Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) m3ss válasza Örni (#50) üzenetére


m3ss
veterán

hmm tenyleg dragabb most, en par eve huszonvalahanyezerert vettem ujan, es le se vamoltak..lehet azt hittek a vamosok h objektiv sapka :DDD
33e-ert sem olyan draga az, apsc-re ilyen fenyereju ilyen latoszogu uveget canikonra pl nem h ennyiert nem kapsz, de talan nem is letezik. es ez az egyik leguniverzalisabb latoszog :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#52) Örni válasza m3ss (#51) üzenetére


Örni
senior tag

A fene, arról akkor lemaradtam... Ebayről vetted?

Amúgy egy 50mm 1.8 átalakítóval is akkora mint a 18-55mm kitobi, szóval azzal is élmény használni!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#53) _seth_ válasza m3ss (#51) üzenetére


_seth_
veterán

Idén rendeltem 32-ért újat ebayről. Haverom pedig 25-ért vett használtan egyet itthon, jó kis obi.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#54) m3ss válasza Örni (#52) üzenetére


m3ss
veterán

jaja, ebayrol.
az a baj, hogy autofokusz teren a tobbi milc sokkal jobb. mondjuk ebay.com-on sold listingsben volt par eladott eosm + 22 efm 50k-ert. annyiert jo vetel lenne, csak ugy kell felfogni mint egy nem cserelheto objektives zsebkompakt. persze mire eljutna ide, nem annyi lenne az ara...
ha tobb objektiveket is akarsz venni hozza, pl zoomobi, portre obi...akkor valszeg egy m43 rendszer okosabb valasztas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55) _seth_ válasza m3ss (#54) üzenetére


_seth_
veterán

Vagy annak ideális akinek már van canon felszerelése. Nekem 60e volt az eos m + 18-55 + 90ex újszerű állapotban.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#56) m3ss válasza _seth_ (#55) üzenetére


m3ss
veterán

meg hat gondolom neked backupnak is idealis.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#57) Örni válasza m3ss (#54) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem adott volt a canonos obiparkom, szoval más milc nem is jöhetett szóba :)
De ha most vennék, inkább Sony lenne, mondjuk azok ehhez képest meg rohadt drágák.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#58) _seth_ válasza m3ss (#56) üzenetére


_seth_
veterán

Na igen, bár van egy 40D is tartaléknak. Kirándulni jó igazán az M, olcsó, nem kell félteni és kicsi is, ha pedig minden kötél szakad rá lehet tenni az EF obikat, nagy vakut :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#59) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy vakupapucs azért jó dolog lenne... Vagy valami vezeték nélküli vakuvezérlés, csak az még kevésbé illene a termékskálába.

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) _seth_ válasza hcl (#59) üzenetére


_seth_
veterán

Bizony jó dolog, de akinek ilyen extrák kellenek vagy régebbi M modellt vesz, vagy az új M3-at.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#61) MaUser válasza MrChris (#48) üzenetére


MaUser
addikt

Khm, mielőtt a szokásos "hulye aki dslr-t vesz, mert a milc a jövő":

