Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Egy pörgős ragadozó (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

''Tesztünkből kiderül, hogy valóban a világ leggyorsabb merevlemeze-e a Western Digital 10 000-es fordulatszámú, SATA felületre illeszkedő Raptora. ''

Ezt,hogy a világ leggyorsabb merevlemeze,sehol,senki nem állította.
Főleg hogy vannak 15.000rpm-es U320 scsi drive-ok is..

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A cikket nézegettem egy ideig,a vinyót meg sokáig elnézném a gépemben.

(#3) Legolas


Legolas
senior tag

Ennyire lassú a Barracuda IV?
Akkor miért melegszik ennyire.
Mindegy legalább nem megy az idegeimre a hangja, mert az nem nagyon van.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#4) Uzmany


Uzmany
őstag

Hol lehet venni SATA-s Hitachi 7K250 vinyót?

® visions created with passion

(#5) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hangosabb, mint a Maxtor??? Te jó Isten:Y Amúgy bizonyos helyeken tetszett, amit a vinyó produkált, de összességében nem éri meg a pénzét, az fix.

(#6) eddie303


eddie303
őstag

Hát izé... Az ára sztem közelebb is van a SCSI tesókhoz, mint az IDE véglethez... Biztos nagyon jó, sõt a teszt után... De akkor is drága :Y

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#7) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én a tesztben szereplő darabot szeretném megvásárolni,persze használt áron.

(#8) Fr4G


Fr4G
aktív tag

A cikk kiraly, de a winyotol kicsit tobbet vartam volna, foleg raid0ban...
Most nekem egy 00FNA0-s regebbi kiadasu 34es raptorom van, de asszem legkozelebb majd inkabb valami caviart fogok venni:)

[Szerkesztve]

(#9) erdoke


erdoke
titán

Megkésve már, de törve nem.;]
Tutu, hogy a Raptor ragadozót jelent?:F

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#10) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Pedig nem beszeltunk ossze erdokevel:)

(#11) Legolas válasza erdoke (#9) üzenetére


Legolas
senior tag

Nem!
A ragadozó az predator!
A raptor az egy őshüllő! Viszont a raptorial bird az ragadozó madár! És hát ők távoli rokonok! :)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#12) Ijk


Ijk
nagyúr

Kíváncsi vagyok hány év múlva lesznek képesek lecserélni ezeket a mehanikus vinyókat vmi új technológiával,mert én már nem túl sok jövőt jósolok nekik

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) Adi


Adi
senior tag

Egy kicsit kötekszem. :DDD

A Raptor már kapható itthon, talán csak a megfelelő nagykert kéne megtalálni. :) Előttem van egy árlista, amin a raktárkészleten van a 360GD, és 25900 a nettó nagyker ára, 5 év garanciával.

De tesztelhettétek volna a 72 gigásat, mert az gyorsabb, halkabb és hűvösebb, ahogy a külföldi tesztekből látom. Tudom, telhetetlen vagyok. :)

Meg a dolgoknak igazán ez csak egy szelete. RAID0 tömböt csak a bátor srácok :DDD csinálnak, mert ha az egyik vinyó repül belőle, akkor ugye minden adat odavész. Aki egy kicsit is komoly célra használja a gépét, az inkább RAID1-gyel kezd.

Az ilyen windowsos sebességmérő programokkal meg az a baj, hogy erősen asztali gépekre jellemző teljesítményt mérnek. A Fujitsu SCSI vinyóiról találtam teszteket (talán a Tweakers.net-en, nem tudom most), ahol desktop kategóriában nem szerepeltek valami fényesen; ellenben szerverekre jellemző terhelésnél föltörölték a padlót a konkurenciával (még a Seagate szervervinyóival is sok esetben!).

Arról nem is beszélve, hogy ma már minden SCSI vinyó alapból tudja a TCQ-t, ami igencsak megdobja a teljesítményüket, szerveralkalmazásokban pláne (ahol egyszerre jön több, sokszor apró lekérdezés-írás). A SATA vinyók ezt csak most kezdik ''tanulni'', bár mintha a 72 gigás Raptor már tudná. De a vezérlők nem ismerik még mind, sajna.

