Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Pár kiegészítés a cikkhez a haverok szívása alapján. Chat, IRC, IRC DDC send megy, FTP nem megy, pontosabban a srác nem tudta működésre bírni az FTP programot. Host nincs, csak kapsz egy IP címet, és menjél isten hírével. Sokat lagol a kapcsolat, és szakít (gondolom a térerő miatt). Egyenlőre ingyen van, de mi lesz október 15-e után?

(#2) nothingface


nothingface
tag

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy a GPRS internet átalánydíját a Vodafone 2003 júniusig vagy júliusig (már nem emlékszem pontosan) garantálja csak. Hogy utána mi lesz, ki tudja? Lehet, hogy horror-tarifák a Westel mintájára
(1 MB adatforgalom csúcsidőben 500!!! forint)
Kár, hogy ez az infó csak egy nagyon eldugott helyen, apró betűkkel olvasható a Vodafone honlapján...

(#3) guest


guest
veterán

Pluszban siman privat tartomanyba eso (10.x.x.x) IP-t kapsz...

prohardver vendég

(#4) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Tudom, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak, de ezekben az ínséges időkben sajnos az ADSL előfizu tűnik az egyetlen némileg megbízható megoldásnak.
Ez is csak idehaza van így...:()((

(#5) guest


guest
veterán

aki csak i.net-et akar annak jó (ha ráér). levelezéssel már lehet gáz (mi újság SMTP ügyben?)

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

Bérelt vonal + VoIP havi százért aztán csinálsz amit akarsz!
Az összes többiben van valami bukta, mert ellentétben veled ők tudják neked mire van szükséged!
Ennyi pénzért a voda még nagyon jó.

prohardver vendég

(#7) Egon válasza Ürgülfütty (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezzel a gondolattal tulajdonképpen egyetértek, csak sajnos azzal a kiegészítéssel kell élnem, hogy korántsem mindenhol elérhető az ADSL (sőt: fél Pesten nem elérhető...:( ).
Szerencsére nálunk (ha minden jól megy) szeptemberben lesz tvnetwork-ös LAN-net, többféle verzióban (pl. nekem otthonra elég lesz az 1 GB-os forgalomlimites előfizetés, 2500 Ft bruttóért).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Egon


Egon
nagyúr

Den: gratula a cikkhez, csak így tovább!!! :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) localhost válasza Egon (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Den én annyira, de annyira büszke vagyok rád! :D
__________________________________
A cikkhez/#5Guest hozzászóláshoz:
__________________________________
1. TERVEZI a voda az SMTP felállítását, e-mail címet is fog adni... (ha gondolod idelinkelem azt a cikket, amit a voda illetékese a sajtónak adott a szolgáltatás beindulásakor)
2. Amúgy meg otthoni gépre installált SMTP szerverprogrammal az átmeneti időre is elég egyszerűen áthidalható a probléma.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) localhost válasza localhost (#9) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bocsi egon, nem neked válaszoltam, csak még alszom éppen! :DDD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) Egon válasza localhost (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem gond, én is...:) Alvatopicoló vagyok, vagy mifene...:DD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) guest


guest
veterán

Hi!
Den által összerittyentett kis szösszenet igazán megérdemli a dícséretet! Gratu! :-)
Az viszont érdekes, hogy a voda weblapján az r600-ról eztet írják:
--------
** 3+1 időrést támogató telefonok
(Ezek a GPRS-es telefonok csak 3 időrést tudnak használni az adatletöltésre, így 13,4 x 3 = 40.2 kbit/s maximális letöltést lehet velük elérni, amely némileg lassabb intenetezést biztosít...)
--------
Az is, hogy Den ConnectMe-s screenshotján 43052 bps van, és ment 53000-al is...
Lehet, hogy csal a progi?
Azért várom az ftp-s teszteket!
Üdv:
G.

