Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

4K/UHD felbontást vagy mikrofon/fejhallgató csatlakozást nem kapunk - mehet is ahonnan jött

(#2) _seth_


_seth_
veterán

Az M2-nek fix a kijelzője mint az M-nek.

Az M10 nem az M1/M2 helyére érkezett, tekintve, hogy azt a feladatot az M3 kapta. Az M10 az alá van pozícionálva, elég csak megnézni a korábbi M modellek részletes menüjét és az M10 kompaktokéra hasonlító butított változatát. Az első M-be pl a 650D szenzora került bele.
Mellesleg M2 tudtommal az EU és USA piacon nem is volt kapható, így azzal összehasonlítani sem szükséges. M1-nél az M2 amúgy is talán csak a wifiben tudott többet.
A 22 F2 nálam nem tűnik lassúnak, sőt, egész kis gyors optika, és már nyitva is éles. Az pedig, hogy a 22-es nagy... mekkora legyen? :)

A tesztképekre még kicsit rá lehetett volna feküdni :)

----

4K felbontás nem lesz benne, hiszen az eddigi M1-2-3 alá sorolta a Canon. (Jah, és az M3 is csak FHD-s)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Uristen! Nagyon rossz képeket készít - színhelyesség, képélesség-, a videó pedig minek 1080, ha Duplo méretű kockákból legózzák össze?
Aki ezt megveszi 90 ropiért, jó nagy balek ;]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezt tényleg felesleges volt piacra dobni. Tipikus példája annak, hogy ha valamit nagyon nem akarnak, abból semmi jó sem lesz. Eddig nem is gondoltam bele abba, hogy a két nagy gyártótól nem is érdemes várni, hogy odateszik magukat a MILC szegmensben, mert ellenérdekeltek az egész elképzelésben.

Ezért is furcsa, hogy miközben szép lassan kihúzzák alóluk a piacot, láthatóan nem tesznek semmit, vagy nem tudnak tenni semmi ez ellen. DSLR gépem van, de ma nem azt választanám. (persze nem vagyok profi fotós)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Blaise válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Blaise
veterán

Mit vennél helyette?

(#6) copass válasza bokrosolajos (#3) üzenetére


copass
veterán

nem úgy tűnik hogy ez életlen lenne és fals színek lennének :U

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) Horbal válasza bokrosolajos (#3) üzenetére


Horbal
őstag

Szerintem 1általán nem tragikus, így minden utómunka nélkül. Elég xar fényviszonyokat látok szinte minden képen, ahhoz képest nem hasalt el a masina.
Nem rossz kis gép ez.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#8) Tigerclaw válasza Blaise (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

MILC-et vennék, de nem ilyen fapadosat. Ráadásul nem csak belül spóroltak, de a kinézete is olyan, mint egy eldobható kameráé.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Valaki próbálta egyébként már rendes Canon optikákkal illetve Tamron v Sigma Canon végű változataival?

mert Nikon adaptert nemrég próbáltam. és ugye ott borsos ára ellenére még gyári Nikonnonál is csak középső fókuszpont megy... egy Tamron 70-200-al pl totál félre fókuszált tehát kb 2m távnál kb 2m frontfókuszra ált. Egyszóval én úgy érzem a Nikon ft-1 adapter nemhogy a 80 ezret de még 8 ezret sem ér újonnan. ezen az áron teljes kompatibilitást várnék. Tehát Canonál mi a helyzet e téren? van tapasztalat?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#10) copass válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


copass
veterán

120k körül kapsz egy 24mm stabis látószöget. jó alternatíva egy komolyabb váz mellé.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) _seth_ válasza DarknessHope (#9) üzenetére


_seth_
veterán

Ebayről rendeltem egy adaptert, hibátlanul teszi a dolgát, gyors és pontos EOS M vázzal és EF optikákkal.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12) Örni válasza DarknessHope (#9) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem EOS M van. Próbáltam Canon 50mm-el, sigma 105mm-el, sigma 70-300-al, Tamron 28-75-el, jó mindegyikkel. A 105mm-es viszonylag lassan fókuszál vele. Lehet M10-nél már gyorsabb.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#13) dementor


dementor
senior tag

A spártai külső nekem nagyon bejön. :C

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#14) Dominó85 válasza GIJoe (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Csak nekem tűnik valamennyi kép ZAJOS-nak? Most nem azért a húsz fillérért, de az Mi4i-m szebb képeket készít. :Y

* Péter - 06302461862 *

(#15) copass válasza Dominó85 (#14) üzenetére


copass
veterán

nem egy liga...szenzorméretek

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16) Postas99


Postas99
senior tag

Ami igaz az igaz a videó csapnivaló, borzalom.

