Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoz


Zoz
őstag

Jó kis teszt, gratu!
Lesz majd 433,466,stb RAM-okról is?

(#2) emvy


emvy
nagyúr

Ha valakit érdekel, megjegyzem:

A DDR-1es ramok tuningolhatósága nagyban függ az alaplap-ram párostól. Nem az egyiktől vagy másiktól (nyilván attól is, de ez más szempont), hanem a párostól. Mégpedig azért, mert a DDR1 memóriabuszának lezárása (ellenállás) mindig fix, az alaplapon van. Az, hogy a reflexiók hogy alakulnak, ettől és a modultól függ, ráadásul modulszámtól is. Tehát ha van egy adott modulunk, annak a tuningolhatósága akkor maximális, ha az alaplapon levő lezáróellenállás értéke VÉLETLENÜL pont stimmel az adott ram aktív állapotú induktanciájához, stb.
Szóval ezért mindenki vigyázzon, nem fog minden lapban eddig menni a Geil pl., elképzelhető, hogy más lappal kicsit (kicsit!) más lett volna az erősorrend.

while (!sleep) sheep++;

(#3) _cirmos_ válasza Zoz (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

grat a teszthez fLeSs! szereztél nekem néhány felhőtlen percet, ugyanis egy geil dual kit (2*512mb) boldog tulajdonosa vagyok, a value series-ból! tuningolni még nem próbáltam/tudtam (katt a konfigra, szegény proc így is kitesz magáért;)), de ami késik nem múlik!



látom lecseréltétek a különböző recommended feliratokat magyar szövegre! dicséretes, százszor jobban néz ki!:))

(#4) Totyi válasza Zoz (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Kár,hogy samsung,és noname ramok nincsenek benne.

(#5) I_Am válasza emvy (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Írtam múltkor a tápos totyikba és nem válaszoltál. :(

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) emvy válasza I_Am (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Bocs, nem nézegettem oda, csak mostanság, viszont nem tudok érdemben hozzászólni a kérdésedhez, nem ismerem.

while (!sleep) sheep++;

(#7) I_Am válasza emvy (#6) üzenetére


I_Am
veterán

Csak azért gondoltam, mert a 400-ast ha jól emléxem Te tesztelted PH!-n.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) Viktor77 válasza emvy (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Alátámasztom. Volt nálam 2 ilyen Geil ram (elsők között az országban, thanks to Westlake), de nem nagyon akartak asszem 440 fölé menni.

A mostani 400-as Infineonjaim viszont simán viszik a 500-at, 2.5,6,3,3+Turbo val, 2.78-as fesszel.

Ezekszerint nálam (eddig erről fogalmam se volt) ''az alaplapon levő lezáróellenállás értéke VÉLETLENÜL pont stimmel az adott ram aktív állapotú induktanciájához''.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) I_Am válasza Viktor77 (#8) üzenetére


I_Am
veterán

Nálad 500-as volt. :D
És nálam is mentek a ramjaid, meg Juszufnál is, szal sztem a tieid inkább malacosak....nem véletlen tőlem vannak. :))

Nekem meg több mint 1 éve 400-as és a tuningot is szeretik. :DDD

viszont jóval többet kapok velük, mint a tesztben, már alapon is.:U

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A tuningra sosincs garancia, de mivel egy ramtesztről van szó, ezért mást nem nagyon lehet letesztelni. Lehetett volna pl. a chipek/hűtőborda melegedését lemérni infrás hőmérővel, csakhogy arra senki nem kíváncsi/ezalapján senki nem venne ramot. ;)
A nagy memóriagyártók az azonos szériából kikerülő memóriáikat azonos minőséggel képesek legyártani, ezért elég vszínű, hogy ha XY megvesz egy Z memóriát, akkor fel fogja tuningolni annyira, mint ami a tesztben szerepel. Ha nem, akkor az pech, és itt lép életbe a tuningra sosincs garancia szlogen. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) fLeSs válasza Totyi (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azonban mivel a „brand” modulok esetében sosem garantált a folyamatosan azonos és jó minőség, ezért tesztünkben ez a memória csak alapórajelen szerepel

Ha origi Samsungra gondolsz, akkor az tényleg kár.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Grat, nagyon kellett már ilyesfajta teszt(cikk)! ;)

