Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Nagyon Jó a teszt Bog!
Sőt kiváló!

Egy fontos lépés a 3g az országunkban!
Nagyon sok lehetőség nyílik meg elöltünk!
bár a Joban-roszban biztos nem nézném még akkor se ha ingyen lenne!

Idén még nem.
De jövőre már felső kategóriás mobilok nagy rész 3g kalapcsolattal lesznek felruházva!:R

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Bognak:
A nyilvános teszt idejére sorsolással több magánember is jelentkezett, akik közül sorsolással választottak néhányat.

A cikk nagyon jó! Amennyiben elfogadható áron adják majd a 3G-dolgokat, biztos előfizető leszek...

Samsung Galaxy A54

(#3) Szőrös 


Szőrös 
veterán

internetes tesztnél jól jött volna vmi teszt a válaszidőkkel kapcsolatban.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) Viktor0610 válasza Szőrös  (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Válaszidő?
A letöltési sebességet írta Bog, az 300 kbps volt.

Samsung Galaxy A54

(#5) Jim Tonic válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ping, ha ez így többet mond. A válaszidő lényeges, ha böngészel, és nem csak letöltesz.
Igaza van Torzonnak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Bog válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tényleg igaza van. Megyek haza este, oszt jól megnézem pingelek meg tracertolok egyet-kettőt:)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) Szőrös  válasza Bog (#6) üzenetére


Szőrös 
veterán

kösziköszi . :) csak kíváncsi vagyok , hogy nem steril környezetben mennyi is mert lehet , hogy áttérnék majd rá de nekem ping is fontos mmorpg játék miatt. bár gondolom nem lesz vmi hú de jó mert gprsnél is eléggé ratyi.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8) Viktor0610 válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Thx... :B
Miután használtam aí keresőt :DDD , sokkal okosabb lettem...
Tényleg nem mindegy...
Szóval Bog, mennyi az annyi?

Samsung Galaxy A54

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Formai kritika: ez az ''in medias res'' kezdés nekem nem jött be a cikknél.
Valami felvezetést hiányoltam az elejéről...

Úgy árilag mennyi a szolgáltatás? Forgalmi díjas rendszerbe működik?

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Bog válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ömm, hmm, mivel kellett volna kezdenem a cikket? Hogy a 3G micsoda, és egyáltalán?
Ár: egyelőre senki nem tudja, hogy mibe fog fájni, nagy valószínűséggel ugyanazon az adatforgalmi számlázásos módszerrel működik majd, mint a GPRS. A szolgáltatók egymásra várnak, nyilván majd egymás alá akarnak egy lepkelehelletnyivel ígérni...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) AS


AS
félisten

Én 3g-t havi díjassá tenném úgy mint a ADSL-t (a korlátozottat)
Havi díj ne legyen több ADSL-nél.
tehát: lenne mondjuk 5 gigás határ és onnan már külön fizetni kellene.:))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#12) td válasza Bog (#10) üzenetére


td
senior tag

''A szolgáltatók egymásra várnak, nyilván majd egymás alá akarnak egy lepkelehelletnyivel ígérni...''

Szerintem ilyen nem lesz. Ráadásul nehéz is lenne előre megmondani, hogy majd karácsonykor mennyit kéne érte kérni, hogy jól jöjjenek ki belőle.
Meg ha úgy nézzük, valamilyen szinten mind egyforma most is.

A Pannonnál is lehet amúgy 3G-zni, de bárkinek, és nemcsak kiválaszottaknak:
''Ingyenesen, korlátozások nélkül videótelefonálhatnak a Pannon GSM ügyfelei a mobil szélessávú hálózat újabb fejlesztésének köszönhetően. A szolgáltatást megfelelő készülékkel minden pannonos igénybe veheti, használatához nincsen szükség speciális SIM-kártyára. A videótelefonálásra is alkalmas telefonok most kedvezményesen vásárolhatók meg az „egyet fizet kettőt kap” akció keretein belül a Pannon GSM kiemelt bemutatótermeiben.''