(#17) Dominó85 válasza copass (#15) üzenetére


Dominó85
veterán

És mit érsz a nagyobb szenzorral, ha a végeredmény. nos borzalmas? :F :U

* Péter - 06302461862 *

(#18) copass válasza Dominó85 (#17) üzenetére


copass
veterán

elég messze van a borzalmastól. vannak részletek, színdinamika. elvégre egy kroppos szenzor, nem egy szoftveresen feljavított bélyeg!:D
Xiaomi Mi 4i
nah ez borzalmas...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19) ROBOTER válasza Dominó85 (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez még egy korábbi szenzor-technológia, és utómunka nélkül valóban eléggé elmarad a kor szintjétől. Én ennek a szenzornak a testvéreivel (7D és 600D) rengeteg számomra értékes fotót készítettem évekig. Nem volt egyszerű küszködés, energia kell a RAW konverzióhoz. Remélhetőleg, ha folytatódik az M sorozat, megkapja a 80D szenzorát, ami nagyságrenddel jobb ezektől.

Egyébként (#4) Tigerclaw leírta a lényeget:

Ha valamit azért hoznak létre, hogy szar legyen, az szar is lesz.Az EOS-M sorozat egyetlen célja, hogy meggyőzze a Canon márkahű tulajdonosokat, a MILC rossz irány, és egy kis kitérő után visszataláljanak a DSLR vonalra. Én pl. a 80D-re szívesen visszatérnék.

Hogy egy tenyérnyi váz milyen minőséget produkál adapterezve sokszor nagyobb objektívekkel, finoman fogalmazva érdektelen a rendszer alapötlete szempontjából. Az objektívválaszték is "kiváló".

Nem mondom, hogy nem lehet velük fényképezni és jó képeket készíteni. De minden porcikájából sugárzik az esetlenség, hogy még a tervezője is a háta közepére kívánja.

(#20) m3ss válasza ROBOTER (#19) üzenetére


m3ss
veterán

Ha valamit azért hoznak létre, hogy szar legyen, az szar is lesz.Az EOS-M sorozat egyetlen célja, hogy meggyőzze a Canon márkahű tulajdonosokat, a MILC rossz irány, és egy kis kitérő után visszataláljanak a DSLR vonalra.
:)) :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21) Tigerclaw válasza dementor (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem azért egy Nikon 1 J5 kinézet azért kellene MILC-ben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Dominó85 válasza copass (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez egy Canon topik és semmi kedvem falra hányni a borsőt pár burtál jó Mi4i fotóval. Rajtad kívül más is látja, hogy ez a Canon, most nem AZ a Canon. Olcsó és ez jó, de egy Panasonic TZ30 szebb képeket csinál olcsóbban. Persze a szebb, az nagyon relatív. :R

* Péter - 06302461862 *

(#23) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Gondolom benne van az árban a KITobi, csak ez a tesztből nem jött le. Mert MILC-eket ígyis-úgyis árulnak. Ha nem, még nagyobb fail, pedig szerintem nem annyira rossz ezért a pénzért.

Én is valami használt Oly PEN-t vennék ennyiért, de aki a Canon és új szavakra izgul, annak jó kezdő obis lehet.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#24) kátú


kátú
őstag

Akinek ilyen van attól kérdezném, a 49 af pontból hogyan lehet választani? Havernak ilyen van és nem tud rájönni

It still works!

(#25) MrChris válasza Dominó85 (#22) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pont a képével van a legkevesebb baj, nem véletlen húzza ilyen sokáig ez a szenzor és került bele felsőbb kategóriás gépekbe is. A szenzora körbe röhögi a TZ30-at, írom ezt Pana tulajként.

[ Szerkesztve ]

(#26) _seth_ válasza kátú (#24) üzenetére


_seth_
veterán

Egyesével sehogy. Lehet választani olyat, hogy a képmező egy kis részére böksz újjal és oda fókuszál, vagy automatán a kép közepén egy négyzetben, vagy a teljes képmezőn automatán, esetleg arcfelismeréssel fókuszál. Legalábbis az M-ben így van.

MittuDomain_: Kitobival jellemzően 120e körül van. Én inkább az első szériás M megvásárlását ajánlanám az M10 helyett, sajátomat is 60-ért vettem, a kijelző nem fordítható, minden másban vagy ugyanazt tudja vagy jobb is mint az M10.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27) Örni válasza _seth_ (#26) üzenetére


Örni
senior tag

Az M10 nem gyorsabb fókuszálásban? Egyedül ezt bánom az M-emben. No meg néha jól jönne a kihajtható kijelző :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#28) copass válasza Dominó85 (#22) üzenetére


copass
veterán

hánnyad csak nyugodtan hadd lássuk. majd én is keresek vmi régi kroppos képet!:D
nem canon topik!:U de nem is mobilos!:D
amit látsz a mobilos képeden az egy feljavított kép egy apró szenzorról. m10-en meg egy belépő váz szenzora csücsül. van közte egy komplett univerzum!:D
mobillal fotózni olyan mintha egy kulcslyukon keresztül akarnál fotózni, apsc-n meg kinyitod az ajtót!:D
tz30 ugyanmár, mondjuk az is jobb mint a mobil...én szerettem a panáimat kompaktban,bridgeben, de beltérben vaku nélkül fosvót!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) fattyu


fattyu
veterán

sose fogy már el ez a nyomorék 18as szenzor? Amikor kihozták is el volt maradva a konkurenciától... alig 5 6 év telt el és azóta is árulják. siralom....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30) konyi79


konyi79
addikt

A fHD/30p komoly, 2016-ban.

