Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Bármihez kevés :D

Mondjuk a beépített prüntyögőhöz képest jobb, de ennyit szabad várni ezektől...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

Ez az ossztehasonlitas kb oylan mintha laptopot viszonyitanank desktop pc-hez.
Kulcsszo a kompromisszum. Kicsi, elfer mindenhol, nem kell vezetekezni, a tv hangszoroinal mindenkepp jobb.

(#3) Döglött Róka válasza flashpointer (#2) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De tul vannak arazva. Egy viszonylag normalisan szolo bluray erolkodo kombot megkap az ember 80 korul.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#4) egyedülülő válasza flashpointer (#2) üzenetére


egyedülülő
őstag

A laptop pc viszonyítás szerintem nem igazán áll meg, főleg, ha kompromisszumról van szó.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#5) ALBY válasza flashpointer (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

Ez nem kompromisszum hanem hazugság :)

Az kompromisszum ha (a plafon helyett) a házimozid front hangfalainak tetejére biggyeszted az új felfelé zömmőgő athos hangfalakat.

Ennek viszont semmi köze nem lesz ahhoz amire a Dolby Atmos képes, és semmi köze a házimozihoz sem.

Szerintem ezzel csak tesztelik a birka felhasználókat, mekkora baromságot lehet még megetetni velük.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#6) Duree


Duree
veterán

Továbbra is eröltetik ezek a soundbarokat,pedig legyen akármilyen gyártó és legyen nagyon drága a fizika akkor is vonatkozik rá.Térhatás csak több hangdobozból megfelelöen elhelyezve.

duree54

(#7) Duree válasza flashpointer (#2) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van abban,hogy kicsi és mindenképpen jobban szól a tévénél.Csak az árazása a nagyon nagy baj meg ,hogy megpróbálják elhitetni a vásárlóval ,hogy igazi térhatást kap.

duree54

(#8) szgaborsz válasza Duree (#6) üzenetére


szgaborsz
tag

Szerintem az is fizika, ha a falról visszaverődő hangokat oldalról vagy hátulról hallod.

[ Szerkesztve ]

(#9) fix-gen 3 válasza szgaborsz (#8) üzenetére


fix-gen 3
újonc

Teljesen egyetértek, hogy a térhangzás egy jó hangprojektorral is megvalósítható. Viszont az egyik legnagyobb hiba egy ilyen rendszert nem rendeltetési helyének megfelelő környezetbe helyezve demózni, vagyis a kiállításokon használt paravánok dobogók és tetők egészen mást adnak ki, mint amit a fejlesztők kidolgoztak. Azért azt is hozzá kell tenni, hogy samsung hangtechnikai eszközöket nem tud gyártani, mivel mindent a költségcsökkentés oltárán áldoz fel. Szívesen megszámlálnám, hogy ők az egész hangprojektorukban hány darab hangszórót alkalmaznak. A yamaha összesen 46 darabot használ. Ennek fényében valószínű, hogy a samsung hangprojektort inkább "Front Virtual Surround System" kategóriába kéne sorolni. Méreteiből gyaníthatóan pedig képtelen lehet betölteni a teret megfelelően hanggal, inkább szorosabban egymás mellé kéne helyezni azokat a csipogókat akkor egy kolesz szobába monitor alá megfelel azon a kb. 40 centin amin belül a monitort bámulja az átlag ember, és két hátsó hangsugárzó is elfér még a szoba széltében meg a mélynyomó az asztal alatt. [link] :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) Duree válasza szgaborsz (#8) üzenetére


Duree
veterán

Ez csak duma,mert nem minden szoba egyforma.Nekem még nem sikerült olyan soundbart hallanom ami produkált volna térhatást.

duree54

(#11) Duree válasza fix-gen 3 (#9) üzenetére


Duree
veterán

Azt hiszem leírtad a lényeget.Ez valóban így van.A kiállításon szépen szól,otthon meg nem.

duree54

(#12) szgaborsz válasza Duree (#10) üzenetére


szgaborsz
tag

Ilyet én is tudok :) azért ilyen drágák a sundbarok, mert jó minőséget képviselnek, a jó dolgok mindig is drágák voltak.

(#13) Duree válasza szgaborsz (#12) üzenetére


Duree
veterán

A soundbarok valóban (már amelyik) jól szólnak csak a térhatása csapnivaló,valójában nincs.Talán egyszerű sztereónak elmegy.Akkor inkább egy olcsóbb 5.1 erősítö egy egyszerübb hangdoboz szettel nagyságrendekkel jobban szól,remek a térhatása és felébe kerül.

duree54

(#14) szgaborsz válasza Duree (#13) üzenetére


szgaborsz
tag

Csak a tisztánlátás végett írj egy példát légy szíves. Mondjuk egy 100.000 Ft-os soundbar helyett, te milyen erősítőt és hangfal szettet ajánlanál a fele árért, vagyis 50.000 Ft-ért.

(#15) Duree válasza szgaborsz (#14) üzenetére


Duree
veterán

Logitech Z506 38.000ft és nagyszerüen szól,remek a térhatása és nem foglal sok helyet.Részemröl ennyi,a továbbiakban nem kívánok foglalkozni veled se a témával,mert nehéz egy olyan embert meggyözni aki soundbar fanatikus,és elvakult egy kicsit.

duree54

(#16) fix-gen 3 válasza Duree (#11) üzenetére


fix-gen 3
újonc

Szerintem félreértettél, egy normális hangtechnikai kiállításon lehet jobban szól az adott eszköz, mint otthon, de nem hiszem, hogy a CES-n ahol többet adnak a látványra ott jól szólna. Kizárt. Amúgy a yamaha azért alkalmaz rengeteg, hangszórót, egy komoly DSP-t egy hangprojektorban, mert egy mikrofon segítségével szépen be lehet hangolni. Persze bizonyos körülmények között tud behangolás végén hibát is jelezni. Ők tényleg éveket töltöttek azzal, hogy megalkossák és kiforrottá tegyék ezt a technikát, de a samsung csak a semmiből húzta elő a többi gyártóval együtt saját megoldásaikat. A yamaha egyébként konkrét ajánlásokkal segít, hogy mekkora szobához és mekkora tv-hez ajánlja az egyes rendszereit, milyen elrendezéseket használhatsz, milyen környezetben hangoljad be, milyen falakat, és tárgyakat kerüljél stb. Valóban korlátok között működőképes csak, de a feltételek megteremtése nem lehetetlen a legtöbb nappaliban, csak lehet át kell rakni a bútorok egy részét más szobákba. Ha összeállt akkor viszont a legtöbb bluray lejátszóhoz csomagolt hangrendszert könnyedén maga mögé utasítja, és persze a konkurensnek szánt, de annak jó indulattal sem nevezhető többi versenyzőt.

(#17) Duree válasza fix-gen 3 (#16) üzenetére


Duree
veterán

Nos ebben lehet ,hogy igazat adok neked én még valóban nem hallgattam Yamahát,de ígérem meg fogom tenni.Eddig nálam az egyik legjobb egy Philips volt,de az sem tudta leadni a tökéletes térhatást inkább csak szetereó volt de ha tologattam a bútorokat akkor bizonyos esetekben volt valamennyi térhatás is.,de azért messze jobban csinálta a dolgát mint a Samsung Sony Vagy az Lg féle megoldás.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.