Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pocok256


Pocok256
veterán

Na erre vevő lennék :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2) AxBattler válasza Pocok256 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Már csak egy bekapcsológomb kellene bele, és wireless kiszerelésben azonnal venném!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Tin válasza AxBattler (#2) üzenetére


Tin
veterán

cherry billentyűzeteknek vagy 10+ éve nincs magyar lokalizációja, mivel nem vette őket senki. nálunk nem is nagyon kapni, elvétve van 1-2 angol, vagy francia darab valahol, de magyar egyikből sem létezik sajnos.

egyébként itt tudtok böngészni, vannak jó billjeik, és szinte mindegyikből van wireless kivitel is, meg kártyaolvasós, meg ujjlenyomatos, meg slim, meg a tökömtudja. ugyanaz a bill, ezerféle kiszerelésben.

(#4) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Van esetleg valaki, aki meg tudná mondani, hogy mennyiben másabb ez a bill+egér páros? Programozni szoktam a munkaidő 90%-ában, méghozzá magyar kiosztással (tudom perverz). Egy jó billentyűzet az én olvasatomban:

- halk
- kényelmes
- strapabíró
- drót nélküli

Nagyjából ilyen fontossági sorrendben. A drótnélkülisége nem ott fontos, hogy semmi drót ne jöjjön ki belőle, hanem hogy ne kelljen dugdosni. Illetve, hogy ne legyen USB-s vevő egysége, mert össz-vissz 3 port van a notin, ami elég szűkös. Ha már van BT vevő a gépben, használjuk már ki! (A legjobb olyan blútottyos billentyűzet lenne, ami drótról szedi a delejt, és sosem merül le.)

Ami értékelést olvastam erről, az dicsérte. Ha tényleg olyan sokáig bírja elemről mint írják, akkor még az se zavarna, hogy elemes.

Ez a Cherry is nagyon mutatós és jónak néz ki, de ha a másik is "elég" strapabíró, akkor lehet többre értékelném a drót nélküliségét.

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Utalom az ilyen alacsony profilu billentyuzeteket.

(#6) Tin válasza Meteorhead (#4) üzenetére


Tin
veterán

próbáld ki, aztán ha bejön akkor bejön.

nekem 2 ilyen compaq-om van, meg egy cherry, meg egy ilyen logitech, de ennek nem jók a gombközei (folyton beleakadok). ja meg van valami MS BT bill is, de azt nem használom. ja meg valami olcsó logitech.

a legjobb magasan a compaq, valamikor a 90-es évek végéről való, embert lehet ölni vele, aztán továbbgépelni még 1 trillió karaktert... egy baja van: kurva hangos, mert mechanikus.

(#7) bakagaijin


bakagaijin
tag

Én vettem magamnak egy Cherry XT-t melóhelyre (a rendes US kiosztás és a slim kivitel miatt) és nagyon bejött. Halk, gyors, pontos. US kiosztást mondjuk nehéz volt találni, egy dán webshopban akadtam rá hosszas kutakodás után... ez mondjuk jópár éve volt.

Egyébként érdekes, egérből csak wireless érdekel, billentyűzetből meg csak madzagos :). Mondjuk ebből talán az látszik, hogy az egeret mozgatom, a billentyűzetet meg nem.

(#8) sz.balazs.95 válasza hemaka (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ízlés dolga. Én kifejezetten ezeket szeretem, mert gyorsabban tudok velük gépelni. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) AxBattler válasza Tin (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!

CHERRY DW 5100 Key + Mouse - ez elég jónak tűnik, ráadásul 12k JMF-ért nem is drága. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

Természetesen Magyarországra szánt kivitel is tervben van, de kizárólag szürkésfehér színváltozatban.

Par eve mintha lett volna valami ceg, aki bevallalta a Cherry disztribuciot, aztan beigertek a Stream XT-t is magyar kivitelben.

Kb. akkor hallottunk roluk utoljara, eltuntek, mint szurke szamar a kodben.

Tudnek par vevot vilagos magyar kupakkeszletre. ;]
Egye fene, komplett G80-3000LXCHU-0 is johet 60€-ert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Tin válasza AxBattler (#9) üzenetére


Tin
veterán

vigyázz, ez német! mondom, tele vannak német meg francia billentyűzetekkel. azért ennyi. mindegyik webshop ugyanonnan veszi...

[ Szerkesztve ]

(#12) Dominó85 válasza nyunyu (#10) üzenetére


Dominó85
veterán

Kéne a francnak koszosodó szürke, hol élnek ezek? A feketére ezerszer több vevőt tudnék szerezni, mint ilyen vacak szürke változatra... Inkább be se hozzák ide. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"kialakítása cseppálló, így véletlenül a ráboruló kávé, üdítő nem jelenti a termék azonnali halálát"
Nálunk nem lesz jó, mert akkor nem lehet elpasszolni a "kakajóállót" luxusprofittal.

(#15) valenc válasza Tin (#6) üzenetére


valenc
tag

Az a compaq tényleg mechanikus?? Azért kérdezem mert nekem is full ugyanilyen van és eddig nemtudtam mitől ilyen jó :D

(#16) Tin válasza valenc (#15) üzenetére


Tin
veterán

igen, elvileg NMB gyártmány. én kb 15 éve vettem de már akkor is használtan, azóta nem bírom kifingatni:D

[ Szerkesztve ]

(#17) tecsu válasza hemaka (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Én is. Tökmindegy, hogy mechanikus vagy gumiharangos, ez a tipusú billentyű előbb-utóbb mindig beakad a peremén.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) Tin válasza twollah1976 (#13) üzenetére


Tin
veterán

eléggé, ha abból indulok ki, hogy a az enyém is nagyon halk, és ez egy kategóriával alatta van.