Ez az év végéig ingyenes, a belvárosi kerületekben.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#13) td válasza AS (#11) üzenetére


td
senior tag

Ha annyi lesz majd, mint az ADSL- akkor elvárható lenne, hogy ''modemként'' is használható legyen, és ne korlátozzák le videotelefonálásra meg mobilnetezésre.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#14) #53246592 válasza AS (#11) üzenetére


#53246592
törölt tag

Haha, almodik a nyomor.
Mondjuk ha ugy allnak hozza, hogy ''ez valami olyan mint a GPRS, csak jobb, de mi rendes fiuk vagyunk es ugyanannyiert (per kilobajt) adjuk ezt is'', akkor nem lesz tul nepszeru a 3G. A gonosz vezetekes internet elveszi a piacot. ;]

Egy dolgot nagyon hianyoltam a cikkböl: milyen a videotelefonalas kepminösege?

(#15) csiga997 válasza Bog (#10) üzenetére


csiga997
őstag

Ömm, hmm, mivel kellett volna kezdenem a cikket? Hogy a 3G micsoda, és egyáltalán?

Igen, egy rendes újságíróhoz méltóan le kellett volna írnod, hogy a 3. generációs rendszerek az EDGE-hez hasonlóan GPS technológiával üzemelnek, de ahhoz képest sokkal több adatot képesek átvinni, mert magasabb frekvencián működnek, akár 384 kbitet vagy sőt 2 minibitet per szekundus és később ez a HSGPA segítségével akár 2 Minibitre is nőhet, amikor már videotelefonálásra, sőt, akár képátvitelre is lehet használni a mobiltelefon segítségével... ;)

(#16) Jim Tonic válasza csiga997 (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Uhh, egy szaklapban? Na nemá'. Majd minden hardvertesztnél is kifejtjük, mi az a PCI slot, nem? Ide úgy jöjjön az ember, hogy a nem mai dolgokról azért van némi fogalma. A 3G évekkel ezelőtti dolog.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) gabó válasza csiga997 (#15) üzenetére


gabó
tag

A UMTS-ről min. egy külön cikk kell. Szerintem nem baj,hogy nem keverte össze. Bogot ismerve hamarosan jön egy hálózatot kiveséző cikk is:) Video telefonálásnál se mindegy, hogy milyen feltételekkel bonyolítod le a hívást, majd a rendszer eldönti, hogy mekkora bitrate-el nyomod a hívást.Kezdetnek jó a cikk....legalább kipróbálhatta és nyúzhatta:DD

Nekem8

(#18) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Na Bog sikerült vmit méricskélned ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#19) L3zl13 válasza Bog (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem feltétlenül ilyesmire gondoltam... Csak valami lead-et vártam volna.
Például nézd meg az oldalon lévő telefonos cikkeket. Egy kis általános bevezető a gyártóról, a szériáról, vagy az előzményekről... Vagy a PH!-s a cikkeket. Ott is van valami hasonló 1 bekezdéses lead. Valami hasonló szerintem illene ide is. Szigorúan személyes vélemény... A cikk tartalma egyébként nagyon korrekt.



[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#20) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Egyébként a cikk címe csak nekem b@szata szét az utolsó hozzászólások litáját?

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Szőrös  válasza L3zl13 (#20) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem , nekem is törölte. Örültem is neki. Ha jól emléxem kötjel miatt van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#22) Bog válasza Szőrös  (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A gateway, vagy mi, nem engedi ki a pinget, úgyhogy nem maradt más hátra, felcsörögtem az ügyfélszolgálatot, akik 32 ms-ot mondtak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) Bog válasza L3zl13 (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen, tudom, hogy milyenek az oldalon levő telefonos cikkek:D
Tényleg azért nem akartam túl nagy bevezetőt keríteni, mert a 3G folyik már a csapból is, inkább a tapasztalatkat szerettem volna megosztani. És igen, tervben van egy technikai jellegű cikk a 3G-ről (lehet, hogy nyugodtabban fognék neki, ha csiga (gabó esetleg?)rögtön lektorálná is:) ), remélhetőleg egy kis külföldi kitekintővel is, de azt szeretném, ha a yoda hálózat is elindulna, és akkor össze lehetne hasonlítani a három szolgáltatót.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) L3zl13 válasza Bog (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És a szolgáltatóig mennyi volt a ping? Addig elvileg mennie kéne szerintem, és az lehet szűk keresztmetszet.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) Szőrös  válasza Bog (#22) üzenetére


