Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Versus123


Versus123
aktív tag

a noname hynix d43 at én 35k-ért vettem az aquában nemrég......(2*512)....2.8-on 480-on mennek stabilan. ár/teljesítmény arányban valahogy még mindig ez jön be legjobban...

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#52) LukE


LukE
veterán

A tiny bga-rol irt dolgokkal kapcsolatosan biztos vagy? csak mert a BGA az csak tok. A benne levo Si chip sokkal kisebb, es merete nem nagyon fugg a tokozastol.
A hoellenallasa tenyleg kisebb.
(csak hogy ne csak tomjenezzenek:DDD egyebkent tenyleg jo cikk, de most mennem kell...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#53) Mike T. válasza erdoke (#45) üzenetére


Mike T.
tag

Erdőke!

Zavarhatlak email-ben a beállítások miatt?

(#54) Overlocker válasza Barton (#33) üzenetére


Overlocker
veterán

Ne haragudj,de a PQI egyáltalán nem noname! Nem hallottál mág a PQI turbo serias-ról, amin Samsung TCCD-s modulok vannak!

(#55) kenwood


kenwood
veterán

Az iras pontos,targyilagos,logikus felepitesu.
Azonban en hianyoltam belole minden mast.
1-2 mosolyogtato szofordulat,a nyelv virtuoz hasznalata etc ...

mint ramismerteto: nagyon jo.
mint ujsagcikk:szaraz,pocsek,barki altal ''elvegezheto''




Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok!

FlesS-nek nagy Gratu a cikkhez (sokan irták már, de már régóta vártam rá... miért?... a válasz a konfigomban látható..... :))

Ha lesz kicsit több időm, akkor töviről hegyire végigolvasom a cikket (ha pedig normális P4-es procit is tudok venni - mint pl a cikkben szereplő gépben lévő 3,2-es példány -, akkor talán még a tesztelésre is ráveszem magam... kedvet csinált hozzá a cikk.. :)

Köszi. Csak ennyit akartam.

Üdv: ponti_ak


MOD: -- törölve, meggondoltam magam.. Bocs. :o))

[Szerkesztve]

(#57) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Mér szerepelt ilyen rosszul a Kingmax tinyBGA????
Én olyat akarok venni mert keveset fogyaszt.
Ha nem párban tesztelnénk akkor is ilyen lassú lenne?

(#58) vottokar


vottokar
senior tag

Tetszik a cikk! Főleg azért, mert a nekem is levő Geil Value kit olyan jól szerepel benne. :) Viccet félretéve örülök, hogy végre egyszer jól választottam. A tuningot én nem nagyon használom ki, 230Mhz körül vége a rendszeremnek. Bár ebben a tesztet végigolvasva nem a ramok a ludasak.
Hogy alátámasszam egy kicsit Fless véleményét a brand modulokról, én vagy két hónapot szívtam samsung chipes modulokkal. Singleban gond nélkül mentek 440Mhz körül, de dualba néha még 333-on se. :((
(Ugye itt vidéken nem olyan könnyű brand Hynix D43-asokat szerezni. :((( )
Ekkor ajánlották a Geileket. cca. 10000-et ráfizettem a samsungokra, és azóta a dual üzemmódban levő gondjaim megszüntek.
Ez egy ismerősömmel is ugyanígy történt. Csak ő 2*256M-ás Geil kitre váltott. :)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#59) xcbiker válasza fLeSs (#10) üzenetére


xcbiker
addikt

jó kis teszt!
Jól teljesít a Hynix (GEIL)! :D

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#60) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem is szerencsém volt a ramokkal. 2x256 MB Infineonom van, 2.5,3,3,5, és vígan tudnak ketyegni 430-on. 400-on 2.5,4,4,6-on hajtottam, 430-on pedig 3,4,4,6. Feljebb nem is próbáltam, szigorúbb értékekkel sem nagyon. Ezeket tippre lőttem be, és semmi gond.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#61) erdoke válasza Jim Tonic (#60) üzenetére


erdoke
titán

Ez nagyon merész, az én egykori Infineon (chipes?) memóriám dualban 492 MHz-en hasított CL2,5 mellett. 440-ig bírta a CL2-t.;)