Végre egy digicam teszt a PH-n!!!

(#31) _seth_ válasza Örni (#27) üzenetére


_seth_
veterán

M10-et csak tapogattam még, az M az eredeti fw-vel lassú volt, a 2.0.2-essel már hasít :)

fattyu: a 18MP szenzor halhatatlan ;] Lehet, hogy ez a legsikeresebb szenzor? Tudni kellene, hogy melyikből mennyit adtak el :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) turorudi


turorudi
aktív tag

Azért vegyük figyelembe, hogy az M10 lassan egyéves vázacska, csak ide a PH-ra ért el későn. Nekem sima M van, M2 nem is jött az országba, így jó eséllyel a szerző úgy írta az összehasonlítást, hogy talán nem is látott M2-t.
A lényeg. Valóban lehetne jobb az M-széria, főképpen ha a 70D megjelenésére kifejlesztett dual pixel technológiát alkalmaznák, azzal valóban gyors, hatékony AF kerülhetne ezekbe a kis gépekbe.
Egy nagyon fontos részlet kimaradt. Az M10-nek (csakúgy, mint az M-nek) 1Fe a fókusza, az M3-nak valamiért 2Fe, tehát érdekes módon az M3 jóval gyengébben "lát". Minden plusz szolgáltatása mellett ezért annyival használhatatlanabb az M3, hogy szinte nem érdemes azt venni.
A másik, ami az M-hez képest nekem fontos az M10-ben (majdnem vettem csak emiatt egyet), az az élkiemelés fókuszáláskor. Ezzel a képességgel nagyon jól lehet rajta régi manual obikat használni.
(OK, a Magic Lanternnel is lehet élkiemelést csinálni, de van egy nagyon fura bug. Ha az EOS-M szériára ML-t teszünk, akkor a 18-55-nel és a 15-45-nel szinte minden esetben, az 55-200-zal sok esetben és a Tamron 18-200 esetében is, tehát az EF-M bajonettes zoomokkal gyakran csak fókuszál, de nem exponál. A hiba orvosolható, de nem teljesen. Le kell venni az objektívet bekapcsolt váz mellett és vissza tenni, akkor újra működik majd, de aztán visszatér a hiba. Én egy nyaralást szenvedtem végig ezzel. Nálam a ML levakarása után is így maradt az EOS-M, amire hosszas keresgélés után azt a megoldást tudtam kitalálni, hogy low level formatálni is kell a memóriakártyát, de másnak ez sem oldotta meg a bugot teljesen. Szóval az EOS-M-en ML-nel csak óvatosan.)

(#33) Drótszamár válasza turorudi (#32) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az akku nem nagyon gyenge (M1)? CIPA szerint 220 fotót tud egy feltöltéssel. Kibír egy családi programot, vagy egy városnézést?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#34) turorudi válasza Drótszamár (#33) üzenetére


turorudi
aktív tag

De, nagyon gyenge. Én ezért hordok magammal 3db-ot, de inkább 5db kellene egy kiadósabb városnézéshez. Viszont lehet olcsón kapni utángyártottat és plusz töltőt is.

[ Szerkesztve ]

(#35) IRO21 válasza Drótszamár (#33) üzenetére


IRO21
aktív tag

Szerintem általában többet bírnak a gépek mint a CIPA érték.
Az M10-re pl. 255-ös értéket adnak meg. Nálunk ennek a minimum a dupláját teljesítette nyaralás alatt. Nem vártam meg, hogy lemerüljön, mert nem volt pótakku hozzá, így két-három naponta este feltöltöttem. Mondjuk mi point&shoot módban használtuk (ezt kb. arra is tervezték), vaku nélkül, semmi hosszas állítgatás, és csak a képkészítés idejére kapcsoltam be.