Nos a milc már az utóbbi 5 év asztali linuxa... :U (Dpreview jó pár éves ide vágó írása ajánlott a már akkor is mindig jövőre megtörténő milc robbanásról, és minő meglepő, ott inkább elcseszett rendszer árakról van szó és nem "elaludt" fogyasztókról...)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#62) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Érdekes kis gép... de aki jó MILC-et akar, van olyan is, persze nem ebben az árban. Hanem 3x ennyiért. Lehet dönteni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#63) MrChris válasza MaUser (#61) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én nem mantráztam olyat mint ami idézetet a számba akarsz adni! Ilyet én nem írtam!
Mindegyik géptípusnak megvan a felhasználási területe, lehet mérlegelni kinek melyik jobb választás és ez nem csak profi-amatőr kérdés. Valami olyanba kapaszkodsz, amit én nem írtam, mondtam.
Hogy jobban értsd, amit Roboter is írt, hogy a nagy Canon piaci súlyával, márkaerejével megmutatja a lelkes fotósoknak hogy ilyen a milc, mint az M széria. Vagyis egy elég felejtős dolog, azt sugalják ilyen termékkel, legyen amatőr vagy profi ha komolyan gondolja jobban jár inkább a dslr-el és ezt sokan simán elhiszik. Aztán a szokásos, (amiért egyik okaként én is váltottam) nagy, nehéz, otthon marad. Sógorom akart venni Canon dslrt, mert az A fényképezőgép, tükrös és Canon... Inkább odaadtam a dslr-em, próbálja ki mielőtt bevásárolna. Kipróbálta, nagyon tetszett neki. Egy éve volt ez, aztán néha kérdezem, de alig készít képet vele mert nagy, nehéz cipelni, így otthon marad, inkább mobiltelefon, vagy ha kell fényképelőgép akkor a felesége kompaktját viszik.
Ahogy látom a statisztikát a milc évek óta stagnál, ennyi embert érdekel, dslr meg apránként csökken. Egyik sem örvendetes, mert talán az árakat számunkra csökkentené ha a cserélhető obis rendszerek növekednének a kompaktok rovására.

(#64) no1r válasza GIJoe (#1) üzenetére


no1r
őstag

emellett csak nem tudok elmenni...

mondj egy cserélhető objektíves gépet APS-C szenzorral ami tud 4K-t és ennyibe kerül...
segítek. nincs. a legolcsóbb 4K modell ami nagy szenzorral van szerelve az A6300, ~400ezer forintért...
látom az igények azért megvannak...

nem azért hogy védjem a kanont... mert nem. de az emberek telefossák a topikokat mindenhol ezzel, holott "olcsó" cserélhető objektíves gép ami 4K videót tud egyelőre csak MFT fronton van és még az is drágább, mint ez.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#65) turorudi válasza L. (#47) üzenetére


turorudi
aktív tag

"Azért vesz ilyet az ember mert kicsi és könnyű, de normális szenzora van."
Az az érdekes, hogy annyira nem kicsi. Az EOS-M + az Ef-m/Ef-s átalakító csak 30 dkg-mal könnyebb mint a 70D váz. Az átalakítóval együtt az EOS-M csak egy cm-rel rövidebb a 70D-nél (a 100D-vel - aminek ugyanaz a szenzora, mint az EOS-M-nek - ugyanott vagyunk súlyban). Az EOS-M méretbeli előnye akkor jön ki, ha Ef-m obival használja valaki, azokból meg egyszerűen nincs kínálat. A 18-55 és a 22/2 obikkal szoktam vinni (így súlyban már majdnem ott vagyok), de most a 70D-t viszem 18-135stm obival, mert így van egy jóval hosszabb végem, a képminőség is jobb valamivel és csak szélességben jelentősebb a különbség (4-5 cm).

(#66) ROBOTER válasza MaUser (#61) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha a vásárlóközönség fele a két nagy márkában bízik, és MILC-ből sem fog másat venni, akkor ez egy jó darabig így is marad. Az árazásban igazad van.

Mnid az EOS-M, mind a Nikon 1 egy rossz vicc.

(#67) _seth_ válasza turorudi (#65) üzenetére


_seth_
veterán

Azért azt nem mondanám, hogy nem kicsi:


EF-M optika is akad már pár: 18-55, 15-45, 55-200, 22, 28. A 15-45 éppen a 24-72 mm-es látószöget adja ha 35 mm-re számoljuk át!

MrChris: Canon EOS M3-nak érdemes lenne utánaolvasnod. Jelenleg a legjobb APS-C szenzor van benne ha az ISO emelés miatti zajosodást nézzük.

