Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) #97246720


#97246720
törölt tag

és még engem néznek sokan hülyének ha hasonlókat írok :DDD bocsi, de sajnos ez a valóság, gondolom itt többen ismerhetik a CSI: Cyber helyszínelők sorozat ominózus részeit, bár őszintén megvalva, én már régóta adok a személyes adataim védelmére mióta 1-2 illető az ismeretségemben áldozatul esett hasonlónak. Mondjuk ezzel kapcsolatban írtam egy Logout blogot, Digitális adataink védelme, avagy a digitális világ veszélyei címmel, ami hellyel közzel takarja a valóságot.

Az a baj hogy nagyon sok ember úgy fogja fel ezt az egészet hogy vele úgyse fog megtörténni, mindaddig míg meg nem történik valójában.

Sokan nem is tudják mennyire fontos ez a mai világban, sokan nem értik hogy miért vannak ennek jelentőssége, sokan nem tudják mik a veszélyei egy ilyen "nevezzük" eseménynek.

Én a mellett állok hogy igen is létfontosságú adataink titkosítása azok előtt akikre nem tartozik!
Senkinek sem hiányzik szerintem hogy hozzáférjenek a személyes adatihoz,média tartalmakhoz, épp a minap írtam le egy hasonlót az FB-n egy kommentelőnek ezzel kapcsolatban, hogy mennyire örülne neki ha a a telefonjáról megszerezett képeit, belépési adatait felhasználva az FB profilján megjelenne mondjuk úgy egy photoshoppolt melegp#rnós kép? szerintem nehezen tudná kimagyarázni, főleg úgy ha a rosszindulató egyén abszolút megvonja a hozzáférését hogy még törölni se tudja a képet.

Nagyon elgondolkodtató ez a dolog, meg az is hogy kinek mennyit érnek meg a személyes adatai. Pusztán a telefonon vagy számítógépen pár perces művelet csak, hogy bekapcsolják a titkosítást, meg némi fáradtság hogy a feloldókódot beírják,szerintem sokan azért nem veszik a fáradtságot mert lusták! Sajnos ez az igazság! Nagyon sok ember lusta ahhoz hogy vegye a fáradtságot és csak egy ici pici akaraterőt vegyen magán és megcsináljon pár műveletet, nagyon nagy szaktudást nem is igényel szerintem.

Végezetül pedig: akik meg nem gondoskodnak erről, már csak akkor sírnak igazán mikor a baj már megtörtént!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.