Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Nagyvas: Club3D Volari Duo V8 Ultra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

Már a Trident felvásárlós rész nem tetszett ( XP4 a világ egyik legnagyobb paperware-e... annak idején Anandék csináltak róla tech preview-t, érdekes loopback pipelineja lett volna), de hogy effektíve 128 bites busz, hogy supersampling AA, hogy letiltott AF, hogy áramigény, hogy hűtés, hogy ár(?)... a teszteredményeket már meg sem említem.

Teljesen Felelőtlen Jóslat (TM) :
RIP Volari. EZT driverből megjavítani... hát soxerencsét. :(

((( Talán majd a DeltaChrome... ha nagyon olcsó lesz. )))

//nocsak, mindenki alszik már? :t

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) atus


atus
senior tag

Megjött a várva-várt. Kíváncsi vagyok ki mit magyaráz majd bele... :U

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#3) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nahát, megjött. gyorsan nekiállok olvasni. pedig már az alváson gondolkodtam. :)

(#4) Polesz


Polesz
addikt

Az XGI-s képek nagyban 404-es hibát adnak pl az NFSU-s oldalon...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) hungeek válasza atus (#2) üzenetére


hungeek
senior tag

ebbe nem lehet mit belemagyarázni.... ezt a karit ennyiért nem lehet eladni még akkor sem ha 30%al nő a teljesítménye JÁTÉKOKBAN... márpedig ennél többet driver ebből ki nem hoz, de sztem ennyit sem fog...
élsimítás miegyébről meg már ne is beszéljünk.. :(

(#6) atus válasza hungeek (#5) üzenetére


atus
senior tag

Na most végignéztem, és már nem csak pofázok a nagyvilágba. ;] Tényleg arcpirító vereséget szenvedett el a piacvezetőkkel szemben. Kérdés, hogy ebben tényleg a driver ennyire gagyi, vagy ennyit tud?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#7) Sanya


Sanya
nagyúr

nekem is a képekre kattintva 404-es hibát ír ki...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Második oldalon a táblázat is csúnya 404.

''Ha az XGI az elkövetkezendő időben nem fekszik rá erőteljesen a driver-írásra, akkor ez a produktum is el fog tűnni a süllyesztőben.''
Sajnos itt nincs ha, de hogy szépet írjak: legalább megpróbálták.

egyéb állatfajták

(#9) anaqer válasza atus (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Hát igen, ez a nagy, mondhatni A kérdés...
Emlékszik valaki, mekkora lehet a különbség mondjuk a bemutatkozó 8500 driver és valamelyik mostani 3-as Catalyst között? Vagy mondjuk nVidia vonalon az első Release20 és az utolsó Release45 között? Az adhatna egy jó becslést az elérhető _maximális_ gyorsulásra, azzal felszoroznánk a mostani eredményeket, és rögtön okosabbak lennénk.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) divot


divot
veterán

Sok hűhó semmiért.
Fél Off
Hogy lehet NFSU-ban FPS-t mérni?
On

(#11) Biaggio válasza kamikaze boci (#8) üzenetére


Biaggio
őstag

Azt hiszem, túl nagy fába vágták a fejszéjüket:)

A gonosz:
bár lehet, egyik hamar kihullott volna, és már csak ATI-XGI fan club lenne :(((

(#12) kamikaze boci válasza anaqer (#9) üzenetére


kamikaze boci
őstag

100-700%-ot nem nagyon ;]

egyéb állatfajták

(#13) anaqer válasza Biaggio (#11) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Az nVidiát temetni még akkor is botorság lenne, ha ez most összejött volna XGI-nak. Ők még nem messze adták fel, a forrásaik is elegendőek még egy darabig, a fejlesztőgárda sem hülye teljesen... jön még tőlük pár GPU.
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Polesz


Polesz
addikt

Reméljük maradt még zsé fejlesztésre, mert az XGI kártyái is elég ütősek lehetnek, ha sikerül a gyermekbetegségeket kiküszöbölniük. Kezdetnek nem rossz, de ugye nem ezt vártuk...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Arra azért kíváncsi lennék, hogyan készül egy ilyen kártya... Vajon az XGI-s fiúknak nem szóltak, hogy a dupla GPU egyszer már megbukott? Amennyi energiát a két chip együttműködésének javítására fordítottak, abból egy jobb egychipes kártya kifutotta volna. Nem lopták a szívembe magukat azzal a PR-os riporttal, de azért jó lett volna, ha kicsit színesebbé válik a piac.

