Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

jó kis készülék, de miért nem 3.0-val jönn? :S

(#2) opeter87


opeter87
senior tag

Nincs benne 3G - így csak ott lehet használni, ahol van wifi - ez negatívum.
Jöhetett volna 3.0-val, de így is jó.
A table-k ára pedig kezdi elérni azt a szinten, amire azt mondom, hogy talán érdemes egy ilyen kütyün gondolkodni! :C

(#3) tjb007 válasza RandomGosu (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

"de miért nem 3.0-val jönn?"

Nézzél meg a Honeycomb -os tabletet és magad is rájössz, ez nem az a kategória.
Amúgy meg azért mert a Google nem adta (még) ki a 3.0 forráskódját, csak a partnerek kapták meg így max. valami agyonhegesztett, instabil szutykot lehetne csak rá rakni.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az ajándék billentyűzetes tok szép gesztus de én szerintem maradok az xPAD-70 -nél.

(#2) opeter87

"Nincs benne 3G - így csak ott lehet használni, ahol van wifi - ez negatívum."

Létezik egy Mi-Fi nevű okos szerkezet amivel ezt ki lehet küszöbölni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Matula bácsi


Matula bácsi
csendes tag

(#2) opeter87usb 3g vevőt lehet rá kötni az átalakítón keresztül, ezt a cikk is írta!

[ Szerkesztve ]

A lábonlőtt kecske mekeg ha futógépre helyezik ^^

(#5) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Nemtudom, en ebben az arkategoriaban nem vennek tabletet. Persze lehet, hogy nekem vannak bazi nagy igenyeim.
Akinek kell, az ugy is megveszi.
Raadasul az a RESET gomb sem veletlenul van rajta :)

(#6) foxymaci


foxymaci
senior tag

a kékfogat kár volt kihagyni meg az akksi se valami biztató amúgy én még a mai napig nem értem miért jó a tablet.....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#7) zola8van8


zola8van8
tag

Ezt a készüléket én is néztem kb egy hónapja és jó vételnek tartottam, de megláttam, hogy Galaxy Tab kb. 67000 Ft-ért elhozható, így inkább a Tab ( kijelző nagyon felbontású, GPS, Akku, Samsung van ráírva, stb. ), de persze, akinek nem hiányoznak ezek és olcsón akar venni akkor megéri

[ Szerkesztve ]

(#8) opeter87 válasza Matula bácsi (#4) üzenetére


opeter87
senior tag

Értem, de ezzel két probléma van:
1. újabb kiadás (x forint) azaz veszít az árelőnyéből
2. egy újabb valami amit cipelhetsz magaddal (értem, hogy nem egy hatalmas eszköz, de mégis)

(#9) tjb007 válasza zola8van8 (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az max. a P1010 lesz, a P1000 még mindig 100.000 forint körül mozog vagy:
1. használt.
2. valamelyik szolgáltatónál van.

(#11) pető bá'

"lehet teljes értékű Androidot használni Bluetooth és gps nélkül?"

Miért ne lehetne ?

[ Szerkesztve ]

(#10) Rusi válasza Touch-ko (#5) üzenetére


Rusi
senior tag

Csak úgy megsúgom neked, hogy pl. az LG Optimus Pad-en is van ám Reset gomb, igaz, fedél alá rejtették. Meg úgy kb. mindegyik tableten, amelyiken nem lehet az akkut kivenni, mivel ha teljesen kifagy, nem tudnád újraindítani.

Mobilaréna (2010-2017)

(#11) pető bá'


pető bá'
őstag

komolyan érdekel: lehet teljes értékű Androidot használni Bluetooth és gps nélkül? Ezt már a Galaxy S wifi 5.0-nál (milyen neve van... :U ) is furcsáltam...

kb. ez az első tablet amit megvennék, ha nem lenne okostelefonom, meg laptopom... és teljesen egyetértek a cikkel, ennél szarabb gyengébb vassal nem lehet élmény a használata...

"... and I hope you have a great day!"

(#12) m@xsys


m@xsys
senior tag

Kopik a felírat :((( ezt milyért olyan nehéz megoldani??? Olcsó hús ok, de akkor is!

(#13) Totheground


Totheground
addikt

Nem rossz gép, de külsőre nem tetszik. Valamiért olyan "gagyi" feelinget áraszt.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14) Chaser


Chaser
titán

Az xpad70-et is tesztelnéd? 45k alatti ára van, kapacitív 800x600, több benne az érzékelő, nemcsak G. Erősebb 3D chip, M400, cpu A9 800mhz, sztem ez is erősebb vagy pariban van az A8-assal. BT is van benne, többi jellemzője meg kb ugyanaz mint a concorde-nak. Bill-es tokot ugyan nem adnak hozzá, de ahogy elnézegettem azzal együtt 50k-ból megvan és már csak a BT miatt is jobb választás lehet. Nem tudom LAN van-e rajta, de úgy rémlik igen (lehet tévedek).

