Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BalanceR


BalanceR
addikt

Alapvetően már az előddel sem volt gond, kivéve az árát, ezen bezzeg nem csiszoltak..

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Szépen nő a számuk az 1"-os prémium kompakt gépeknek!
A szenzorméret adta képminőséggel már eddig sem volt gond, de mostanra tudásukban is kezdik utolérni a MILC és a DSLR gépek színvonalát.
Talán a Pana jár a legelőrébb, de a többieknek sem lesz nehéz felzárkózniuk hozzájuk. Kár, hogy az Oly és a Fuji még nem képviselteti magát a kategóriában, a Samsung meg teljesen kiszállt az üzletágból.
Pici hiányérzetre a "standard" 24-től induló, ~3 x-os zoomátfogású objektív ad csak okot. Nagyobb zoomátfogású - jelenleg csak a Pana TZ-100(!) - objektívvel felszerelve biztos sokan választanák ezt a kategóriát!
A G9 X Mark II a tudásán kívül még jól is néz ki, bár a fekete-ezüst kivitelt azért bevállalhatták volna ;)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#3) Vitamincsiga válasza BalanceR (#1) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Inkább a $/Ft és a $/€ árfolyammal van a gond, nagyon hasít a dollár...
Sokkal nagyobb eladási darabszámot kell, hogy produkáljon ez a kategória, hogy mérséklődjenek az új gépek árai. A használt piac sem alakulhatott még ki, mert friss és eléggé "időtálló" kategóriáról van szó.
Meg miért is adnám el, amikor kell egy ilyen :B

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#4) Tomy Yayo válasza BalanceR (#1) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

A másik oldalról viszont úgy is lehet nézni, hogy rengeteg dolog javult/került bele az elődhöz képest, mégis ugyanannyiba kerül :) Más dolog, hogy az eleve magas, de ahogy itt előttem is írták, ez csak hozzánk eljutva lesz nagyon magas (árfolyam, adók, szállítás, miegymás), egyébként ez az ár egész jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#5) BalanceR válasza Tomy Yayo (#4) üzenetére


BalanceR
addikt

Maradjunk annyiban, hogy az átlagmagyarnak magas az ára...
Itthon, még a szürkeimportos, vám, áfa, sarc nélküli gép is drága, az átlagfizetéshez képest...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#6) MZperX75


MZperX75
addikt

Engem nem győzött meg ,a magyar piacra fél árban sem biztos ,addig inkább maradok a Samsungomnál WB352F
2 éve vettem 65ezerért,gondolkodom a cserén,P900 Nikon tetszik csak kurva drága.
Canon is egy túlárazott "vacak". Kicsivel ad hozzá 20Mpixel,kisebb zoom átfogás ,nagyobb izzó,ami amúgy is 800 felett zajos képet ad 1080p 60fps 30 helyett,ez nem ér meg 530 dollárt ,de 265dolát sem biztos(kb 90ezer Ft)-ot sem 530dollárx294Ft=155.820Ft meg egy kis haszon 170körül akkor inkább P900 nikon ,igaz méretre nem ugyan az,de ott van egy "kis "optika pluszban 84xoptika zoom. :B

[ Szerkesztve ]

(#7) Gyulus76


Gyulus76
aktív tag

Nyaraláshoz vettem nemrég egy ilyen gépet. Ideális választásnak tűnt, mert a fotók 10x15-ös nyomtatási méretben közel DSLR színvonalúak, a videók is vállalhatóak, mindezt pedig zsebre vágható méretben nyújtja a gép. A Canont egyébként is kedvelem: egy EOS 80D-t és egy Legria HF G30-at akartam helyettesíteni vele.

Erre rövid tesztelgetés után kiderült, hogy video módban hot pixeles a kép. Kicseréltettem. Kétszer is. A harmadik gép ma jött meg, de ez is hibás.

Feladom. Ultra gáz. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.