Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GalaHU


GalaHU
őstag

Alibizésből, első fecskeként elmegy a Canontól, de nulláról induló amatőr fotós egy Sony A7III-al sokkal olcsóbban nagyságrendekkel jobb géphez jut...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#2) atike


atike
nagyúr

Hobbifotós áron van... :DDD

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Kitben +370e az a 24-105 f4... hát, nem aprózták el. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) schawo


schawo
titán

EVF-től balra jobbra egy kapacitív sávot helyeztek el

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) Dester31 válasza GalaHU (#1) üzenetére


Dester31
tag

Pontosan. A7 III tulajdonosként több helyen felszisszentem a teszt olvasása közben. Eszméletlen, hogy a Canon/Nikon mellett üstökösként hogy elhúzott a Sony. Nem most, hanem már évekkel ezelőtt... A "nagy páros" eléggé későn ébredt.

Des

(#6) -Skylake- válasza GalaHU (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mivel arra kinosan ugyelt a tisztelt gyarto, hogy meg a sajat optikaival se legyen kompatibilis a bajonett, igy meg ez sem szamit. Igyis-ugyis kozgyuru kell, akkor meg mar mindegy, hogy az RF-t sima canonra vagy masra alakitod e. Es bizony itt jon a nagy ongol, ugyanis a sony szarra veri ezt a gepet ahogy a nikont is. Nagyon durvan markabaranynak kell lenni, hogy valaki 800k-ert ne sony milcet vegyen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) SidCorky válasza schawo (#4) üzenetére


SidCorky
senior tag

Azaz, köszi. :R :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#8) GalaHU válasza -Skylake- (#6) üzenetére


GalaHU
őstag

A régi nagyok használói mindig az objektívpark cseréjének pluszköltségével jöttek amikor platformváltásról volt szó a MILC-ekre. Hát tessék, itt a nagy lehetőség... Kár hogy feleannyit se tud mint az A7III, s talán pont a lényeget nem, ami engem anno Canonról Sony felé mozdított.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#9) arn


arn
félisten

a nikon/canonnal azt hittem, ha belepnek a milces piacra, akkor megtartjak a bajonetteket. ha mindenkepp rendszert kell valtani, akkor nem ez lenne canonrol sem. ez igy se nem kicsi, se nem jo, se nem kompatiblis.

ff piacon egyertelmuen sony, felette, alatta nalam fuji.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) osszaki


osszaki
tag

Drága. Annak fényében meg még inkább, hogy IBIS nincs benne. Videónál a szélek nagyon remegnek, nekem nagyon zavaró így elsőre, mintha a stabi furcsán működne. Megint az az érzés, hogy a többiek mögött járnak.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#11) Bici


Bici
félisten

Srácok, hogy tartanák meg a bajonettet Milc esetén?
Akkor ugyanolyan mélynek kellene lennie a váznak, mintha ott lenne a tükör. A kisebb méret (laposabb váz) az egyik előnye a milc-nek.
Az más kérdés, hogy ez a gép nem lett sokkal vékonyabb, de a lehetőség adott kisebb bázistávú bajonettel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) arn válasza Bici (#11) üzenetére


arn
félisten

csinaljanak ket vazat... ha mar fullra uj rendszert epitenek, akkor rendeljenek mindent ala az ujnak, es ne ilyen felemas megoldast kinaljanak. szerintem amugy is kezenfekvobb lett volna az slr hivok atcsabitasara, a regi obikra valo alapozas - parhuzamosan meg mehet az uj rendszer felepitese.