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) DeskJeti


DeskJeti
tag

Szép darab, elfogadnám. :K

(#16) rep3at


rep3at
őstag

Én megadtam volna rá az ajánlottat még így is, ennyi pénzért nagyon jó vételnek számít és a videó tanusága szerint még gyors is. Engem leginkább a GPS hiánya zavarna de ennyi pénzért még ezt is megbocsátanám neki.

Forward thinking. كرر

(#17) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Ha lenne benne 3G még vennék is egyet. :P

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18) Chaser válasza rep3at (#16) üzenetére


Chaser
titán

Nézz meg sztem egy xpad70 tesztet, utána mondd hogy melyik ajánlott:) A tabletes topikban linkelték ma ezt, már van 1-2 tulaj is. Zodiak mester is róla a napokban ha minden jól megy. Azért megnéznék róla egy itteni "hivatalos" tesztet is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) kaller1 válasza Totheground (#13) üzenetére


kaller1
veterán

Azért, mert kínai bérgyártmány és kb fél áron meg lehet venni concorde logó nélkül. :)

.::> <::.

(#20) rep3at válasza Chaser (#18) üzenetére


rep3at
őstag

Elismerem, ez sem tűnik rossznak, bár én eddig távol tartottam magam a tabletek piacától de lassan megérik az idő hogy vegyek egy ilyet, igaz szerintem egy használt iPad lesz a vége.

Forward thinking. كرر

(#21) joey04 válasza Rusi (#10) üzenetére


joey04
titán

Ilyesmi megoldást még nem vezettek be? :)

(#22) Chaser válasza kaller1 (#19) üzenetére


Chaser
titán

Való igaz, kínai köntösben olcsóbbak ezek, azért hasonló tudású nincs féláron. 30-35k szállítással együtt, csak akkor magyar gar nincs. Ha meg behal szopóka, ahogy olvasgattam az meg nem ritkán történik meg. Concorde-ot ugyan nem ismerem, de a wayteq-et a navigációiról igen, olcsóbb helyeken már 42k-ért is meg lehet kapni az xpad70-et, magyarisztánban azért nem rossz elnézve az itteni kínálatot és árakat.

rep3at: Én is teljesen, főleg az ár miatt. De pár hete rámoccantam a témára, el tudnék viselni egy 7"-os jószágot. 10"-os netbook nekem nagy, kisebb mint egy 15.6-os gép az nem vitás, de vastagsága megvan akkor is. Azért egy ilyen 7"-os tábla már csak hordozhatóbb, netet elérni néha videókat nézegetni meg pont jó.

szerk: Most láttam az xpad teszten egy linket, így lehet kikerülni az usb sticket ha már 3G-t nem tud a tablet beépítve. Kár hogy így szolgáltató függő meg még mindig rohadt magasab a mobilnet árak.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) pető bá' válasza tjb007 (#9) üzenetére


pető bá'
őstag

"Értelemszerűen a HSDPA sem része a repertoárnak, de még jobban kerekdhet a szem, ha azt mondom, hogy GPS sincs az i-mobile üdvöskéjében. Ezek azonban azt jelentik, hogy a telefon nem kaphatta meg a jóváhagyást a Google-től, mert az Android rendszerű telefonokban kötelezően benne kell lennie a fent említett szolgáltatásoknak. Ettől még maga a rendszer rajta van, de a fenti hiányosságok miatt nem érhetjük el az Android Marketet.
[...] Bochával már az Acer hasonló gépének bemutatóján azt mondtuk erre, hogy herélt Android."

[link]

bennem ez a kép él. Google-s jóváhagyás. azóta változ(hat)ott...

"... and I hope you have a great day!"

(#24) Chaser válasza pető bá' (#23) üzenetére


Chaser
titán

Az xpadon is van market, nem tudom hackelt-e vagy milyen, de rajta van. A netbookomon is rajta volt, W7 mellett gyári android, azon is volt market. Azt mondták ha engedélyezi a google külön, akkor beletehetik a gépbe.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) tommjee válasza RandomGosu (#1) üzenetére


tommjee
senior tag

Csatlakozom szerintem is j kis készülék meg egy jó teszt róla:)

Sír és kapaciv kijelző na végre kínai tablet és kapacitiv kijelző csak így tovább !

