Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Male


Male
nagyúr

A szubjektív hangteszthez meg annyit, hogy ha legközelebb ilyet csináltok, azt tán nem így kéne... egyrészt két ember kevés hozzá, másrészt gondolom ők tudták, hogy éppen melyiket tesztelik (ha nem, akkor bocs a feltételezésért). Nem azt mondom, hogy direkt ''csaltak'', mert biztosan nem, de tudat alatt azért mégiscsak a kedvencét találja mindenki jobbnak (igen, én is pl a Samsung vinyót).

Szóval ilyen esetben jobb lenne, ha akár az utcán megkérnétek pár embert, hogy halgassa mag őket, és állítson fel sorrendet. Mindezt úgy, hogy ők csak az adott gép (vinyó) sorszámát tudják, és azt nem, hogy épp milyen márkájú (milyen típusú) alkatrészt (ezesetben vinyót) pontoznak éppen. Amúgy az ilyeneknél 3 mérés a minimum, bár szerintem ezt ti is tudjátok (legalábbis a VGA tesztnél már többször írtátok ti is).

(#102) velizare válasza Male (#98) üzenetére


velizare
nagyúr

nekem a halk gép a mániám. hogy egy merevlemez forgás közben mennyire hangos, az számomra alapvető fontosságú jellemző.
egyébként meg szerintem nem lehanyagolható bármelyik paraméter esetében sem a nagy szórás, mert gyártás/előállítás során történt hibákra, hanyagságra is utalhat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#103) AMD Power válasza velizare (#102) üzenetére


AMD Power
titán

Én is szeretem ha csöndes egy gép. Mikor eladtam az asztali gépem és vettem a notim ég és föld volt! Olyan halk a kis drága. És erősebb is mint az asztali gépem volt. Átmentem haveromhoz Szombaton , belőte a gépét én meg azt hittem bent van a szóbába egy helikopter!:DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#104) Male válasza velizare (#102) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a halk gép nekem is a lényeg, és ezt most a Samsunggal sikerült elérnem (pedig 2 db 160-as van benne már régóta). A lényeg az, hogy a Samsungot nem szabad közvetlenül a házba csavarozni, mert rezonálni fog. Nálam egy régi (30 éves talán?) lemezjátaszó gumijai tartják (ami eredetilg arra szolgált, hogy a motor rezgése ne rontsa el a hangminőséget a lemezjátszón). A többi halkítás óta ha valaki idejön a gép közelébe mindig azzal kezdi, hogy megy ez egyáltalán? Csak akkor egyértelmű, ha a monitor is be van kapcsolva, meg persze a led világít a gép elején.

Igen, a minőségre ez tényleg utalhat (pl amin azt látom, hogy a végén a matricát ferdén ragasztották rá, azoknak a termékeknek a minőségét én is meg szoktam kérdőjelezni, mert ha ezt így csinálták, akkor a többi részt is esetleg hasonlóan szórták össze). Viszont tapasztalataim alapján a hangosabb Samsung is kb azonos eséllyel döglik meg, mint a halk (bár nem éppen reprezentatív a mintám).

(#105) Loha


Loha
veterán

Jó lett a teszt gratula!

Amit hozzáfűznék:
WD1600JB-k is többségben folyadékcsapágyasak, ami nekem van az tutira az :)
Ennek ellenére, alapjáraton hangosabb mint a samsungom.
EGyébként a teszt abszulute nem korrekt olyan szempontból, hogy a Diamondmax 10-el összeeresztettétek a P80-as samsungot, amikor már elég régi sorozatból való, és ráadásul itt a P120.
Ennek ellenére sehol sem maradt le szerintem jelentősen.

A teszt is megerősített abban, hogy ha most vennék vinyót, akkot WD Caviar SE lenne tutira, mert sehol sem kiemelkedően gyors de minden tesztben hozza a jó közepes szintet, szóval szerintem az egyik legkiegyensúlyozottabb teljesítményű vinyó.
Ami még szintén biztos, hogy a legkisebb rezonanciát a WD-k csinálják, valószínüleg azért is lettek a leghalkabbak.

