Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

Remélhetőleg minél több telefon és tablet alapfelszereltségévé válik majd ez a technológia előbb-utóbb, de inkább előbb. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#2) gti16v


gti16v
őstag

csak tudnám mitől tört be Z-m kijelzője....csak benyúltam a zsebembe és törött volt ...
(nem feszült)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3) Danex válasza gti16v (#2) üzenetére


Danex
addikt

Hát Z-nél volt hír, hogy a hideg miatt összemegy a fém keret és emiatt feszültség keletkezik az üvegben.

Ha hajszáltörés keletkezett akkor garanciás.

(#4) Mac!


Mac!
aktív tag

Értem én, hogy hajlik törés helyett. De nem vagyok meggyőződve róla, hogy a kijelző alatta hasonlóra lenne képes... Szóval ez totál parasztvakítás. Ilyen alapon nejlonzacskót minden telefonra, mert az törhetetlen! ;]

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#5) MA!rtin válasza Mac! (#4) üzenetére


MA!rtin
tag

+1

Okostelód 8 mag nélkül mondd mit ér, a 8 magod sok RAM nélkül mondd mit ér, a sok RAM-od 6 inch nélkül, a 6 inch QuadHD nélkül mondd mondd mondd mondd mit éééér...

(#6) AS válasza Mac! (#4) üzenetére


AS
félisten

Hajlítható kijelzőkhöz lesz ideális.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) kispecek


kispecek
aktív tag

Szép és jó hogy majdnem karikára lehet hajlítani az üveget.De mennyire karcálló?Mert a kettő nem ugyanaz.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#8) HawerKing


HawerKing
őstag

Ha jol tudom anno az X10 emen volt ilyen.
Az uj Dt Xtol a GG3 mennyivel erosebb?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#9) MA!rtin válasza AS (#6) üzenetére


MA!rtin
tag

Attól azért még messze vagyunk..

Okostelód 8 mag nélkül mondd mit ér, a 8 magod sok RAM nélkül mondd mit ér, a sok RAM-od 6 inch nélkül, a 6 inch QuadHD nélkül mondd mondd mondd mondd mit éééér...

(#10) dsr


dsr
senior tag

Kiváncsi leszek az ellenállóságára..

(#11) prolad


prolad
őstag

Oké,hogy strapabíró,de a karcokat,zsebben hordást mennyire viseli jól?

(#12) BazsiBazsi válasza prolad (#11) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Jól, mivel puha és rugalmas.

Ezek a kijelzők a sima lapos telefonokban már alig lesznek használhatók annyira rugalmasak lesznek. Az LG 4x-enem is ha jobban megnyomom elszineződik a kép. Valahol a keménység és a rugalmasság között kéne keresni a középutat.

(#13) maximilian4


maximilian4
addikt

Itt kb. csak azt mutatja hogy nyomás hatására nem törik és egyik esetben sem szilárd felület van alatta. Valószínűleg ha leraknám pl. betonra és egy szép nagyot ráütnék kalapáccsal ez is betörne.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

A pókhálósodás ellen jó ha rugalmas. Elég kellemetlen amikor leejted a telefonod még csak nem is magasról és betörik az üveg a kijelzőn. Sok ilyen iPhone-t látni, de persze másból is. Amúgy a mikrokarcok ellen én a fóliát ajánlom. Pár száz forint 10 darab, és jobb mint bármilyen kemény üveg, mert csak cserélni kell néha.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) fugu válasza BazsiBazsi (#12) üzenetére


fugu
tag

A puha dolgok pont hogy könnyen karcolódnak.
Vegyük pl a zafírüveget. Puha? Hááááááát...
Vagy mondjuk a gyémántot sem használnám párnának...

[ Szerkesztve ]

(#16) uki


uki
aktív tag

Az MI2-ben is Dragon van, eddig jól teljesít. :-)

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#17) rodrigez válasza Mac! (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ez hülyeség már megbocsáss. :) A tesztben ugyanis csak a 2 vége volt felfogatva és volt vagy 50cm hosszúságú a lap. Ez 10cm hosszúságban, 4 oldalon felfektetve már szinte semennyire nem hajlana, amennyit meg mégis, annyi kell is. Szerintem több mint ígéretes, amennyiben a karcállósága is van olyan jó mint a rugalmassága.

(#18) MA!rtin válasza rodrigez (#17) üzenetére


MA!rtin
tag

Szerintem totál nem volt hülyeség.A tesztből nem derült ki mennyire karcálló, tényleg parasztvakítás szvsz. :)

[ Szerkesztve ]

Okostelód 8 mag nélkül mondd mit ér, a 8 magod sok RAM nélkül mondd mit ér, a sok RAM-od 6 inch nélkül, a 6 inch QuadHD nélkül mondd mondd mondd mondd mit éééér...

