Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Remélhetőleg van benne bluetooth, ha már hangszóró nincs. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Durván jól néz ki. De gondolom valahol van rajta egy pukli vagy valami, ahol sorakoznak a csatlakozók.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3) Crytek


Crytek
veterán

Lol. A végén kiderül nem is kell a szottyos OLED hanem lehet vékony cucc oled nélkül is.
Valami atom brutál képmínőségű IPS jöhet ilyen vékony kivitelben természetesen 27" monitorként

Next PC Upgrade: 2022

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Jöjjenek is a vékony tévék, mert a mostani 10 centi vastag mellett alig lehet elférni. Komoly gondot okozott, át kellett rendezni a szobát, meg le is kellett fogynom hogy elférjek. Remélem vékony soundbar is készül majd hozzá. Az a kár hogy nem hajlított.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) prolad


prolad
őstag

Ennek annyira sok értelme volt, evy tvnek miért kell vékonynak lennie?

(#6) #72042496 válasza prolad (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ott a magyarázat az előző hozzászólásban. ;] :D

(#7) Ijk


Ijk
nagyúr

Nekem inkább egy OLED kellene LCD vastagságban. De plazma vastagságban is elfogadom.

Komolyan erre fog menni a nyáladzás a jövőben hogy hány mm vastag a tv, telefon? :F
Képminőség, funkcionalitás, ergonómia? Másodlagos?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) Petyyyyy válasza #32839680 (#8) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Talpat erre? Na ne vicceljünk már. Ki az a "tech-kretén", aki talpra állítja ahelyett, hogy falra akasztaná mint egy festményt? :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) #72042496 válasza #32839680 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem ez a trend két dolog miatt tetszik egyébként:
- Nincs olyan, hogy hopp, ennél a TV-nél az erősítő túloldalára került a csatlakozó, kell venni egy egy-két méterrel hosszabb HDMI kábelt. A dobozt oda rakja az ember, ahol a legkézenfekvőbb neki. Elrejtheti péládul a készülék alatti szekrényben, vagy teheti a TV möge a falra, teljesen rugalmas a dolog.
- A vékonyítás mellett a súlyuk is csökken. Ritkán mozgatja/szereli az ember a TV-t, de azért mégis előny, hogy egyszerű bánni velük, és nem kell bukókeretezni a szekrényt vagy felállványozni a falat még akkor sem, ha valaki egy 65"-os, vagy még nagyobb modellben gondolkodik.

szerk.: Látom, talpat írtál, én meg csatlakozódobozt. Szóval - én azt mondom - csak ne a talpba rakják a csatlakozókat, hanem egy külön dobozba. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sose értettem ezt a vékonyítás mániát.
Ki az, aki oldalról nézi a tvjét, ki az, akinek fontos tényező, hogy most 4cm vagy 0.35cm?

Ellenben ezek a vékony cuccok, oledet leszámítva persze, mind edge ledesek, amik mindig alul fognak maradni a hátsó megvilágítású megoldásokhoz képest, mert ugye a design fontosabb..

Tehát vékony, de legalább rosszabb a minőség. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) Ijk válasza #72042496 (#10) üzenetére


Ijk
nagyúr

Annak nem sok köze van a vastagsághoz hogy egy különálló dobozba rakod a portokat, vastag tv-hez is meg lehet csinálni.
Ja kb nyersz pár kilogrammot, cserébe lesznek technológiai és képminőségbeli problémák, nembeszélve a sérülékenységről.
Nincs itt semmi praktikussági pozitívum, divat és kész.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem jó is lenne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) #72042496 válasza Ijk (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

A vékonyítás divat, de ennek a csatlakozódoboz egy olyan hozadéka amit én praktikusnak találok. OLED-nél ráadásul nyugodtan vékonyíthanak, ott nem látom, miért romlana ettől a képminőség. Azt viszont láttam, milyen baromi jól tud mutatni, amikor egy majdnem keret nélküli kijelző szinte ráül a falra.

Kövezzetek meg, de egy TV-nél nekem ez is fontos lenne - egy nagyobb példány elég központi darab a helyiségben, amit általában nem 1-2 évig nézeget az ember.

(#15) Ijk válasza #72042496 (#14) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, csak az OLED merőben más technológia, ami nem szenved hátrányt a vékony kialakítás miatt, sőt igazából felesleges is lenne vastagra csinálni.
Természetesen az lehet prferencia hogy milyen a készülék megjelenése, ez addig el is fogadható amíg nem jelent kompromisszumot funkcionalitást és árat tekintve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) #72042496 válasza Ijk (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy vékony LCD tényleg vagy edge LED-es, vagy elszáll az ára (lehet, van kivétel). Egyik sem érné meg nekem sem, bár LCD-ben már amúgy sem igen gondolkodom. Rólam lehet tudni, hogy 15"-os CRT-ről egyből egy 24"-os FHD Dell LCD-re ugrottam 10 éve, vagy hogy SSD-ből rögtön egy 500 GB + 1 TB felállással nyitottam tavaly. Nem kizárt, hogy a mostani 40"-os LCD-ről egy 65"-os OLED-re cserélek majd, abból meg jöhet a vékony. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) sixpak válasza #72042496 (#16) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az valóban nagy ugrás lesz...2 millió alatt nehéz 65 inch-es oled tévét találni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#18) #72042496 válasza sixpak (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bő két éve az 55"-os FHD modell is 3 millió forint volt, szóval megy az szépen lefelé. Majd meglátjuk mennyire, egyelőre pozitív vagyok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.