ez igy a milceseknek keves, a masikaknak meg nagyon mas, keves elonnyel es sok hatrannyal. ez igy olyasmi, mint a nikon 1es probalkozas - mintha azt akarnak bizonygatni, hogy nem kell ez neked, a regi jobb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) p_adam válasza GalaHU (#8) üzenetére


p_adam
addikt

Érdekes, hogy azokat a dolgokat mindenki elfelejti, amiben ebben a gép jobb.
A fogás, a kereső vagy az LCD sokkal jobb, mint a Sony-ban (még az A7RIII-ban is, ami eleve sokkal jobb, mint az A7III)
Vagy a kit optika egyenértékűnek mondható a Sony-val, viszont lényegesen olcsóbb vele együtt.
Ezzel most távolról sem azt állítom, hogy ez a gép jobb volna, meg persze az is rendben van, ha a szimpla kártyahely kizáró ok. De azt állítani, hogy feleannyit sem tud szimplán valótlan kijelentés. (Ez kb. ugyanolyan, mint azt írni a Sony-ról hogy a szűkebb bajonettel, korlátozott adaptálhatósággal esélyük sincs egy nagyobb platformmal szemben, ez az összevissza dobálózás rettentő unalmas)

[ Szerkesztve ]

(#14) p_adam válasza arn (#12) üzenetére


p_adam
addikt

A Sony rendszerét szerinted hogyan indították el?

(#15) schawo válasza arn (#12) üzenetére


schawo
titán

Minek egy üres tükörakna? A világ legnagyobb baromsága lenne. Az nem lenne új rendszer felépítése, hiszen nem lehetne rá rendes, kis bázisú milc objektíveket felrakni. Akinek az kell, vegyen tükröst, az van már ezeréve. Ha nagyon akarsz régi, tükrös obikat, ott az adapter, az helyettesíti a fölösleges tüköraknát. De úgy legalább rá lehet csavarni a milc obikat is. Szóval nem értelek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) GalaHU válasza p_adam (#13) üzenetére


GalaHU
őstag

Nyilván léteznek más források is, de a 220Volt-nál jelenleg a EOS R kit 1.169k, Sony A7III-ból éppen nincs kit (ami minden gyártónál akciós lenne) de ha külön veszed meg akkor 709k+425k=1.134k Nekem ebben a felállásban a Sony tűnik olcsóbbnak... :)

A "fele" kérdésben igazad van, pontosabban kellett volna fogalmaznom: azoknak a feature-öknek csak a felét tudja ami miatt érdemes MILC-re váltani. Nálam az EyeAF mindent vitt, Canon-nál nincs, ráadásul a Sony a nyári firmware-frissítésével mégjobbá teszi ezt is. A stabi meg tényleg halványabb, ezen se lehet vitatkozni...

Tény és való hogy a Sony sem az A9-et dobta először piacra, de egy Canon méretű és forrásokkal bíró cégtől ez elsőre is nagyon halvány. S ezzel nem engem bántanak meg (én elengedtem a Canon kezét egy éve) de meglévő rajongóik se őszintén mosolyognak.

Ez egy "tudunk mi FF MILC-et is, nesztek!" típusú alibi termék. Ami még drága is...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#17) waterman_


waterman_
aktív tag

jól értem hogy a videók úgy készültek, hogy az optika képstabilizátora működött, ugye? mert akkor ez a használhatatlanul ugráló, már majdnem vibráló videó katasztrófa. üdv 2010ben.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#18) SidCorky válasza waterman_ (#17) üzenetére


SidCorky
senior tag

Yap, bekapcsolt stabi, kézből. Direkt mozgás nem volt, a kézremegés is ennyire berázza.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#19) arn válasza schawo (#15) üzenetére


arn
félisten

atmeneti vaznak - aztan a user eldontene, hogy rendszert cserel, vagy csak az evfet akarja hasonlo feltetelek mellett. ez az adapterezes egy amugy sem tul jol sikerult vazzal nem tul vonzo beugro.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) p_adam válasza GalaHU (#16) üzenetére


p_adam
addikt

Tényleg unalmas ezekre válaszolgatni. Sehol nem állítottam, hogy a Canon váz olcsóbb volna, a hivatalos fogyasztói ára drágább. Azt írtam, hogy az objektív olcsóbb hozzá, ha kitben veszi az ember, a Sony-hoz nem adják olcsóbban sehogy. Nem tudom mennyire mérvadó az összehasonlításod, ha egyszer szétnéz az ember a hirdetések között, amiből elég jól leszűrhető, hogy aki fórumot olvas és nem igényel vissza áfát, az jó eséllyel nem itthonról fogja ezeket beszerezni.