----

Azért az vicces, hogy sokan a belépő szintű milc alapján ítélkeznek a canon milc sorozatról, egyrészt ez a gép sem új már, ami pedig a jelenlegi csúcs az az M3, annak is vannak hibái...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#68) IRO21 válasza m3ss (#49) üzenetére


IRO21
aktív tag

"amugy jo lenne ez az eosm hulyeskedni, semmi gomb, tapicskolos, jo kicsi..csak lehetne az uj ara brutto 80-100e"

Ezt írtam az előbb, pont bruttó 100e jelenleg az ára az MM-ben :)
Media Markt

(#69) sideburns válasza no1r (#64) üzenetére


sideburns
aktív tag

Annyit hozzátennék, hogy 200 körül kapni ebay-ről Samsung NX500-at, ami APS-C és 4K, ráadásul az egyik legjobb APS-C szenzorral...

(#70) MrChris válasza _seth_ (#67) üzenetére


MrChris
nagyúr

M kínálatból kb ez ami megüti a mércét. Lehetne alap gép és még legalább még egy keresővel, több gombbal meg rendes 2k, 4k videóval, korszerű ficsőrökkel. De ugye rendszert is vesz az ember, nem csak szenzort, jó lenne, ha lennének kicsi milc obik hozzá, ne kelljen lábon lőni adapterezett óriás dslr obikkal a kicsi vázat. Meg van akinek nincs is dslr obija, többségnek is inkább csak az olcsóbbak.

(#71) DarknessHope válasza Örni (#12) üzenetére


DarknessHope
senior tag

köszönöm a válaszokat mindenkinek szóval Canonnál jól megy

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#72) _seth_ válasza MrChris (#70) üzenetére


_seth_
veterán

Értem én ezt a 2K-4K videó mániát, de a tv még mai napig SD-ben megy a legtöbb helyen, a HD adás is csak 720-as. Kinek van otthon pl 4K megjelenítője? Vagy ha éppen 4K videót rögzít, mivel vágja ha arra van szükség? Szerintem jelenleg még a jó minőségű FHD is bőven elegendő.

Ez alatt az M10-re gondolsz? Csak mert ki lehet fogni pl M3-at is jó áron, láttam már 130-ért is obival és akkor még visszatérítés is volt rá.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#73) copass válasza _seth_ (#72) üzenetére


copass
veterán

azért elég sok fullHD, diginél van vagy 30 csatorna ami mind 1080 nagyrész sport, de m1,m2,rtl,tv2,stb már fullHD.
a 4k a trend mindenki ezt lovagolja meg. nem sok értelmét látom még én se. elég a fHD

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#74) MrChris válasza _seth_ (#72) üzenetére


MrChris
nagyúr

TV-t nem nézek, nem is tudom ez hogy jön ide? Kit érdekel, hogy a barmok közt hány pixeles és hogy a tv adás SD? Szerintem is a jó minőségű FHD is bőven elegendő lenne, de mi tud jó minőségű FHD-t ami éles? Itt kb. ellenőrizheted mi a FHD és mi az ami csak annak látszik.
Videózom sokat a családom, meg persze fotózom is, ezt szeretném jó minőségben, de azért ingem gatyám nem költeném rá. Próbálgattam mit tud a Canon, de az nem FHD, messze van a jó minőségű FHD-tól, hanem alacsonyabból interpolálja, ezt nem csak én vettem észre és bántja a szemem a folytonos életlenség, hanem más amatőrök is sírnak miatta, meg profik. Ki lehet tesztelni mekkora a vonalélesség, kb HD-re adódik. Mai rendes mobiltelók élességben jobbak.
Nincs 4k tv-m, viszont amit 4k-ban rögzítesz és szerkesztés után leméretezed FHD-ba olyan szép éles lesz, öröm nézni! Jobb lesz mint az egyébként jó minőségű FHD videók, még a zaj is kisebb mint ha egyből FHD lett volna. Mint a fotónál, egy 2mp-es szenzorral készült kép nem olyan éles mint az 5-el készült, ha ez igaz a fotóra, igaz a videóra is.
Sima mezei számgéppel is lehet vágni a 4k-t, amíg nem próbálod azt hiszed megfekteti. Egy 6 éves 4 magos Xeon 2,6GHZ-es gépem van egyenlőre csak letöltött videót, de vágom vele a 4k-t, ekkor még alig jelent többletet, csak a renderelésnél nő meg jelentősen, de az nekem eleve hosszú, tökmindegy, hogy kétszerese. Egy i5 meg simán viszi, persze effektekkel bármilyen gépet ki lehet akasztani, de vágni nem probléma és a végeredmény 2k-ban gyönyörű.

