Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dzsoni


dzsoni
senior tag

Egész pofásan néz ki az a központi egység, ha jobban hűtene lehet elgondolkoznék egy ilyen vásárlásán.

(#2) Totyi válasza dzsoni (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Meglepő,hogy nem szerepel vmi jól a tesztben.Pofásnak pofás;nekem tetszik.

(#3) LukE


LukE
veterán

+1 korrekt cikk, +1 bizonyitek, hogy a cd helyre inkabb cd-t rakjon a jonep, ne valami vizes izet. Illetve rakhat, de az legyen egy korrekt vizhutes, vagy hagyja az egeszet a fenebe. Egy jobb leghutovel siman be lehet huteni atlag procit atlag hangero mellett. Persze azert a viz az ur, de nem egy pocsolya:DDD

''A fenti kép jól demonstrálja a polírozott felület simaságát.'' nem egesszen, a tukros felulet max a polirozottsagot mutatja. Attol meg lehet hepehupas. No offense, a kep alapjan tenyleg egesz simanak latszik, de akkoris:D

(ararol valami? csak mert indulo vizhuto keszletnek nincs tul sok ertelme, mert nem sok hasznalhato dolog van altalaban bennuk...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Digital


Digital
addikt

Ennyit szinte tud aza aerocool ht 101-em is egy 3 ghz prescottal! Na jó esetleg 1-2 fokkal feljebb!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5) vottokar


vottokar
senior tag

Nem értem! Én ennél jóval komolyabb cpu és gpu blokkokkal, és jóval nagyobb radiátorral rendelkező made home hűtésem rosszabb eredményt produkált (igaz bartonnal és két 1x dB-es 80-as ventivel). Akkor többen azt mondták, hogy ilyen esetekhez túl kicsi a radiátorom. Ez igaz is volt, amikor megtámogattam két 12cm-s 230V-os ventivel feszemeléssel, terhelve is 40 fok alatt maradt De a hangja! :(((
Akkor ez a bezárt kis valami hogy működik egyáltalán? Bár szerintem AMD fronton rosszabbul szerepelne.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#6) asturel


asturel
őstag

itteni nagyker.. ar:
Ventillátor CPU AMD Titan TWC-A04 Vízhűtés (CPU+PSU+VGA) 43 540
viszonyitaskepp:
Ventillátor CPU AMD P4 Thermaltake Aquarius III vízhűtés az összes processzor típushoz 53 590

ennyibol mar kijon 1 innovatek szett is.. folegha meg az afat is raszamojjuk, es az azer jobb, bar nem ilyen pofas.. a designet megkell fizetni.. de meg hogy !


[Szerkesztve]

(#7) Digital


Digital
addikt

Még mindíg nem derült ki mi zsír egy ilyen cumó?:F Igaz nem nagyon raknék vizet a cuccomba:))
Látom van már ára! Picit sok:((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Hát igen, sejthető volt már a címből, hogy ez a Titan vízhűtés nem valami izmos szerkezet. a blokk alja nagyon szép, de már alapon is 21dB, ráadásul nem is nagy hűtési teljesítmény. egy komolyabb léghűtő, ami még olcsóbb is, akár halkabb is lehet ennél azonos hűtési teljesítmény mellett. mondjuk egy Thermalright XP-120 egy halk 12cm ventivel.

(#9) Totyi válasza Digital (#4) üzenetére


Totyi
őstag

Hány fokos most a prescottod?Idle és max érdekelne.

(#10) Tonyo


Tonyo
őstag

Ötletes,hogy a központi egységet akár két ötnegyedes helyére belehet rakni,csakhát nem mindenkinek van 5 férőhelyes háza:))Meg egy kicsit hasonlít egy autósrádióra.:)

(#11) dzsoni válasza Tonyo (#10) üzenetére


dzsoni
senior tag

A víz ki- és bevezető csonkjai meg mintha RCA csatik lennének :D, lehet tényleg autósrádióbol lett kialakítva :)

(#12) Sanya


Sanya
nagyúr

60 fok egy terhelt p4-től vízhűtéssel eléggé siralmas

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Totyi válasza Sanya (#12) üzenetére


Totyi
őstag

Nekem nincs annyi,pedig csak levegővel hűtöm.

(#14) Tonyo válasza dzsoni (#11) üzenetére


Tonyo
őstag

háturól így néz ki a cd lejátszóm :DDDSemmi pénzér nem vennék ilyet!Még nem is halk!:))

[Szerkesztve]

(#15) Digital válasza Totyi (#9) üzenetére


Digital
addikt

53-tól 75-ig :((

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#16) Totyi válasza Digital (#15) üzenetére


Totyi
őstag

Hasonló volt a helyzet nálam is,de a bios frissítés megoldotta(meg mást is)Most 43-55 az értékem.Frissítés előtt nekem is így alakultak az értékek.

