Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Carlytoo válasza bitpork (#1) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Igen. Az nyilván havi akart lenni.

A véleményekkel egyet tudok érteni, mert az egésznek a kiindulási alapja ez lehetett. Mára viszont a helyzet drasztikusan változófélben van. Jelenleg a munkanélküliségi ráta nem a közfoglalkoztatás miatt csökken. Ha néztek statisztikát, az megmutatja, hogy a közfoglalkoztatottak száma jelentősen csökkent, viszont a munkanélküliségi ráta nem nőtt. Most már nem cél ebben a jogviszony típusban való tartása a közfoglalkoztatóknak, néhány esettől eltekintve. Én ezt az intézményt nem védeni akarom, csak rávilágítani, hogy ez kissé árnyaltabb, mint amit gondolunk róla. Ahogy írtam is, vannak olyan személyek, akik a versenyszférában egyszerűen nem tudnak helytállni. Velük mi legyen?
Ez a segély dolog sem olyan egyszerű, mint amit a laikusok gondolnak róla. A köznyelvi értelemben vett segély az FHT ( Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatás). Ennek az összege a mindenkori nyugdíjminimum 80%-a, ami jelenleg 22.800 HUF. Ebből ki tud megélni? A másik verzió az álláskeresési ellátás, ami max. 3 hónapig járhat, de arról már írtam egy előző blogban. vannak az önkormányzatoknak rendkívüli segély jogcímen adható pénzbeli segítségnyújtásai, de azok csak egyszeri, vagy nagyon ritka megnyilvánulások. tehát hosszú távon a segély nem működik. Persze vannak életművészek.

A volt párodat nem engedték el állásinterjúra? Ez tudod, hogy jogszabály sértés? Ugyanis közfogi alatt, KÖTELEZŐ rendes munkaviszony létesítésére irányuló bárminemű tárgyalásra- még tájékoztatóra is- elengedni a delikvenst.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.