prohardver vendég

(#13) McJames válasza guest (#12) üzenetére


McJames
senior tag

Van valami, amit át kell állítani a telefonon, és ezt követően megy rendesen. De, hogy erről hol olvastam kb. egy hete, azt ilyen álmos nyári napon nem tudom megmondani... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#14) localhost válasza McJames (#13) üzenetére


localhost
Közösségépítő

McJames barátom, engedd megy hogy emlékezzek helyetted! :))
Szerintem te ezt olvastad, ám úgy vélem, nem ez a válasz Guest #12-nek.
[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=16441[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) guest


guest
veterán

1, A VodaGPRS nem ad egyedi IP-címet. Ergo on-line játékokhoz (MechWarrior rulez), ICQ-hoz nem fog menni... (minden VodaNetezőnek ugyanaz az IP címe, virtuális magánhálózat vagy mifene. Ha a ConnectMe-re ráindítod az ICQ-t akkor lefagynak...)

2, Nekem bejött az R600, bár bosszant, hogy le van butítva. Ugyanaz a naptár, stb szoftver van benne, mint a nagy testvéreiben, de ezzel nem lehet szinkronizálni a számítógépes Outlookal. Meg a képeit se lehet szerkeszteni, pedig a T65, stb. Ja, és nekem logikusabb a menüje, mint a Nokiáké, én azokon egyfrászt kapok, hogy egy véletlen gombnyomásra máris a telefonkönyvben lapozok, (szerkesztek, törlök) mert nincs automata billentyűzetzár)

3, Nem csak a Nokia, Ericsson, hanem a Siemens S45/ME45 -el is ki-be kapcsolás segít sokszor! :)

Üdv,
McPie
mcpieatwap.hu

prohardver vendég

(#16) Den


Den
veterán

Mindenkinek kösz az elismerést.

A sebesség fölmegy 54k-ra A connect me szoftver automaikusan frissíti magát, ezért máshol leírt probléma megszűnik. Az r600 nem 3+1, hanem 4+1 csatornát használ.
A mailezést még a gyenge kapcsolat miatt csak néhányszor próbáltam, fogadni tudtam de küldeni nem. Ennek még nem néztem utána.

www.simson4t.hu

(#17) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Den! Gratulálok! Csak azt sajnálom, hogy Prohardveren nem lehet oszályozni a cikkeket! Tőlem max. pontot kapnál/kapsz is! Egyébként én a voda előfizetéséről azt hallottam, hogy elméletileg valami eszeveszett nagy sávszélesség van egy körzetre, de az annyi felé osztódik, ahány júzer be van jelentkezve a körzetből. Szóval gyorsan ledegradálódik modem alá. Nem tudom, hogy ez az infó igaz vagy nem...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) guest


guest
veterán

RXon nal ha az egyik gombot nyomva tartod beugrik a telefonköny, a gombhoz tartozo elsö betüvel kezdödö szoval, ez idaig minden RXon nal igy volt gondolom ennel is.

amugymeg

http://www.sonyericsson.com/R600/

bonyolult elerese van :D

prohardver vendég

(#19) Den válasza nothingface (#2) üzenetére


Den
veterán

Én rákérdeztem hogy lesz e később valami + díj, és az eladó csaj azt mondta hogy lesz de még nem tudják hogy mi alapján és mennyi. Egyelőre tesztelnek, aztán majd meglátják. Nem számítok nagy díjra, most szereznek egy rakás ügyfelet, de ezek nagy része jobb híjján választja ezt, csakis az olcsósága miatt.

www.simson4t.hu

(#20) localhost válasza CsendPenge (#17) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Valahogy sarkítva úgy van, ahogy mondod, ráadásul a beszédalapú hívásoknak prioritásuk van!

