Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Ezt mindíg elfelejtem... Nyilj ki!

(#2) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Milyen egeret válasszak? - csak ha ott megkérdezted és kaptál rá válaszokat akkor nem tudom minek itt is megkérdezni..

Amúgy 518, nekem is az van. Ha meg az zavar hogy a hátulján lévő logitech logóról idővel lekopik a festék akkor az gáz. Az oldaláról is lekopik a gumiborítás idővel. Na és akkor mi van? Pontos, kényelmes egér kell vagy szobadísz?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

Mx518 tulajként mi mást mondhatnék. :D
Nagyon kényelmes, jó anyaghasználatú egér, csak a gumírozás lejött egy kis részen, de nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#4) Winner_hun válasza westcoastog (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lejött vagy lekopott? Mert nem mindegy....

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) darál0w


darál0w
Jómunkásember

RAZER

/trolled

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) westcoastog válasza Winner_hun (#4) üzenetére


westcoastog
veterán

Lejött. Sikerült felfeslenie valahogy, az taskváltó gomb alatt, de nem zavar engem. :)

Persze nem egyben jött le ennyi, ebbe már belekapartam körömmel hogy a felszakadt lógó darabot elszedjem róla.

[ Szerkesztve ]

(#7) Neil Watts válasza Winner_hun (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

Megkérdeztem, igen ott is, köszönöm. :R
Feltételeztem, hogy van egy pár halmaz ilyenkor.

A = {Az egeres topikba járók}
B = {Az egeres topikba járó MX518 tulajok}
C = {Az egeres topikba járó G400 tulajok}
D = {További MX518 tulajok}
E = {További G400 tulajok}

Sokat segítettek az ottani válaszok, de érdekelne a B U C véleménye is. :P

Amúgy mióta van meg? :)

(#8) Winner_hun válasza Neil Watts (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nagyon régóta. Egyet kinyírtam, az az én hibám volt. Forrasztgattam ezt-azt, valamelyiket nem szerette végül. Szereztem egy másikat, csakis MX518-at. A ház maradt a régi, csak a belseje kapott cserét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Neil Watts válasza Winner_hun (#8) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ugye, jól láttam, hogy két verzió van belőle? Az 1800 DPI-s az újabb. Ott is mind a 8 gomb külön programozható? Hm, ez eléggé meggyőző, akkor már kb. olyan 5:1 az állás, hajlok az MX felé. :D

Amúgy nem szobadíszt vennék, de azért az ilyen mértékű kopás az durva. Bár ha 5-6 év múlva jön elő akkor tökmindegy. :D Feltételezem nem rögtön /értsd: 2-3 hét hanem inkább év/ jelentkező probléma.

(#10) máyköl


máyköl
veterán

G400 szerintem.

(#11) Winner_hun válasza Neil Watts (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom mennyi idő alatt kopik le, én használtan vettem az egeret, jóval olcsóbb volt mint újonnan, semmi szükségem nem volt új egérre. Nem tudok róla hogy van újabb verzió, nem követem egyáltalán az egeres témát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) albert8


albert8
addikt

MX518
de inkáb G5
vagy Razer deathadder v2 :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13) Kassadin


Kassadin
addikt

Karmos/tenyeres fogás-t használsz?

(#14) Pukkancs


Pukkancs
tag

Bár a G400-at még nem próbáltam, de mivel jó pár éve Mx518-am van, merem ajánlani. Hozzátenném, hogy nekem soha nem kopott még meg a gumiborítása, de a Logitech jel tényleg kopik a tenyerem alatt, de szvsz nem zavaró.

(#15) norbee2244


norbee2244
senior tag

mx518..elnyűhetetlen istenkirály egész nekem kibírt 3 év aktív codozást tehát 5 éves az egész ha jól emlékszem egyetlen bajom van vele: a görgője haldoklik..persze ez még a régi széria,hogy az új is ilyen jó e az kérdéses

(#16) Neil Watts válasza Kassadin (#13) üzenetére


Neil Watts
veterán

Tenyeres fogást. :)

máyköl: "Egyszóval pro/kontra várok mindent ami ezzel a két egérrel kapcsolatos!" --> Szóval: miért? :)

albert8: ok, értem. G5-öt újként egy helyen találtam, Zalaegerszegen. Na az tőlem ~230 km-re van :DDD Szóval érted, az nem biztos hogy jól jönne ki benzinköltségben egy egér miatt :P
Razer deathadder v2... heh, na igen. Ha nem 15k lenne, akkor azt mondom nézzük meg, de ha Budapesten akarom beszerezni, paddal együtt már rögtön 18-20, helytől függ. :(

Pukkancs: "Bár a G400-at még nem próbáltam, de mivel jó pár éve Mx518-am van, merem ajánlani." -- Tehát gondolatmenetedet végigkövetve ebben a melegben, igazából az MX518-at ajánlod, mert több éves tapasztalatod van, és bevált. Oké, rendben, köszi! :)

norbee2244: Öt év után csak a görgővel van gond, ennyi nyúzás után? Arra kíváncsi lennék, hogy hol lesznek 5 év múlva az ismeretségi körömben lévő noname egerek. :D