Egyébként a hivatkozott nagykernél az árlistán a 72 gigás Raptor 44k körül van nettó, a Fujitsu MAP3735NP (U320, 73,5 GB, 10k ford./perc) pedig 65k. Jelentős különbség, kíváncsi lennék, hogy egy szerver-orientált tesztben melyik lenne a menő csávó. :) Van egy sejtésem. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#14) erdoke válasza Adi (#13) üzenetére


erdoke
titán

1. Nagykert nyugodtan írd be, talán sok érdeklődőnek segítesz ezzel.:P
2. Érezhető sebességkülönbség csak a régi Raptor (nem FDB motoros 360GD) és a 74-es között lehet, a két azonos mechanikájú, de eltérő tányérszámú példány között nagyon kicsi.
3. RAID 0-án elég sokat gondolkodtam, végül a tiéddel azonos következtetésre jutottam. (bár nálam a gyakori ghost egy RAID 1-re is a tervben volt).
4. Storagereview.com-on elég sokrétű tesztnek vetik alá a meghajtókat, érdemes nézegetni az irományaikat. Talán olyan teszt is van, ahol szerverkörnyezetben nézik az említett vinyókat. Más SCSI vinyókkal tutira nézték a Raptorokat.
5. NCQ már benne van az Itel új desktop chipseteiben, valószínúleg gyorsan átveszik a versenytársak is. Nem hülyeség, bár átlagos otthoni használatban nem nagy a jelentősége.

Röviden ennyi.:D

A legjobb aláírás a héten

(#15) Adi válasza erdoke (#14) üzenetére


Adi
senior tag

1) Kvazár-Micro. Jó tapasztalatom van velük, egy kis reklámot megérdemelnek. :)
2) Ezt látod nem is tudtam, hogy a 360GD-nek van újabb változata. Ezek szerint az már halkabb és nem melegszik annyira? A több tányérszám meg szerintem éppen, hogy növeli az adatátvitelt, hiszen a több fej egyszerre párhuzamosan tud olvasni.
4) A SR tesztjeit már olvastam. Többek között emiatt írtam, hogy a Fujitsu cuccai milyen jók, nem az ujjamból szoptam. :)
5) Ez mind szép, és jó, de ha az NCQ miatt kell alaplapot, procit és RAM-ot is cserélni, akkor egyszerűbb és olcsóbb venni egy SCSI vezérlőt. :)

ldm start-reconf primary

(#16) Integra


Integra
titán

mondja már meg nekem valaki hogy 36GB a mai világban mire elég????:))
ezt még a milliomos kiscsemete sem fogja megvenni a szuperszámítógépébe, mert 20 darab is kevés lenne belőle.... vagy épít egy rack falat valahova és elérak 5 db 1 m átmérőjű ventillátort.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) VladimirR válasza Integra (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rendszer ala meg sok is:DDD

(#18) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Jó kis cikk, de azért annyit megjegyeznék, hogy 45-50 foknál még nem számít forrófejűnek egy winyó. Persze lehet hűteni, de ezen értékeknél még egyáltalán nem kötelező. A forrófejűség 60 foknál kezdődik, ott már nem árt a hűtés, de csak akkor válik kötelezővé, amikor a winyó terhelt állapotban közelít a 70 fokhoz.

(#19) Bgs válasza Integra (#16) üzenetére


Bgs
senior tag

Hogy mire? Pl. munkara :)
Forditas/fejlesztes, kep/hang/video editalas, stb.

Ha csak storage kell akkor ugysem sokat szamit az a sebesseg kulonbseg, inkabb tombot kell epiteni 250-300-as vinyokbol...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#20) zer0 válasza Adi (#15) üzenetére


zer0
csendes tag

Jo a tapasztalatod veluk, csak azt nem tudod hogy nincs nekik 74es raptor hetek ota. Sajnos az enyem haldoklik, igy most arra varok hogy kapjanak...:/

(#21) zer0 válasza Integra (#16) üzenetére


zer0
csendes tag

a cikkben irta fless hogy a WD mire szanta a vinyot, hat arra tokeletes.

(#22) Beast_


Beast_
tag

Sziasztok

A cikkben írtátok hogy több vinyó is updatelt firmware-el szerepelt.
Érdemes frissíteni a firm-et? Az adatok elvesznek-e ezalatt?
Az új sata vinyók firmware-i amiben mindeféle optimalizáció van az rámeny a régebbire kb 7 hóbaposra?
A winyóim 2 Maxtor SATA 120GB

thx

Keep It Real !!!

(#23) L3zl13 válasza Legolas (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Mobimouse szerint a ''raptor'' szó önmagában is ragadozó madarat jelent.

Aki hülye, haljon meg!

