Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Plextor Premium - a CD-írók királya (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Igy legyen otosom a lotton minthogy megtippeltem a tesztpeldanyt!!! :-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Hat igen itten a nagy kerdes! Csareljem le a jo oreg yama-mat egy ijjenre vagy varjak mig lesz a plex-nak egy sajat /ismetlem sajat/ dvd iroja! Kisse lassicsa a vasarlasi elhatarozast, hogy mostma ha 2 hetente megirok egy cd-t, meg kulonben sincs semmi baja, de megis egy utolso sorozatu plex iro aze meg relikvianak sem utolso!
Gratula a cikkhez!
Csak egy kerdes! Kicsit /nagyon/ sebbzet cd-khez mit szolt??? Mijjen a hibajavitasa???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ez isteni darab..(hát ha még egy 1x dvd írás is lenne benne ;] )

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Mi az hogy be kell kapcsolni vmi opciót, ha 52x-esen akarunk olvasni? :)
Ja, és egy apróság: 650-es újraírhatót adnak hozzá? :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) KovacsUr válasza Panther (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ez a legtöbb minőségi 52x olvasó/író esetében így van, hogy ne repüljön szét kétmillió apró szilánkra törve a magazinokhoz kapott gagyi CD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) MLaca válasza Panther (#4) üzenetére


MLaca
őstag

A Plextor a CD olvasás sebességét annak idején (lásd UltraPlex) a 40 szeresen maximalizálta. Utóbbi időben ugyan ezt felemelték 42 szeresre, de a biztonságos olvasás (nehogy szétrobbanjon a CD lemez) érdekében csak külön programon keresztül aktiválható az efölötti olvasási sebesség tartomány.
''Linux alatt hogy lehet bekapcsolni pl?'' - nem tudom. Olvass utána a neten, vagy Linux fórum...
''Hány hiba készül írásonként?'' - ne fárassz, így is elég bajom van a hőséggel/től :(((
''Ja, és egy apróság: 650-es újraírhatót adnak hozzá?'' - mint minden CD-íróhoz...

http://mlzphoto.hu/

(#7) detri


detri
aktív tag

Ez a GigaRec funkció csak ennél a típusnál elérhető? Nekem is Plextor van de a 2-vel korábbi, a W4012TA-es verzió, vajh ő is képes lenne erre egy frissebb PlexTools-szal?
Vagy esetleg a kb 3 éves W8432T? :)

detri

(#8) Parci válasza MLaca (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

''Hány hiba készül írásonként?''

Azért a kérdés jogos (mármint az infó fontos), más kérdés, hogy tényleg nem elvárható tőlünk, hogy minden egységgel megírjunk 100-200 lemezt, oszt konklúziót vonjunk.. :).

Panther: van rajta Burn-Proof, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon probléma lenne a rontott lemezekkel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) freya


freya
aktív tag

A meghajtó tetején található etikett
:DD

tessék javítani :D

(#10) ander2


ander2
csendes tag

Én személy szerint eddig csak plextor cd-írót használtam és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Már régóta szeretnék DVD-írót venni és számomra igazán örömhír, hogy a plextor mostantól a dvd-írókra fog koncentrálni. :)

(#11) Kosh Naranek


Kosh Naranek
tag

Nekem az előző szériás 48X-es írójuk van (fekete előlappal) és már gyakorlatilag az is hangtalan (csak a tálca mechanika hallatt halk sziszegő hangot, amikor beszippantja és kiköpi a lemezeket). Egyedül a GigaRec lenne érdekes a cuccban, arról viszont nem írtatok semmit, hogy a GigaRec-el megírt lemezekkel más CD olvasók hogyan boldogulnak (ti. egyáltalán képesek-e elolvasni az így irt lemezt vagy csak a Plextor Premiumokkal nyerhető vissza a tartalmuk, vagyis az eljárás csak a fenti szériával kompatibilis).

(#12) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Meg tudná vki mondani, hogy mennyire hangos max írásnál, mondjuk dB-ben. Ja és megválnék a kb. féléves Teac 40/12/48 CDRW-től.

Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) HWS


HWS
csendes tag

Kb. 2 éve váltottam HP-ről Plextorra. Az előzőről csak annyit, hogy 10 írásból három végeredmény a kukában landolt (ha szerencsém volt). A plextorral még nem rontottam el írást! Az 52x es sebesség ki-be kapcsolási lehetőség egyébként valóban nélkülözhetetlen. Nekem egy gagyi 52x-es cd rom-ban anno az eredeti WinNT install cd-m szállt el, tönkre téve a cd meghajtót is, amit egyébként egyáltalán nem bántam. A szoba 4 sarkában is találtam később darabokat a cd ből. Ráadásul akkorát szólt, hogy az ijedtségtől összeszartam magam... :D

.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,.,.,..,.,.,.,.,.,.,

(#14) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Hi!

lehet hogy én vagyok a hüle, de most mi ekkora szám ebben a cd-iróban?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#15) access_denied válasza Mazlee (#14) üzenetére


access_denied
senior tag

A márka.