(#75) realsaw


realsaw
csendes tag

2016-ban nem képesek beletenni 1920x1080, 60p módot!
Pedig frankó lett volna kis B kamerának, vagy családi kis filmfelvételekre.

(#76) balaaazs válasza _seth_ (#67) üzenetére


balaaazs
senior tag

(#46) ROBOTER: cserébe kipihent vagyok ;)

(#47) L. : azért a 70-200 nem olyan elviselhetetlenül súlyos. "Mondjuk jó lassúak de pont megfelel" Azért az általad felvázolt alternatíva sem éppen olcsó, cserébe lassú is.

Nem azt mondom, hogy a dslr a fényképezőgép, meg vagyok barátkozva a kis kompakt gépekkel is. Pont azért mert kompaktok és ha akarom zsebre vágom. Igen, egy dslr-hez képest (főleg a nagyobbakhoz képest) valóban kicsi, de ez csak viszonyítás kérdése. Nekem a lényeg a fenti, elfér a zsebben, vagy sem? Ha meg nem és már úgyis kell valami tatyó, akkor már inkább tükröst veszek. Én :)

UI: bocs, hogy így egybe, most volt időm idenézni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#77) hcl válasza MrChris (#74) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért a Canon nagyon kilóg azzal az interpolált FHD-val, nyilván mert a videós cuccaikra veszélyes lenne.
A képminőség meg nem csak a felbontáson múlik. Telefonok élességben jobbak -> aha, majd ha normális optika lesz rajta.

Amúgy lassan ugyanaz igaz a videókra, mint a képekre. Tutijó minőségű felvételek, user úgysem tud komponálni, stb. - mindegy, milyen minőségben készül egy szint fölött.

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) MrChris válasza hcl (#77) üzenetére


MrChris
nagyúr

Természetesen videó terén jóval élesebb a képük. Normál látószögnél elégséges az a kis optika, persze ha van elég fény.

(#79) turorudi válasza _seth_ (#67) üzenetére


turorudi
aktív tag

De ez 7D ami aps-c-ből a legnagyobb. Tegyél mellé egy 100D-t úgy hogy az Eos-m-n rajta van az adapter. Sajnos az ef-m obik meglehetősen gyengék: a felsoroltakból nekem a 28mm macro nincsen meg, az összes többinek nincs fényereje (talán a 22-es nevezhető fényerősnek, de az meg őrülten vignettál) és nem igazán élesek. És van Tamron 18-200-m is ef-m-ben: az meg akkora mint egy ef-s obi.
Szóval én azt mondom hogy kb. ugyanakkora táskát kell vinned Eos-m-mel mint Dslr-rel ha ugyanazt akarod megvalósítani. Az Eos-m akkor kisebb, ha kompromisszumokat kötsz.

(#80) turorudi válasza turorudi (#79) üzenetére


turorudi
aktív tag

Találtam is egy képet.

(#81) no1r válasza sideburns (#69) üzenetére


no1r
őstag

én a jelenleg hivatalosan forgalmazott termékekről beszéltem.
de ettől függetlenül is teljesen mindegy, mert a 200k is a 100k duplája.
arról meg nem is beszélek, hogy mikor vennék Samsung kamerát...

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#82) _seth_ válasza turorudi (#79) üzenetére


_seth_
veterán

Most akkor kérdezzek rá, hogy miért EOS M-et vettél, hogy ha semmiben sem jobb mint pl a 100D?

DSLR összehasonlításban azért azt Te is tudod, hogy nem fair pont a 100D-vel összevetni, tekintve, hogy az a többi tükröshöz képest is nagyon kicsi. És ennek ellenére is 2x vastagabb, 30%-kal nehezebb, és 1,5 magasabb.