Raptor nem otthoni felhasználásra készült szerintem, hanem belépű szintű szerverekbe SCSI helyett, ahol teljesen más számít, mint otthoni környezetben, és ott elég jól teljesít.

Maxtor meg szerintem labdába sem rúghat az 1év garijával.

(#106) fLeSs válasza Loha (#105) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Van benne Dmax9 is, 7200.7 is, miközben már kijött a 7200.8, stb.
Bocsánat, hogy cikket mertünk írni a mostanság leginkább kapható vinyókról. :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#107) Male válasza fLeSs (#106) üzenetére


Male
nagyúr

A DM+9 miért hiányzik a végső értékelésből? (a kis táblázat)

(#108) nemtommi


nemtommi
senior tag

Kicsit megijesztett, hogy így lehúzták a Samsungot, legutolsó vételem ugyanis pont egy Samsung SP2004C (SATA2) volt az 5 db Maxtor, 1 Hitachi, és 1 Toshiba után.
Rá is eresztettem az említett HDTach-ot és a PCMark-ot. A mérési eredmények teljesen megnyugtattak, mivel a Maxtor DiamondMax10 NCQ on-os eredményeit sikerült mérnem rajta, +- 2-3%.
Hangjáról pedig annyit, hogy nem tűnik ki a többi közül, no meg a gépben van még 6 ventillátor is :DDD

(#109) Loha válasza zax (#99) üzenetére


Loha
veterán

Az ismeretségi körömben legalább van 20db samsung 120-as és 160-as vinyó, mind múlt év második felében lett véve (Sulinet), és minden tulajdonos elégedett vele...
Maxtorból ez idő alatt 2db Diamondmax 9-es halt meg, amikről nekem kellett adatot mentenem.

(#110) eszterencs válasza Male (#101) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Én voltam az egyik szubjektív tesztelő. Direkt nem figyeltem, mikor melyik vinyót hallgatom. A különbségek igenis elég jól kivehetőek voltak, a Samsung határozottan sivított, a WD határozottan csendesebb volt a többinél. Nyilván nem véletlen, hogy egymástól függetlenül ilyen hasonlóan rangsoroltuk őket. De ez csak egy extra feature a tesztben, akinek nem tetszik, ne foglalkozzon vele, ott vannak a mért adatok is. :)

(#111) dark bit válasza harry (#17) üzenetére


dark bit
tag

Aham, saját hallásoddal, és itt van a hangsúly, mert szerintem természetes, hogy mindenki kicsit más frekvenciákra érzékenyebb nomeg sokan sok helyre pakolják a gépet, és sokféle anyagból vannak a PC házak is és szerintem minden esetben másmilyenre torzul/tompul az eredeti hang... bárhogy is akarod velem megértetni, a cikk ezen része nem objektív, ezt kifogásoltam.

d[-_-]b Cool Walley

(#112) fLeSs válasza nemtommi (#108) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na pont ezért gyilkolászom kifelé a proci és vgatesztekből a benchmarkokat, mert az átlagjuzer csak azt nézi, holott ha végigolvasod a tesztet, akkor kiderül, hogy a benchekben (főleg a pcmark) a raptor a legjobb, miközben mindennapi használat során már nem olyan jók.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#113) Loha válasza fLeSs (#106) üzenetére


Loha
veterán

Az a bajom, hogy mindenkinek az jött le a cikkből, hogy a samsung az szar, a maxtor meg jó, pedig ez nem feltétlenül fedi a valóságot...:U

(#114) faster válasza Loha (#113) üzenetére


faster
nagyúr

Mint ahogy a fordítottja sem...

(#115) Loha válasza fLeSs (#112) üzenetére


Loha
veterán

Ki mondta, hogy a raptor mindennapi használatra készült egy desktop gépbe? :)
Olcsó szerverekbe lett szánva, és worstationökbe a drága SCSI helyett.

