Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gti16v


gti16v
őstag

kíváncsi lennék mennyiért lehetne eladni a cm 690-esem,mert szívesen megvenném a 2-est...tetszik...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#102) Jaffafa válasza todie (#99) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

A WD Raptorom sokkal hangosabb, mint a ventik. A ventiket szinte nem is hallani.
Arról nem is beszélve, hogy a 4890-röl már a 2ik nap lekerült a gyári hütö (szarom le a garit), mert azt a süvítést amit az levágott, azt én nem hallgatom. A jó kis Scythe Musashi teszi is a dolgát rendesen. ;]

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#103) zazahoho


zazahoho
őstag

jó fajta házikó,az első szériához volt szerencsém az is jó volt :K ,nagy tesóra cseréltem(cosmos)de ez most nagyon megtetszett ,lehet csere lesz belőle ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#104) adalbert1 válasza Quan-Chi (#75) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem is ez tetszik benne a legjobban, de itt számomra ki is merülnek az előnyei kb... :(
Ja, még az ára volt pozitívum, a béka s.gge alatti dollárral volt talán valami 13k. Ami nagyon nem tetszik, hogy szerintem sok zajt enged ki, pedig viszonlag halk konfigom van... Persze igaz hogy nem is egy csendes háznak tervezték, nem azért van így kilyuggatva. :)

(#105) Quan-Chi válasza Chosen (#97) üzenetére


Quan-Chi
őstag

nemtudom, 2-3 méterről már nem lehet hallani a gépet, csak az am inimális fény ami kilátszik abból lehet tudni hogy megy, pont mellette ülök és így van egy kis morajlás de mondom én meg vagyok elégedve a CM ventikkel is, asus táp-asus vga és asus proci hűtő sunon ventis , azoknak sincs semmi hangja ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#106) Boxi88


Boxi88
őstag

na jó valamit nem értek (lehet hogy azért mert már álmos vagyok,de ha elmagyaráznátok jó lenne!)

tehát ezt írják:

"Még érdekesebb extrát találunk a csatlakozósor mögött. A CM 690 II Advanced tetejére egy SATA merevlemezbölcsőt telepítettek. Ebbe egy mozdulattal beletehetjük 3,5 hüvelykes vagy kisebb winchestereinket. Használaton kívül egy viszonylag lazán járó műanyag fedél takarja a bemélyedést. Az alap CM 690 II tetején csak a bemélyedést kapjuk, SATA csatlakozót nem. Azért USB-re kötött telefon, MP3-lejátszó vagy fényképezőgép, esetleg eSATA-ra kötött merevlemez tárolására ott is jó lehet."

hol ott a képen meg ott van a csatlakozó:

azt írja hogy SATA csatlakozót nem kapunk... most akkor ha oda wincsit rakok akkor működik és tudom használni, vagy csak egy hely ahova leteszem de nem működik?! Bocsi a hülye kérdésért, de tényleg nem esik le!

(#107) Dani_kp válasza PH-User (#100) üzenetére


Dani_kp
őstag

Értem. Csupán azért kérdeztem, mert a cm 690 az különösen ajánlott minősítést kapott, és a tesztben az áll, hogy ez a 2-es jobb mint az elődje...na mind1 ez teljesen mind1. Mire utal nálad kiemelve a kp felirat? mert szerintem tuti nem egyre gondolunk... :U

https://ingatlan.com/33821564

(#108) PH-User válasza Dani_kp (#107) üzenetére


PH-User
addikt

Ne is törődj vele, ideges voltam, bocsesz. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#109) Jim Tonic válasza Boxi88 (#106) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ne az esata, hanem a mélyedésben lévő sata portot figyeld. Advancedben benne van, az alapban meg nincs. Ezért az advancedben ez egy merevlemez-bölcső, a simában meg csak egy lyuk, ahová bele lehet tenni a telefonod, vagy bármit, amit a mélyedés előtt levő csatlakozók valamelyikére rákötsz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#110) Jim Tonic válasza PH-User (#100) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elég hülye válasz, mert jogos a kérdés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#111) Dani_kp válasza PH-User (#108) üzenetére


Dani_kp
őstag

No problem ;) .

https://ingatlan.com/33821564

(#112) Boxi88 válasza Jim Tonic (#109) üzenetére


Boxi88
őstag

ahham, így már világos! nagyon szépen köszönöm :R

(#113) Geller72


Geller72
veterán

Mint egy bőrönd..:DD. Lehet, hogy frankó, de amolyan utazótáska formája van.
A kardfogu óta nem láttam esztétikailag kimondottan szép házat..szal igen, Ő az:

(#114) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Khmm...
Nem olvastam még végig a bemutatót (és a hozzászólásokat sem, lehet már más is felfigyelt rá), de ez az első oldal alján egyből szemet szúrt:
"Mivel igényes acélból készült..."