[ Szerkesztve ]

(#26) tjb007 válasza pető bá' (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az, hogy valami nem kapja meg a Google jóváhagyást nem jelenti azt, hogy nem futhat rajta Android. Az a jóváhagyás is inkább csak a Market miatt van mivel az nem nyílt forráskódú (mint maga a rendszer) így bizonyos feltételeknek meg kell felelni.
A további részletekbe meg már nem szeretnék belemenni.

(#27) cefre00


cefre00
tag

Nos eddig meg sem fordult a fejemben, hogy vegyek egy tabletet...ezután sem fog. :(

Valaki mondjon nekem egy hétköznapi életből ellesett példát, amikor egy tablet előnyösebb lehet, mint egy okostelefon, amin mondjuk android fut. Hálás lennék érte, mert személy szerint nem tudom, hogy mi az értelme a tableteknek? :F

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#28) Chaser válasza cefre00 (#27) üzenetére


Chaser
titán

Talán 7"-on azért jobb netezni mint 3 v 4"-on? Tudnék még pár dolgot mondani, de inkább a fantáziádra bízom :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) cefre00 válasza Chaser (#28) üzenetére


cefre00
tag

Tegyük fel én a 240x320-as Cedaromon is simán netezek, és nem zavar a felbontás.
Nem kukacoskodom, félre ne érts, de tényleg érdekel!!!! ;)

Szóval valami igazán egyértelműt, amire azt tudom mondani, hogy b*zdmeg tényleg, és egy androidos kütyüvel ezt nem tudom megcsinálni, de szükség lehet rá...

Köszönöm! ;)

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#30) Chaser válasza cefre00 (#29) üzenetére


Chaser
titán

Na látod, másokat meg zavar 320x200. Nagyon egyszerű ám: nem neked találták ki :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) cefre00 válasza Chaser (#30) üzenetére


cefre00
tag

Akkor ezt egyszer és mindenkorra megválaszoltuk! :DDD

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#32) tjb007 válasza cefre00 (#27) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Valaki mondjon nekem egy hétköznapi életből ellesett példát, amikor egy tablet előnyösebb lehet, mint egy okostelefon"

Hosszabb utazás esetén filmet/sorozatot nézni (3,5-4" -on "egérmozi" van, igaz megszokható/kibírható), újságot, ebook -ot olvasni, sütés/főzés közben a recepteket nézni.
Hirtelen most csak ennyi jutott eszembe, ezek azok amikre én is használni fogom majd.

(#33) kovy79 válasza cefre00 (#29) üzenetére


kovy79
őstag

Én se rajongtam annyira értük, de kedvesemnek vettünk egy olcsót (Dropad A8) és baromira meglepődtem rajta. A netezés nagyítás nélkül is simán lehetséges, gördülékeny, mint egy netbook-on. Lehet élni nélküle, mint sok más nélkül, de ilyen kevés pénzért (25-30K) nagyon hasznos tud lenni pl utazások alkalmával, nem kell vinni notit, szinte minden kiváltható vele).

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34) Chaser válasza cefre00 (#31) üzenetére


Chaser
titán

Amire én használnám:
Net elérése.
Néha videok megnézése.
Akár tv-re kötve mert ugye van rajta hdmi és elvileg 1080p-t is tudja, fogyasztása töredéke az asztali gépemnek, jó, vegyek mediaplayert, az keveset fogyaszt, csak hát 20k alatt nem sok alternatívája van, a lényeget meg ez is tudja, tehát 1 készüléket le is tudtam vele.
Ebook olvasás
Táblázatok gyűrése, nem kell gondolni bonyolult függvényezésre, de sok adatom van és esetenként nem ártana ha nem csak a nagy notin férnék hozzá, valszeg azt el is adnám..mert filmre, netre, meg office-ra használom..2 készülék kilőve.
Erre nekem 3-4" iszonyat kevés kis felbontáson de nagyon is. Járt nálam okosteló', wifi miatt melegedett is mint a dög, kicsi is volt, aku is hamar megunta. Lehet ez se fogja tovább bírni, de legalább 7"-on meg viszonylag erős hw-rel, ki tudja még menet közben mi jut eszembe használat terén ha meglesz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) pető bá' válasza tjb007 (#26) üzenetére


pető bá'
őstag

ahogy írtam, úgy értettem: teljes értékű android (-> tehát markettel...)

rendben, köszönöm a válaszokat, így már világos. :R

"... and I hope you have a great day!"

(#36) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

GPS nagyon hiányzik belőle...
Egyébként meg jó vétel lesz. Főleg, ha 50alá megy.

(#37) tommjee válasza zsoltyyy (#36) üzenetére


tommjee
senior tag

Kinek hiányzik kinek nem :) Én nagyon nagyon ritkán kapcsolom be a GPS-t !