Újszülött dinoszaurusz, a gyűjtőké a terep.

Szerk.: már csak az árra lennék kíváncsi, ott javíthatnak.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#16) zsoltee10 válasza anaqer (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

az első 8500-k a ti200 szintjén mentek, ha jól rémlik. aztán nézd meg most. a ti500-t csúnyán helybenhagyja, az új driverekkel.
Sajnos ez a kártya nem igazi alternatíva az ati, és az nv ellenében. :(
az nfsu sebessége mindenesetre kicsit furcsa, vagy én nézem rosszul? 1024*768, af/fsaa nincs, és a kártyák nem valami gyorsak. nálam a 8500-tel is szépen megy 1024*768 full grafikán, aniso, ill. fsaa nélkül. az xgi pedig csak 11(!!!) fps-t ér el?
vagy én olvastam félre? :F

(#17) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Naneeee:)) Pont kb 10 perce olvastam el a volaris cikket a hardvareoc.hu-n:)) )
(mintha a 2. oldalon az elso kep egy szep kis ''Don't panic''-be vezetne:)


[Szerkesztve]

(#18) Polesz válasza zsoltee10 (#16) üzenetére


Polesz
addikt

Ez nekem is furcsa, mert a Radeon 8500LE-men is hasít 1024x768-ban minden maxon.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) divot


divot
veterán

Annyi segítséget kérnék a teszt készitőitől, hogy a játék közbeni fps azt jelenti, hogy a játék egy bizonyos pontján mért érték?

(#20) Cathfaern válasza Polesz (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mintha az előző szériánál is ezt mondtuk volna :U

[Szerkesztve]

(#21) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Háááááááát, ENNYIT nem hiszem, hogy tudnak javítani driverekkel... Szerintem az évtized buktájába futottunk bele. Ez erősen SZVSZ...:)) Szntem naponta jönnek majd az új driverek, mindegyik kijavít majd egy hibás textúrát egy játékban:))

hey-ho-let's-go

(#22) klepto


klepto
addikt

A konkurens oldalaktól hetekkel lemaradva, de legalább terjedelmes, szép cikk seikeredett. Gratula ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23) Esmein


Esmein
nagyúr

De kár érte, pedig reméltem, hogy 3szereplőssé válik a piac, de nem :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ez szörnyű :(((

(#25) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Ahogyan elneztem a teszteket, elegge felemasra sikerult a kartya: vannak progik, ahol mindent ver, mashol viszont siralmasan szerepel
szvsz az elobbibol arra lehet kovetkeztetni, hogy van (lenne) ero a kartyaban, utobbibol pedig arra, hogy gondok vannak ezen erok elohozatalaval
lehetseges tehat szerintem, hogy ha a drivereket helyrepofozzak, akar meg azt is elmondhatjuk majd, hogy felveszi a versenyt.... jo lenne


egyebkent szvsz a kari nem lehet a ''Radeon 9600 XT-nél is 248%-kal lassabb'', mivel ez mar negativ fps-t jelentene inkabb a ''radeon gyorsabb 148%-al'', vagy a ''radeon ennek 248%-at tudja''

(#26) Cathfaern válasza VladimirR (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A mindent verés még egy dologra utalhat: néhány játékra fogták és agyonoptimalizálták a kártyát.

(#27) eper-fa


eper-fa
aktív tag

én tényleg nem értem őket. ha félúton látják, h szar lesz, akkor miér tnem fogták magukat, és szépen kezdték a marketingdumában a 9,6xt köré pozícionálni?
egyébként is, MINDENKINEK nagy falat a piacvezetőket megszorítani elsőre. Aőt, sokadjára is (Matrox...)
no mind1, én is Cath-el értek 1et: sírva elszaladnék, ha...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#28) eper-fa válasza Cathfaern (#26) üzenetére


eper-fa
aktív tag

és sajnos ez a valószínű, az oylan dolgoknál, h 'mintha lemaradtak volna a fények az autókról.' hát qr356t3 z, ilyen NINCS egy 350Euros kártyánál. Egyszerűen NINCS.


mind1, legalább jó tsakkoztam a neten így 3óra tájékán a cikk olvasása közben :DDD

[Szerkesztve]

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#29) Nowhereman


Nowhereman
őstag

És az egészhez még 400W-os tápot is kellene venni! Apropó: egy táblázat a zsugák decibeljeiről is lehetne egy qrta táblázat/mert egyes porszívokat még 3dmark2k3-100000+ esetén se tennék a gépbe, még akkor se, ha olyanszép képet ad, amitől azonnal elcsöppen az állampolgár!