(#116) Loha válasza faster (#114) üzenetére


Loha
veterán

Ha diamondmax 9-et hasonlítod a P80-hoz (ahogy kéne), akkor semmi sem szól a maxtor mellett, a Diamondmax 10-el szemben pedig P120-as a megfelől ellenfél...


[Szerkesztve]

(#117) Male válasza eszterencs (#110) üzenetére


Male
nagyúr

Nem akartam én megbántani egy tesztelőt sem. Azért a direkt nem figyeltem nem egyenlő azzal, hogy nem is tudtad. Másrészt hogy halgattátok meg? Zárt ház normál használati távolság, vagy nyitott ház, és odadugom a fülemet a vinyóhoz? Csak mert utobbi esetben tényleg van egy süvítő hangja a Samsungokna, csakhogy ez zárt házból nem hallatszik ki ellentétben pl a Maxtor hangjával. Arról a hangmérési módszerről meg már előttem többen is leírták, hogy kb mi a helyzet vele. Az kb olyan volt, mintha egy autó zajosságát a motortérben mértétek volna, pedig annak nem sok köze van ahhoz, hogy az utastérben mit hallani. Ne értsetek félre, örülök, hogy volt egyáltalán teszt, ezek inkább csak ötletek a jövőre nézve.

(#118) faster válasza Loha (#116) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig te sem tudtad cáfolni a teszt eredményeit. Azt, hogy ki hány vinyót vitt vissza gariztatni, nos a teszt erről nem mondott semmit, egyébként is elég eltérő tapasztalatokat mondtak itt többen is...

[Szerkesztve]

(#119) AMD Power


AMD Power
titán

Az IBM HDD-k milyenek? Ilyen van a notimba de én nem nagyon ismerem öket...:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#120) Male válasza faster (#118) üzenetére


Male
nagyúr

Azért ha pl megnézed a FileCopy teszteket, ami szerintem a legközelebb van a valódi használathoz, egyáltalán nem az jön ki belőle, ami a cikk végén van, hogy a Samsung lassú. Főleg az utolsó mérést ha megnézed, abban alaposan elvert pár a végén gyorsnak ítélt vinyót...

(#121) nemtommi válasza fLeSs (#112) üzenetére


nemtommi
senior tag

Azért használja az átlaguser a benchmarkokat, mert max. ezzel tudja összehasonlítani a tesztben szereplő vinyókat a sajátjával. :F

(#122) Loha válasza AMD Power (#119) üzenetére


Loha
veterán

Az IBM vinyók egy ideje Hitachi néven futnak :)

(#123) Loha válasza faster (#118) üzenetére


Loha
veterán

Nem is akarom cáfolni.
Néz meg a tesztet, összességében a Samsung P80 a teszt szerint gyorsabb mint a Diamondmax 9.
Diamondmax 10 pedig egy sokkal fejletteb vinyó mint a P80 amivel nem fair összehasonlítani, mert itt az új P120-as.

(#124) faster válasza Loha (#123) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, sajnos hiányzik a P120, ez igaz.

(#125) Loha válasza zax (#99) üzenetére


Loha
veterán

Ha 1,5 év után tönkremegy a vinyód, akkor még mindig jobb ha elvesznek az adataid de legalább kapsz egy új vinyót, mintha az adataid is elvesznek meg még vehetsz új vinyót is.
Meg ha tényleg jó az a Maxtor, akkor miért nem mer a gyártó 3évet vállalni rá? :)

(#126) L3zl13 válasza Loha (#123) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Előzetesen én is javasoltam a beszerzését, de úgy tünik nem sikerült megoldani... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#127) AMD Power válasza Loha (#122) üzenetére


AMD Power
titán

Everest Home Edition.