Ez megint teljesen valótlan, egy ideje van benne követő Eye-AF, persze még a várható frissítésekkel sem lesz olyan jó, mint a Sony esetében.
[link] ez alapján távolról sem rossz portré fotózásra.

(#21) GalaHU válasza p_adam (#20) üzenetére


GalaHU
őstag

Távol álljon tőlem hogy csak a vita kedvéért belemenjek, de ha kitben veszel valamit akkor nem lesz benne a váz és az obi? Akkor miért nem lehet összehasonlítani annak az árát egy váz és obi összárával? Önmagában mire mész egy obival? (Átlag user szeretne egy működő, klassz fényképezőgépet egy vázzal és egy obival és ennyi)

A beszerzési forrásokra én is írtam hogy különbözőek lehetnek, csak az arányok miatt volt mérvadó, ha kintről szerzed be akkor nyilván olcsóbb, de a különbség akkor is megvan. Egy bécsi kereskedést is néztem, ott most semmilyen akció nincs a SONY-ra, a Canon meg éppen promóban van, úgyhogy 100 Euró a különbség a Canon javára... Szóval inkább egy árban lesznek ezek...

Az EyeAF meg FaceAF a R-nél, de ez ízlés kérdése...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#22) p_adam válasza GalaHU (#21) üzenetére


p_adam
addikt

Ok, semmi értelme de mehet tovább :))
Az internet legolcsóbb ára 1500 euró az A7III vázra (de még egy töltőt minimum venni kell hozzá) és 1450 az EOS R-re, tehát nem drágább (a gyári EF adapter feleannyi, mint a Sigma MC-11, vagy ugyanannyi, de többet tud és persze sokkal jobban működik). De ha hozzávesszük az objektívet és kitben veszi az ember (jelenleg 2100 euró), akkor már a Canon árelőnye nagyobb, ennyiért nem lehet ezzel az objektívvel Sony-t venni. Természetesen a Sony-hoz a Tamron is közkedvelt, ezért nehéz összehasonlítani, meg lehet azon vitatkozni hogy egy rakat pénzt költeni FE objektívekre jobb-e vagy venni nagyon jó EF optikákat de előretolt súlyeloszlással (de ez ugyanúgy a Sigma FE vagy más adaptált objektívekre is igaz).

A lényeg, lehet normálisan is véleményezni valamit (az a másik teszt amit linkeltem szintén Sony felhasználótól származik), vagy csak azt hangoztatni és önigazolni, hogy "de jól jártam hogy ezt választottam volna, mint bármi mást"

[ Szerkesztve ]

(#23) schawo válasza arn (#19) üzenetére


schawo
titán

Az adapter csak egy tükörakna áthidaló alumíniumdarab továbbhúzott villanydrótokkal. Pont egy olyan eszközt csinál a MILC-ből, amit keresel. Nem értem a problémát. Az, hogy a váz szolgáltatásai nem tetszenek, annak semmi köze az üres tükörakna hiányához.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) GalaHU válasza p_adam (#22) üzenetére


GalaHU
őstag

Így már értelek, én nem merültem el az internet legmélyebb bugyraiban a termék iránt kutatva... :) Számomra fontos hogy a cucc regisztrálható legyen (a nem EU-s piacokról származó termékekekkel elég mostohán bánik nálunk a SONY, se garanciakiterjesztés, se esetleges promók) valamint kiterjeszthető legyen a garancia és elérhető közelségben legyen a hely ahova egy garanciális panasszal fordulni lehet.

A postázgatás ez esetben számomra túl kockázatos... Leginkább a bécsi digitalstore-t szoktam figyelni, nem csak a kedvezőbb sarcok, hanem a szinte folyamatos és nagyértékű akciók miatt. A GM soromon már kb 2x megfogtam a 24-105 árát.

Másrészt nem keresek önigazolást, sőt, nagyon szorítottam a Canon-nak hogy valami valóban jót hozzon ki, ezzel is (ár)versenyre kényszerítve a Sony-t, mert az mindenkinek jó!