Utánam a kondenzcsik!

(#30) Neovenator


Neovenator
senior tag

Szegény Volari.
Egyébként a DeltaChrome is valahogy így fog teljesíteni -valamivel jobban, lásd előzetes DeltaChrome tesztek-, csak mondjuk egy chip-el és feleennyiért, ráadásul egy sor remek nem 3D-s funkcióval...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#31) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A Volarinak nem kellett volna beleszólnia a nagyok bizniszébe..
Az egychipes kártya mennyit megy?Ezeknek az fps-eknek a felét?


/Komolyan mondom lassan ott tartunk hogy a Gf4-em leüberel sok új kártyát..:D/

[Szerkesztve]

(#32) Raymond válasza Neovenator (#30) üzenetére


Raymond
félisten

''ráadásul egy sor remek nem 3D-s funkcióval...''

Nem akarlak tulsagosan lehuteni, de ezek a funkciok SZVSZ csak marketing-re jok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Parci válasza klepto (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha konkurens oldalakon a külföldieket érted (mást nem nagyon érthetsz... ;];];] -- komolyan ne vegyél!), akkor tényleg lemaradtunk hetekkel... :P.

A nagy képek nekem mind lejönnek. Most is gáz van nálatok? Proxy-ztok?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Egyébként kár temetni az XGI-t! A Volarival csak brandet építenek -- ha van elég tőkéjük, idejük is van. Ne feledjétek, ez az ''első'' kártyájuk, márpedig annak szép eredmény. A kérdés, hogy fél év múlva jön-e új...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35) e-biza


e-biza
őstag

grat a cikkhez, tetszik a bemutatása az anisonak,fsaanak stb :> congrat.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#36) Thom!


Thom!
veterán

No Comment. Ezt a fostalicsikát lehet bárhogy hekkelni, ugyanolyan fos lesz, mint most.
Ilyen bika GPU.......driver ide-oda, akkor se fogja megállni a helyét, ja meg tele optimalizációkkal a Reactor.

(#37) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Durva lett az uj kep:)

(#38) Cathfaern válasza Parci (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ma már bejöttek, tegnap fél kettőkor még nem.

(#39) anaqer válasza Parci (#34) üzenetére


anaqer
veterán

Első? Ez nem XabreII-nek indult eredetileg? :F

Brand építéssel kapcsolatban az az egyik aggályom, hogy ennek a kártyának az EGYETLEN igazi különlegessége az, hogy két chip van rajta. Slussz, ennyi, kifújt. Semmi új feature, semmi új AA vagy AF technológia ( sőt, előbbiből kifejezetten elmaradott, utóbbi meg egyenlőre NINCS )... azt nem látom, hogy egy fejlesztőnek miért érné meg Volarira fejleszteni, optimizálni? Mi az izgalmas ebben a kártyában, ami miatt megérné szemet hunyni a teljesítmény felett?

Másik példaként, az nVidia is egy monstre kártyával kezdte építeni az ''FX'' brandet, aminek ''áldásos'' hatását még a mostani kártyák is nyögik... hiába jó pl. az NV36, az nVidia még mindig sokaknak csak az a lassúforrózajoscsalófos. Az első benyomás nagyon sokat számít, és én még mindig nem tudom megérteni, hogy ezt a mostani bemutatkozást miként lehet ''nem is olyan rossz''-nak felfogni. :F

De kívánom, hogy ne legyen igazam, és legyen Volari2, ami elfeledteti ezt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) csudri


csudri
őstag

(előre is bocs ha néha nem leszek teljesen irodalmi, viszont eléggé nyers igen)
Te jó ég! Most rágtam magam végig a cikkben és igencsak fel kellett szednem az államat a padlóról! Ennyire elbarmolni valamit, nem is értem ezt. Itt verték a nyálukat, hogy ők most jól megszorítják a piacvezetők tökeit. Max. az én jó öreg gef2Ti-pro karimat tudták picikét megpiszkálni! De megszorongatni a ''nagyokat''? Nincs ezeknek tesztgépe, amin kipróbálják a cuccot? Ha látom, hogy szaggat egy új/menő/trendi/zsír (kinek mi a szimpi) gamma a legújabb fejlesztésemen, akkor belekukkantok már abba a driver-be, hogy vajon mi a rákért csinálja!