A kérdésem máris az lenne, megéri-e K7-be tuning-ramokat venni, hogy 240 vagy ''above'' fölött lehessen hajtani?
A Geil Value 57k-ért nem is nevezhető egekbe szökően drágának, későbbi gépfejlesztésnél még jól is jöhetnek.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#13) fLeSs válasza StoneBridge (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem nagyon találsz olyan alaplapot, ami stabilan megy majd neked 240 MHz FSB felett. Ha vízhűtésed van, akkor nem szóltam. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) dark bit


dark bit
tag

nem szokásom cikkeket magasztalni, de a téma is el lett találva és a kivitelezés is első osztályú.

d[-_-]b Cool Walley

(#15) Thom! válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Thom!
veterán

milyen chip? BT-5

(#16) Viktor77 válasza Thom! (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Ááá. Valami sima kommersz, amit minden más Infineon ramon is megtalálsz. Az Everest Xerox-nak mondja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) csibra


csibra
tag

Én nem vagyok egy tuning zseni, így tessék a kérdést minősíteni:

Mi a bánat ez a sok időzítés, és mi a szerepe a sebességben? Olyan teszt is jó lenne, legalább egy-két RAM-mal, amelyik azonos sebességen, különböző késleltetésekkel mutatná az eltérést.

(#18) Dave™ válasza I_Am (#9) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezen én is csodálkoztam, 2.5-4-4-8-al 460-on 54xx-et és 2xxx-et kapok, bár ez nem jóval több, de minimálisan legyőzi a teszt leggyorsabb ramját, és egy gagyi kis brand noname BT-D43 hynix.

(#19) fLeSs válasza csibra (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha kicsit tüzetesebben áttekinted a cikket, akkor megtalálod benne szinte az összes létező időzítéskombinációt. :D Utána megnézed a DDR400-as grafikonokat, és látod az ezek közti különbséget.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs válasza I_Am (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gondolom az IC7-eden bevan kapcsolva mindenféle PAT-turbósító opciócska. A tesztben nem volt bekapcsolva, mert ez nem PAT-tuning cikk, hanem RAM-teszt. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) erdoke


erdoke
titán

''a memóriapárokat a gyártó NVIDIA nForce2 és Intel Granite Bay chipsetes alaplapokban tesztelte, hogy meggyőződjön a kétcsatornás üzemmód működőképességéről.''

Corsair-éknél megállt az idő.:D Egyébként is hasznosnak tűnik DDR 400-as dual ch. memóriakiteket DDR266-os dualos alaplapban tesztelni.;]

Egyébként jó a teszt, de sokak számára nehéz lesz a megfelelő tanulságot levonni belőle.:D

Személy szerint minden 400-as RAM-ok ''császárait'' hiányolom, bár a hazai forgalmazó hiánya nyilván elég nagy akadály.
Íme őexcellenciája, a legjobban tuningolható:


Gyári adatok: 2-2-2-5 @ 2,75 V, Anandtech tesztjén (Bővebben: link) 557 MHz-ig ment 2,85 V mellett, 3-3-4-6-on...
Ami még szép a dologban, az OCZ nemcsak a legnagyobb elért órajelben veri a többi Samsung TCCD chipre épülő tuningmemóriát, hanem végig a spektrumban.

A legjobb teljesítményt (a legjobb időzítéseket) DDR 514-ig a Crucial Ballistix PC3200-as kitje hozta, ami viszont nem szereti a laza időzítéseket. Így ezt a maximumot is 2,5-2-2-5-ös időzítéssel vitte. Bővebben: link
:Y
A 2-2-2-5-ős gyári időzítést egészen 460-ig bírta, ami nem semmi. Ebből már sejthető, hogy nem a Samsung chipjeivel szerelték, hanem valami mással, mégpedig némi meglepetésre: Micron...

