Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CheGhost


CheGhost
aktív tag

A renderképek alapján egész jó...
De egy csúcsmodell esetén azért nagyobb méretet is lehetne kiadni, pl 75" hiányzik.
Az érdekesebb viszont a lejebb lévő változatok leszenk. pl. GZ800-as, és ennek az ára.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#2) GreatL


GreatL
őstag

Érdekelne majd hogy HDMI 2.1-es és adpatív synces-e?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) Cs1csó válasza GreatL (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne ilyen apróságokon akadj már fenn kérlek! :D FŐFELÉ vannak a hangszórók!!! :C :Y :R

(#4) GreatL válasza Cs1csó (#3) üzenetére


GreatL
őstag

Jogos... ezzel átmos a Dolby Atmos az biztos...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) Cs1csó válasza GreatL (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt egy cikk: [link] ahol írják a végén - görgesd lejjebb - hogy nem támogatja se a 2.1-et se az adaptív szinkronizációt persze azt írja a cikk hogy ez nem gond mivel kevés(!?) ilyen tartalom van - ha jól értelmezem a választ.

Amúgy nemrég volt erről a témáról beszélgetés és ha jól tudom a 2.0 és a 2.1 között nincs hardveres különbség, tehát ami most 2.0 elvileg szoftveresen lehet felfejleszteni 2.1-gyé. NEM tudom hogy ez igaz , vagy hogy pontosan emlékszem.

(#6) Imifej


Imifej
senior tag

Lassan eljutunk oda, hogy az üvegfelületekről visszatükröződő fényt is felhasználják a jobb kép eléréséhez. Csak még nevet kell neki találni. :)

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7) Cs1csó válasza Imifej (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

"FOTON absorption hyper engine" Esetleg még be lehetne szúrni a "singularity" szót is, az is menő.

Már csak le kell védeni.

[ Szerkesztve ]

(#8) bteebi válasza CheGhost (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem meg spec. pont az alapján nem igazán tetszik, de attól még nagyon jó képe lehet, hiába nem tetszik. Hátulról végképp béna.

75"-os OLED panel tudtommal nincs, csak 77", ami viszont nem tudom, hogy elérhető-e a többi gyártónak. Talán nem; azokon a TV-ken van a legnagyobb haszon, és lehet, hogy ezért az LG az összes ilyen panelt megtartja saját magának.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) #72042496 válasza bteebi (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Más gyártóktól is jött 77-es OLED, Sony-tól pl. 77A1, Panától 77EZ1000.

Szerintem a 88-as lesz csak exkluzív egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#10) bteebi válasza #72042496 (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi a pontosítást. :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Partz válasza GreatL (#2) üzenetére


Partz
senior tag

HDMI 2.0b-vel van szerelve, egyes hdmi speceket áttudnak így emelni, itt ilyen lesz az (ALLM), de a 120/100 fps-es módhoz kevés ez a sávszélesség. Idén csak az LG használ saját gyártású hdmi 2.1-et teljes sávszélességet használó oled, nanocell tévéket.

csicso82

Magamat tudom ismételni, részben igaz. Egyes specifikációkat átlehet emelni szoftveresen a hdmi 2.1-ből, ilyen az eARC, VRR, ALLM, sorolhatnánk. De fizikailag a 2.0 chip nem képes pl 120p jelet fogadni 4K/8K esetén, kevés hozzá a 18Gbps. A hdmi 2.1 annak fontos igazából aki játékra használja a tévéjét, mert 120/100p videó szabvány nincs még, illetve 8K-nál idővel elengedhetetlen lesz.

bteebi

Két éve ahogy írták Panasonic, Sonynak is volt 77"-os oled tévéje. Idén a Sony megint nevez rá 77AG9. Mivel az ilyen méretű panel többszörösébe kerül a 65"-os társánál, gazdasági döntés állhat mögötte. A jövőre készülő 10.5Gen panel gyár jelentősen redukálhatja a nagy méretű panel árakat, egyben lehet átállnak a 75"-os gyártásra.

(#12) Cs1csó válasza Partz (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszönöm, pontosan erre gondoltam! Tehát pár dolog megoldható de ami a legfontosabb lenne sokak számára az nem.

(#13) tutitibi válasza Cs1csó (#12) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az OLED nem játékra való.

(#14) #72042496 válasza tutitibi (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még csak arra való igazán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.