A legjobb aláírás a héten

(#62) Jim Tonic válasza erdoke (#61) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mondtam, hogy nem feszítettem a húrt. A gyári 333 miatt nem is akartam. De thanx a tippért! Tied mennyi volt gyárilag? :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#63) erdoke válasza Jim Tonic (#62) üzenetére


erdoke
titán

400-as, CL2,5

A legjobb aláírás a héten

(#64) GigabyteFan válasza Dzsekó (#57) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

Tiny BGA ból valszeg már csak 433 ast fogsz találni, mert egy árban van a 400 asal .... és elég szépen mennek...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#65) Dade


Dade
tag

Én is csak megerősíteni tudom ami a tesztből kiderült. Nekem is Geil ramjaim vannak és nagyon jól lehet húzni őket.:D
Gratula a cikkhez fLeSs ! :))

Dade

[Szerkesztve]

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#66) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Először is nagyon jó cikk! :C Ilyesmit ritkán olvas egy átlaguser.
Ugyanankkor továbbra sem győződtem meg róla, hogy tényleg érdemes befektetni egy drága modulba. :U Legalábbis AMD-s rendszernél! ;)
Én is - mint oly sokan - egy noname Hynix D43-as modult illetve egy Viktor77 által említett Xerox-ként azonosított modult használok. Alapfeszen eddig 2,5-3-3-7-en 400-on hajtottam gond nélkül de azt hiszem megtolom otthon egy kicsit, hogy mi a vége! ;] Amúgy gyárilag ill. SPD szerint csak 3-4-4-8 -on mennének!




[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#67) robekri


robekri
addikt

Gratu a cikkhez!!
Egy KHX beleférhetett volna! :(

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#68) fLeSs válasza robekri (#67) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Remélem a második részhez már kapunk azt is tesztr.e

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#69) Auslander


Auslander
tag

Hi,

Tudna valaki egy fotot mellekelni a hutoborda alatt levo chip-ekröl, ugyanis:
Hand Picked 5ns GeIL Chips. Enhanced SPD for Dual Channel DDR motherboards. Tin Coated Platinum Copper Heat Spreader with Fashion Designed Retail box.
Az SMT gyartja a chip-eket nekik, amiket maguk terveznek. Legalabb is ezt allitjak magukrol.
Csalodnek, ha Hynix, vagy Samsung cucc lenne a hütöborda alatt...

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#70) fLeSs válasza Auslander (#69) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Platinum bordái alatt 3,5ns-os GeIL chipek vannak, a Value bordái alatt nemtom, nem néztem meg.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#71) Auslander válasza fLeSs (#70) üzenetére


Auslander
tag

Köszi fLeSs,

Ezexerint nem kell mindent a nyuszira fogni... :)

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#72) hurricanes


hurricanes
tag

üdv,

azt kérdezném, h a memóriák aszinkron működése mit is jelent?(Kingston ramoknál írja a cikk, h így el sem indult a gép adott beállításokkal)

(#73) erdoke válasza hurricanes (#72) üzenetére


erdoke
titán

P4 és K7 esetén a memória fizikai órajele nem egyezik meg a processzor és a memóriavezérlő közötti busz órajelével, K8 esetén a processzor alapórajelével (HyperTransport link fizikai órajelével).

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#74) fLeSs válasza hurricanes (#72) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Amikor az FSB-től eltérő órajelen járatod a memóriát, 865PE/875P-s lapokon ez általában negatív irányban igaz. A BIOS-ban a memóriaidőzítések beállításainál minden ilyen chipsetes lapon van egy memory frequency vagy hasonló nevű opció, itt lehet beállítani a memória és az FSB arányát.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#75) hurricanes válasza fLeSs (#74) üzenetére


hurricanes
tag

aha, értem, köszi a választ

(#76) fLeSs válasza hurricanes (#75) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Athlon 64-es lap (VIA K8T800 Pro):
Bővebben: link

Athlon XP lap (NVIDIA nForce2) - a memory frequency opció.
Bővebben: link
Ez lehet az FSB 50%/60%/66%/75%/80%/83%/100%/120%/125%/133%/150%/166%/200%-a. Szinkronról beszélünk 100%-os beállításnál (tehát mind2 órajele megegyezik), aszinkron pedig az összes másik beállítás (aszinkron: az FSB és a memória órajele nem egyezik meg)

Athlon XP lap (VIA KT880)
Bővebben: link

P4-es lap (Intel 865PE/875P)
Bővebben: link

P4-es lap (SIS655TX)
Bővebben: link

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#77) Zoltán


Zoltán
őstag

Elmondaná valaki, hogy pontosan melyik mit jelent ebből az 5 adatból:
''2-3-2-6-1T-s időzítéseket garantál...''
Az oké, hogy késleltetések, meg, hogy a kisebb a jobb. De melyik melyik? Főleg az 5-et nem értem. Köszi.