Eszköz leírása
IC25N060ATMR04-0

Gyártó: IBM
Merevlemez család: Travelstar 80GN
Fizikai formátum: 2.5''
Formázott kapacitás: 60 GB
Csatoló: Ultra-ATA/100
Puffer mérete: 8 MB

Cégnév Hitachi Global Storage Technologies


:DDD

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#128) fLeSs válasza Loha (#123) üzenetére


fLeSs
nagyúr

De itt és most nem a P120-ról volt szó, hanem a P80-ról, ergo ebben a mezőnyben a P80 már nem a legjobb. Majd halesz P120 a tesztben, abban lesz DMax 10 is, és akkor bizonyíthat. Most kell ez ilyen szájbarágósan?
Komolyan mondom, megértem lacát, hogy miért nem szokott válaszolni a fórumba. Lassan én is kezdem elveszteni türelmemet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#129) Edy


Edy
csendes tag

Nem tom én nem sokat értek a wincsikhez de azt tom hogy maxtorral szívtunk mint torkosborz... Fél év használat után szektorhibás :\

(#130) Loha válasza fLeSs (#128) üzenetére


Loha
veterán

Azt kellett volna leírni szájbarágósan, hogy egy kifutó modelt hasonlítottatok össze, egy új termékkel, és hogy a Samsungvan új vinyója a P120 amit már szintén lehet kapni, valószínüleg jóval jobban teljesített volna, és akkor nem az jönne le az átlag usernek, hogy a Samsung szar.
Mert az lesz, hogy bemegy a boltba, és esetleg a P120 helyett vesz egy Diamondmax 9-est vagy 10-est mert a Samsung szar a PH! szerint.

Te is nagyon jól tudod, hogy nagyon sokat, csak a konklúziót olvassák el, azért nagyon fontos az is hogy ilyen ''apróságokat'' kiemeljetek.

Tudom nehéz elviselni a negatív kritikát, de nem bántó szándékból mondom.
A fórum pörgése pedig annak a jele, hogy marha nagy érdeklődés van a cikk íránt ami nagyon pozitív. :)




[Szerkesztve]

(#131) zax válasza Loha (#125) üzenetére


zax
tag

Inkább legyen 1 év gari egy megbízható winyóra, mint 3 év egy megbízhatatlanra.

R.I.P. Pentium 4

(#132) Male válasza fLeSs (#128) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem azzal semmi gond sincs, hogy a P80 benne van a tesztben, elvégre lehet kapni (talán még könnyebben is, mint P120-at), és árban is kb annyi, mint a többi tesztben szereplő (WD-t kivéve persze :) ). Viszont továbbra se szerepel a végső táblázatban a DM+9, amit szintén kapni és még a teszt többi részében is szerepel...

A DM10 pedig korántsem egyértelműen olyan gyors, legalábbis olyan felemás, hol nagyon gyors, hol meg a P80 is elveri (még bekapcsolt NCQ mellett is). Amúgy más forumokon sokan panaszkodnak rá, hogy bizonyos példányai a DM10-nek feltünően lassúak. Ezt csak az előző minőségbeli szórásos dologhoz fűzném még hozzá.

(#133) Loha válasza zax (#131) üzenetére


Loha
veterán

Azt hogy melyik megbizható meg melyik nem azt te sohonnan nem fogod megtudni egy új vinyónál. A gyártóba vetett bizalmadtól fog függeni, hogy megveszed-e vagy nem, na meg persze a teszteredményeitől.
Ha a gyártó nem bízik annyira a saját vinyóiban, hogy mer rá vállalni 3év garit, akkor te minek bízol meg benne?

[Szerkesztve]

(#134) Male válasza zax (#131) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, és melyik a megbízható? Mindenki csak tapasztalatokat olvas, amiből nem igazán lehet következtetni az általános megbízhatóságra. (nálam pl a Maxtorok hullottak mint a legyek, a Samsungok meg nem, másoknál meg fordítva történt)

(#135) AMD Power válasza zax (#131) üzenetére


AMD Power
titán

:R Nagyon jól beszélsz!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#136) fLeSs válasza Loha (#130) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A negatív kritikával sosem volt bajom, a Samsung értékelésén változtattam egy kicsit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#137) fLeSs válasza Male (#132) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A DM9 már bennevan a táblázatban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#138) zax válasza Male (#134) üzenetére


zax
tag

Én saját tapasztalataim alapján bízok meg egy-egy márkában. Seagate-el, WD-vel eddig még sosem volt gondom. Maxtorból már hullott el néhány darab, de eddig messzemenően a legrosszabb a Samsung.
Hitachi-ról nincs sok tapasztalatom, de most tervezek ilyeneket vásárolni. Majd kiderül, mit bír...

