Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Lapolvasók tesztje 3/2. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Efreet


Efreet
senior tag

'szittem lesznek BenQ scannerek... egy csomóval találkoztam már, és nagyon meg vagyok velük elégedve...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#2) shtml válasza Efreet (#1) üzenetére


shtml
őstag

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a scannerek kiválasztásában nem volt semmi logika vagy cél - azok lettek tesztelve, amelyeket valamelyik cég éppen nélkülözni tudott.

Mindenesetre érdekes, hogy a tesztelt scannerek köszönő viszonyban sincsenek a boltok aktuális választékával.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) MLaca válasza Efreet (#1) üzenetére


MLaca
őstag

Lesznek olyanok is, nyugi :)

http://mlzphoto.hu/

(#4) MLaca válasza shtml (#2) üzenetére


MLaca
őstag

A kiínálat minél szélesebb palettáját óhajtjuk lefedni bemutató sorozatunkkal, ezért a régebbi lapolvasókat is - akár összehasonlítási alapnak is - szerepeltetjük sorozatunkban. Nyilván sem a forgalmazóknak, sem pedig nekünk nem fűződik semmiféle érdekünk ahhoz, hogy elavult dolgokról regéljünk. Türelem szkennert terem! :)

http://mlzphoto.hu/

(#5) MLaca válasza shtml (#2) üzenetére


MLaca
őstag

Amúgy csípem kritikus hozzáállásodat, mert bár néha fájósan megnyomod a kritikus pontokat, de 5leteket is adsz a folytatáshoz! Thx!

http://mlzphoto.hu/

(#6) balkó


balkó
aktív tag

Köszi a dia-scannelésre vonatkozó infókat. Gondolkodtam, hogy veszek egy Umax-ot negatívokat szkennelni, de nem sok jóval bíztatnak a tesztek. De ez is eredmény.

(#7) Efreet válasza MLaca (#3) üzenetére


Efreet
senior tag

köszi :) amúgy jó kis sorozat, csak ez a második menet nagyon szerencsétlenre sikeredett szerintem...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#8) peace&love


peace&love
aktív tag

hahh a jó öreg 2100U....

---amúgy van egy trükkje annak, hogy a VistaAcces meglássa a szkennert, annó nagy szívások árán kikísérleteztem. valahogy úgy volt, hogy a szkennernek már menni kellett mikor ujraindult a gép vagy mi, és a gépet nem volt elég leállítani hanem áramtalanítani kelett, valahogy az USB kezelésen múlik a dolog, vagy mi... áramszünet esetén is megbízhatóan hozta a problémát... szóval már nem emlékszem pontosan de tudom, hogy meg lehetett valahogy kerülni a problémát---

elavult cucc amúgy, de hát ezt írtad is /MLaca/, hál istennek ilyet már nem lehet kapni...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#9) FFeri


FFeri
csendes tag

Lehet, hogy csak kötözködés, de miért nem lehet a szkennerek nevét pontosan feltüntetni? Pl. a Umax Slim-SE teljes neve Umax Astra Slim-SE, de minden Umax szkennernél kimaradt az Astra jelzés. Miért?

Tesztelo.hu - Hardver, mobiltelefon, autó...

(#10) Flashback


Flashback
addikt

A cikket támogatta az UMAX! :)
Hol vannak a HP, Epson, Cannon... Scannerek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#11) Scan_g válasza balkó (#6) üzenetére


Scan_g
csendes tag

A UMAX sajnos immár 2 éve csődközelben van, sőt a Taiwani fejlesztés meg is szünt, amit itthon kapni lehet az a német UMAX ujházas régi szkennerei (semmi új fejlesztés nem történt, csak ruhát cseréltek).
Az amerikai oldalon a driverek is fizetősek lettek már egy ideje.

Szivesen venném ha a Microtek szkennereket is szerepenének egy teszt erejéig.
Itt nem a 700k-s, 4,8D denzitású szkennerre gondolok hanem a ScanMaker sorozat új tagjaira melyekhez mellékelnek SiverFast SE, PhotoShop plug-in-ként is üzemelő szkennelő sw.-t.

Ott már elképzelhetőnek tartok otthoni negativ szkennelést elfogadható minőségben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Lapolvasók tesztje 3/2. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.