(#19) mrlujoak


mrlujoak
veterán

''Az okostelefonoknál használt, karcálló üvegek kapcsán Magyarországon a
legtöbb embernek a Gorilla Glass jut eszébe, pedig van egy másik gyártó is,''

...nem csoda, amikor az itteni tesztek is agyonhájploják a GG-t, vagy amikor a tesztben/adásban - ugye Legendd?! - furán kezelik a DT-t...

Egyébként meg igen, a hazai oldalak eléggé mostohagyermekként kezelik a nem GG üvegeket.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) Garada


Garada
őstag

Parasztvakítás.

(#21) #13110016 válasza Mac! (#4) üzenetére


#13110016
törölt tag

Jól látod:))

(#22) #76500480


#76500480
törölt tag

Ha a zafír kristályüveg elterjedne a mobiloknál és nem csak az óráknál, megfizethető áron, akkor ezek mehetnének a kukába vagy a kínai mobil piacra.

(#23) Danex


Danex
addikt

Mondjuk egy kis odafigyelés és szimpla tok használatával a karcokat simán el lehet kerülni egy sima védetlen készüléken is. (persze a homokbányáknál dolgozókat ne vegyük ide)

Amúgy meg 1 fólia és tényleg meg van oldva a dolog.

(#24) rodrigez válasza MA!rtin (#18) üzenetére


rodrigez
senior tag

Csakhogy az ő posztja nem a karcállóságról, hanem a törésről szólt. :)

(#25) halkow


halkow
őstag

ú ez durva, sony -1 pont

Alcatel onetouch idol2s the king

(#26) Mac! válasza rodrigez (#24) üzenetére


Mac!
aktív tag

Ha már ennyire kötekedni akarsz...
Arról a tesztről beszélünk, ahol a kislány eltöri a "hagyományos" terméket, majd beteszi a sajátot és nem tudja eltörni?
Csak mert egyrészt kb. olyan hosszú a tesztdarab mint a hölgy tenyere. Lehet hogy most egy világ omlik össze benned, de az nem 50 centi. ;] És korántsem a végén van alátámasztva, hanem kb. az általad említett 10 centire.
Bár ez akkor sem mondana semmiben ellent annak amit írtam, ha úgy lenne.
De csak hogy értsd, annyit mondtam, hogy felesleges ekkora rugalmasság, ha közvetlen alatta merev komponensek vannak. Vagyis sovány vigasz hogy az üveg túléli, amibe a kijelző elpusztul. Mivel pedig egy olyan fícsört demóztak, ami valós körülmények között (értsd: telefon van mögötte) régen rossz ha bizonyítást nyer, merészeltem parasztvakításnak titulálni.

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#27) sanyijedi


sanyijedi
őstag

mikor jön ez.. évek..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#28) TeeJay


TeeJay
félisten

Egy üveg van amit eddig sosem tudtam megkarcolni, az pedig a karórám zafírüvege. Sajnos 5-6" méretben biztos nagyon drága lenne azt rakni telefonokra, pedig azt csak a gyémánt tudná karcolni onnantól azzal meg ritkán találkozik hétköznapi ember.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) Neck válasza TeeJay (#28) üzenetére


Neck
veterán

Azt meg 5' méretben, és a telefonokon szokásos vékonyságban szerelve, térdmagasságból ejtve is 100.000 darabra törne... karcok ellen ott a fólia, az üveg feladata, hogy ne törjön el.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30) halkow válasza TeeJay (#28) üzenetére


halkow
őstag

annyira nem vágná földhöz az embereket max +30k lenne
iphone 5s ujjlenyomat olvasónál pl ezzel fedték be, lehet idén az egész kijelzőt ezzel fedik be
engem nem izgat 2éves telomon ami 24k volt gyári fólia van rajta sokk mikró karccal és végig 1 évig zsebben volt hordva úgyis fóliáznánk akármilyen üveg lenne rajta is legalábbis én :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#31) norbert1998


norbert1998
veterán

olyan mint egy rossz gumiplexi :D

(#32) GeryFlash válasza Mac! (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

és még annyi, hogy a nagyobb gond, hogy oké hogy nem törik, de a zsebben a portól könnyen keletkezhetnek mikrokarcok, ami rohadtul idegesítő, nem kell ahhoz betörnie a kijelzőnek feltétlenül, hogy elmenjen a kedve az ember a telefontól...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#33) MA!rtin válasza halkow (#30) üzenetére


MA!rtin
tag

Nem hiszem, hogy egész kijelzőt fednek be vele mostanában...a zafírüveg karcálló, de vékonyan nagyon törékeny..