Peace!

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#25) p_adam válasza GalaHU (#24) üzenetére


p_adam
addikt

Elég ezeket az árakat összevetni az itthoni nettó árakkal, aztán mérlegelni, hogy melyik éri meg jobban azért, hogy regisztrálni lehessen...
Eddig csak az itthoni dolgokon könyveltem el jelentősebb veszteséget (az az igazság, hogy akár DSLR, akár MILC az értékük előbb-utóbb úgyis megy a levesbe), igaz nem is vettem túl sok dolgot így, pont ezért, de már mindenki ezt teszi, aki hallott róla, a legrosszabb verzió az az, hogy időt veszít az ember, míg visszakapja a pénzért, a garancia meg egy kockázat, amit ekkora különbségnél lehet, hogy érdemes bevállalni, legalábbis a hirdetések alapján más is így tesz.

De nem is ennyire az ár vs ár a lényeg, azt nem lehet számokban kifejezni mennyi venni egy adaptert és nem váltani rendszert. Vagy ha még jó a DSLR (igen még lehet vele fotózni ma is) akkor meg várni a következő modellt és azt megvenni. A felhasználók nagy része ilyen vagy olyan lesz, de ezt az egyik kamera a másikat alázza dolgot nem értem attól hogy mennyit tud egy filmes távmérős, én felhasználástól függően nem érzem kevesebbnek, mint egy Sony A9-et, sőt az a kevés fotó amit csinál, adott esetben sokkal értékesebb.

[ Szerkesztve ]

(#26) 80hun válasza GalaHU (#24) üzenetére


80hun
addikt

A szürkeimportos cuccokkal már mindegyik gyártó tiltotta a garanciát. Az obigyártók is. :)

(#27) GalaHU válasza p_adam (#25) üzenetére


GalaHU
őstag

Én eddig minden fotós cuccomon buktam, de írhatnám az összes elektronikai motyómra. :) Ez ilyen hobbi.

Többek között a szürkeimport miatt is választom az EU-s beszerzést meg a kiterjesztett garanciát, mert amikor eladom 2 év múlva mert jön valami új amire szeretném lecserélni, akkor még mindig lesz rajta 3 év magyar garancia, ami óriási csáberő a használtpiacon a tapasztalatom szerint. Akkor a szürkék és a "fehérek" között mégnagyobb lesz a különbség, mert a használt cuccokkal szemben fokozott a bizalmatlanság... Ha meg megmarad akkor 5 évig nyugodtan alszok.

Azért az adapterezés sem maga a kánaán, tudom már átéltem. Azt hittem hogy majd az akkori 7R3-as vázam milyen jól muzsikál a Sigmával karöltve a L-es Canon obikkal, de csak addig voltam elégedett amíg rá nem pattintottam egy natív lencsét... Másnap már ment is az apróra az összes, mert gyorsaságban-pontosságban sajnos sehol sem volt az adapterezett a GM lencsékkel szemben.

Sony-s berkekben általános vélekedés hogy az átmeneti időszak megkönnyítésére jók az adapterek, de FF-en úgyis sorcsere lesz a vége! :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#28) Dester31 válasza p_adam (#22) üzenetére


Dester31
tag

Miért kellene plusz töltő az A7III-hoz? Elegendő egy USB Type-C kábel és kész. Nyilván, ha ipari felhasználás a cél, akkor úgyis veszel külön töltőt, de akkor már általában plusz markolatot is két belső aksival, stb, de átlagos otthoni felhasználásra bőven elég az USB-n keresztüli töltés. Pláne, hogy SOKKAL tovább bírja az aksi, mint az A7 II-nél.

Des

(#29) p_adam válasza GalaHU (#27) üzenetére


p_adam
addikt

Persze mert a Sony meg a Nikon (meg a Panasonic) esetében így is van, a Canon esetében a súlyeloszlás a fő különbség (egyelőre, nyilván előbb-utóbb ki fog jönni az új platform technikai előnye), az AF gyakorlatilag ugyanolyan jól működik.