Már elnézést, de ez marhaság. Nem kellene ezt azért ennyire túlmisztifikálni.
Úgy hangzik számomra az ilyen, mint amikor egy teszkós, stb. újságban látott, féligmeddig rozsdamentes használati tárgy jellemzői közt az szerepel, hogy "nemesacél". :U
Az, hogy strapabíróbb, több benne az anyag, vagy más a kialakítása, préselése, szélek eldolgozása a lemeznek, annak az égvilágon semmi köze az anyagminőséghez.
Ez a ház is ugyanabból a bilivas alapanyagból készül, mint amit az összes többi gyártó is használ. Az pedig hogy acél, bizony messze áll a valóságtól. A vasötvözetek viszonylag jól körülhatárolt halmazát nevezhetjük csupán acélnak.
Egyszerűen csak nagyobb a lemezvastagság egy kicsivel, esetenként préseléskor olyan felületi rajzolatokat alakítanak ki rajta, amely merevebbé teszi az egybefüggő felületeket, jobb az élek eldolgozottsága, mások a préselési/vágási/éleldolgozási követelmények a beszállítótól, mint az alsóbb kategóriás házaknál.

(#115) anulu


anulu
félisten

kár, h nem 1,5 hónappal hamarabb jött. akkor nem a Chieftecet választmo az új géem "köré".

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#116) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis ház, és jó teszt, nagyon jók lettek a képek! :R

(#117) brainticket


brainticket
aktív tag

nekem is ilyen házam van pár hete, összességében meg vagyok vele elégedve, két dolog idegesít, az első venti brutál hangos szerintem, nem is szélzaja van hanem mintha berregne, vagy ilyesmi. a hátsó venti és a proci hűtőm gyakorlatilag hangtalan.
még nem raktam vissza az oldalát, de ahogy nézem amíg nem veszek L végű sata kábelt mind a három vinyómhoz addig nem is fogom tudni, mert útban van, ami egy ekkora nagy háznál szerintem vicc.

(#118) emmm


emmm
senior tag

Nekem az alap CM 690 házam van, nagyon meg vagyok vele elégedve! Ha nem lenne, tuti, hogy ezt a továbbfejlesztett megoldást választanám. :) Különösen a tetején lévő elrendezés tetszett, mert jobban lehet pakolni a tetejére. Én pl jegyzeteket, vagy DVD-t tartok a tetején, de ha kellene a csatlakozó, mindig el kell pakoljak róla. :) Apróság, mégis megkönnyíti még ezt is az új megoldás :)

(#119) #13260800


#13260800
törölt tag

Nagyon szép ház! Nekem egy dolog nem okés, hogy a belső kábeleket nem harisnyázzák, szerintem nem drágítaná jelentősen a cuccot és még igényesebb lenne. Kaphatnának azok is fekete harisnyát. (gondolok itt a HDD, power led, audio kábelekre)

(#120) ftc válasza D1Rect (#116) üzenetére


ftc
nagyúr

Még mindig nincs kéznél valami mérőd amivel megállapítható lenne a SEC vastagsága? mert rudi nem válaszolt

(#121) Probber válasza D1Rect (#116) üzenetére


Probber
őstag

Amióta bemutattad a saját írásodat erről a házról, azóta úgy vagyok vele, hogy a következő házamnál amit venni fogok, a 690 II is számításba fog kerülni.
A mostani teszt is csak megerősít ebben. :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#122) aero. válasza ftc (#120) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

én viszont válaszoltam, lásd feljebb!

(#123) ftc válasza aero. (#122) üzenetére


ftc
nagyúr

aha ok nem láttam :( amúgy mérted? vagy hivatalos info?

(#124) aero. válasza ftc (#123) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

valamelyik külföldi teszt specifikációjában láttam, már nem emlékszem melyikben, de tuti nem változott.

(#125) J.J. András válasza brainticket (#117) üzenetére


J.J. András
őstag

egyet értek.... ezek a LED-es ventik nem valami jók a CM-től..., mintha II.osztályú lenne :D

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#126) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

azért én a Storm Scout házat jobb vételnek tartom :K vagy a kisebbik HAF is talán ... a sima CM690 megjelenésekor csak 15-16K volt

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#127) Csenger


Csenger
csendes tag

Most újítottam egy ilyenre, és minden nagyon szép, minden nagyon jó.

Csak a hátsó/felső ventivel van gondom, ugyanis elég idegesítően kerregnek.

(#128) LonGleY válasza Kelvin (#90) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez butaság. Egy jobb, zártabb, rendesen megtervezett légáramlású gép sokkal halkabb tud lenni ugyanezekkel a halk ventikkel meg a normális táppal. Ezek amúgy is teljesen alapdolgoknak számítanak, azoknak, akiknek egy kicsit is számít a zúgás csökkentése.

