Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Ilyen van nekem is, de csak a sima usb-s változata. szerintem meglepően jó. már az is , hogy tényleg alumííííínium, amikor nézegettem ilyet a boltokban, amit mutattak, az mind sima műanyag volt (krómra fújva), szellőzés nélkül. ez pedig ezt mind tudja, és csak 7500 pénz volt, jó messze Bp-től, szóval olcsó.

a sebességről annyit, hogy nekem idáig simán vert mindent a gépemben. most egy samsung 120/8/7200 van benne és verte a sata-s seagate-met (40/2/7200), emellett ugyanerre a samsungra dvd decrypterrel patán át max 10x-esen tudtam rippelni, usb-n át elértem a 16,1x-s sebességet is :Y.(egy pio 121-s dvd-olvasóval), simán lehetett róla egyszerre két dvd-t nero recode-dal letömöríteni...mazohista voltam;)

a venti hangja tényleg hallható, de nekem főleg bekapcsnál sűvít, utána szépen lehalkul. a hatásfoka is jó a hűtésnek. azért tisztában vagyok vele, ha be van kapcsolva, de összeségében megéri az árát.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) Flashy


Flashy
veterán

ez az usb-fw combo kicsit drágának tűnik. nembaj, majd lefele megy ezeknek is az ára.

(#3) domedee válasza Flashy (#2) üzenetére


domedee
senior tag

szvsz annyira nem drága, bár jobbnak mondják a fw-st, de jobban megéri a sima usb-s. olcsóbb, és annyira nem vészes a sebesség/terhelés sem.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#4) Sanya


Sanya
nagyúr

mindegyik ilyen drága?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Én bruttó 20K-ért vettem tavaly évközben Vipowert, szal ez nem drága.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) ciao


ciao
senior tag

mi az a zöld-fekete-sárga kábel ami előre megy a nyákból, a LED-nek nem elég 2 vezeték?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#7) Arhel


Arhel
senior tag

Járt nálam is a sima USB-s, haver hozta hogy másoljak neki rá! Eleinte nagyon szépen gyorsan kommunikált, de aztán visszább esett a teljesítménye! Ennek ellenére tetszett! :)
A cikk is jó! :)

(#8) Adi


Adi
senior tag

Ennek is jó igénytelen a tápcsatija, megmozdul kicsit, aztán már ki is pottyant. :(

ldm start-reconf primary

(#9) Integra


Integra
titán

na valami ilyesmi kéne nekem is, usb2 + firewire, főleg, hogy kiderült, hogy a mikrofos elbaszta az usb2 szoftverét....
csak normális tápcsatlakozó, kapcsolóval és végre valaki szerelhetne egy lapos halk, nagy átmérőjú ventillátort a pici villanymotor helyett az aljára....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tudnám, hogy ennek ellenére miért favorizálják az USB-t. A Firewire sokkal többet bír és tud.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Integra válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


Integra
titán

mert mikrofos:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Jim Tonic válasza Integra (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De ez egyszerűen nevetséges. Az a 480Mbit/s laboratoriumi körülmények köztt sem jön össze. Ráadásul a Firewire a 400-at jóval előbb tudta. És minden egyéb képességében jobb. Ez azért nevetséges.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kétszer is nevetséges. De hülye vagy ma egész nap. :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) L3zl13 válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mert USB már minden gépben van. FW-t meg még mindig csak a jobb alaplapokra integrálnak.
Az FW-t asszem nem is lehet úgy osztani, mint az USB-t. Pont ez az USB egyik legnagyobb előnye.
Persze nagy sávszélesség nem az erőssége, de magam részéről ha választanom kellene egy csak FW és egy csak USB2-s vinyóház közül, akkor az utóbbit választanám.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Jim Tonic válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Együtt kezdték, nagyjából, és pont ezért volt a kérdésem, miért annyira az USB terjedt el.
10 USB2 van az alaplapomon, semmi értelme, hogy osszam őket. Ha Firewire is ennyi lenne, azt sem akarná senki osztani.
Azért az agyam eldobom, mikor pendrive-ra másolok fájlokat...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) L3zl13 válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, de 1 porttal kezdett mindkettő. Ott meg nem volt mindegy, hogy tudsz-e az egyből 128-at csinálni vagy sem.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Integra válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Integra
titán

a firewire előbb volt jóval, mivel ugye macintosh
az usb-t pont azért csinálta a microsoft, mert látta a firewire sikerét
tulajdonképpen lenyúlta az egészet, csak még szarul is csinálta meg
a microsoft meg egy csöppet nagyobb mint a macintosh, szóval nem volt nehéz a saját rendszerét elfogadtatni meg azt tolni mint az állat.....

arra a kérdésre lennék kíváncsi hogy vajon a macintosh mit tett annak érdekében hogy elterjessze a pc alapon is a firewire portot, mikor látta hogy a microsoft hogy nyomul az usb-vel...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Adi válasza Integra (#17) üzenetére


Adi
senior tag

Az USB-buliban azért az Intel is benne volt rendesen anno. Ha jól emlékszem, anno valami ex-ataris mérnököt vettek föl és a 8 bites Atari gépek soros buszának sok tulajdonsága fölfedezhető az USB-ben is.

A Firewire-t meg nem csak az Apple nyomta, van belőle IEEE szabvány is (1394, ugye), no meg a Sony is kedveli, iLink néven.

ldm start-reconf primary

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Ezt a hardwaret kiherelve akar egy DVD, CD irot is rakothetunk az USB portra, es nem kell az asztal alatt bujkalnunk egy lemezcserenel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.