Okostelód 8 mag nélkül mondd mit ér, a 8 magod sok RAM nélkül mondd mit ér, a sok RAM-od 6 inch nélkül, a 6 inch QuadHD nélkül mondd mondd mondd mondd mit éééér...

(#34) halkow válasza MA!rtin (#33) üzenetére


halkow
őstag

iphone 5s ujjlenyomat olvasóját pl ezzel fedték be
nem az egész telefont :W

Alcatel onetouch idol2s the king

(#35) Neck válasza halkow (#34) üzenetére


Neck
veterán

Nem az iPhone 5S-re reagált, hanem arra, amit írtál: "lehet idén az egész kijelzőt ezzel fedik be"
Fusd át még egyszer - ja, és amúgy ez off topic már :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36) MA!rtin válasza halkow (#34) üzenetére


MA!rtin
tag

Persze!Ha az 1 cm átmérőjű fizikai gomb, ami be van mélyesztve be van fedve zafírüveggel akkor az 5-6"-os képernyő is simán befedhető. :W Kicsit nézz utána..

[ Szerkesztve ]

Okostelód 8 mag nélkül mondd mit ér, a 8 magod sok RAM nélkül mondd mit ér, a sok RAM-od 6 inch nélkül, a 6 inch QuadHD nélkül mondd mondd mondd mondd mit éééér...

(#37) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Én nem hiszek ebben a karcálló üveg dologban lehet az Gorilla Glass vagy akármi más. Volt jópár iphoneom a tulajdonomban amiket újonnan vettem a T-mobiltól. Az első 4S-em 1 hét után karcos lett a zsebemben, hát forgattam is a szemem rendesen. Befosott a telefon home gombja, 2 hónap alatt, kaptam egy újat gariban, levettem a gyári fóliát elölről hátulról, már raktam is rá a kijelző és a hátlap védő fóliát, mert inkább nem kockáztatom meg..
Azóta minden új telefonomra fóliát raktam....Szóval innentől kezdve csak vetítés az egész.. :U Ha esetleg tényleg karcálló lenne akkor egy fél év vagy év után is vadiújnak kéne kinéznie az érintőknek, mikrokarcok nélkül...

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#38) mrlujoak válasza Mr.Grincs (#37) üzenetére


mrlujoak
veterán

...azért azt ne feledd el, hogy a karcálló sem megkarcolhatatlan, mint ahogy a golyóálló sem átlőhetetlen!!

A karcálló és edzett üvegek ellenállóbbak a sérülésekkel szemben, mint a hagyományos üveg!
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet őket megkarcolni, vagy elrepeszteni.

Nem elég csak keménynek lenniük (karcállóbb a keményebb) egyben rugalmasnak is kell lenniük, hogy az ütéseket is jobban tolerálják, mint a sima üveg.

Egyes gyártók a törésekkel szembeni ellenállóságot keményfóliával fokozzák, mely csillapít, illetve törés esetén fokozza a sérülés elkerülését is.

Egy-egy karcálló üvegre soha ne úgy gondoljunk, hogy na, ezen nem eshet karc. Dehogy nem!
Főleg mikrokarc, amit legjellemzőbben a homokszemek okoznak a zsebpiszokban elvegyülve.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#39) Mr.Grincs válasza mrlujoak (#38) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Értem mit mondasz, csak igazából majdnem egyenlő dolognak gondolják sokan a karcálló üveget a karcolhatatlannal és ebből van a sok félreértés, meg hogy milyen xar a GG meg stb... Ezért használok én is fóliát, mert tudom, hogy valami előbb utóbb kikezdi, ahogy te is írtad a zsebkoszban lévő homok...

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#40) Blasius0704


Blasius0704
tag

Az x10en plexi volt. Cseréltem rajta digit anno. Nem is volt törött csak mocsokkarcos.

(#41) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ügyes amúgy a demozás... két ponton terhelés elég messze van a valóságtól... oké nem törik el...

De általában a telefon a sarkára esik... khm, az egy pont... Úgy azért már nem lenne akkora kvaság ez a ficsőr ...

Maga az üveg jó, csak a demózás módszere nem

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#42) Lomha 8V válasza gti16v (#2) üzenetére


Lomha 8V
addikt

"nem feszült"

Mármint nem miattad. De valószínűleg feszült, azért tört be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.