Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) updog válasza Hieronymus (#37) üzenetére


updog
senior tag

"Nem gyorsan hajtott, hanem túl közel volt az előtte haladó jármű mögött." Ezért "relatív" gyorshajtás :) Tökéletesen illeszkedik a definícióba, nem tudom miért érzed hogy nem.

Ha rémlik a gimis fizikaóra, a megtett út, a gyorsulás(lassulás), a sebesség és az idő egyértelműen összefügg, haladási sebességtől függetlenül.
Ha 130-cal 10 méterre követed az előtted menőt, ugyanúgy, mintha 50-nel 60 centire. Ha belemész, relatív gyorshajtás, hands down, end of story. És persze nem ismerheted az autód aktuális körülmények közötti pontos féktávját, és centi sincs az út mellett felfestve ha mégis ismernéd, gondolom ezért is írják ki másodpercben pl. autópályán is a minimális követést. És arra érdemes még ráhagyni, úgy már talán biztonságos.

"Sávelhagyás. figyelmetlenség vagy műszaki probléma" Jó, de nem is szokás ráhúzni hogy relatív gyorshajtás, ha szemből egy nyugger Suzukis elalszik és átsodródik a sávodba, vagy ha kiszakad az előtted menő X5-ös kereke és kiszámíthatatlan úton pörögve/repülve behorpasztja a tetődet. Vagy nem tudom itt mire gondolsz. Ha ilyenekre azt hallottad valahol hogy relatív gyorshajtás miatt történt, az szerintem sem jogos.

"A sebességkorlátozások még a szoci járművekhez vannak beállítva a legtöbb helyen." A világ egy jelentős részén sosem mentek szoci járművek, mégis egész hasonló sebességkorlátok érvényesek :) Gyanítom hogy ennél bonyolultabb módszerekkel lett ez kitalálva és feltételezem, hogy a fő elem maga az emberi test, és annak teherbírása, akár járművel találkozó gyalogosként, akár bent ülőként, és még egy csomó szempont szerint, nem tudom.

"Jegesedés, köd" - KRESZ 25. § (1) * Járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni. Nincs miről beszélni.

(#38) Ghoosty "Ha viszont rendesen belátom, akkor nincs jelentősége, hogy megállok-e." Mondom, nem vagyok pszichológus, de valahol mélyen szerintem biztosan van jelentősége annak, hogy kezeled le magadban a szabályszegést :) De ezt a szálat szintén nem erőltetem.

"Voltam vétlen fél egy balesetben" Nyilván előfordul, és remélem semmi komoly. Korábban írtam, hogy "főként a szabályok megszegése teremti a kiszámíthatalan, tehát veszélyes helyzeteket", persze az is igaz, hogy nem kizárólag, hanem pl. akár az alkalmatlan vagy épp csak rossz napot élő sofőrök is. Néha elkerülhetetlen, és nem csak a szabályok betartásán múlik, persze, és nem is csak egy oldalról. De véleményem szerint attól még nagyban elősegíti a saját és környezetünk biztonságát.

Azzal tökéletesen egyetértek hogy nem csak a gyorshajtókat kéne kiszedni és büntetni. Őket továbbra is ugyanúgy, nem azért mondom, csak mellette még egy csomó minden más miatt is, kérem az illetékeseket, keressen meg ha ötletekre kíváncsiak ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.