Ahogy írtam az érték így, meg úgyis megy a levesbe annyi év múlva és pont az ellenkezőjét tapasztalom, sokkal könnyebb valamit garancia nélkül alacsonyabb áron eladni, mint fordítva, mert garanciával is majdnem ugyanazt az alacsony árat követelik a vevőjelöltek, mindegy milyen állapotban van. Ha nem romlik el, akkor egyáltalán nem éri meg, ez az igazság.

Objektívet nagy kivételtől eltekintve nem is veszek újonnan(ha az ember néz ilyen mi van a táskámban videót sokat kereső sikeres fotósoktól/videósoktól, ott is inkább azt hallja, hogy ezt meg ezt is használtan vettem vagy már annyi ménkű sok pénzem lett, hogy vehettem egy teljesen új komplett rendszert), mert az is ugyanúgy pénzkidobás (ha nincs visszaigénylés), ha csak úgy magától elromlik a garanciaidőn belül, akkor ott valami tényleg nem stimmel (olyan persze előfordulhat, hogy nem olyan éles darab vagy fókuszhibás stb., akkor visszaküldöm, de ezzel még szerencsém volt, de ha jó, akkor az is marad, vagy akkor tényleg új le lesz harcolva, hogy megérte az árát, ebben az esetben nem vagyok meggyőzve arról, hogy ingyen megcsinálnák)

[ Szerkesztve ]

(#30) p_adam válasza Dester31 (#28) üzenetére


p_adam
addikt

Nincs annál elviselhetetlenebb dolog, minthogy ne tudd használni a kamerát azért, mert éppen töltenéd az akksit.
Természetesen rendkívül hasznos, hogy tölthető, de ettől még a külső töltő meg pótakksi létszükséglet, ha csak nincs mindig másik kamera kéznél állandóan.

(#31) hegylako01 válasza p_adam (#30) üzenetére


hegylako01
tag

Én ez úgy oldom meg, hogy vettem pár powerbankot. Ha esetleg merül a fényképező egyszerűen rádugom és használat közben is tölt a gép. Vettem pluszba egy ilyet és egy ilyet , hogy ne a zsebembe kelljen rakni a powerbankot.

[ Szerkesztve ]

(#32) p_adam válasza hegylako01 (#31) üzenetére


p_adam
addikt

A magam részéről vettem egy külön USB akku töltőt is, hogy azzal is lehessen tölteni egy PowerBank segítségével, mindegy, csak ne a kamerán éktelenkedjen, ha egyszer a MILC elvileg kisebb meg könnyedebb...ettől még ez egy szimpla spórolás, amit a felhasználók hajlamosak elengedni(ha annyira felesleges lenne, akkor nem pakolnák oda a drágább modellekhez) mert az A7III vagy X-T3 vagy Z6 rettentő sokat tud az árért, ezt szinte senki sem vitatja, csak azért egy csomó hátrányuk is van, amit szinte már megemlíteni sem szabad, mert ugye hosszú évek óta lehetett váltani Sony vagy Fuji vagy m43 gépre, és rájuk ezek a dolgok esetleg kicsit inzultálók lehetnek.
De persze a Canon ugyanezen dolgok más változataiért meg persze az excel táblákért hidegzuhanyt kap mindenhol - pl. az RP modelljükkel kapcsolatban a legtöbb amit ki lehet belül sajtolni, hogy majd még lejjebb viszik az árat, és akkor úgy fog majd jól fogyni :))

[ Szerkesztve ]

(#33) rumos14


rumos14
nagyúr

"...ugyanis véleményünk szerint azonos felbontás és szenzorméret mellett csupán nüansznyi különbségek vannak a különböző gyártók kamerái között."

Sajnos nem, dinamikában pl. kifejezetten gyenge mind az EOS R, mind (főleg) az RP.