(#78) erdoke válasza Zoltán (#77) üzenetére


erdoke
titán

Bővebben: link

Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#79) Manitou


Manitou
addikt

Éppen memóriát akarok venni, úgyhogy el is olvastam izibe a tesztet.
Csak az a baj hogy nem merek márkás ramot venni(pl : Geil, Corsair stb) az NF7-embe, mert több helyen olvastam hogy nem komálja a márkás ramokat, jobban szereti a noname-ket. Mondjuk lehet benne valami, mert a mostani Samsung-om(szerintem nem eredeti)Turbo 6-2-2-2-ben használom 166-on , és 8-3-3-3-ban viszi a 205(410MHz)-et 2,8V-on , ami azért nem rossz egy PC2700-as noname ramtól, szerintem legalábbis.

(#80) xcbiker válasza Auslander (#69) üzenetére


xcbiker
addikt

Geil chipek:
Bővebben: link

egyébként jó ramok.

saját tapasztalat: Bővebben: link


[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#81) xcbiker


xcbiker
addikt

bár az én tesztemhez hozzá kell tenni, hogy nem volt teljesen fair, mert a Hynix-ból 2x512 volt, a Geil-ből 2x256 (sponsored by westlake ;))

viszont ami a maximális tuningeredményeket illeti egyezik a fLeSs kollégáéval.
Geil: 560 volt a max amin még stabil volt.
Hynix: 570-580 közt valahol (függött a hűtéstől is)

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#82) elmo


elmo
aktív tag

Jó cikk (ez is), gratulálok, még egy ilyen számomra kevésbé érdekes téma is le tudta kötni a figyelmemet, le a kalappal előtted. :C A grafikonok meg jópofák, érdekes (és olvasás szempontjából egyre kellemesebb) volt, ahogy folyamatosan nőtt a sávok mérete, miközben fogytak a szereplők. Így az olvasó fáradékonyságát kompenzálta a táblázatok szerkezete. :D
Türelmes egy ember vagy, még egyszer grat.

(#83) T. Peet


T. Peet
tag

Jó teszt lett gratulálok.
Egy kérdésem mégis lenne.
A Kingmax TinyBGA csak két tesztben volt gyorsabb mint a TwinMOS Dual-Channel. DDR433-as sebességen memória írásban és 1,7 fps-es többet produkált Quake III-ban. A többi tesztben a TwinMOS nyert, vagy döntetlen lett. Ezenkívül olcsóbb is 3510 Ft-al, de a cikk legvégén mégis a bga van az ajánlottak között és nem a TwinMOS. Miért:F

(#84) Zoltán válasza erdoke (#78) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi

(#85) Z10N


Z10N
veterán

A teszt nagyon jó lett, grartula hozzá :D. Szerintem a TwinMOS Dual-Channel PC3200 elég jó vétel (láttam már máshol, hogy ugyan ilyen TMD-50D modulok képesek 2-3-2-5 menni). Kár hogy csak az expert szállítja. Tényleg fLeSs ezek dobozan voltak, mert a gyártó oldalán úgy láttam őket?

Bővebben: link

Z10N

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#86) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Szuper esettanulmány, élmény volt olvasni. Thnx.

(#87) Xmas


Xmas
tag

Meglepi: Jó, szép, tetszik. Gratulálok.
Azért gy.k. egy link szép lett volna Bővebben: link
Ezen belül van egy nagyon aranyos flas prezentáció az alapokról Bővebben: link mindenki örömére, aki sokat akar tudni.

(#88) Xmas válasza Xmas (#87) üzenetére


Xmas
tag

:)) Béna p*csa vagyok. :) Annyit gépeltem mostanában, hogy a flash szót sem bírom már végigírni. Egyébként az első link a Corsair Memory Guides részlege, a második pedig azon belül egy Memory Basics beszélős flash prezentáció.