Szőrös 
veterán

32 ms. hmm nem rossz bár ez még nem az igaz , mondjuk olyanra lennék kíváncsi , hogy egy ph-t indexet pingelve mit kapsz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#26) Jim Tonic válasza Szőrös  (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem is. Javítani kellene.
szerk: Hurrá, megint :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) csiga997 válasza gabó (#17) üzenetére


csiga997
őstag

A videotelefonálás mindig 64kbit transzparens CS adathívással megy.

(#28) csiga997 válasza Bog (#22) üzenetére


csiga997
őstag

Tegyél bele egy pannonos sim-et és próbáld azzal... :DDD

(#29) gabó válasza csiga997 (#27) üzenetére


gabó
tag

köszi:) van még mit tanulnom

[Szerkesztve]

Nekem8

(#30) Cereventes


Cereventes
csendes tag

Bog:
A T-mobil-nál is ingyenes a teszt időszakban a összes 3G szolgáltatás nekünk ''halandóknak''?Lassan 3 hónapja van 3230-am és tökéletesen meg vagyok vele elégedve ,de a cikked nagyon felcsigázott 6680-ra illetve a szolgáltatásaira.
A véleményedet kérném ,hogy érdemes-e belevágni a cserébe?
Előre is köszi.

Az a baj a világgal,hogy az okosok tele vannak kételyekkel,a hülyéknek meg minden tök egyértelmű.

(#31) PEPE85 válasza Bog (#23) üzenetére


PEPE85
senior tag

Bog: Van valami belső infód arról, hogy vodafone mikor tervezi, hogy csinál valamit, mert egyenlőre nem árulnak 3G-s telcsit, ügyfélszolgálaton azt mondják, hogy majd januártól indul a szolgáltatás, de hogy akkor milyen lesz a lefedettség és, hogy addig történik-e valami nem igen van hír?!

Cereventes: Ahogy az már párszor le lett írva a T-mobil-nál csak a kiválasztották használhatják a 3G szolgáltatást.

Várom már, hogy szülessen egy ilyesmi vagy hasonló reklám valamelyik szolgáltatónál, hogy ''Hihetetlen kedvező áron kínáljuk 3G szolgáltatásunkat mindenki számára. Nem kell önnek foglalkoznia azzal, hogy 3G vagy GPRS által lefedett területen van, mert a két szolgáltatás díjazása megeggyező árakon történik, ezzel a mobil szélessávot ügyfeleinknek felár nélkül kínáljuk.''
Ahogy azt már mások is mondták, ha ez így lesz, akkor a 3G használata nagy luxusnak fog számítani. Videóteleonálás, egy-két apróság megnézése még talán, de hogy valaki normálisan Internetezhessen... :D

Watch 4k movies with Netflix :)

(#32) afterburner_


afterburner_
őstag

sziasztok nem tudom idevág e de tud valaki valami infót adni arról hogy hogyan lehet videót nezni mobilon? egy nokia 6020-ról lenne szó, csak kivancsisagbol megneznem, igaz erdi alkos vagyok:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#33) Jazz77 válasza Cereventes (#30) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Hali!

Szerintem egyenlőre nem érdemes váltani, nekem 3G-s készülékem van de nem tudom kihasználni, ugyanis a hálózat kiépítésre még várni kell, addig pedig semmi nem működik a készüléken, se a videótelefon, se a wap,stb.,stb...
Ráérsz azzal a cserével, szerintem...;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#34) td


td
senior tag

Ide írom, mert még nincs róla cikk.