(#34) Dester31 válasza p_adam (#30) üzenetére


Dester31
tag

Nekem ezzel még nem volt problémám, de valószínűleg azért, mert egy napot röhögve bír a fényképezőgép úgy, ahogy én használom. Este leszedem a képeket a kábellel, amin éjszakára "rajta is felejtem", reggelre meg fel is van töltve.
Oké, nem használok vakut, illetve nem videózok órákig. De párszáz expó benne van az aksiban, az meg általában elég. Ha meg nem, viszek powerbankot, és közben is használható. Gondolkoztam markolatban vagy extra aksiban, de egyelőre még nem éreztem ordító szükségét, amit ne tudnék másképp megoldani. Hangsúlyozom, nem fotózásból élek azért.

Des

(#35) #16820480 válasza schawo (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

ANnyit kellett volna igazából csinálnia a Canonnak, hogy az alap sima adaptert mellékelik a csomagban, nem +100$-ért kell megvenni :U Ez annyira paraszt húzás szerintem, főleg úgy, hogy a kevesebbet tudó vázukat amúgy is 300$-ral drágábban adják a konkurenciánál.

(#36) GalaHU válasza Dester31 (#34) üzenetére


GalaHU
őstag

1000 expót simán elvisz egy új Sony akksi, sorozatból mégtöbbet! A múlt héten Tökölön 1800 képet csináltam a driften, de még maradt benne... :)

Ezzel együtt tényeg gáz, hogy a A7III-hoz nem jár egy fillérekért legyártható töltő.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#37) p_adam válasza Dester31 (#34) üzenetére


p_adam
addikt

Én sem így kezdtem, ezek olyan dolgok, hogy egyszer beszívja az ember, aztán utólag átgondolja, hogy megérte-e. De aki ennyi pénzt költ kamerára meg objektívre mint ez a FF kategória, az lehet hogy komolyabban is akarja használni.

(#38) Joczek


Joczek
tag

Ez az első Canon FF MILC, amit gyorsan és könnyen a Canon 5D IV szenzorának módosított változatával tudtak létrehozni. Én sem venném meg, mert munkára nem elég jó, hobbira drága.
Viszont készülnek az új szenzoros, pro Canon vázak, amik év végén, jövő év elején várhatóak. Az RF objektívek meg mindent vernek, a Sony ezen a ponton nem tud versenyezni majd, csak elektronikában, a vázak tudásában (ott viszont nagyon is erős ellenfél és jelenleg vezető szerepet tölt be). A Sony E-mount ugyanis APS-C-re lett tervezve eredetileg. Sok volt Canon tulaj használ EF objektíveket Sony vázon, mert egy 16-35 vagy 70-200 2.8 megvétele egy vagyon lenne Sonyra. De ez a migrálás így felemás, a fókusz nem lesz tökéletes.

(#39) p_adam válasza #16820480 (#35) üzenetére


p_adam
addikt

Vicces poszt, tekintve, hogy ennyit már a +300$-os USA-ban már megcsinált, mert a BH-nál már jár hozzá az adapter :DD Az mindenkinek szíve joga, hogy milyen áron veszi meg, egy X-T3 sem lesz egy év múlva annyi, mint most.

(#40) #16820480 válasza Joczek (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk láttad a G-master obikat? Azért azok elég jók.

(#41) hegylako01 válasza Joczek (#38) üzenetére


hegylako01
tag

Itt azt írják, hogy a Sony E-mount nem APS-C-re lett tervezve.

(#42) p_adam válasza #16820480 (#40) üzenetére


p_adam
addikt

Persze csak pl. van egy eleve drága 70-200 f4 G meg a f2.8 GM, az érkező kompakt RF 70-200 2.8 IS-el együtt a Canon-nál meg van nyolc különböző változat (három f4, öt f2.8) aszerint hogy ki mennyit akar költeni rá (milyen vételt talál), és mindegyikkel működik. És a firmware frissítés után a Tamron/Sigma objektívek szintén jól működnek (alkalmasint jobban, mint egy DSLR vázon, szóval még érdekesebbek, mint a tükrösön általában kevesebb fókuszhibát produkáló, de drágább gyári Canon darabok)

[ Szerkesztve ]

(#43) Joczek válasza hegylako01 (#41) üzenetére


Joczek
tag

Én is csak a Leica vezér véleményét olvastam, köszi a linket!
Ettől függetlenül kétségeim vannak a Sony E-mount képességeit illetően hosszabb távon, nagy sportfotós objektívekkel.