A képen 40D van egyébként. Az adapterrel nem kell kalkulálni, elvégre EF-M obikat dobtak ki hozzá a piacra. A 22/F2 élességben, gyorsaságban is bőven elfogadható. Egy 18-200-as átfogású obit nem is könnyű miniatürizálni. Én más milc gyártóknál sem látom a sok mini objektívet, sőt...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#83) MaUser válasza MrChris (#63) üzenetére


MaUser
addikt

Hogy jobban értsd, amit Roboter is írt, hogy a nagy Canon piaci súlyával, márkaerejével megmutatja a lelkes fotósoknak hogy ilyen a milc, mint az M széria.

A gond az, hogy magatokból indultok ki. Az slr/milc vásárlók 99%-ának lövése sincs arról, hogy egy Cannon vagy egy Olympus vagy egy Nikon vagy egy Sony vagy egy Panasonic vagy a Samsung a "nagyobb név". Ellenben bemegy a boltba és azt látja, hogy jóval olcsóbb egy gép a másiknál ugyanazon két alapoptikával és esetleg vakuval, akkor azt veszi.

Ahogy látom a statisztikát a milc évek óta stagnál, ennyi embert érdekel, dslr meg apránként csökken. Egyik sem örvendetes, mert talán az árakat számunkra csökkentené ha a cserélhető obis rendszerek növekednének a kompaktok rovására.

Igen, a milc-nek lett egy tábora és általában csökken a cserélhető optikás gépek iránti kereslet, de a nagy milc áttörés elmaradt és úgy néz ki el is marad sokáig. Ez pedig nem a Canikon hiábja. :U

Az árak csökkenésében meg kár reménykedni, mióta nagyjából kiderült, hogy az a milc-es legenda, miszerint az árak miatt hozták létre simán téves. Helyett így tudtak kikerülni rengeteg canikon ip-t.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#84) Örni válasza MrChris (#74) üzenetére


Örni
senior tag

Még sosem vizsgáltam 100%-on videót, de most elültetted a bogarat a fülemben és elkezdtem vizsgálódni. És tényleg, nem hittem a szememnek, ez nem fullHD :( Csináltam kis tesztet is ma. Filmeztem normál módban, aztán Magic lantern croppolt módban, ahol közvetlenül a szenzorról olvas ki egy fullHD részt és Xperia SP-mel is csináltam egy videót.
Esküszöm a mobilos a legrészletesebb... De a croppolt és a sima között nem nagyon látok különbséget.
Nem hiszem, hogy interpolálás lenne itt a háttérben, hanem line skipping kiolvasás a szenzorról. Szerintem olyan gagyi hardvereket pakolgatnak ezekbe a gépekbe, hogy nem képesek kiolvasni ennyi adatot és trükközni kell. Vagy túl nagy lenne a fogyasztás, vagy fene tudja...
De eléggé elszomorodtam most, azt hittem fullHD-ban filmezek, erre jól át lettünk verve... Talán a Panasonicon kívül nem is láttam normális felbontást videóban. :(

Croppolt, normál, Xperia

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#85) Grga_Pitic válasza MaUser (#83) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Melyik a jóval olcsóbb?
Nikon D3300 dupla kit
G6 dupla kit

Ha még lehetne Olympus E-PL6-ot kapni, vagy a Sony áremelés előtt lennénk, akkor még több alternatíva lenne.

(#86) hcl válasza Örni (#84) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A mobilos sokkal kevésbé részletgazdag... Pont az látszik, hogy hiába nagyobb a felbontás, a rossz optika miatt nem különülnek el a leveleken a részetek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) copass válasza Örni (#84) üzenetére


copass
veterán

a mobilos rosszabb. nincs részlet. nagyon sokat jelent a tömörítési algoritmus is. canon-nál meg ugye ott van a raw videó, ott már egy picikét másabb lesz a helyzet!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#88) Örni válasza hcl (#86) üzenetére


