Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Henk válasza Gorneck (#37) üzenetére


Henk
veterán

De itt az a lényeg, hogy pont fordítva van összeállítva a gyártó honlapján is, a ritkább felől szív és a sűrűbb fele fúj a venti. Te pont fordítva mondtad nem?

(#42) Gorneck válasza Henk (#41) üzenetére


Gorneck
titán

Megkeveredtem csöppet... :D Szal a ritkább felől jobb ha szívja a levegőt és úgy is van szerelve gyárilag...ha jól látom a kolléga pont fordítva szerelte...

Gorneck#1239

(#43) nuke7 válasza Henk (#3) üzenetére


nuke7
veterán

az én hyper 212-m ventije 1600-on is alig hallható...
max-on kicsit hangosabb, de nem sokkal.
És a felsőkategória szerintem is nagyobb tuningnál jön ki, magas feszültségekkel mondjuk :U
amúgy a hyper 212-vel nekem a phenom 2 x4 965BE 3,4ghz-n terhelés alatt 46fok körül,(legmelegebb mag) cpu dioda meg valahol 36foknál van... (nem prime 95, csak ilyen 50-70% -os terheléssel néztem)
de mégse mondom, hogy felsőkategóriás hűtő :U :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#44) Daert


Daert
őstag

Bármilyen furcsa de icipicit számít hogy szereli fel a bordát az ember.Megfordítottam és egy hangyányival jobb a hőfok.
A Thermalright-ról csak annyit,Engusz sem tudta pontosan megmondani milyen verziójút kap.És azért az már más kategória árban,High-end.

Épp ez a szép az egészben,ahány User,annyi féle eredmény :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) Daert


Daert
őstag

Ha már annyit vitatkoznak az emberek,nem tudná valaki Qru-t egy Mugen2-vel megdobni a teszt erejéig???

(#46) Gorneck válasza Daert (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Ez mit jelent? A sűrűbb bordázaton küldi át most már a levegőt?

Gorneck#1239

(#47) Daert válasza Gorneck (#46) üzenetére


Daert
őstag

Igen,a ritkább felől szív és a sűrűbb lamellákon nyomja kifele a levegőt.Nem számottevően de mintha így jobb lenne.

(#48) Daert


Daert
őstag

Most olvastam hogy a Chillaramic Zinc-oxid tartalmú,mint a popsikrémek és a sebkezelő kenőcsök nagy része ;] :DDD

(#49) Johnny001 válasza Daert (#47) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát akkor ugyanabba a cipőbe sikerült belelépnünk, mert először én is fordítva raktam fel nagy izgalmamban, de gondoltam nem szólok :))

Tesztet úgy nem néztem :N

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#50) Probber


Probber
őstag

Szép nagy batár hűtő, jó írás. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#51) Sonky válasza Henk (#35) üzenetére


Sonky
aktív tag

Coolink kerámiás pasztával néztem és a Mugen gyári ventijével.

Házamban elöl hátul ZALMAN ZM-F3 van. Maxon mennek. Szobahőmérséklet 22c volt mind a 2Hűtőnél. Én most FULL Réz Mugen2-t vadászok ;]

Egy legenda vagyok.

(#52) zsirfecske


zsirfecske
addikt

nem csúnya hűtő, tetszik. szívem csücske z600-at ennyire szorongatni szép teljesítmény :C

(#53) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én igazán meglepődtem a hőmérsékleteken, mert nekem egy 12es venti van a mugen2-n 1000es rpm-nél 35fokos a 955BE procim magomként, szal lehetséges hogy nálam valami nem okés?

(#54) Daert válasza Johnny001 (#49) üzenetére


Daert
őstag

Különbséget igazán csak műszerekkel lehetne mérni laborszobába.Nem annyira számottevő,legalábbis számomra.Hangra nem tudok véleményt mondani mert most biosban állítottam a ventit és most 1100-as fordulat mellett csak szélzajt hallok de azt is csak nagyon közelről.

(#55) Daert válasza Nordic (#53) üzenetére


Daert
őstag

Alapjáraton,terhelés nélkül?Mivel mérted?
3,9GHz-en ennyi a hőmérséklete?

(#56) Daert válasza Sonky (#51) üzenetére


Daert
őstag

Na az nem lesz 2 fillér!!
Na meg a súlya, ~2Kg??

(#57) veector válasza Nordic (#53) üzenetére


veector
senior tag

Szerintem az teljesen okés.
Amúgy a tesztben a tesztprogram rossz TjMax értéket használ (23°C ambient, 21°C cpu) szerintem egy 10 fokkal több lesz az. Szóval a te procid 3.9GHzen 35fokos idlevel teljesen jó

#56 Daert:
csak 1800 gramm :D

[ Szerkesztve ]

(#58) Nordic válasza veector (#57) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

sajnos nem. kb 25fokos a szobám, néha 27. C&q bekapcsolva, és ugye ilyenkor visszaveszi a szorzót is, és úgy 35fokos. Már volt újrapasztázva is(először sokat tettem rá :U ). a hűtő 100% hogy rendesen rajta van, mivel már 1 csavart se tudtam tovább húzni(megszakítani meg nem akartam). Az lenne a legszebb ha véletlen kiderülne hogy rossz a hűtő(mondjuk sz@r az egyik hőcső.), terhelve olyan 45fokig megy fel 3,2Ghzen. 3,9en meg kb 55fok(fesz-emelés nélkül). Sajnos fogalmam sincs hogy ez normális e, mivel olyan emberrel még nem "találkoztam" aki hasonló procit hűtött mugen2-vel.

Azt nem hiszem hogy befűtené magát, mert közvetlenül a provi fölött és mögött is van egy-egy venti ami kizavarja a meleget(fölül egy 14es hátul meg egy 12es), elöl meg 2db 12es venti túrja befelé a friss levegőt, igaz csak az egyik közvetlenül a procira, az alsó a vinyókat hűti, talán az kavar oda meleg levegőt, bár az meg nagyon messzi van.

(#59) veector válasza Nordic (#58) üzenetére


veector
senior tag

Jó az az 55 fok 45nm-en. Szerintem nincs gond :)

(#60) kop8


kop8
őstag

Ez brutál nagy hűtő!!!!!!!!!!!! :Y

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.