De vegyétek már észre, és/vagy vegyétek tudomásul, hogy a GPRS-alapú nethozzáférés nem is akar alternatívája lenni, sem az emlegetett ADSL-nek, főleg nem a bérelt vonalnak. Piha!
Nem is arra való, hogy ''apám én 100 filmet és 5000 empéhármat is letöltöttem ezen a héten'', ellenben mobil . Mobil abban az értelemben IS (!), hogy ha elmész a barátodhoz Bádogaböhögénybe és odaadod neki a telefonodat, hogy amig megiszod a bort és megeszed az ebédet, addig a haverod neje hadd netezzen kedvére (www.superpasik.hu).
LEGINKÁBB szörfözésre való, mintsem letöltésre, pláne nem feltöltésre! NEM GAME-ORIENTÁLT!)
Cserébe nincs percalapú számlázás, ismeretlen érzés a ''csengőfrász'' !
Bárcsak nekem is lenne GPRSNET-em :((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) localhost válasza Den (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

...eladó csaj azt mondta hogy lesz de még nem tudják hogy mi alapján és mennyi....

Kéretik a fenti mondatot ''úgy hallottam''-típusú nem hivatalos kijelentésnek tekinteni. :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) Den válasza guest (#18) üzenetére


Den
veterán

Kösz a linket így bejön, bár sokat itt sem lehet megtudni és a kompatibilis tartozékokról sincs egy szó sem. De próbáld meg a www.sonyericsson.com-ról kiindulva megtalálni, vagy a tartozék listán olyan kábelt/bölcsőt találni aminé kompatibilisként szerepel az r600. Nekem nem sikerült.

www.simson4t.hu

(#23) Den válasza localhost (#20) üzenetére


Den
veterán

Így van ahogy mondod. Böngészésre, fórumozásra tökéletesen megfelel, kb modemet hozza. Most is azon nyomulok, tegnap már csak 20 percet kellett modemen netezni, szóval kezt beindulni. Nyilván az adsl vagy kábelnet jobb lenne, de NINCS.

www.simson4t.hu

(#24) Den válasza localhost (#21) üzenetére


Den
veterán

Igen, azt mondta valószínüleg lesz...

www.simson4t.hu

(#25) LordX


LordX
veterán

Te Den! Nem lehet venni Ericson márkaboltban ollyan kábelt, ami adatkábel és mobiltöltő is egyben? Nekem mintha rémlene...

(#26) McJames válasza localhost (#21) üzenetére


McJames
senior tag

Igen a hwsw linkre nem emlékeztem... :) Köszönöm.
Annak viszont nem örülök, hogy a kollégának nem segít az info :(

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#27) guest


guest
veterán

Den!
Nemtom az RXon boltba milyen kábelt árulnak, de én találtam neked egy GPRS+töltő madzagot:

http://www.gsmkabelek.com/ericsson.htm

8500 pénz, elég kultúráltnak néz ki, és asszem az oldalon van fórum is, lehet hogy ott már vmi véleményt is kapsz a kábelről..
Üdv:
G.

prohardver vendég

(#28) Den válasza LordX (#25) üzenetére


Den
veterán

Valszeg lehet csak még nem volt időm/hangulatom utánamenni a dolognak, csak neten próbáltam megoldást találni. Gyanítom hogy nem különbözik minden erticsson csatlakozója, tehát ami jó másik hasonló készülékhez az jó ehez is.

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza guest (#27) üzenetére


Den
veterán

Kösz a linket, ez is egy megoldás, az igazi az lenne ha a töltőt csatlakoztatni lehetne, nem kéne komplett megvenni, mivel már van az eredeti töltő.

www.simson4t.hu

(#30) guest


guest
veterán

Letezik egy DRS-11 nevezetu Ericsson adatkabel, amin van csatlakozas a toltohoz. A megnevezese ''Data es Fax adatatviteli kabel - T20s, A2618s, A2628s, R320s, R380s, R520m, T39m'' Az elnevezese pillanataban meg nem volt T65, T68, R600. Az elobbi kettonek egesz biztosan, de az R600-nak is valoszinuleg ugyanolyan csatlakozoja van, mint a listaban szereploknek. Nekem ilyen kabelem van, es mukodott R320-assal, ugyanugy, ahogy most T68i-vel. Szerintem az R600-ashoz is pont ez kene, emlekeim szerint a Westel kb 4500HUF-ert adja, ebbol a szempontbol ugye tok mindegy, hogy melyik szolgaltatonal GPRS-ezel.