Köszi az eddigi válaszokat, úgy néz ki kiütéssel győzött az MX518. :DD

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#17) norbee2244 válasza Neil Watts (#16) üzenetére


norbee2244
senior tag

Ugyan úgy érzékel..3 éve vettem alá egy qck steel minit az egérpadnak a széle már málik ragad össze vissza,de az egér elpusztíthatatlan..dobálni nem szabad,de úgy xfire alapján laza 5000 óra játék van benne én pedig elég idegbeteg stílusban codoztam állítólag tehát ha az én ráncigálásom kibírta akkor szerintem jól fogsz dönteni :R

Pro/kontra: mx518-al kapcsolatban sokaknak kopik a festés nagyon sok lekopottat láttam már,de valószínű használat függő nekem csak a logitech jelzés környékén jött le picit a festék. Kábele nem törik az tuti ez sok a4tech-nél pl gyakori probléma.

Mod2: Súlyozni nem lehet és mivel nehezebb mint a többi egér csak próba után vedd meg ha számít ez is..1-2 hét alatt hozzá lehet szokni.1600dpi-n értelmes paddal király,de csak textillel üvegen nem az igazi

[ Szerkesztve ]

(#18) Kassadin válasza Neil Watts (#16) üzenetére


Kassadin
addikt

Akkor jó. Karmos fogáshoz nem a deathadder passzolna.

Hardveraprón szerintem érdemes lenne szétnézni, hátha kifogsz valami jó üzletet. Vagy pedig még tudom ajánlani a razer diamondback 3g-t.

(#19) Viktor77


Viktor77
titán

Ahogy már oly sokszor kifejtettem más topicokban, perifériából csak Logitech. Erre szakosodtak, ebben van sokkal több tapasztalatuk mint más "gamer" gyártóknak.
Erre idővel mindenki rájön.

És MX518/G400.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Neil Watts válasza norbee2244 (#17) üzenetére


Neil Watts
veterán

oké. A tiéd melyik mx518? A képen a jobb vagy a bal? kép

Bal: 1800 DPI-s refresh
Jobb: 1600 DPI-s sima

Azt írják, hogy sokaknál fagyott a V1, ezért adták ki a V2-t új optikával.

Üdv. core2

(#21) Kassadin válasza Neil Watts (#20) üzenetére


Kassadin
addikt

MS Intellimouse 3.0 is nagyon jó, mondjuk nem tudom mennyire kapható jelenleg. Ha esetleg mégis meggondolnád magad, és nem mx518-t vennél.

[ Szerkesztve ]

(#22) norbee2244 válasza Neil Watts (#20) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nekem még a régi van..fagyni nem fagyott bár driverfüggő amit adnak hozzá az szörnyű annál tényleg vacakol viszont driver nélkül is eléggé korrekt csak picit lassabb,de már megöregedtem és így ez jobb meg persze nem is játszok már..

Ui.: ms 3-as is tényleg jó nem hiába használja sok grafikus az könnyebb szerintem egy fokkal

(#23) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Ehm... végül kiderült, hogy ahol írták, ott nem igen tudnak értelmes időn belül MX518-at hozni, így hát maradt egy, s jött pár új.

MS Intellimouse 3.0
ms intellimouse 1.1a
Logitech G400
Razer Abyssus Mirror
Razer Salmosa
Roccat Kova (errről mintha azt olvastam volna, hogy cseppet pontatlan, s nagyobb kezű embereknek nem ajánlott)
Steelseries Kinzu (itt azért hiányoznának a gombok)

1. Ezekből melyiket?
2. Ezek alás jó lesz a QcK mass? :)

Ez a végleges lista, pont, ebből kell választanom, tovább nem módosítom a listát.

Üdv. core2

(#24) Viktor77 válasza Neil Watts (#23) üzenetére


Viktor77
titán

A G400 ugyanaz mint az MX518.

[link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) Neil Watts válasza Viktor77 (#24) üzenetére


Neil Watts
veterán

oke, olvastam, csak jokat irtak az elodrol, igy gondoltam amig beszerezheto addig kell venni. Akkor G400 lesz mert az megiscsak Logi es az MX518 vonalat viszi tovabb. :) :R

(#26) Winner_hun válasza norbee2244 (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szétszed, kitisztít, összerak, örül.
:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27) Winner_hun válasza Neil Watts (#23) üzenetére


Winner_hun
félisten

És csak az az egy bolt létezik?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) Neil Watts válasza Winner_hun (#27) üzenetére


Neil Watts
veterán

ooo... Termeszetesen nem, de most nézem hogy bármerre megyek csak a rev. 1 van az ipont kivéve, ahol az 13k :D Van olcsóbban is (8k), de az tőlem marha messze van. MOD: Je, az user's ben is van, de ott is csak rev 1-nek kinéző 1600 dpi-s :D Szóval itt van, ez most rev 1 vagy 2? :F

(#29) Viktor77 válasza Neil Watts (#28) üzenetére


Viktor77
titán

Mit számít? Nem, nem fagy a régebbi verzió sem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Oké. Akkor MX518 lesz egy QcK Mass társaságában, feltételezem sokat nem veszíthetek :D :R

(#31) banhammer


banhammer
veterán

Logitecg G9-et vegyél.