(#16) SomY


SomY
csendes tag

Hmm, nemrossz-nemrossz.. és a névhez képest az ár is elfogadható.
Bár váltani nem fogok, mert felesleges, teljesen jó a mostani íróm, ami egy LG, arra megfelel, amire nekem kell.

Viszont pár dolog a cikkel kapcsolatban:

''A sebességen növeltek az előző verziókhoz képest; immáron a türelmetlenek is gyorsabban jutnak hozzá CD lemezükhöz az ''eject'' gomb megnyomása után...''

Na ezaz, amit felesleges flanc-nak tartok.
Mit számít, hogy 10mp vagy 15mp alatt adja ki a tálcát?
Max. ha menekülsz valaki elől (BSA) és rohannod kell:)

''GigaRec, amivel 80 perces CD-re vehetünk fel 1 gigabájtnyi adatot''

Ezt próbáltátok?
Vagy igen és csak nem olvastam el elég figyelmesen a cikket? :)
Amúgy ezt a CDt mivel lehet olvasni? Vagy kell hozzá a PlexTools Professional?
Mert akkor mi értelme, ha csak azon a gépen lehet olvasni az így megírt CDket?

(#17) detri válasza detri (#7) üzenetére


detri
aktív tag

Ezzel a GigaRec-kel kapcsolatban senkinek nincs infója? Csak ennél a modellnél elérhető?
Egyébként tényleg kipróbálhattátok volna ezt a GigaRec funkciót, én legalábbis ezt tartom a legérdekesebbnek, kíváncsi lennék a tapasztalatokra. A VariRec is érdekes lehet, bár ahhoz, h annak előnyeit megtapasztalja az ember gondolom komoly audió cuccal kell rendelkezni, így ettől eltekintek :) De a GigaRectől nem. :)

(#18) SomY válasza HWS (#13) üzenetére


SomY
csendes tag

''Kb. 2 éve váltottam HP-ről Plextorra. Az előzőről csak annyit, hogy 10 írásból három végeredmény a kukában landolt (ha szerencsém volt).''

Na igen, a HP nagyon szériafüggő volt anno (nemtudom, h most milyen a helyzet).
Volt olyan, hogy két azonos íróból az egyik minden 3dikat elcseszett, míg a másik teljesen jó volt.

(#19) guess.who válasza detri (#17) üzenetére


guess.who
senior tag

Egy nagyon hasonló megoldással próbálkozik a Sanyo is, csak ők HD-Burn-nek nevezték el, és 1.4 GB-ot tudnak elvileg egy 80-as CD-re írni.
A trükkje az az egésznek (pontosabban: a szívás), hogy sűrűbben vésik az adatsávokat (ugyanez van a 90/99 perces CD-nél is), amit viszont csak az(ok) a meghajtó(k) tud(nak) olvasni, amiket felkészítettek erre.
Szigorúan magánvélemény, hogy a Plextor és a Sanyo meghajtóin kívül erősen kétséges, hogy bárki vacakolna vele -pláne hogy a Plex ugye éppen most száll ki a CD-író piacról... Szerintem olyan lesz ez is, mint a floppikorszak haldoklásakor a 2 megára felformázott lemezek -amiknek sok értelmük nem volt már, mert jött a jóval nagyobb CD... :) Már majdnem emberi áron lehet DVD-írót venni, kétlem, hogy az emberek tömegével cserélnének mondjuk 44x-es CDírót ilyen cuccra azért a plusz 4-500 megáért...

(#20) xuldar


xuldar
őstag

Ha hibátlan, akkor miért csak 9 pontot kapott a 10-ből?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21) Kosh Naranek válasza xuldar (#20) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Mert a tesztelők/újságíról elvből sohasem adnak semmire 100%-ot. Ez olyan, mint a játékok esetén...legyen bármilyen jó a HL2, soha egyetlen újságban sem fognak rá 100%-ot adni. A teszterek/újságírók a tudatuk mélyén irtóznak a tökéletes dolgoktól. :))

(#22) MLaca


MLaca
őstag

A GigaRec egyelőre teszt alatt van. Úgy néz ki, csak a PlexTools-ban található író program tudja így megírni a lemezeket, az is csak négyszeresen. A Toshiba SDM1612 olvasta (!) a lemezt és el is indult róla az adott alkalmazás, viszont a Plextor beolvasta a TOC-ot, de nem tudta elindítani a programokat. Meg kell jegyeznem, hogy a 80 perces CD-re 998MB-ot próbáltam írni és az írás a vége felé hibaüzenettel elszállt. EZT a lemezt próbáltam olvastatni a meghajtókkal. Rajta vagyok a dolgon. Türelem. Ez alapján senki se ítélkezzen.