prohardver vendég

(#31) Den válasza guest (#30) üzenetére


Den
veterán

Kösz megnézem.

www.simson4t.hu

(#32) sh4d0w válasza Den (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Den, a Vodafone védelmében annyit el kell mondanom, hogy ha vetted volna a fáradtságot és körülnéztél volna a weblapjukon, ott szerepel, hogy bárkitől kérhetnek kauciót...

https://www.coreinfinity.tech

(#33) Den válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Den
veterán

Így van, de attól még nem kell örülni neki ha az embrenek kilátása van rá hogy legombolnak kölcsönbe 40 rugót róla. Az meg külön felháborító hogy így előfordulhat hogy bemész az üzletbe, a melletted levő fazon 20 rongyot ad és távozik, te meg ugyanazért 40 rongyal többet fizetsz. finoman szólva is igazságtalan.

www.simson4t.hu

(#34) localhost válasza Den (#33) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Den mester! Kábé mikorra várhatjuk a cikk-sorozat többi elemét?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) andorpapa


andorpapa
őstag

Jelenleg én is GPRS alól netelek, már 3 napja, úgyhogy íme a tapasztalatok:

Vasárnap nem tudtam felmenni, hétfőn már igen, ma pedig már gond nélkül megy. Sajnos lassabb a jó öreg 56K-s modemnél, de legalább nincs percdíj. A lepottyanás még gyakori jelenség, és néha nagyon belassul.

Bizony, a 200 bit/s eléggé szívás, ilyenkor nem töltődnek be a honlapok, nyomogathatom a Frissítést 1000L! Ha pedig leesett, akkor nem akar visszamenni. Persze erre megtaláltuk a gyógyszert: telefon kikapcs, majd vissza, és máris megy azonnal.

Az R600 tényleg kicsit gagyinak tűnik, nagyon műanyag, és a gombok túl kemények. A négyirányú navigátor sajnos nem a legjobb, a két oldalirány nem eléggé egyértelműen nyomódik be.

Ettől függetlenül jó szolgáltatás, működik, és nem kell egy fillért sem fizetnem Matáv bácsinak. Már ezért is megéri. ADSL nincs a város (Pécs) ezen pontján, kábel TV sem lehetséges, jelenleg semmi sincs. Csak ez, tehát örülök neki, mint majom a farkának.

Valóban a böngészésen kívül semmire sem jó, de legalább van net, és ez a lényeg. 2003. július 15. után viszont adatmennyiség után kell fizetni, tehát vége az átalánydíjas rendszernek. Ezt a Vodás csaj mondta, a jelek szerint ez már fix, el van döntve.

Ami pedig tényleg jó: bárhova mehetek, elég egy PC, és máris nethez jutottam. Gyorsabb is lehetne, meg hát stabilabb is, remélem az is lesz. Egyelőre kísérleti fázisban van, de legalább tudok netelni. Másként ez nem lenne lehetséges, és számomra ez a lényeg.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#36) Den válasza localhost (#34) üzenetére


Den
veterán

Hát ahogy a voda megindult, már lehet hogy egy hét múlva. a kapcsolat ma nagyon jó, néhány szakadástól eltekintve ment egész nap, modem like sebességel, ma a matáv egy kanyit nem látott tőlem. Előbb messengereltem egyet, de a fájl átvitel stb még nincs kipróbálva. Akarok valami töltés+netezés megoldást találni... Ha ezek meglesznek írom a következőt.

www.simson4t.hu

(#37) Den válasza andorpapa (#35) üzenetére


Den
veterán

A navigátor télleg őrjítő. Az hogy egy év múlva álltalány lesz nem izgat,soká van még az, addigra már lesz adsl, vagy kábelnet.