''A T‑Mobile a Budapest háromnegyedét lefedő harmadik generációs hálózatán augusztus 26-án elindította kereskedelmi 3G szolgáltatását. A videotelefont, gyors adatátvitelt, zeneletöltést és mobil tv szolgáltatásokat is kínáló 3G év végére a főváros majdnem egész területén elérhető lesz. Annak érdekében, hogy minél többen kipróbálhassák a 3G újdonságait, a társaság ügyfelei arra alkalmas készülékkel 2005. december 31-ig belföldön ingyenesen videotelefonálhatnak és szeptember 30-ig a 3G hálózaton az adatforgalom, valamint a kifejezetten a 3G-hez kapcsolódó tartalmak is díjmentesek.
[...]A főváros háromnegyedét lefedő új 3G hálózatot megfelelő mobiltelefonnal kényelmesen, a meglévő díjcsomaggal, külön előfizetés és regisztráció nélkül, a telefonban lévő SIM kártyával minden T‑Mobile-os automatikusan használhatja. Egyedül a videotelefon használata igényel egyszeri és díjmentes regisztrációt.
''


Volt kérdés még valahol, hogy mi történik, ha...

''Amennyiben videotelefonálás közben elhagyja a 3G hálózatot, a hívás megszakad és hanghívásként sem folytatódik.''

''Díjak

A videotelefon szolgáltatás belépési díj és havidíj nélkül vehető igénybe. Az aktuális percdíjakat a mindenkori előfizetéses vagy Domino díjszabás tartalmazza.

A szolgáltatás igénybevétele belföldön 2005. december 31-ig ingyenes.''


Bővebben: link

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#35) td


td
senior tag

Konkrétan úgy néz ki (Dominóval és előfizetéssel), hogy percenként 120/60 hálózaton belül, illetve 150/75 azon kívül, december 31 után. Csúcsidőn kívülinek 20-07ig és ünepnapokon/hétvégén számít (kivéve Domino7, ott a péntek is hétvége).

Számlázási egység és kerekítés ugyanaz, mint az alap díjcsomagban. A havidíj (biz. szolgáltatások) lebeszélhető része nem videotelefonálható el.

Érdekesség a belföldi zöld szám 0Ft/perccel (videohívás, ugyebár).

[Szerkesztve]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#36) td


td
senior tag

Érdekes megfigyelni a köríves részeket:

[kép]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#37) Malory


Malory
tag

Tehát, ha nekem van egy Nokis 6680-asom és Domino-s vagyok, akkor bebattyogok egy MagentaMobile-ba és csak aszondom:
Aggyá kártyát! - persze kicsit disztingváltabban
(pl.:Aggyá mosmá' karit, he!)
akkor adnak nekem egy USIM-et és varázsolnak valamit szoftveres, internetes, wapos, nemtommis bállításon és én decemberig élvezhetem ''olcsóé'' a 3G minden előnyét, decembertől meg 120 Ft-ért?
:)) :C
A telóm független... és nem T-mobilos

Kérlek válaszoljatok, mert nekem azt mondták pár hete, hogy mit tudják ők mikor lesz 3g kereskedelmi szinten...

(#38) -=Berkut=- válasza Bog (#22) üzenetére


-=Berkut=-
csendes tag

Szia,

Sajna az üf nem tudta jól, az első hoppig 140-260 -as a ping...
Ez az UMTS specifikációja.
A HSDPA-nál ez 10-15 körül van specifikálva.

(#39) -=Berkut=- válasza Malory (#37) üzenetére


-=Berkut=-
csendes tag

A T-Mobile elindította a 3G kereskedelmi szolgáltatását 2005.08.26.-án.
Elméleti síkon már nem kell külön SIM ahhoz, hogy használd a 3G-t, max. az értéknövelt szolgáltatások igénybe vételéhez kell szerződni.

(#40) bmx powa


bmx powa
tag

up

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#41) palm treo 75


palm treo 75
tag

Ha beindul a 4G akkor az infra sorsára jut. :R :R

Go! Go! Nokia!!! N95 + 8GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.