(#24) shtml válasza erdoke (#9) üzenetére


shtml
őstag

Most olvasom a cikket és nekem is azonnal ez ötlött a szemembe: bizony nem ragadozót jelent. -- Na de a cikk jó és a tévedés sem tárgyi tévedés, akkor meg teljesen lényegtelen.

''a WD (okosan) úgy oldotta meg a nyákon a chipek elhelyezkedését, hogy azok befelé, a merevlemez felé néznek (egyet kivéve, amely a Marwell ATA-SATA konverter), ezzel nagyban csökkentve a külső meghibásodás esélyét.''

CD-íróknál találkoztam azzal a megoldással, hogy a melegedő chipek az alsó borítólemez különböző magasságban kiképzett ''platóihoz'' szorulnak hővezető paszta közvetítésével, kíváncsi lennék, vajon itt is valami hasonló megoldás működik-e. Mert ha nem, akkor nem feltétlenül előnyös, hogy a chipeket a külső levegő sem tudja hűteni és belül meg 50-55 fokos alutömb *nem* hűti őket.




A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#25) robekri


robekri
addikt

Hát nem ájultam el ettől a vinyótol, jó az egy dolog, hogy 10000rpm és ez miatt hangosabb is na de ennyire?

Szvsz várni kell még egy kicsit a 10000 rpm-es vinyó vásárlással, mert ha ennyire melegszik és hangos senkinek sem fog kellenni! (na és ugyebár az ár)

A cikkhez gratu!:F

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#26) Auslander


Auslander
tag

fLeSs:
Azt hiszem le vagyok maradva a napi tudomanyok teren, ezert lecci ird man le, hogy hogyan jön ki az, hogy 10 dB az kétszeres hangossag. En ugy tudtam, hogy a 2x-es hangossag az 6 dB. Vagy itt maskeppen kell szamolni? Nem vagyok jo szamtanbol :)
Köszi

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#27) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Lehet, hogy csak figyelmetlen vagyok, de sehol nam láttam a tesztben, hogy ez a golyóscsapágyas régi verzió, vagy már az új FDB-s volt... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#28) shtml válasza Auslander (#26) üzenetére


shtml
őstag

Pedig jól írta a cikkben, a 10 dB valóban kétszeres *hangosságérzet*, de nem kétszeres hangerő. Az emberi hallás közelítőleg logaritmikus, vagyis a hangerő logaritmusának arányában érezzük hangosabbnak vagy halkabbnak az egyes hangokat. Ez persze főleg a halkabb hangoknál nem egészen igaz, pontosabban inkább csak a 2-4 kHz körüli frekvenciákra igaz - a mélyebbekre és a magasabbakra nem.

(Ebbe a hiába nemrég én is beleestem, én sem figyeltem arra, hogy itt a hangosságérzetről van szó, nem a hangerőről.)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) Fisha


Fisha
őstag

En is kotekednek egy kicsit, persze csak es kizarolag epito jelleggel.
Olyan szo, hogy robosztus nincsen. Olyan van csak, hogy robusztus.

Fisha

(#30) Auslander válasza shtml (#28) üzenetére


Auslander
tag

Köszi a kiigazitast :) Ezexerint tenyleg maskepp kell szamolni :DD

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#31) sztr válasza Fisha (#29) üzenetére


sztr
csendes tag

Angolul valóban ''robust'', de magyarul mind a két formában használható, a robosztus és a robusztus is helyes.

Azt mondják, elmebajban szenvedek... de én nem szenvedek, élvezem minden percét...

(#32) Fisha válasza sztr (#31) üzenetére


Fisha
őstag

Csak nincs benne a robosztus a szotarban... :)

(#33) shtml válasza sztr (#31) üzenetére


shtml
őstag

Ezzel kicsit vitatkoznék: a Helyesírási kéziszótár és az Idegen szavak szótára egyaránt csak a robusztus formát adja meg. Utánanéztem a szó etimológiájának, a latin robustus (tölgyfából való) szóból ered, ami robor vagy robur (tölgy) szóból lett képezve. Mindenesetre a melléknév már a latinban is a robustus alakban létezik, ezért a magyarba is csak így kerülhetett át.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#34) erdoke válasza shtml (#28) üzenetére


erdoke
titán

Megtanultuk a múltkor...:P Azóta már nézegettem néhány online egyetemi doksit az egyszerűbbek közül.:D
Jó pap holtáig.

A legjobb aláírás a héten

(#35) shtml válasza sztr (#31) üzenetére


shtml
őstag

Mellesleg teljesen lényegtelen, hogyan van angolul, mert a magyar nem az angolból vette át ezt a szót, hanem közvetlenül a latinból.