(#17) ByB


ByB
addikt

Megint felmerült bennem a kérdés: létezik jó vízhűtés? Értem ezalatt, hogy halk, jól hűt és nem is olyan egetrengetően drága? Működjön róla CPU és GPU is és habként legyen szettben!? (a konfigomhoz kellene) Ötleteket előre is köszönöm!!!

(#18) Fade_Away


Fade_Away
őstag

siralmas....

(#19) Fade_Away válasza ByB (#17) üzenetére


Fade_Away
őstag

csak ne titannal és ne thermaltakenel keresd....
58eftből már lazán.....
(60ból van kompresszoros ami full loadon tunningolva 0C alatt tartja procit és normál álló házba befér. Kár megeszik 200wot és hangos.)

(#20) LukE válasza ByB (#17) üzenetére


LukE
veterán

Igen.
pölö swiftechnek meg egesz kultur arai is vannak. Ahoz kepest.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#21) Tonyo válasza ByB (#17) üzenetére


Tonyo
őstag

értelmetlen ezt hajszolnod!A gatyád is rámegy mire lesz egy olyan vízhűtésed ami halk,jól hűt.Léghűtéssel is minimalizálni lehet a hangot,igaz a hűtőteljesítményük már nagyon a küszöbnél van ezért valószínüleg ez lesz a jövő.

(#22) dDiego válasza ByB (#17) üzenetére


dDiego
aktív tag

Létezik jó vízhűtés, csak egy szabályt kell betartani: csináld magad!
Mondjuk vegyél blokkokat (nem kell innova), szerezz bontóból egy fűtőradiátort, csövek+bilincsek, akvárium pumpa és tervezd meg, majd rakd össze.

Amit hűtök: Barton2800+@2500MHz(1.9V), Radeon 9800 pro(430/740).
CPU idle: 39
CPU max: 45
A videokártya hőjét nem tudom, de kellemes a kezemnek. :) (persze a vga ramokon home made bordák)

A radiátoron 3db 12cm-es venti van 7V-ról.

Hangzavar: simán lehet mellette aludni

báránybőr = juhhéj

(#23) ByB


ByB
addikt

Minden vízhűtés elvérzik valahol, vagy jól hűt, vagy hangos, de a kompromisszumot még nem sikerült igazán elatalálni... Bárcsak ne lenne igazam és jönnének az ellenző hozzászólások, linkek tömkelegével, ahol csendesebbnél jobban hűtő rendszerek figyelnek...

(#24) LukE válasza ByB (#23) üzenetére


LukE
veterán

[L]http://www.google.com[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#25) ByB válasza LukE (#24) üzenetére


ByB
addikt

:C

(#26) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Szokás szerint igényes fényképek, őszinte értékelés. Respect.

egyéb állatfajták

(#27) MLaca válasza kamikaze boci (#26) üzenetére


MLaca
őstag

Köszönjük!

http://mlzphoto.hu/

(#28) popey37 válasza ByB (#17) üzenetére


popey37
addikt

Hali. Az enyém kb. 20k-ból lett full: CPU; NB; MEMÓ; VGA, összesen 5 db blokk
egy 20*14*4 cm alu sűrű bordázatú radiátor, és egy pumpa. A pumpát és a radit vettem, a többi saját termék. A radin 12 cm-es fordulatszámszabályzós venti/1000-2000 rpm/ beburkolva és nem fúj, hanem szív, így jobb a hűtési teljesítménye kb 15-20 %-kal.
A hőmérséklet alapon 28-32 fok között, teljes tehelésen 1000 rpm 44-47 fok; 2000 rpm 38-42 fok között. És csend van, a venti 19 decibel, a legnagyobb zajforrás néha a vinyó.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#29) #25954560


#25954560
törölt tag

az cool, hogy teszt megvan es az ertekeles 'nem ajanlott'. gondolom a gyarto is olvassa a tesztet, ilyenkor neki van velemenye? esetleg nem mondja azt, hogy ha ti igy, akkor en is es megszunteti a termekek kuldeset? nem lenne igazsagos az tuti, de hogy lehet ezt ledumalni veluk?

(#30) eddie303


eddie303
őstag

Másodszor csalódok Titan-ban. Az elsõ a saját procihũtõm :( (D9TB-CU)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#31) t-shirt


t-shirt
veterán

a cikk jó, mondhatni szokásos

a termék ''divatbigyó'' kategória

(#32) t-shirt válasza ByB (#23) üzenetére


t-shirt
veterán

van, az enyém :D

egy ZM 7000A-CU -ra ráver alap 10 fokot, terhelve 15 fokot, a vga kártyám gyári léghűtésére 10 fokot és a chipset is rá van kötve

(#33) TeeJay


TeeJay
félisten

Megéri a drágább vízhűtést megvenni hogyha hangos az is és nem sokkal hűti jobban a CPU-t???