(#44) Joczek válasza p_adam (#42) üzenetére


Joczek
tag

Igen, a Sony felső kategóriás objektívjeire nem lehet panasz, de a Canon RF felhozatala még impresszívebben kezd alakulni. Ez viszont már a profik területe, nagyon nem mindegy, milyen vázakra kerülnek ezek az objektívek. Itt a Canon még le van maradva és kíváncsian várunk, hogy épp csak behozza a lemaradást, vagy piacvezetővé válik a Canon. Ezeket a drága objektíveket 10-15 évre vásároljuk és nem a pillanatnyi helyzetet nézzük csak, hanem próbálunk előretekinteni. Aki jelentősen beruházott EF objektívekbe és Canon user, annak megéri türelmesnek lenni, hiszen a mostani vázakkal is kiválóan tud dolgozni és olcsóbb, folyamatosabb lesz a váltás Canon MILC-re. A filmeseknél más a helyzet viszont, náluk elfogyott a türelem...

(#45) p_adam válasza Joczek (#44) üzenetére


p_adam
addikt

Másként fog alakulni a modellstruktúra, míg a Sony-nál van 10fps fejlett fókuszrendszer dupla kártyahely 2000$-ért, addig a Canon-nál ez nagy valószínűség szerint 4000$ felett lesz, igaz 4k60p is lesz benne, ahogy a Sony A7SIII esetében is.
Objektíveket meg lehet 10-15 évre venni, de egyáltalán nem kötelező (ezeknél a MILC objektíveknél ezzel kapcsolatban már vannak kétségeim), de ha először jó áron veszi az ember akár újonnan, akár használtan és nem romlik el, akkor nem bukik rajta.

(#46) Hampel


Hampel
újonc

A Canon RF rendszert már önmagában a forradalmi 28-70 f2 megléte miatt is komolyan kell venni! Ilyennel nem tudott a Sony a full frame vázaihoz előrukkolni az évek során! A képminőség pedig nem marad el a Sonytól.

(#47) p_adam válasza Hampel (#46) üzenetére


p_adam
addikt

Az alábbi szabadalom azt sugallja, hogy lehetséges lenne, persze egy dolog az elmélet és egy másik a gyakorlat, a jövőre nézve csak találgatások vannak, hogy mik jöhetnek majd még, leállni senki nem fog.

(#48) 80hun válasza Hampel (#46) üzenetére


80hun
addikt

Elég rétegtermék obi.
Nehogy úgy végezze mint az 50/1.0L :)

p_adam
Persze hogy lehetséges , kérdés lehet e vele pénzt keresni. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) p_adam válasza 80hun (#48) üzenetére


p_adam
addikt

Már elég régóta nincs ilyen objektív, ami úgymond klasszikussá vált volna (talán az APO-Lanthar széria, de némileg újjáéledt egyelőre Sony bajonettel), mindent csak akkor gyártanak, ha megéri, a Nikon 500mm f/5.6 PF objektívvel például leálltak valamiért :)
Egyébként az 50/1.0 (vagy RF 50/1.2) nekem sokkal specializáltabbnak tűnik, mint egy 28-70/2 (ami persze szintén nem olyan univerzális, mint a következő RF 24-70 2.8 IS) de lehet így is jobban fog majd fogyni, a 11-24/4 se egy tömegtermék, de azért lassan, de biztosan fogy, akár crop szenzoros videós felhasználásra is.

(#50) p_adam válasza p_adam (#49) üzenetére


p_adam
addikt

Még az utóbbiról az jutott az eszembe, hogy előbb-utóbb valószínűleg a Canon C-széria is RF bajonettre fog átállni (valószínűleg FF videós szenzorral, a fényképezőknél meg egy ideig marad a croppos 4k, hogy el legyenek különítve, a Canon már csak ilyen marad), akkor meg a mozgóképre tervezett objektívekhez képest még az RF 28-70/2 is viszonylag "olcsónak" fog számítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.