Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) luciferc válasza Hamlet (#48) üzenetére


luciferc
őstag

kockáztatni persze hogy meg lehet. csak akkor van ciki, ha az apeh szeretnéé látni a cuccokat. ennek elég kicsi a valószínűsége, de nem egzaktul nulla.

(#52) Hamlet válasza luciferc (#51) üzenetére


Hamlet
tag

Jah... ezt a szívást.

(#53) Apol77 válasza luciferc (#50) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen, akkor belevágok :)

(#54) zebrafish


zebrafish
tag

hol kapható gigabyte 6600gt sulinetben?

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#55) szatocs válasza rudi (#41) üzenetére


szatocs
őstag

Hogy ?
Akkor év végéig lehet vásárolni?
Nem csak június 30 - ig ?

=== Szatocs ===

(#56) szatocs válasza zebrafish (#54) üzenetére


szatocs
őstag

CHS forgalmaz ilyet, ha jól tom. Keresni kell egy olyan boltot, ahol ettől a cégtől tudnak beszállítani.

=== Szatocs ===

(#57) zebrafish válasza szatocs (#56) üzenetére


zebrafish
tag

közben találtam az amp.hu árlistáján. azért kösz

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#58) szatocs válasza zebrafish (#57) üzenetére


szatocs
őstag

off : nincs mit:U

=== Szatocs ===

(#59) rudi válasza szatocs (#55) üzenetére


rudi
nagyúr

Naptári év végéig lehet vásárolni, a kedvezmány nem a sulis tanévhez van kötve, hanem a naptári évhez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#60) rudi válasza zebrafish (#54) üzenetére


rudi
nagyúr

CHS konzorcium Bővebben: link
OM146-15-BSO-1 - kód alaz a PCI-Expresses
OM146-15-BSO-2 - kód alatt az AGP-s

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#61) szatocs válasza rudi (#59) üzenetére


szatocs
őstag

Ok, csak valaki már azt is írta, nem biztos, hogy ebben a topicban, hogy június 30 - ig. Mondjuk nem is lett volna az sem olyan nagy hihetetlenség, mivel ha jól emlékszem, akkor múlt évben is június 30 - ig lehetett a teljes árát visszakapni 60,000 - ig, ha utánna vetted, akkor már csak a felét. De ha így van, akkor még jobb, mondjuk sztem addigra fel fogom használni...:))

=== Szatocs ===

(#62) rudi válasza szatocs (#61) üzenetére


rudi
nagyúr

Kicsit keverednek a dolgok. Tavaly június 30-ig volt érvényes a RÉGI módi, amikor még akérmilyen esetben max. 60.000 forintot adtak vissza, vagyis ha 60001 forintért vettél akkor is 60000-et. Addig voltak asszem digitális fényképezőgépek is, és azután jött amostani 50% önrész és legfeljebb 60.000 Ft visszatérítéses módszer.

''Befektetés'' szempontjából érdemes az év végén kiasználni a Sulinetes kedvezményt, mert akkor a következő és első negyedében már ''vissza is jön'' a pénz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#63) szatocs válasza rudi (#62) üzenetére


szatocs
őstag

Igen.igen, úgy volt. Hát igen, jobb lenne, nem vitatom, ha év végén venném, de nagyon vennék már egy jó kis vidikarit, meg egy Casetek 1021- 5a - t , de az sajnos nincs. Talán a házzal várok még egy kicsit, ha ez az év vége dolog biztos, hogy így van.

=== Szatocs ===

(#64) c*


c*
aktív tag

ASUS K8N Socket 754, Gigabyte GA-K8NS, ?? 20-21000
CPU AMD ATHLON64 S754 2800+ (1.8GHZ/400FSB/512KB) (nem sulinet) 26000
cpu cooler ??
ASUS A9550GE 128MB TD 22000
Samsung 80GB HDD UATA/133 7200 8MB puffer 16000
Geil 512MB DDR 400MHz memória 15 000
CD-R, CD-RW, DVD-R (mind1 melyik combo) 10000
MIDI CASETEK 1016-2A 6750
táp ??
bill+eger 7000

Hi

en ezt a konfigot allitottam ossze egyedul a proci nem sulinetes illetve nem talaltam tapot meg cpu coolert , cooler gondolom nincs is SEx ben de ha valaki tudna segiteni tapban megkoszonnem vagy valami stabil haz ami tappal van szerelve ,
jah illetve ti mit valtoztatnatok ezen a confon ? vga bol inkabb eme arkategoria korul kene mozogni hdd, eleg nagy , dvd iro nem kell jah es meg alaplap kozul kellene valasztanom es zalman cooler menne ra vajh melyik tamogatja , kosz a helpet bye