(#89) ody42


ody42
senior tag

jó cikk, csak annyit tennék hozzá, h. nforce2-es laphoz sima Twinmost ne vegyetek, még a 400 Mhz-et sem viszi, nemhogy a 450-et...

(#90) pschio


pschio
őstag

grat a cikkhez. en csak azt sajnalom hogy nem egy szelesebb skalan vizsgaltatok a ramokat. en mint a-data tulaj orultem volna egyket a-data cucc kozelebbi szemugyrevetelenek is :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#91) jz


jz
csendes tag

Ezek a tesztek baromi jók, csak az a problémám, hogy a Fujitsu-siemens Amilio A1650 G01 notebook-omba nem tudom, hogy milyen memória lenne jó. Vettem bele 2db 512MB DDR400 SO-DIMM pqi gyártmányút, memória bővítés céljából, de kb 1 hónap után, most ott tartok, hogy lefagy tőle a gép. Elfehéredik a képernyő. Az eredetit visszaraktam, azzal jó. Az DDR333 SO-DIMM. Én rohadtul nem értek hozzá, na és a boltban sem, ahol a gépet és a RAM-ot is vettem. Tud valaki valami okosat? :O

(#92) Rover623 válasza jz (#91) üzenetére


Rover623
félisten

Ennek baromira nincs köze a cikkhez...:P
Mi lenne, ha itt tennéd fel a kérdésedet:[link]...?
Az a topic ''valamivel'' közelebb van a problémádhoz, nem...?;]

P.S.:
Persze te legalább használtad a keresőt, nem úgy mint 30-40.000 más újonc...:C
Igaz, használhattál volna jobb kulcsot is mint a ''DDR400''...pl. mivel notebookról van szó, ''notebook'', ''SO-DIMM'', stb...:DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#93) morzsa


morzsa
aktív tag

Helló, fLeSs koma!
Őszintén fogalmam sincsen, hogy mit bírtak a lapok 2004-ben, de úgy rémlik, a BH-5-nek nem adtad meg ami jár (3.xV). Akkor jobban ment volna, nem?

https://linktr.ee/wbteam21

(#94) DroneZ^


DroneZ^
őstag

olvastam ezt a ddr400-as giga tesztet, és az eRAM Hynx chipesre 520as tunningot irtak, hogy birja, az a helyzet h pont nekem is ilyen a memom, de nincs rajta hűtés, kérdés az, hogy birni fogja-e a ramom az 500-asra a huzást, mert semmi tavpontom nincs, se a hömérsékletet nemtom megnézni se semmit, naszoval, birni fogja ram hütö nélkül? :F

[link]

[Szerkesztve]

(#95) csutkaa


csutkaa
senior tag

Sziasztok!!
véleményeket kérek a
A-Data 2x1GB 400MHz DDR memória KIT (ADT400U16K2/2G) -ról!!???
ami számomra a legfontosabb hogy mennyire lehet tuningolni??
hogy még mit irtok az rátok van bizzva! :DDD
Ja majd elfelejtettem hogy a ram egy 4400+ X2 proci mellé jön, alaplap meg Asus A8N-SLI Premium!!

köxi a válaszokat!!

(#96) Rover623 válasza csutkaa (#95) üzenetére


Rover623
félisten

Mivel ránk bíztad, én ezt írom:[link]...;)

primus inter pares

(#97) El Tebe


El Tebe
tag

Hi!

Engem igazából az érdekelne, hogy a tuningolásra kitalált ramok közül melyik hibázott a legtöbbett/legkevesebbet, mert az sem mindegy.. nem? :U

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#98) #65675776 válasza El Tebe (#97) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom egyik sem hibázott az elért órajelen. Ha hibázik, akkor már túlhúztad, tehát a kérdésnek nincs értelme.

(#99) MooN00


MooN00
aktív tag

a teszt kicsit eltér a valóságtól.

Nekem DC-ben van 1db Kingmax Superram és egy Noname Brand és húzva mennek 460MHZ-et!!!! Több órás Memtest-nél sem hibázott, tökéletesen mennek gyári időzítéseken, T1-ben.
A teszt szerint ők már ~430 nál kiestek....

(#101) Destructo


Destructo
aktív tag

:):)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.