellenére is kaphat egy cucc fityiszt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) fatallerror válasza Oliverda (#48) üzenetére


fatallerror
addikt

ha áttérnétek pontozásra akkor meg az szülne vitát szóval szerintem kár magyarázkodnod :N

más nagy külföldi oldalakon is ajánlanak durva drága dolgokat

don't tell me what i can't do!

(#50) CyDoN


CyDoN
senior tag

Nem szeretnék megbántani senkit, de nekem is tetszett:) (bár nagyon zavar, hogy miért nem ajánlott plecsnit kapott) :DD

Boldog vagyok, hogy volt végre valaki aki hozzányúlt egy kicsit máshoz! Talán újra elkezdik egymást ütni a gyártók amivel csak mi járunk jól mert letolják az árakat!

[ Szerkesztve ]

(_._)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.