(Az o-s alak az eredeti robor ill. robur szóból képzett kifejezésekben valóban tovább él, így pl. az általános erősítő szereket roboránsnak vagy roboráló szernek hívják. De ezek közvetlenül a latin főnévből és nem az abból képzett robustus melléknévből lettek képezve.)

erdoke:

Meg ám, alaposan! :DDD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#36) sztr válasza shtml (#33) üzenetére


sztr
csendes tag

Ok, hiszek neked... :)

Nekem itt nincs kéznél szótár, csupán internet, ezért google-lel, illetve netes szótárakkal tudtam csak rákeresni, (mert én csak a robosztus formát ismertem!) és azt látom, hogy teljesen egyformán elterjedt mind a két alak.

Na, befejeztem az offolást.

Azt mondják, elmebajban szenvedek... de én nem szenvedek, élvezem minden percét...

(#37) shtml válasza sztr (#36) üzenetére


shtml
őstag

A keresésekkel csínján kell bánni. A durván hibás ''muszály'' és ''egyenlőre'' (nem az egyenlőre levágni, hanem az egyelőre jelentésében) szavakat is rengetegszer megtalálod, ha rákeresel, de attól még nem lesznek helyesek.

A ''robusztus'' szót pl. elsősorban műszakiak használják, akiknek nem elsődleges érdeklődési körük a helyesírás vagy a nyelvhelyesség. Olvassák viszont a szakirodalmat és ha valahol a ''robosztus'' alakot látják, akkor azt tanulják meg.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#38) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, ez a teszt engem csak megerősített abban, hogy Seagate lesz belőle. Lehet, hogy lassabb, de nem hallom. Elegem volt a hangos vinyókból egy életre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) Jim Tonic válasza shtml (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már én is szóvá akartam tenni a ''muszájt''. Marha sokan írják rosszul.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) DonLeo válasza shtml (#24) üzenetére


DonLeo
senior tag

önmagában ragadozót jelent, ez tuti!

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#41) DonLeo válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


DonLeo
senior tag

lehet, hogy az uszály-ból maradt meg ez bennük :D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#42) freya


freya
aktív tag

Csak pár apró vélemény:

1. a tesztel jó egy évet csúsztatok :)
2. HDTach-ot sok helyen szidják, nem kéne erőltetni a tesztelést vele
3. 72 gigás tesó gyorsabb, halkabb és sokkal jobb, azt kellett volna tesztelni
4. legfontosabb pedig: hol vannak a real life tesztek? mindenki csak MB/sec-re használja a gépét, és mi van a Photoshop, Maya, Max, Builder... alkalmazástesztekkel? Pedig arra kéne koncentrálni, a low level eredmény sokat nem számít...
5. illett volna felhívni a figyelmet RAID 0-nál hogy ez csak parasztvakítás, lesz egy instabil géped és cserébe 0-5%-ot gyorsul, persze nem MB/sec-ben.

Javaslat fórumozóknak: olvassatok anandtech-et, storagereview-t, xbitlabs-ot, ha valakit érdekel a Raptor.

(#43) zer0


zer0
csendes tag

a 72 gigas meg mindig 74 :D 36 es 74 kozott azert igen szep kulonbseg van, jarjatok utana:)

(#44) erdoke válasza freya (#42) üzenetére


erdoke
titán

1. és 3. A 36 GB-osból is az FDB motorosak futnak már, aminél csak a két tányér miatt gyorsabb valamivel a 74-es. Talán pont azért késtek, mert az FDB-set akarták tesztelni? Netán azért mert azt nagyon sokáig nem lehetett itthon kapni? :P
5. Miért lenne a RAID 0 parasztvakítás (most attól eltekintve, hogy kvázi az összes IDE, és a legtöbb SATA RAID az bizonyos szempontból)? Felhasználástól függ, hogy a megnövekedett folyamatos írás/olvasási sebesség a megnőtt elérési idővel jó vagy sem. Az instabilitást pedig végképp nem értem, senki nem mondta, hogy szerverbe rendszerlemeznek kell RAID 0-t alkalmazni.:F

A javaslatoddal egyetértek, de nem a PH! helyett kell mást olvasni, hanem hasznos mást IS böngészgetni a tájékozottság érdekében.