R.I.P. Pentium 4

(#139) Loha válasza fLeSs (#136) üzenetére


Loha
veterán

Köszönöm! :R

(#140) perempe


perempe
addikt

Én vettem egy Samsung-ot szombaton. Elfogadható az ára, és sokáig jó marad a garancia miatt.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#141) perempe válasza marcee (#40) üzenetére


perempe
addikt

Azok nekem is hiányoznak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#142) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Olvasgattam a topikot, de nem igazán jött le nekem, hogy hol kell bekapcsolni azt az NCQ-t BIOS-ig eljutottam, de sehol se találtam azt a AHCI-t vagy mit.:F Jah MSI K8N NEO4 Plat-lapom van. Valaki ötlet?

(#143) fGabesz


fGabesz
csendes tag

Én ha cserélek akkor WD Caviar SE-t veszek, mert megbízható, hangosnak sem hangos és nem is lassú. A tesztben is jól szerepelt.

(#144) Loha válasza SzlobiG (#142) üzenetére


Loha
veterán

Manual-t nézted már? :)

(#145) Frenky89


Frenky89
őstag

Mi lenne ha tesztekben ( és itt nem csak erre tesztre gondolok ) a zajszintek értékelésében egy mellékelt audio fájl ( asszem' erre már volt példa ) segítene a kedves olvasóknak eldönteni, hogy neki melyik a legszinpatikusabb/leghalkabb, vagy legunszinpatikusabb/leghangosabb!? Mert ugye a zaj erőssége nem minden, ott van még a frekvencia is és az is sokat számít. Ettől függetlenül a tesztben ugyan úgy ott lenne a maga decibeles értékeivel a zajszintösszehasonlító táblázat és így az olvasó maga is alkothatna véleményt a teszt résztvevőinek hangjáról.

Valaki említette, hogy a meghibásodást/megbízhatóságot is valahogy bele kellene venni a tesztekbe. Ez az 1000 db termékre jutó meghibásodás számának közlése nem is olyan rossz ötlet. ( Persze csak ha valahogy kivitelezhető. )

A teszt egyébként jó lett csak még meg kell ''emésztenem'', mert eddig nem egészen ilyen volt a véleményem a résztvevőkkel szemben.:F

(#146) fLeSs válasza perempe (#140) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A garancia miatt jó marad? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#147) Loha válasza Frenky89 (#145) üzenetére


Loha
veterán

A hangfájl sem jó ötlet mert süketszoba, és profi mikrofonok nélkül nem sok értelme van...

Legjobb lenne pár ember, (akik nem tudják, hogy melyik vinyó van bent csak a számát) akik szubjektívan pontoznák hallott zajt.

(#148) Loha válasza fLeSs (#146) üzenetére


Loha
veterán

A vinyó jó marad, mert kap újatt, csak az adatai nem lesznek jók :DDD

(#150) zoszt válasza fLeSs (#136) üzenetére


zoszt
tag

A cikknek jót tett szerintem a értékelő táblázat kozmetikázása, jobban tükrözi a méréseitek eredményét.
''A Samsung merevlemezekről a legtöbb fórumon azt lehet hallani, hogy igen halk, és ez örömet jelent gazdájának...''
Én is ilyen gazda vagyok. :)
Gumibakon vannak, halkak (igaz a többihez nem tudom hasonlítani), de ha odarakom melléjük a fülem, valóban zavaró a zaj, s csendmániásként ezt sajnos jellemző napi tevékenységem, de próbálok leszokni róla. :)

Köszönet, hogy a Samsung párti olvasók véleményét is figyelembe vettétek!

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.