(#36) Örni válasza turorudi (#32) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem fent van az ML, de még soha nem találkoztam ilyen hibával... Lehet az újabb csinálja ezt?
Amúgy én szinte csak a crop funkció miatt raktam fel :) a 300mm-es obiból így lesz vagy 1400mm :)

[link]

[link]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#37) IRO21 válasza MittuDomain_ (#23) üzenetére


IRO21
aktív tag

Lehet kapni kitobival és anélkül is.
Eddig a kegjobb ár amit láttam a Media Marktban volt nyáron egy rövid ideig, talán egy hétig 100 000-ért, amiből akkor még lejött a 10 000Ft-os Canon pénzvisszatérítés, így 90-ért megkaphattad. Utána drágábban adták, 110-ért, mi is annyiért vettük, csak az akcióval együtt jött ki százra. Most néztem megint 100 000, viszont már vége a cashback akciónak.

(#38) turorudi válasza Örni (#36) üzenetére


turorudi
aktív tag

ITT 2:20-tól látható a shutter bug.

(#39) Örni válasza turorudi (#38) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem 2014/07-es a verzió. Ott a hozzászólásokban írják, hogy memóriakártyától függően jön elő a probléma.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#40) copass válasza Örni (#36) üzenetére


copass
veterán

azzigen! :Y

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41) Tulku


Tulku
veterán

Mán megen egy fenyképező fáradhatatlan karúaknak és sasszeműeknek....

Mér nem fért bele egy pirinyó evéef?

Arról nem is beszélve, hogy ha filmezni akarok ezt-azt, evf-fel annyit tudok stabilizálni és addig, hogy .....

Igaza lesz itt pár embernek...ez egy ellenpélda a kanyon részéről....

(#42) turorudi válasza Örni (#39) üzenetére


turorudi
aktív tag

Sokféle tapasztalat van netszerte. Egyértelműen nem csak kártya probléma. Ugyanannyira az obik fw-jének bugjai is okozzák, hiszen a 22/2-vel és az EF/S obikkal ez a probléma nem jelentkezik.

(#44) _seth_ válasza kalifa777 (#43) üzenetére


_seth_
veterán

Majd ha? 1 éve jelentették be, már sokak kezébe került :)

EOS M-en nekem is fent van az ML, eddig nem hibázott egyszer sem EF-M és EF optikákkal.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#45) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sosem értettem ezeket a gépeket, ha az ember komolyabban akar foglalkozni ezzel vesz a dslr -t. Újonnan persze drágább, de létezik használt is és biztos, hogy több értelme van.

¯\_(ツ)_/¯

(#46) ROBOTER válasza balaaazs (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

"ha az ember komolyabban akar foglalkozni ezzel vesz a dslr -t"

Az utóbbi 10 évet átaludtad?

(#47) L. válasza balaaazs (#45) üzenetére


L.
tag

De ha nem akar komolyan foglalkozni vele ilyet vesz és mit gondolsz melyik nagyobb piac ?
Nekem mikor bedöglött a canon tükrösöm felütötte a fejét a dilemma mit vegyek.
Végül a canon gyér felhozatala miatt ( = 0 ) vettem egy sony milcet egy canon adapterrel.
Hogy a régi optikák menjenek. Mondjuk jó lassúak de pont megfelel :DD

Azért vesz ilyet az ember mert kicsi és könnyű, de normális szenzora van.
Az oly-kat is néztem az is opció volt de végül sony lett.
Sok embert veszítenek ezzel hogy nincs vállalható alternatívája se a canonnak se a nikonnak milcből.

Általában a milc saját kitobijával viszem a gyereket fotózni tökéletes :D A feleségem szórakozik általában hogy vigyük el a 70-200-ast na na naaaaaa..
Persze kinek kell cipelni ? Nyert....... :DDD

(#48) MrChris válasza ROBOTER (#46) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem ő a ragyogó példája a Canon bujtatott milc propagandájának ;] A milc ilyen. Mi megmutattuk, aki mást mutat hazudik. Ezt akarjátok? Ugye hogy nem. Canon dslr. A fényképezőgép.

©Mert nekünk ez éri meg :D

[ Szerkesztve ]

(#49) m3ss válasza L. (#47) üzenetére


m3ss
veterán

amig ez az altalanos velemeny, mint az elozo komment nincs miert aggodnia canikoneknak. hulyeseg lenne kiadniuk egy jo milcet ami meg mukodne is a sajat optikajukkal..sajat uzletuket rontanak.
itt fotos forumon, ahol azert elegge korbejarjak az emberek, hogy mit vegyenek...na itt is kevesen vesznek milcet. egy random felhasznalo aki besetal a boltba egy dolgot tud, jo fenykepezogepben tukor van, jo nagy es canikonnak hivjak.

amugy jo lenne ez az eosm hulyeskedni, semmi gomb, tapicskolos, jo kicsi..csak lehetne az uj ara brutto 80-100e. valojaban 1 jo dolog van az ef-m vonalon, az a 22 efm fillerekert.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#50) Örni válasza m3ss (#49) üzenetére


Örni
senior tag

Hol van fillérekért? Egy olyat még vennék az enyémhez, de vicces árai vannak.

There's too many men, too many people, making too many problems!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.