A legjobb aláírás a héten

(#22) fLeSs válasza erdoke (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs itthon OCZ. :(
Még origi Samsung, Hynix, Infi, Micron sincs, akkor az OCZ... :O :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) I_Am válasza fLeSs (#20) üzenetére


I_Am
veterán

Ga nincs ha erre gondolsz, PAT-ot meg nemtom tiltani.:D (ha meg már 4db ram van a gépben és a PAT inaktiv akkor megint nem összehasonlitható). De igazad van csak cukkollak. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#24) fLeSs válasza erdoke (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Corsair-éknél megállt az idő. Egyébként is hasznosnak tűnik DDR 400-as dual ch. memóriakiteket DDR266-os dualos alaplapban tesztelni.

Ez áll a RAM leírásában, persze gondolom idővel váltottak pl. 875P-re. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) erdoke válasza fLeSs (#24) üzenetére


erdoke
titán

Ezexerint ott se túl jó az együttműködés a mérnökök és a marketingesek között.:D

A legjobb aláírás a héten

(#26) Sanya


Sanya
nagyúr

engem viszont a noname modulok győztek meg...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) fLeSs válasza Sanya (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Miről? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Sanya válasza fLeSs (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

olcsó és megy. nem sokkal rosszabbak, mint a drága társai.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) fLeSs válasza Sanya (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igaz. :)
De nem is annyival olcsóbb, hogy megérje megvenni, mikor noname+500 Ft-ért vehetsz egy normális RAM-ot, amire pl. élettartam gari van, és nem kell félned hazafele, hogy jó-e, amit adtak a boltban. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) t-shirt


t-shirt
veterán

jó a cikk, a kingmax-tól többet vártam

az én ramomban van csak igazán tunungpotencia hynix 333@520

(#31) Sanya válasza fLeSs (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

ahol én vettem, ott volt vagy 4000 forint különbség, ezért vettem nonae-t igaz, most majd jönnek az olyan emberek, akik nagyker áfa nélkül vették, és kifikázzák amit írtam....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) erdoke válasza fLeSs (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ha valaki adna ocsóé ilyen májkron chipes modulból 2X512 vagy még inkább 2X1024 MB-ot, akkor visszaváltanék egy 3,2 vagy 3,4 ''EE'' P4-re.:D

A legjobb aláírás a héten

(#33) Barton válasza fLeSs (#29) üzenetére


Barton
senior tag

1. Jó a teszt !
2. Hiányoltam egy igazi ''Nonamet'' a PQI-t vagy PMI-t a versenyzők közül !!!

Teszteltetek már ilyen gyártmányt ??? :F

(#34) fLeSs válasza Barton (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem az az eRAM elég noname. Nem hinném, hogy lesz ezen kívül más noname tesztelve, mert felesleges.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) Notes


Notes
senior tag

mivel a „brand” modulok esetében sosem garantált a folyamatosan azonos és jó minőség, ezért tesztünkben ez a memória csak alapórajelen szerepel

Ezt a mondatot nem teljesen értem :F

Vagy ciki lett volna, hogy ha a noname cucc lealázza a 40e ft-os modulokat? :P

Romanes eunt domus!

(#36) fLeSs válasza Notes (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Veszel a boltban egy noname Samsung chipes memóriát, hazamész, felhúzod DDR500-ra, örülsz, mint majom a farkának, hogy milyen szerencséd volt. Nosza, 1 hét múlva gondolsz egyet, neked kell még egy RAM, és elmész ismét ugyanabba a boltba, veszel egy elvileg ugyanolyan noname Samsung chipes memóriát bízva abban, hogy ez is megy majd DDR500-on a másikkal dual-channel módban. Otthon ledöbbensz, hogy nem mennek duálban, vagy a másodszorra vett memória egyszerűen csak DDR436-on hajlandó menni. Hmm? A cikkben ez a mondat ezt jelenti. :U
1ébként alázás sehol nincs, lásd grafikonok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) Versus válasza fLeSs (#34) üzenetére


Versus
senior tag

Hiánypótló alkotás a magyar piacon. Ha lehet javasolni magasabb frekvenciájú ramokról készülő tesztedbe vedd be az A-Data ramokat is.
Bővebben: link


[Szerkesztve]

Premium Vintage

(#38) fLeSs válasza Versus (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Elvileg lesz, de az még odébb van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) Notes válasza fLeSs (#36) üzenetére


Notes
senior tag

Nosza, 1 hét múlva gondolsz egyet, neked kell még egy RAM

Azért ezt Te sem gondoltad komolyan, hogy aki egy kicsit is ért a dologhoz az így vásárol memóriát? :) Na mindegy..
Csak nem értettem, mit keres a noname RAM a tesztben ha gyakorlatilag nincs letesztelve, hogy mit tud a nagyok ellen.