Tudom, hogy nem lehet mindent driver-powah-ból megoldani, de kihozni egy ilyen fospumpát ennyiért? Azért a parasztvakításnak is van határa, nem? Á, mind1, csak jól felb@szom az agyam!

A cikkről annyit, hogy részletes, érthető egyszerűen ph!quality. Grat hozzá! Bárcsak a Volari is annyira jó lett volna, mint a cikk. Akkor most arről tépnénk a szánkat, hogy mekkora királyásg ez a stuff, de így egy lol ez a zsuga.

[Szerkesztve]

(#41) Hequila


Hequila
őstag

Hát én csak ennyi tudok hozzáfűzni:

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=295&p=2[/L]

Az utolsó bekezdés utolsó szava (pariban) szerintem el van írva, szerintem
partiban lenne, nem? :t

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#42) csudri válasza Hequila (#41) üzenetére


csudri
őstag

Nem! Pariban van=egyenlő vele! Mi értelme lenne annak, hogy partiban vannak? Talán együtt buliznak? :D

(#43) [lAyCsI] válasza csudri (#40) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

...minden kezdet nehéz!
De igaz ami igaz, ilyen gyenge, és főleg bugos driverrel nekem se lett volna pofám
kiállni a nagyközönség elé:(

-= No way back from Here =-

(#44) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Na nézem a képeket. A wolf:et-nel az utolsó képen miért csak az atinal van robbanas? Es az ut kepeknel is az utolsonal hova lett az xgi-rol az ellenfel?

(#45) Hequila válasza csudri (#42) üzenetére


Hequila
őstag

Hát akkor már megint hülye vagyok. Na mindegy, nagyon korán van még.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#46) Peat;)


Peat;)
veterán

Kicsit off, de xgi szvsz mehet a megszűnés felé. S3 Deltachrome S8(kközépkategória,nagyon alacsony órajel) beta driverrel kikapott a 9600pro-tól,de nem nagyon, a 64bites 9600-ot biztos leelőzi. A gpu pedig csak 275mhz-n ment asszem,beta driver és mégis kiegyensúlyozott volt a teljesítménye.(a teszt linket már egyszer leírtam itt egy s3-al foglalkozó témába, fejből már nemtom) Szerintem inkább az s3 F1-et kéne már megnézni, most még nagyon jó kártya lehetne ha kiadnák már.

Közben megtaláltam a linket:
http://www.techreport.com/etc/2003q4/deltachrome-s8/index.x?pg=3

[Szerkesztve]

(#47) Bally


Bally
senior tag

Én még emlékszem úgy kb. 4 évvel ezelőtt az Ati megjelenő kártyáit is ugyanígy temették, mint most ti ezt a kártyát, nem mentek a játékok, borzalmas, bugos driver-támogatottsággal bírt, kompatibiltási gondok voltak, stb-stb.
És tessék megnézni mi lett belőle........
Egyébként igenis sokat tud javítani a driver a teljesítményen, pl az én LE-m-nek is többszöröse lett a teljesítménye a megjelenő újabb driverekkel.

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#48) Die


Die
csendes tag

Ha jobban megnézitek, akkor ebben a kártyában szerintem jóval több van mint ami látszik. Például a világon melyik kártyán van ekkora memória sávszélesség? 32GB/sec..?

MSI k7n2 delta, AMD Barton 2500+@3200+, WhisperRock IV, Abit Siluro FX 5600XT 128MB, Maxtor 120GB 7200RPM (133 ATA), 2*256MB Samsung 400Mhz-s Dual; Samsung combo 52*/24*/52*/16*

(#49) Peat;) válasza Bally (#47) üzenetére


Peat;)
veterán

Az ati jóval régebben van a piacon mint 4 év.

(#50) Bally válasza Peat;) (#49) üzenetére


Bally
senior tag

Igen tudom, de én a 4 évvel ezelőtti időkre emlékszem, s arra igaz, amit írtam :U

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Nagyvas: Club3D Volari Duo V8 Ultra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.