De ehet hogy te napi szinten használod :) :R

Szerintem még 50k-ért is elég korrekt :K

(#38) Chaser


Chaser
titán

Meg amire még tökéletes, pl letölteni. Én nem nagyon szoktam, ezért csak most jutott eszembe:) Mivel fogyasztása minimális, nem kell a "nagy" áramellátást fizetni ha csak ez a cél, amúgy meg épp nem menne a gép napokig. Rá egy usb vinyó aztán go. Hosszú távon kifizetődő + szolgáltatás ez is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Touch-ko válasza Rusi (#10) üzenetére


Touch-ko
őstag

Koszonom, hogy csak ugy megsugtad nekem.
En viszont azt sugom meg neked, hogy nem minden tableten vagy Reset gomb. Pl iPad. Ott van home+sleep buttons. ( ezekkel persze megoldhato, en meg egyszer sem hasznaltam).
Szerintem egy Reset gomb nagyon sok emberben azt az erzest keltheti, hogy az a reset gomb valami miatt ott van, ergo elkepzelheto, hogy lefagy...
A masik megoldas az volna, ha olyan OS megoldas lenne, ami nem fagy. Bar ezt nehezebb megoldani, mint egy gombot...

(#40) amanoba


amanoba
őstag

a cikk olvasása közben végig arra gondoltam, hogy mennyi lehet az ára, és a végére pedig kellemeset csalódtam, szimpi kis masina.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#41) HPAA


HPAA
őstag

itt még

"Komolyabb extrái közül a GPS modult és HDMI csatlakozót érdemes kiemelni, 3G modemje és Bluetooth adaptere viszont nincs"

rá is cuppantam rendesen , vártam a tesztet a gps-részről , aztán kopp :U

sebaj , biztos hamarosan előkerül egy olyasmi kütyü is

************* censored

(#42) Atocha válasza Chaser (#14) üzenetére


Atocha
senior tag

Szia!

43400 Ft-ért is kapható már. teszteltem és igaz hogy csak 2.2 -es android van rajta, de szerintem tudja amit kell! Meg jön rá frissítésként a 2.3. alapból szimpatikusabb mint ez a concord. JA! és kapsz hozzá egy szövettokot, amibe eleinte nehézkes belerakni, de ha bejárattad amire kell arra jó: véd! Lan nincs rajta, a multi touch jó, a kép szép, 720p yutub videó és az ncorrol leszedett 720p BD ripek és röccenésmentesen mennek rajta.
Amúgy meg android. Market van, szóval nem tudom mit kéne rajta tesztelni. Bemész megveszed boldog vagy, hogy negyed áron van egy táblád, ami tudja amit kell. :)
GPS-t és semmire nem jó mobilnetet is kezel. Én spec wi-fi közelben vagyok, az tökéletes. :)
Nemcsak az ajánlott pecsnit, hanem a giga mega különösen ajánlott plecsnit is megéri!
Gondolom a wayteq nem fizet senkinek a tesztért, ezért nincs "hivatalos" teszt!
Hibát meg mindenben lehet találni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#43) tommjee válasza Atocha (#42) üzenetére


tommjee
senior tag

Na az jó :) :R

(#44) zsoltyyy válasza tommjee (#37) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nem használom napi szinten, de jó lenne benne főleg úgy, h a legolcsóbb 20k-s androidos telefonban is van. Tehát nem hiszem, h nagy tétel.

(#45) cefre00 válasza Chaser (#34) üzenetére


cefre00
tag

Gondoltam, hogy ilyeneket írtok majd. Én ezekre a dolgokra inkább a laptopomat szoktam használni. De hát ugye igények és... Abban viszont biztos vagyok, hogy nem nekem találták ki ezeket a kütyüket. :)

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#46) Smile13


Smile13
csendes tag

Külsőre nem a legjobb, nekem "gagyi" benyomást kelt ,de viszont nagyon nagy pozitívum a kapacitív kijelző... :)

(#47) tommjee válasza Smile13 (#46) üzenetére


tommjee
senior tag

Hát igen csak megértük ezt is kínai csoda tablet és nem rezisztiv :) :R

(#48) atis123 válasza Chaser (#38) üzenetére


atis123
tag

Letöltésre NAS való torrent klienssel. Akkor csak a vinyó megy.

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#49) Smile13 válasza tommjee (#47) üzenetére


Smile13
csendes tag

Hát igen, :DD sajnos ezt a technológiát a Zte V9 Tablet nem kapta meg... pedig az még szép is vékony is, csak a kijelzője sz@r :DDD

(#50) tommjee válasza Smile13 (#49) üzenetére


tommjee
senior tag

Elég sokat is szídtam a ZTE amiért úgy elkurálta ... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.