Örni
senior tag

Sajnos nem sikerült ugyanabból a pozícióból csinálni a képet a telefonnal, a fények jobban kihozzák a részleteket a fényképező képénél, de olyan nagy különbséget nem érzek. Ráadásul a Canon 50Mbit/s, a teló 17Mbit/s videót csinál. Az egyik célhardver, a másik nem. Szerintem elég gáz...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#89) Örni válasza copass (#87) üzenetére


Örni
senior tag

RAW videót hogy lehet előcsalni?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#90) hcl válasza Örni (#88) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fények? Nem hinném. Optika.
Amúgy tök jó, akkor kérnék a telefonra egy makrólencsét, vagy egy nagyobb fényerejűt.
Aztán megnézzük, hogyan tud komponálni az operatőr, stb., és máris kijön, hogy a felbontás az utolsó dolog, ami a videó élvezhetőségét befolyásolja.

Amúgy hm, melyik ML verziótól van FHD crop? Illetve 1100D-re is működik? ML-em van, de kevés dolgot használok belőle.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) Örni válasza hcl (#90) üzenetére


Örni
senior tag

De azért érted a felháborodásom? Egy légypiszok érzékelő egy APS-C ellen.

Nem tudom mikortól van benne, az enyém 2014/7-es verzió. Nem tudom 1100D-n megy-e.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#92) copass válasza Örni (#89) üzenetére


copass
veterán

itteneszépen elmagyarázzák!:D
egyszetlen gyors kari kell hozzá és igazából 5dm3-on megy a legjobban..

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#93) Örni válasza copass (#92) üzenetére


Örni
senior tag

Á, EOS M-re csak HD-ban van 24fps-el :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94) hcl válasza Örni (#91) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értem, csak nem ennyiből kéne levonni a tanulságot :) Nappali jó fényviszonyok között jól működik a képjavítás, persze.
Nem mellesleg a kenon szándékosan butítja a videós képességeket, mert a videokameráikat is el akarják adni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) hcl válasza copass (#92) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, 1100D-re nincs elvileg. :S
Ami még jó lenne, ha működne a mozgásra exponálás, de csak az expó változásra exponálás működik :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96) MrChris válasza Örni (#84) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt egy videó összehasonlítás mit tud egy jó mobil (kevésbé jók is) és egy Canon dslr videó tekintetében. Hatalmas lemaradásba került a Canon, meg hát az is demonstrálva van mekkora a 4k plusz ereje visszabutítva FHD-ba. Aki nem akarja nem látja, vagy ha nincs igénye rá vagy nem lényeges képesség számára annak mindegy lehet. Nekem nem az. Mozgóképhez elégséges az a kis optika, mint látható kiváló képminőség lesz az eredmény, persze azért korlátos a képessége.
ML raw videóval meg szenvedjen akinek erre van energiája, ha jól látom nem is megy minden Canonon FHD felbontásban, főképp a belépő és haladó vázakon, de még a XXD-ken sem, ma már elég sufni megoldás.

(#97) Örni válasza MrChris (#96) üzenetére


Örni
senior tag

Itt alapvetően a nagyfelbontású érzékelőről való kiolvasás és fullHD méretre alakítással van probléma, a Canon nem jó utat választott, hogy direkt vagy sem, vagy technikai feltétele van, fene tudja. Az Apple direkt úgy választotta meg a méretet, hogy 4K-hoz jó legyen, minél kevesebb méretezés legyen feldolgozásnál.

Aminek tetszik a képe, az a Canon C100. 9 Mpx az érzékelő, 4K-ban olvassa ki az adatot és azt méretezi fullHD-ba. Csekély 1 millióért :) Van is itt egy letölthető minta:

[link]

Én naívan úgy gondoltam, hogy ez így történik az EOS-oknál is, de úgy látszik a 18-24Mpx-es érzékelőknél ez máshogy működik.