http://mlzphoto.hu/

(#23) ander2 válasza Kosh Naranek (#21) üzenetére


ander2
csendes tag

jagged allience 2 anno 100%-t kapott a 576kbyte-ban. Ha jól emléxem ;]

(#24) pigor válasza ander2 (#23) üzenetére


pigor
tag

Meg is szünt az újság :DD

Nem vagyok teljesen őrült???

(#25) Chain|Q válasza MLaca (#6) üzenetére


Chain|Q
tag

''''Linux alatt hogy lehet bekapcsolni pl?'' - nem tudom. Olvass utána a neten, vagy Linux fórum...''

Mivel az IDE-s CD irok eppen ugy a SCSI parancskeszlettel dolgoznak egy 'SCSI-emulator' driveren (IDE ASPI router, meg ilyen nevek alatt szokott futni) keresztul, ezert a normalisabb driveokban (pl. Plextor) szabvany SCSI paranccsal lehet allitani a drive sebesseget. Erre a celra normalisabb OS-eken (Amigan van, tehat gondolom Linuxon is :) ) szokott lenni 500 byteos commandline utilocska, csak ugy mint a SCSI-s driveok ki/bekapcshoz, drive ajto belock/kilockhoz es hasonlok. Gondolom a dolog annyi, hogy a Plextor firmware (nagyon okosan) 40x korul limitalja a max. speedet, a Windozos csoda GUI meg annyit csinal hogy kiadja a szabvany SCSI parancsot...

Tuti jo feature, mer' hiperprinyo megcsinalni, viszont lehet rola feloldalas cikket irni. :D

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#26) Parci válasza Kosh Naranek (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Részben igazad van, de ha 26k helyett 10k lenne az ára, megadtuk volna... így ''csak'' 9 pont.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) szucsi


szucsi
őstag

A gigabájtos írás valami spec dolog, csak saját maga tudja olvasni, meg asszem a 48-asra lehet förmvert rakni, és akkor az is olvassa, de írni OC nem.

Szerintem nem tud olyat, amitől akkora durranás lenne a 482448hoz képest. De lehet, hogy csak a szőlő savanya. :D Mindenesetra azt gondolom, ez a 48-as lesz az utolsó CD-only egység a gépemben.

(#28) MLaca


MLaca
őstag

Jelentem, a GigaRec-kel sikerült 838 MB-ot felírni egy 80 perces CD-re. De: ez a funkció (jelenleg) csak a PlexTools-ba épített író programmal lehetséges és 4x sebességen. Beolvassa a Toshiba (fent említett model), de egy idő után (érthetően) hibázik. A Plextor a jól megírt CD-t hibátlanul olvassa.

http://mlzphoto.hu/

(#29) SomY válasza MLaca (#28) üzenetére


SomY
csendes tag

Ez eddig 2 azaz kettő modell, amin az így írt CD olvasni lehet.
Nem mondanám, hogy a túlzott kompatibilitással örvendeztet ez a fícsör :)

(#30) Kosh Naranek válasza Parci (#26) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Melyik részben nem volt igazam? A seppuku elkövetésében? :))

(#31) Kosh Naranek válasza Parci (#26) üzenetére


Kosh Naranek
tag

.

(#32) Incognito


Incognito
senior tag

Kérdeznék én láma(:D) tőletek valamit: miért jó a ''fekete tálca''? Miért nem jó az eddig ''bevált'' vajszívű?

(#33) iguana válasza Incognito (#32) üzenetére


iguana
őstag

a nem kívánatos (szórt?) lézer elnyelésére szolgál a fekete szín. ha jól tom.
egyebet nemtok mondani.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#34) mura81 válasza Incognito (#32) üzenetére


mura81
senior tag

Nekem fekete 48/24/48-as plextorom van és azért fekete, mert a gépház is az, és meglehőtesn balf@szul néztek ki benne a vajszínű cuccok. (elnézést a határozott kifejezésért). Nem gondoltam, hogy más szempontból is fontos lehet a fekete szín. Az tény viszont hogy a fekete jobban elnyeli a fényt ezért lehet hogy a szórt lézert is jobban elnyeli.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#35) iguana válasza mura81 (#34) üzenetére


iguana
őstag

nem lehet. biztos :DDD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#36) Incognito válasza iguana (#33) üzenetére


Incognito
senior tag

iguana: Mintha rémlene valami. Van benne valami (Vágó István műsora)

mura81: Én a tálcára értettem a feketeséget :D. Gondoltam, hogy ami kívülről is fekete az már diesign

(#37) Netmaster válasza SomY (#29) üzenetére


Netmaster
tag

Mit vártál? Egy gyártó kifejleszt egy speciális technikát, ami még ráadásul új is, te meg elvárnád, hogy rögtön minden támogassa?

