Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) Meridian válasza dchard (#43) üzenetére


Meridian
senior tag

Végülis ez így van, de én is csak azt akartam mondani, hogyha már valahol kiépült az optika (Magyarországon sok helyen ez folyamatban van - amúgy nagyon meglepődtem én is, mikor nemrég idejött a Digi, erre egyáltalán nem számítottam), akkor az nagyon időtálló.
Olcsón vagy drágán, de könnyen tovább fejleszthető (tovább gyorsítható).

Amúgy nálam van gigabit, és ki is lehet használni, mert hiába van ez 16 (vagy akár 32 is lehetne az osztás) felhasználóra szétosztva, nincs rajta 16 felhasználó. Legjobb esetben is kb 6-8 lenne, ha mindenki előfizetne egy-egy sűrűbb helyen (kertes családi házas rész), mivel a passzív dobozok 2-3 oszloponként vannak lerakva, ami kb 6-8 ingatlan az utca két oldalán... de ha mégis lenne 16 user akkor is a 2,5 Gbps osztva 16-al az ~155Mbps és ehhez mindenkinek a gigabitre kellene előfizetnie, és mindenkinek azonos időben kellene használnia. Ilyen meg gyakorlatilag nincs. Lehetne, de nincs.

A passzív dobozokat meg ritkábban nem tudták lerakni, mert akkor irgalmatlan messziről kellene behúzni az előfizető vezetékeket, ami legtöbb esetben nem is lenne lehetséges, mert sokféle akadályba ütközne. Így is az esetemben 30 méteres kábelt (szálat) használtak el, ami nem kis távolság amúgy.

Nyilván más a helyzet a FTTB esetén. Ott tuti megy a 16 vagy 32-es osztás. De még ott is igaz a fenti számolás, és használati statisztika...

Ja, még valami. Mielőtt valaki azon rugózna, hogy minek nekem tulképpen a gigabit, én sem azt akartam eredetileg. Nekem (is) elég lett volna a 100/100 is, de 100/50 árában adták oda (2160Ft/hó), akkor meg miért is ne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.