www.simson4t.hu

(#38) guest


guest
veterán

Itt, Sopron mellett egész normális a Vodafone GPRS. Bár néha megszakad a kapcsolat, néha meg túl lassú, azért lehet használni is. Minden funkciót nem lehet használni a Net-en. (játék, mail csak trükközve) De lehet letölteni egész jól. (kb. 47kbit/s az átlag R600-al) Bizonyos időszakokban pedig úgy lelassul, hogy csak na...Akkor újra kell csatlakozni. A térerő szinte zéró, de GPRS jelzés van, akkor már működik.

prohardver vendég

(#39) andorpapa válasza Den (#37) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát ma én sem pottyantam, csak 1x, viszont a sebesség még mindig sokkal lassabb a modemes netnél. Persze az is lehet, hogy túl gyors volt a régi netem! Hát igen, 56K rulez! Amúgy jó. Igazán elégedett vagyok vele.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#40) Den válasza andorpapa (#39) üzenetére


Den
veterán

Nálam hozza a modemet, ma is többször néztem nem véletlenül modemen nyomom e :)

www.simson4t.hu

(#41) guest


guest
veterán

Csak pop3-as mél az ciki, jól tudom, vagy van megoldás? smtp nix.

Bazsi

prohardver vendég

(#42) guest


guest
veterán

Elég nagy hantapanta a Voda részéről a dolog, de olvastam egy másik site-on, hogy ott meg voltak elégedve. Most döntsem el 2 ember tapasztalatából, hogy belépjek vagy sem? Még várok vele. Addig is....

Én csak egy telcsitől akarok megszabadulni! Siemens SL42, nem volt még használva, gyárilag kártyafüggetlen (promós anyag). 55.000Ft, de alkudhatunk! Pl. Voda előfizetéssel: 59.000Ft. Infó: pigmy@mailbox.hu

prohardver vendég

(#43) guest válasza guest (#15) üzenetére


guest
veterán

elkell mondjam, hogy nem fagy az az icq-tol.
sem az egyik a másiktol, sem a másik az egyiktöl.
ugyanakkor file-t nem lehet küldeni az icq-val.

prohardver vendég

(#44) guest


guest
veterán

Hmm, lehet, hogy az en gepemen nem szeretik egymast csak az ICQ-val? Mindegy, nalam ledermedt! :) Orulok, ha nalad nem!
McPie

prohardver vendég

(#45) guest


guest
veterán

Elég rendesen kitárgyalták a körülményeket az Index egyik topic-jában.

Fórum >> Törzsasztal >> Átalánydíjas mobilinternet a Vodafonetól

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9072073&w=0

BookWorm

prohardver vendég

(#46) localhost válasza guest (#45) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, guest és az információ így jár körbe-körbe! :DD

Mert a teáltalad is javasolt index fórumban, meg van egy link ide:

E-CORNER 2002-08-06 21:40:23 (2022)

Egy új cikk a témában a Prohardver oldalán: http://prohardver.hu/ph_cikk.php?id=108

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#47) NightLord


NightLord
tag

Néhány apróságot, ha megengedtek :

Nekem juli 17-e óta van meg az r600+GPRS, és igazán szerencsésnek mondhatom magam abbóla szmepontból, hogy ott, ahol én lakom (Solymár) a kezdeti terheletlenség elmltával mindössze kb másfél hétig voltak gondok a GPRS el, a múlt hét végére azonban megcsinálták a rendszert, azóta is gyakorlatilag napszaktól függetlenül maximális sebességgel pörög (5.4K/ sec), és megszüntek a telefon ki-be kapcsolást igénylő szakadások is, soha nem dob le, tényleg ''always on''. Ez tehát szerintem jelzi azt, hogy mi várható mindenütt néhány héten belül, mire sikerül leküzdenie a vodának mindenütt a technikai akadályokat, de jelzi azt is, hogy dolgoznak, és le fogják küzdeni. Nyilván nem lesze midnig mindekinek folyamatosan maximális sebességü, hiszen ha tulterhelődik a hálózat, akkor először a GPRS ektől veszi el a rendszer a cellákat, tehát átmenetileg nem fogja megkapni a telefon a 4-5 időrést, hanem esetleg 2-3 at, de a kapcsolat akkor is folyamatos lesz.
A tévhitekkel kapcsolatban:
Chat, IRC, ICQ természetesen működik, még a file küldés is ha beállítjuk hogy firewall mögött vagyunk. Sőt, tévedés az is hogy az online játékok ne működnének, természetesen működnek, próbáltam, az más kérdés hogy mondjuk FPS -t játszani 5-800 as pinggel értelmetlen, de pl RTS eket akár még ezzel is lehet játszani jobb hijján, ott azért annyira nem szörnyű a nagy ping (igen, játszottam vele warcraft3 at, battle.net -en). Miért is ne működnének mindezen szolgáltatások hiszen gondljátok végig ez a rendszer hasonlít arra mint amikor valaki egy windowsos internet connection sharing mögül netezik.