[Szerkesztve]

(#65) rudi válasza c* (#64) üzenetére


rudi
nagyúr

Sulinetben nincs igazán használható táp, korábban láttam párat, de most valamiért nem találtam őket. Neked egy minőségi 350-es vagy egy közepes 400-as kellen, amik nagyjából 8-10.000 Ft körül vannak. A két alaplap kb. egy szinten van, a Zalman coolerek mindekettőre rámennek. A VGA kevés lesz a konfig többi részéhez (GF 6600 vagy 6600GT kellene), de sulinetben ennél jobb ilyen olcsón nincs. Persze amúgy ez a 22000 Ft egy 9550-esért sok. A Casetek ház jó választás, nekem is az van, meg vagyok vele elégedve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#66) rudi válasza c* (#64) üzenetére


rudi
nagyúr

És mégis előkerült az a Sulinetes táp Bővebben: link. Fórumozók szerint egészen jó darab.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#67) c*


c*
aktív tag

szeva koszi a tapot kozben talaltam egy ilyet : Cooler Master eXtreme Power 350W 7500Huf ert (SEx en kivul)
VGA ban marad akkor ez mert 30 fole arban nem akarok menni ,
es meg a procirol nem dontottem hogy sulinetbe milyet lenne erdemes . . .??
mondjuk dobozost. . .

[Szerkesztve]

(#68) rudi válasza c* (#67) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha dobozost veszel (sulinetben asszem csak olyan van), akkor ahhoz jár egy alap cooler is. Hogy milyet érdemes venni azt a listákon nézd meg. Szerintem vagy a legkisebb A64-et vagy közepes Sempront 10-es szorzóval. Ha árban nem akarsz 30.000 fölé menni a VGA-nál akkor sulineten kívül GeForce 6600-at kellene venni 128 MB memóriával.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#69) Broome


Broome
csendes tag

Sziasztok én most tervezek egy számítógépet venni (minél nagyobb részben 2x-es sulinetből). Hosszabb távra gondolkodom, és lehetőség szerint később is csak fejleszteni akarom a gépet, de lehetőleg komplett cserét nem tervezek. Egyik fő szempont az alacsony zajszint. Nem tudom, hogy az elképzelésem a sulinetben megvalósítható-e:
Alaplap: foglalata: S939
Processzor: Athlon64 3000
Memória: 2*512MB (PQI)
Monitor: talán Samsung 710T Van kb ilyen minőségű Sulinetes alternatíva?
VGA: ??? játékra is kellene, de nem kell csúcskat. NVIDIA6000 vagy 6600GT (mit tudnátok javasolni alternatívának az ATI RADEONok közül? Javítsatok ki ha tévedek, de a jövő szempontjából jobb a PCI Expesszes csatlakozó. (Van ilyen 6600-as videokártya vagy csak 6600GT-ben van?
Az alaplap igényt a PCI Express, S939, határozza meg, és jó lenne ha lenne rajta valami normálisabb hangkari.
Ez a rendszer milyen tápot igényelne (2 vincsester, 2 optikai meghajtó)? 350W vagy kell a 400W?
Előre is köszi, és bocs ha hosszú voltam.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#70) Broome


Broome
csendes tag

Úr Isten! Megöltem a fórumot. Snki sincs aki olvassa, netán válaszolna?
Vagy túl nehezet kérdeztem? A tápkérdés úgy látszik megoldódott, larad (lesz) 350W-os.

--=Ha megnövök, meghálálom=--

(#71) rudi válasza Broome (#69) üzenetére


rudi
nagyúr

Néhány kérdésedre itt a fórumban (táp), továbbiakra a cikkben (alaplap, proci, VGA, RAM) találod a választ, amelyekre meg nem (LCD), azokra itt keresd Bővebben: link. Az általad leírtak (pláne LCD-vel) messze túlhaladják a sulinetes keretet, javaslom hogy az LCD, RAM, VGA csomagot (vagy annak részeit) vedd kedvezményben, a többit sima boltban. Ne felejtsd el, hogy + egy tizes lesz a CPU cooler ha tuningolni is szeretnél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#72) Dhampir


Dhampir
félisten

Eddig bírta az LG Flatron L1730B.

(#73) ledgeri válasza Dhampir (#72) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak random kereséssel láttam, meg ezt a posztot...

Hogy pusztult?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.