Az egyik legkényelmesebb egér.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) norbee2244 válasza Winner_hun (#26) üzenetére


norbee2244
senior tag

Gondolod? Megproszalom ha haza estem

(#33) Neil Watts válasza Neil Watts (#30) üzenetére


Neil Watts
veterán

mod időből kicsusztam: A régi MX518-nél is külön programozhatü a 8 gomb, ugye? :)

Illetve ha azt nezem hogy MX 518 vs IntelliMouse Explorer 3.0 akkor melyiket ajánljátok? :) Ezen kommentek alapján feltételezem az elsőt. :D

banhammer: Hidd el ha lenne 20k-m rá, akkor azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#34) albert8 válasza banhammer (#31) üzenetére


albert8
addikt

Annak a fogása elég szar :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#35) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Van valakinek tapasztalata Steelseries Kinzuval, vagy Roccat Kova-val vagy esetleg Razer Abyssus egérrel? :) Arról is meghallgatnék pro/kontrát. :)

(#36) albert8 válasza Neil Watts (#35) üzenetére


albert8
addikt

Abysuss elég rossz fogásilag is meg ugy egyébként
volt egy asszem ZH -nak :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#37) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Vegyé' ilyet.

...Jujj, de gonosz vagyok...

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#38) Neil Watts válasza X3B6O0X (#37) üzenetére


Neil Watts
veterán

lool :O

[ Szerkesztve ]

(#39) hoffman_ válasza darál0w (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem is. :D Ha egér, akkor only.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) norbee2244 válasza Neil Watts (#33) üzenetére


norbee2244
senior tag

8? 2 oldalan meg 1 felul programozhato meg max a gorgo

(#41) Neil Watts válasza norbee2244 (#40) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor jol atcsesztek a leirassal :D
Nembaj, a G400-nal ezt irjak:

"Az egéren megtalálható 8 programozható gomb élettartama egyenként legalább 10 millió kattintás, ezen felül továbbra is megtalálható lesz a tapadásgátló politetrafluoroetilén (alias teflon) talpbevonat. Ezekből látható, hogy a G400 nem egy teljesen új termék, hanem az MX518 ráncfelvarrott változata, új névvel, új köntösben." :)

(#42) Winner_hun válasza Neil Watts (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt már nem is merem mondani hogy vegyél használtat:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43) Winner_hun válasza norbee2244 (#40) üzenetére


Winner_hun
félisten

2 oldalt, a görgő lenyomása, a dpi választók és az alkalmazás választó is programozható. Nekem az oldalsók nincsenek piszkálva, a dpi+ az F5, a dpi- a Backspace, az alkalmazásváltó meg a Ctrl+W. Ezek nélkül... áhh, inkább bele se gondolok, rémálom lenne a böngészés:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44) norbee2244 válasza Winner_hun (#43) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nekem csak az oldalsok bongeszo elore vissza..viszont a dpi valaszto alatti gomb remalom alapon mikor jatszol es ledob asztalra :D

(#45) Winner_hun válasza norbee2244 (#44) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ki kell kapcsolni ha nem használod. Az alkalmazásváltás egérről szerintem felesleges, előbb lehúzom az egeret a tálcára és ott kiválasztam hogy mi kell minthogy azzal bohóckodjak. Vagy esetleg bezavarjon.

Szét sikerült szedni?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46) Winner_hun válasza norbee2244 (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

No?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47) norbee2244 válasza Winner_hun (#46) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nem nagyon akart sikerülni. :Y pedig próbáltam picit feszíteni alá is nyultam,de mindig vissza old. Igen alkalmazásváltó mindig kikapcsolódva van ,mert az egy áldás hehe

(#48) Viktor77 válasza norbee2244 (#47) üzenetére


Viktor77
titán

Mit akartál te feszíteni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#49) norbee2244 válasza Viktor77 (#48) üzenetére


norbee2244
senior tag

Illetve nem felfelszíteni hanem találtam pár szétszedett képet és ha jól láttam csak szétpattan.Tehát az egész teteje leugrik róla..nekem valahogy nem akart

(#50) Viktor77 válasza norbee2244 (#49) üzenetére


Viktor77
titán

Mert szétpattan. Ugye vágod, hogy a matricák alatt van 3 csavar?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#51) norbee2244 válasza Viktor77 (#50) üzenetére


norbee2244
senior tag

Eddig csak 1 volt meg,de mostmár meglesz a többi is.Köszönöm :R

(#52) keIdor


keIdor
titán

Volt MX518-am, 2005-től 2008-ig. Nagyon jó kis egér.:) Most G500 van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#53) norbee2244 válasza Winner_hun (#46) üzenetére


norbee2244
senior tag

Volt benne anyag rendesen,de nem javult meg sajnos..ugyan úgy szakaszosan megy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.