Olyan kábel ami tudja tölteni a telefont netezés közben természetesen létezik, sőt, Ericsson kábelből CSAK olyan létezik, (DRS-10, DRS-11), a probléma az, hogy az ovodafon egy utángyártott sz*rt ad a telefonhoz, nem pedig ericsson kábelt.

Ez a connect me nevü idiotaság természetesen nem szükséges a netezéshez, egy egyszerü dial up connectionon keresztül is működik a GPRS internet (mellesleg a connect me is anynit csinál hogy a csatlakozás idejére létrehoz a windowsban egy dial up kapcsolatot a GPRS nek, a session végén pedig letörli azt).

És végezetül annyit, hogy szerintem nem szar anynira ez a telefon, mint ahogy pl a cikk irója gondolja, bár lehetne jobb is, itt főleg a gombokra gondolok, de amugy a menürendszere nekem tetszik, logikus felépítésü, szép a grafikus kijelző is, van benne képszerkesztő is csak a cikk irója nem találta meg... Valamint tetszőleges 4 szinü 71*39 es gif -et be lehet rakni háttérképnek. A cikkírónak javaslom hogy tartsa lenyomva a jobbra gombot, és csodálkozni fog.. mégsincs olyan messze az a telefonkönyv. Többeknél előforudlt azonban hogy csinált magától master resetet a telefon, ezt állítólag orvosolni fogják az 1-2 héten belül eélrhető softwerfrissitések. A telefon egyébként sokkal jobban néz ki szerintem, mint a ''nagy testvér'' t65, ami egyébként csak a HSCSD vel tud többet mind az r600, valamint van benne egy e-mail kliens, ami kétségtelenül jó lett volna ha megvan az r600 ban is. Szerintem egyébként faszán működne az r600 t65ös szoftwerrel, és akkor ezek a funkciók sem hiányoznának, ugyhogy ha valaki tud egy cimet vagy egy nevet aki ezt megcsinálná, az kérem jelezze :)

Bocs hogy hosszu voltam,
nightlord@freemail.hu

(#48) NightLord


NightLord
tag

Néhány apróságot, ha megengedtek :

Nekem juli 17-e óta van meg az r600+GPRS, és igazán szerencsésnek mondhatom magam abbóla szmepontból, hogy ott, ahol én lakom (Solymár) a kezdeti terheletlenség elmltával mindössze kb másfél hétig voltak gondok a GPRS el, a múlt hét végére azonban megcsinálták a rendszert, azóta is gyakorlatilag napszaktól függetlenül maximális sebességgel pörög (5.4K/ sec), és megszüntek a telefon ki-be kapcsolást igénylő szakadások is, soha nem dob le, tényleg ''always on''. Ez tehát szerintem jelzi azt, hogy mi várható mindenütt néhány héten belül, mire sikerül leküzdenie a vodának mindenütt a technikai akadályokat, de jelzi azt is, hogy dolgoznak, és le fogják küzdeni. Nyilván nem lesze midnig mindekinek folyamatosan maximális sebességü, hiszen ha tulterhelődik a hálózat, akkor először a GPRS ektől veszi el a rendszer a cellákat, tehát átmenetileg nem fogja megkapni a telefon a 4-5 időrést, hanem esetleg 2-3 at, de a kapcsolat akkor is folyamatos lesz.
A tévhitekkel kapcsolatban:
Chat, IRC, ICQ természetesen működik, még a file küldés is ha beállítjuk hogy firewall mögött vagyunk. Sőt, tévedés az is hogy az online játékok ne működnének, természetesen működnek, próbáltam, az más kérdés hogy mondjuk FPS -t játszani 5-800 as pinggel értelmetlen, de pl RTS eket akár még ezzel is lehet játszani jobb hijján, ott azért annyira nem szörnyű a nagy ping (igen, játszottam vele warcraft3 at, battle.net -en). Miért is ne működnének mindezen szolgáltatások hiszen gondljátok végig ez a rendszer hasonlít arra mint amikor valaki egy windowsos internet connection sharing mögül netezik.