Romanes eunt domus!

(#40) fLeSs válasza Notes (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Speciel félreértettél. Ezzel azt akartam kifejezni, amit a cikkben a mondat kifejez. A noname memóriák minősége váltakozó, ezért minimális az esélye, hogy a tesztünkbe esetlegesen belekerülő pl. Samsung chipes memória, ami nálunk DDR500-at ment, az majd nálad is annyit fog menni. Ellenben egy Corsair-nél vagy Geil-nél erre igen nagy az esélyed, persze ott sem 100%.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) Mike T. válasza fLeSs (#40) üzenetére


Mike T.
tag

Gratula a cikkhez! ''Hiánypotló'' volt már.
Egy kis segítséget is kérnék.
Adott a configom: P4 3.0@3.6, 2X512 400 Kingmax Hard Core Color, P4P800SE.
Mivel lehet ebből többet kihozni? Mem időzítések? Most 2,2,2,5 ön megy.
Előre is köszönöm! :DD

(#42) Mike T.


Mike T.
tag

Na, egy UP! Hátha már felkeltek a kedves kollégák!? :)) :DD

(#43) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Na majd elolvasom mert most mennem kell.

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#44) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nagyon jó lett a cikk! Grat.

Lenne egy észrevételem, hasonlóan, mint a múltkor. :D
A ddr466-os tesztnél Everestben sztem a Geil lenne az első, nem a Corsair, mert írásban a Geil ''jóval gyorsabb'' mint a Corsair, míg a Corsair olvasásban hajszállal gyorsabb csak.

A másik a Value Kingstonnal kapcs. Nekem van otthon 2*512. ugyanúgy 3-3-3-8 a gyári időzítés, cimke, stb. ugyanaz. viszont a mx amit sikerült belőle kihoznom, az 450Mhz 2,5-3-3-6 időzítésen, mind1 milyen feszültségen.

2-3-3-6-n nem is bootolt, nemhogy 2-3-2-5-n menjen. Asus P4C800-ban, és IC7-ben sem jutottam többre. Szóval nem csak a noname gyártóknál van szórás.....

(#45) erdoke válasza Mike T. (#41) üzenetére


erdoke
titán

Talán próbáld meg működésre bírni szinkronban 480-on lazább időzítésekkel. Szerintem jobban járnál mint 5:4 mellett a 2-2-2-5-tel.;)

A legjobb aláírás a héten

(#46) erdoke válasza zsoltee10 (#44) üzenetére


erdoke
titán

Hiába magasabb az írás Everestben, ha nem jön ki alkalmazások alatt. Gondolom, ezért maradt az olvasással első a Corsair.

A legjobb aláírás a héten

(#47) zsoltee10 válasza erdoke (#46) üzenetére


zsoltee10
addikt

Abban a tesztben csak az Everest eredményt említettem, nem a többiről van szó.

Márpedig az everest mint ''alkalmazás'' szvsz gyorsabb, a Geil memóriával, mint a Corsair-ral, de nekem teljesen mind1, felőlem maradhat a Corsair az első helyen.

5400 vs. 5398
1984 vs. 2011

olvasásban a corsair 2mb/s-kel gyorsabb, írásban a geil 27mb/s-kel gyorsabb.

(#48) erdoke válasza zsoltee10 (#47) üzenetére


erdoke
titán

Az Everest nem alkalmazás, hanem egy információs progi, ami ezen kívül tud mérni memóriaírást és olvasást. Hogyan lenne ebben gyorsabb bármi is?:F

A legjobb aláírás a héten

(#49) zsoltee10 válasza erdoke (#48) üzenetére


zsoltee10
addikt

mind1 arra akartam rávilágítani, hogy 27mb/s írás többlet többet számít mint 2mb/s olvasás. sztem, de hanyagoljuk a témát.

(#50) fLeSs válasza zsoltee10 (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

IC7-ben is ugyanennyit ment a Kingston.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.