(#19) hengelhof


hengelhof
senior tag

most akkor ez mechanikus, vagy nem?

(#20) nyunyu válasza hengelhof (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

G85-23200HU-0

Messzirol vilagit, hogy nem mechanikus.
(G80-xxxxx: Cherry MX, G81-xxxxx: Cherry MY, G83-xxxxx: gumimembran, G85-xxxxx ollos?)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) valenc válasza Tin (#16) üzenetére


valenc
tag

Az enyém még a gazdasági minisztériumból való onnan selejtezték le de hihetetlen hogy bírja :D ezeken a régi mechanikusokon lehet újítani? Olyasmire gondolok hogy gombcsere vagy valami hasonló :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Tin válasza nyunyu (#20) üzenetére


Tin
veterán

G85 is rubber dome lesz, szerintem ugyanaz, mint a KC1000-ben... így tud halk lenni.

(#23) nyunyu


nyunyu
félisten

Ennek vajon mennyire simak a gombjai?

Elobb raktam ossze a fel eve darabokban levo MX-Board 2.0-mat, de egyszeruen hulyet kapok a gombjaitol, mert tul sima a felszine, elcsuszik rajta az ember ujja.

Bezzeg a 2.6k-s fapad Geniusnak teljesen jo a felszini texturaja, erdesebb, nem csuszik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) Tin válasza nyunyu (#23) üzenetére


Tin
veterán

újra csak a KC-1000-est tudom felhozni, mert annak ránézésre tök ugyanezek a lézergravírozott gombjai vannak, még a magasság is stimmel. matt felületűek a gombjai (ha ez így érthető), egy egészen minimális gödörrel rajtuk. több éves tapasztalatom nincs, nem tudom, mennyire kopik meg.

de ezt a billentyűzetet nem érdemes a mechanikushoz hasonlítani. tényleg szinte hangtalan, és elég pontos is, de a kettőt nem lehet összehasonlítani...

(#25) nyunyu válasza Tin (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem a feliratozas minosegere gondoltam, hanem a kupakok koronajanak kialakitasara, tapintasara.

MX-Board 2.0 kupakjainak a feluleten nagyon aprok a dudorok, tul konnyen csuszik el az ember ujja rajtuk.
Genius felszinen nagyobb huplik+godrok vannak, nem csuszik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) Tin válasza nyunyu (#25) üzenetére


Tin
veterán

tudom, én is arra gondoltam, csak max nem ment át. a "matt" felületet úgy értettem, hogy érdes. szerintem egyáltalán nem csúszós, most megnéztem mellé egy logitech és egy thinkpad billentyűzetet, mindkettőnél érdesebb szerintem. nekem nem csúszik...

(#27) tecsu válasza Tin (#24) üzenetére


tecsu
addikt

Miért ne lehetne összehasonlítani a kettőt? :-O
A mechanikust eleve úgy reklámozzák, hogy a gumimembránoshoz hasonlítják. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) Tin válasza tecsu (#27) üzenetére


Tin
veterán

te most...? ez valami l'art puor l'artos dolog? :D

(#29) tecsu válasza Tin (#28) üzenetére


tecsu
addikt

A billentyűzet baltával való szétvágása a l'art pour l'art, ez nem. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) Tin válasza tecsu (#29) üzenetére


Tin
veterán

a mondattal arra gondoltam, hogy a mechanikus nyilván összehasonlíthatatlanul jobb:)

(#31) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Világítással,ilyen strapabírással megvenném.

Wasabi...

(#32) mepet válasza Tin (#30) üzenetére


mepet
addikt

Nem minden mecha bill jobb, mint minden gumis. Ez csak egy urban legend.

Nekem van otthon olyan IBM, ami mai szemmel nézve szörnyű. (Ez még PS2 előtti nagy kerek csatis, szerencsére van hozzá PS2 adapter.) Olyan hangos, hogy a múltkor 2 szobával arrébb felkeltett valakit. Olyan erővel kell leütni a gombokat, hogy 1 oldal gépelése után fáradtság, 2 oldal után ínhüvelygyulladás, 3 oldal után végkimerülés jelei jelentkeznek a felhasználón.

(#33) coal56 válasza nyunyu (#10) üzenetére


coal56
csendes tag

Kinn van a garázsban a Cherry stream XT evo billentyűzet, magyar... kb. 5-6 éves, szürke-fekete.
Bizony hogy volt magyar forgalmazó, csak alapból orvosi műszereket forgalmaztak (a nevükre viszont már nem emlékszem).
Még garanciába ki is cserélték 1x. Mondjuk tavaly már nem jött be a weboldaluk...

[ Szerkesztve ]

(#34) tecsu válasza Tin (#30) üzenetére


tecsu
addikt

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) Tin válasza tecsu (#34) üzenetére


Tin
veterán

(#36) mzso


mzso
veterán

Akkor ez magyarban tényleg csak világosszürkében van?
Egyetlen helyen írják, hogy fekete és ugyanaz a típus szám is (G85-23200HU-0). (Mondjuk a képen nem magyar szerepel.)

(#37) mzso válasza nyunyu (#20) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom akkor csak ez ollós 10k allatt és JK-xxxxxx-sak nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.