Olyan kábel ami tudja tölteni a telefont netezés közben természetesen létezik, sőt, Ericsson kábelből CSAK olyan létezik, (DRS-10, DRS-11), a probléma az, hogy az ovodafon egy utángyártott sz*rt ad a telefonhoz, nem pedig ericsson kábelt.

Ez a connect me nevü idiotaság természetesen nem szükséges a netezéshez, egy egyszerü dial up connectionon keresztül is működik a GPRS internet (mellesleg a connect me is anynit csinál hogy a csatlakozás idejére létrehoz a windowsban egy dial up kapcsolatot a GPRS nek, a session végén pedig letörli azt).

És végezetül annyit, hogy szerintem nem szar anynira ez a telefon, mint ahogy pl a cikk irója gondolja, bár lehetne jobb is, itt főleg a gombokra gondolok, de amugy a menürendszere nekem tetszik, logikus felépítésü, szép a grafikus kijelző is, van benne képszerkesztő is csak a cikk irója nem találta meg... Valamint tetszőleges 4 szinü 71*39 es gif -et be lehet rakni háttérképnek. A cikkírónak javaslom hogy tartsa lenyomva a jobbra gombot, és csodálkozni fog.. mégsincs olyan messze az a telefonkönyv. Többeknél előforudlt azonban hogy csinált magától master resetet a telefon, ezt állítólag orvosolni fogják az 1-2 héten belül eélrhető softwerfrissitések. A telefon egyébként sokkal jobban néz ki szerintem, mint a ''nagy testvér'' t65, ami egyébként csak a HSCSD vel tud többet mind az r600, valamint van benne egy e-mail kliens, ami kétségtelenül jó lett volna ha megvan az r600 ban is. Szerintem egyébként faszán működne az r600 t65ös szoftwerrel, és akkor ezek a funkciók sem hiányoznának, ugyhogy ha valaki tud egy cimet vagy egy nevet aki ezt megcsinálná, az kérem jelezze :)

Bocs hogy hosszu voltam,
nightlord@freemail.hu

(#49) Den válasza NightLord (#47) üzenetére


Den
veterán

A cikk mivel napló, elsósorban az én élményeimet és _szubjektív_ véleményem tartalmazza, asszem ez kiderült, a telefonnal kapcsolatos vélemény tehát az ízlések és pofonok kategória. Egyébként is azt írtam hogy nem egy nagy szám, nem azt hogy szar.

Érdekes módon a lenyomva tartott jobra gombra nem mindíg jön be a tel kö9nyv, de ha be is jön még mindíg kér egy betűt. Azért a nokia megoldása fényévekkel jobb.

arra azért kiváncsi lennék hogy miből gondolod hogy a képszerkesztést nem találtam meg?

a múlt hétvégi javulás valszeg álltalános jelenség, mert itt a 17-kerben is jó azóta, bár ma a szakadások napja volt.

Az ötlet hogy connect me nélkül is lehet használni teccik, kiprószálom.

www.simson4t.hu

(#50) Den válasza NightLord (#48) üzenetére


Den
veterán

Ja, oszd meg velem légyszíves, hogy hogyan lehet dial-up kapcsolatot létrehozni a gprs-hez.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.