Én még mindig azon vagyok hogy vagy full halk vízhűtést szemlélek vagy maradok léghűtésnél:D
Mi értelme van egy ilyen vízhűtésnek hogy ha cseppet se halkabb az átlagnál???
Én azé sajnálnék pénzt kiadni

A zalman radiátor az legalább halk nemde???
Meg ha jól tudok venti ohne benne:D
Azt már szivesen vennék csak hát annak meg ára van:(

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) marcee válasza popey37 (#28) üzenetére


marcee
addikt

(nincs dokumentálva valahol a cuccod a neten?)

\m/

(#35) twollah


twollah
nagyúr

Ennyire az en Falcon Rockom is hut, es joval olcsobb.

(#36) popey37 válasza marcee (#34) üzenetére


popey37
addikt

nincs, mert nem tudom, hogyan kell feltenni a képeket, ha tudsz ezirányban segíteni megköszönöm.
De ha érdekel szívesen elküldöm e-mailban

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#37) popey37 válasza twollah (#35) üzenetére


popey37
addikt

az lehet de nem 19 decibelen. nekem is volt falconom

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#38) TeeJay válasza twollah (#35) üzenetére


TeeJay
félisten

hát azé a falconrock nem biztos hogy így hűt de pl árban tuti hogy jobban megéri mint ez a vízhűtő:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) popey37 válasza TeeJay (#38) üzenetére


popey37
addikt

az lehet, a 2500+ barton ezzel a hűtéssel 220 mhz órajalen megy csendben 45 fokon

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#40) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Miért van az, hogy egy 10k-s léghűtéses rendszer jobban teljesít mint egy vízhűtéses? :F Zalman CNPS 7000ACu @ min. fordulatszám -> 35 fok terhelésnél... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41) Digital válasza Totyi (#16) üzenetére


Digital
addikt

Milyen vasad van? Nekem mintha 1,5-ös BIOS volna fent!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#42) ext válasza ByB (#17) üzenetére


ext
csendes tag

Igen pl. az enyém... :P

Ha jól meggondolod a hőleadó részen múlik a legtöbb ...
Na ez az amit magamnak csináltam.
Jó blokkok már vannak gyáriak is, olcsón is. Hátmég a maszek cuccok...

Hűtve van a NB, a 9800xt meg a P4 is.

Nálam pl. a P4 3.2@3.5 nem megy 40 fok fölé 4 óra FarCry után sem...

És nincs csak 1 venti a rendszerben a vincsik előtt.
Nemsokára a táp is ''vizes'' lesz bár ebben most is 800 rpm-el megy a 12cm venti.

(#43) Goose-T válasza Totyi (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Talán erre magyarázattal szolgálhat az, hogy az oldal szponzorai között nincs ott a Titan, viszont egyéb, hűtési kellékeket gyártó cégek vannak. Ez van, amikor felnő egy médium.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) indexbura


indexbura
csendes tag

Nem tudom minek polírozták fel a hőátadófelületet, de hogy elszúrták az biztos. A polírozatlan esetleg durvított (homokszórt, csiszolt) felület több hőt tud átvinni, mivel a felülete is nagyobb. Persze ehhez megfelelő paszta is szükséges, ami kitölti a felületi egyenlőtlenségeket és átvezeti a hőt. A polírozott felületnek akkor lenne értelme, ha a felületeket szárazon illesztenék.

(#45) lol válasza indexbura (#44) üzenetére


lol
senior tag

azért kell polírozott felület mert, kisebb egyetlenségek miatt kevesebb paszta kell így jobb a hőátadás...

(#46) Parci válasza indexbura (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi van? :)

vesszek meg, ha egy fix, x négyzetméter felületű processzorhoz tudsz nagyobb felületet illeszteni a jobb hőelvezetés céljából... ;] (a paszta csak a rések kiküszöbölésére van és NEM jobb, mint ha sima a felület alja... és ha sima, akkor is kell, hogy a mikro-réseket kitöltse)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) dDiego válasza indexbura (#44) üzenetére


dDiego
aktív tag

Igazad van!
Akkor lenne az igazi, ha a procit is megpolíroznák és a blokk ráragadna a procira.
Mint pl.: húsdaráló kés és rostély összecsiszolása

báránybőr = juhhéj

(#48) MLaca válasza Parci (#46) üzenetére


MLaca
őstag

Végre megmutattad igazi arcodat :Y

http://mlzphoto.hu/

(#49) Yutani válasza dDiego (#47) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lásd anno a PPGA Celeronok és hűtőbordák összepolírozását. Én is megcsináltam, frankó volt. :)

#tarcsad

(#50) KSanya


KSanya
tag

A legkisebb innovatek szett VGA hűtővel 50k bruttó és még jobban is hűt...
a cikk: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=330[/L]
Sőt, mivel az nincs egybe építve könnyen bővíthető/változtatható (pl prociblokk csere)


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.