A legjobb aláírás a héten

(#45) erdoke válasza zer0 (#43) üzenetére


erdoke
titán

Elmondom hát ötödször is.:P
A Raptor eredetileg csak 36 GB-os verzióban debütált már elég régen. Ez nem volt FDB motoros, szemben a később megjelent 74-es (kéttányéros) változattal, illetve annak néhány további javítását sem tartalmazta (nyilván, mert azt javították). Nem sokkal a 74-es megjelenése után kiadták őkelmét egytányéros változatban is, ami (minő meglepetés) újfent 36-os lett. A két 36-ost a sorozatszám alapján lehet megkülönböztetni, és az általad említett igen szép különbség nyilvánvalóan nem a 74-esből leszármazott 36-os meghajtó sajátja, hanem az első (eredeti) Raptornak. A 74-es és a 36-os között ma már csak annyi különbség van, amit a kettő vs. egy tányér indokol (és ami egy bármilyen merevlemeztípus egy- és kéttányéros változata között van).

A legjobb aláírás a héten

(#46) b@ndi


b@ndi
tag

A fenti temahoz ket-harom cikk.
[L]http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=1795[/L]
[L]http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=1799[/L]
[L]http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2073[/L]

Kiraly a PH es szinvonalas cikkeket irtok :C de egy, illetve tobb mint egy evet csuszni nagyon gaz, es sokat ront az ''imidzsen'' :( .

(#47) erdoke válasza b@ndi (#46) üzenetére


erdoke
titán

[L]http://www.storagereview.com/articles/200401/20040126WD740GD_1.html[/L]

Itt az előd 360GD-vel együtt tesztelték. Még jónéhány népszerú HDD szerepel az összehasonlításban (pl. Hitachi 7k250).
Ez az egyik első teszt volt, magyarul csak fél év a késés.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#48) freya válasza erdoke (#47) üzenetére


freya
aktív tag

Csak fél év késés? :D
Hát már elnézést, de ez a mai hw világban az igen-gáz kategória.

Nem mondom én senkinek, hogy ne olvasson ph-t, de erről a témáról máshol IS nagyon sokat lehet, érdemes olvasni annak akit tényleg érdekel.

A raid 0 meg azért parasztvakítás, mert alkalmazás-tesztekben észrevehetetlen gyorsulást okoz, és ezt a low-level teszt nem támasztja alá, természetesen. Olvassátok el Anand cikkét az olcsó RAID megoldásokról!
Az instabilitást meg rosszl fogalmaztam, én a gyakorlatilag megfelezett MTBF-re gondoltam, természetesen az egyik vinyó haláláig stabil (is lehet) a rendszer. :)

(#49) Sunzi válasza freya (#48) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Érzésem szerint nem a PH szerkesztőségén múlt a késés, és mivel magyar nyelven erről a termékről még nem láttam tesztet (máshol igen), ezért nem különösebben érzem gáznak...

Raid0 parasztvakítás? Ez elég sok mindentől függ, többek között az alkalmazástól :)

Rég voltam valszám előadáson, de a megfelezett MTBF érzésem szerint nem helytálló. De erről megygőzhető vagyok, ha valaki leírja, miért...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#50) erdoke válasza freya (#48) üzenetére


erdoke
titán

Kissé el vagy varázsolva. Egyrészt e tesztet kb. két hónapja csinálták, akkor még nem fél év volt a késés. Másrészt a WD-nál reklamálj, mert ők nem küldenek azonnal tesztpéldányt, amikor kiadnak valami újdonságot.:D Normális magyar forgalmazójuk nincs, ez sem a PH! sara.

Ahogy írtam is (el is olvasod, amire reagálsz?:F), alkalmazástól függ, hogy mennyivel jobb/rosszabb a csíkozott tömb. Ha folyamatosan 8-10 GB-os fájlokat másolgatsz, akkor két striped tömb között lényegesen nagyobb sebességet tudsz elérni mint két önálló lemez között. Ezek a fájlok akár ideiglenes jellegűek is lehetnek, tehát nem sokáig vannak ezeken a meghajtókon, így nagy veszteség sem érhet, ha kimúlik a stripe egyik eleme. Éppen ezért a rendszer stabilitását se befolyásolják jelentősen (nincs rajtuk oprendszer, és kritikus fájl is csak rövid ideig, egyszerre csak 1-2). A cikkben egyébként megnevezték a WD Raptornak szánt célközönségét, tehát lehet sejteni, milyen felhasználásra tervezték (nyilván az árából is látszik), nem egy átlagos desktop PC-be.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Egy pörgős ragadozó (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.