[ Szerkesztve ]

(#129) zed1983


zed1983
őstag

Nekem valamiért "csupaszon" jobban bejön, nem tetszik az az otromba műanyag burkolat rajta, mint ahogy az elődnél sem tetszett...inkább maradok a PC-A05-nél ami 1K-val drágább és full alu :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#130) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Tetszik ez a ház. (mondom ezt úgy hogy obsidianom van :D)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#131) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Nagyon tetszik ez a ház és jó volt olvasni a tesztet is.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#132) renato


renato
aktív tag

pls valaki, most rendelem meg, de honnan szerezzek be hozzá 80x80x15-ös ventit? :/

(#133) Krisinto válasza renato (#132) üzenetére


Krisinto
őstag

Minek olyan kicsi hozzá :Y
Min 12cm-es ventiket bele
De pl: Coolink SWIF2-ők jók lennének

[ Szerkesztve ]

(#134) renato válasza Krisinto (#133) üzenetére


renato
aktív tag

jó, de a VGA felé ekkora hely van. 4890-esem van, melegszik rendesen. most igy néz ki a kártyám
A GPU szép, de a memória még mindig simán felmegy 90 fok felé, 92-94 körül megáll általában. (bár sokáig nem nyúztam), most találtam egy 80x80x15-ös ventit, ebből veszek is kettőt, itt meg a sima alu hűtőbordákat kicserélem ezekre

szóval csak a VGA-t akarom jól lehűteni. :U

Coolink SWIF2 van már egy az előző, jelenlegi házamban, az majd megy is át persze. :)

(#135) Krisinto válasza renato (#134) üzenetére


Krisinto
őstag

És ha vennél rá egy normális VGA hűtőt? :U
Nem kellene annyit gányolni,és pofásan is nézne ki
[vagy egy ilyen VGA hűtőt rá]

[ Szerkesztve ]

(#136) renato


renato
aktív tag

mugen 2-es procihűtő azért simán belefér nem? elvileg egy centivel szélesebb ez a ház mint az elite 331, és itt a borba teteje/széle érinti a hát oldalát...

(#137) Krisinto válasza renato (#136) üzenetére


Krisinto
őstag

Mugen 2 simán belefér..
Még az én 7000ft-os házamba is ;]

(#138) renato válasza Krisinto (#135) üzenetére


renato
aktív tag

az s1 rev 2 is jó lett volna, azért van gányolva mert így volt a legjobb így fért el rajta minden.
nem referencia 4890 hanem vaport-x-es. amit linkelték klassz lett volna, de nem ment volna fel rá.

(#139) renato válasza Krisinto (#137) üzenetére


renato
aktív tag

király, akkor rendelem :D még kinézek hozzá pár ventit, aztán olyan huzatos lesz, hogy ihaj. :D

köszöntem :R

(#140) Krisinto válasza renato (#139) üzenetére


Krisinto
őstag

Szerintem Coolinkok pofásak lennének hozzá ;]

(#141) renato válasza Krisinto (#140) üzenetére


renato
aktív tag

jaja épp válogatom össze, mit hova. majdnem mindehova rakok valamit. :D

ez a "baloldalt 140x140-ig" ventihely azt jelenti, hogy 120x120-as is rámegy?

[ Szerkesztve ]

(#142) Krisinto válasza renato (#141) üzenetére


Krisinto
őstag

Biztos csináltan annak is helyet!
De azért vélemény jöhet,mert nem tudom,hogy a szana-szét moddingolt házamat lecseréljem majd erre? ;]

(#143) renato válasza Krisinto (#142) üzenetére


renato
aktív tag

nah rendelnék is négyet a COOLINK SWiF2-1201-ből. meg van még itthon egy. de ezeket hova dugom rá? :D annyi alaplapi csati nincs egy alaplapon sem. sorry ebben nem vagyok jártas. :)

(#144) renato


renato
aktív tag

tényleg lécci valaki irja be, hogy tudnék több hűtőt használni a lent említettből :) esetleg valami átalakítót is vennem kell ha már elfogy az alaplapi csati?

(#145) Sub-ZeRo válasza renato (#144) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Veszel egy ilyet. -> Zalman MC-1

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#146) renato válasza Sub-ZeRo (#145) üzenetére


renato
aktív tag

áh, ez jó lesz, isten vagy :)

(#147) Sub-ZeRo válasza renato (#146) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:C :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#148) snowball válasza renato (#132) üzenetére


snowball
tag

Nem a hozzászólásodhoz írom, csak tőled(meg persze mindenkinek akinek a tesztben szereplő háza van) kérdezném/kérném, hogy le tudnád mérni, hogy milyen magas a ház a talpától a tetejéig? Elég fontos lenne, mert ha nem tudom a tetején bekapcsolni az elég gáz :) :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#149) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nekem is a korábbi verzió van és ahogy elnézem tényleg van fejlődés :K a legnagyobb piros pontot nálam a táp alá rakható szűrő miatt kapja nekem az volt az első amit megoldottam a másikon.
A kikapcsolható fény szintén jó pont.
Viszont az is az alap dolgok közé tartozott nálam, hogy a CM házventiket azonnal lecseréltem sajnos a korábbi tapasztalatom az, hogy CM ventik nem igazán jók. (S-Flex ventiket raktam be)
Az akkor 16k volt ehhez képest a 23 nekem sok lenne most de amúgy rendben van a házikó. :R
Viszont az érdekelne, hogy az 5970-es belefér vajon tényleg? :U Mert tudtommal nem bár a cikkben utaltok rá, hogy talán.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#150) renato válasza snowball (#148) üzenetére


renato
aktív tag

ma megjön nemsoká, lemérem aztán beírom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.