Netmaster

(#38) SomY válasza Netmaster (#37) üzenetére


SomY
csendes tag

Ebben van igazság, csak így nem látom semmi értelmét, amikor már lassan elérhető közelségbe kerül a DVD írás is otthoni környezetben.

Amúgy meg igen, hagy legyek már ennyire maximalista!:)
De tökmind1, ha minden támogatná se vennék, mert nincs rá szükségem.

(#39) Netmaster válasza SomY (#38) üzenetére


Netmaster
tag

Nem mondtam, hogy feltétlenül van értelme. :))
Abban az esetben jól jöhet, ha az ember csak magának készít vele mentéseket.

Netmaster

(#40) xuldar válasza Kosh Naranek (#21) üzenetére


xuldar
őstag

Tudod, én már találkoztam olyan játékkal (Zelda-Nintendo64), aminek negatívumként ennyit írtak: ''Csak mondvacsinált okokat tudnék''. ja, ebből a sorozatból került ki szavazás útján a Világ Legjobb Játéka címet elnyerő játék. Talán nem véletlenül... :t

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41) xuldar válasza SomY (#29) üzenetére


xuldar
őstag

Gondold el, ha jön a BSA, hibás CD-nek fogják gondolni, és nem veszik észre az illegális programjaidat :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#42) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nem rossz! Ha most akarnék írót venni, biztos ilyet vennék. Amúgy szerintem az ilyen GigaRec extrákat csak azért rakják bele, hogy tényleg prémium legyen, ez már olyan extra, amit még a cucc tulajdonosai sem nagyon használnak.

Érdekes, hogy másfél éve ennyiért vettem 1 TEAC CD-W58E meghajtót, akkor az középkategória volt, most meg 6× gyorsabbat 10× annyi extrával, még jobb minőségben stb.
Ja és már ráadásul elit kategória, akkor nem gondoltam hogy mostanra itt tartunk már, meghogy utolsó CD írójuk lesz. Szvsz két év nagyon sok. :t

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#43) ftc


ftc
nagyúr

Azt hiszem nem veszem meg. Van egy 48/24/48Am.Több cucc is volt benne:DD
Ez már nem éri meg...

(#44) MLaca válasza ftc (#43) üzenetére


MLaca
őstag

Nekem is 48 szorosom volt. Gyorsan eladtam a Premium miatt :) Röviden: Megérte!

http://mlzphoto.hu/

(#45) Aranylo


Aranylo
tag

Hol lehet Szegeden ilyen cuccot kapni?
Neztem neten, de egyiknek sincs az arlistajan.(Vagy lehet, hogy tul lustak es nem tettek fel az arlistara :DD )

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#46) Aranylo


Aranylo
tag

Senki??? :O

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#47) Indy válasza MLaca (#28) üzenetére


Indy
tag

A tesztelt író saját példány volt, vagy csak kölcsön kaptátok? Nincs feltüntetve a cikkben és érdekelne, hogy honnan származik.

--- Wang Federal XTS300 ---

(#48) MLaca válasza Indy (#47) üzenetére


MLaca
őstag

Saját példány. Ha írsz mélt, megírom hol lehet kapni (nem akarok reklámot, mert nem szabad).

http://mlzphoto.hu/

(#49) telcom


telcom
tag

Jó lehet ez a giga rec csak kevés cd-rom támogatja a visszaolvasást.

telcom

(#50) simonzé


simonzé
addikt

Gratula a cikkhez, jól sikerült. Csak azt nem értem (és soha nem is értettem), hogy mi ez a ''APlextorazkirályatöbbimegegynulla'' stílus??? Nekem vilt Plextor íróm (még anno 16*-os). Nem volt rossz. Eladtam, és az árából vettem egy 24*-es LG-t, meg egy SB 5.1 hangkütyüt. Az LG író egy grammal sem volt rosszabb a Plex-nél. Az hogy a plex 42,2558964*-esen grabbel mp3-ba, az LG meg csak 42,1558964*-esen, az engem nem érdekel. Akkor sem ér meg az 52*-es Plex író 20 nettót, amikor az LG meg 9,5-be kerül, és nem rosszabb!

LG-s bajtársaim! Ti hogy gondoljátok?

LG 52/24/52 RULEZ!

I don't fit in. I fit out.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Plextor Premium - a CD-írók királya (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.