Mondjuk Panasonic megoldotta ennek ellenére is a jó minőséget.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#98) copass válasza hcl (#95) üzenetére


copass
veterán

1100D-n nekem működött a motion detect.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#99) copass válasza MrChris (#96) üzenetére


copass
veterán

nappal persze...plusz egy valag utómunkát rányom a papöl!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#100) MrChris válasza Örni (#97) üzenetére


MrChris
nagyúr

"Panasonic megoldotta ennek ellenére is a jó minőséget." Na hát ezaz. Meg a mobilgyártók is LG, Samu, HTC... évek óta jól megcsinálják hogy éles legyen, míg a Canonnak egyik váza se.

copass : A 6 éves LG telefonomon se kell utómunka hogy élesebb legyen. Olyan utómunkáról nemtok amivel pl a Canon 700d videójából olyan éles FHD képet lehessen csiholni mint egy Pana GH1-é, vagy Samu S5-é. Az tény hogy ezeknek kell fény, ez soha nem is volt vita tárgya, ne is keverjük ide.

[ Szerkesztve ]

(#101) turorudi válasza _seth_ (#82) üzenetére


turorudi
aktív tag

Hát, azért vettem mert a hordozhatóságán túl (számomra) vannak más előnyei. Először egy fényerős(ebb) obit akartam 30mm alatt 650D-re beltéri videózáshoz és annyira olcsón találtam egy Eos-m-t a 22mm-es obival, hogy egyszerűbb volt azt megvenni (a 22-es amúgy tényleg a legjobb képminőségű ef-m obi). Aztán rájöttem, hogy a tükörnélküliségnek vannak előnyei, vannak helyzetek ahol számít hogy halkabb és nagyon masszív a fémház, jó az összeszerelése és úgyis kellett egy második gép.
De az nekem meglepő, hogy úgy tűnik, utazáshoz nem kell nagyobb pakkot vinnem hogy 70D-t viszek.

(#102) no1r válasza MrChris (#96) üzenetére


no1r
őstag

nekem valahogy fontosabb az, hogy lehessen játszani a bokeh-el meg rosszabb fényviszonyok között is rendes felvételt tudjak készíteni, mint az hogy 4K legyen a felvétel (fel sem tudnám otthon dolgozni olyan körülmények között amire használom. Resolve -> Fusion workflow, 2D-3D compositing, 3D integration stb).

Canont mondjuk már elhagytam egy ideje, mert tényleg le vannak maradva. Azért ha egy Sony teljes szenzor pixel kiolvasású videót megnézel, az fullHD-ban is nagyon szép képet ad (canonhoz viszonyítva). nincs line skipping meg interpoláció. Mondjuk ennek elég alapnak kéne lennie 2016-ban szerintem.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#103) MrChris válasza no1r (#102) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én is erről írok, valódi FHD alapnak kéne lenni, nem ragaszkodom a 4k-hoz. Csak így 2016-ban átverésnek érzem ezeket az interpolált vagy akárhogyan, de gyenge, életlen videókat. Szvsz az M, xxD, xxxD, xxxxD szenzorai nem tudnak 1080 sort 30szor kiolvani másodpercenként, ha jól látom raw videóban se nagyon sikerül a ML-el se.

(#104) Örni válasza MrChris (#103) üzenetére


Örni
senior tag

Megnéztem a Canon G7X minőségét, ugye az Sony szenzort használ. Az jó :) Vicces.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#105) _seth_ válasza Örni (#36) üzenetére


_seth_
veterán

Ezt a crop funkciót én is kipróbáltam, bár az eső utáni borult, de meleg idő pont nem ideális, de mégis nagyon durva :)


18 mm (28,8 mm ekv.)

Daru - Youtube
ML Movie crop mód 3x. 1200 mm (1920 mm ekv.)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#106) Örni válasza _seth_ (#105) üzenetére


Örni
senior tag

Jópofa :) Mondjuk én madárra számítottam :) Holdról nem csinálsz majd szép időben?

Annó még az 550D-ben benne volt gyárilag a crop funkció 640x480-ban, aztán hogy, hogy nem eltűnt :) Gondolom beijedtek, hogy nem veszik majd a teleobikat.

Én múlt évben a 18-55-ös kitobival mentem a repülőnapra és 3x croppal tök jó videókat tudtam csinálni. A gép meg ugye elfér minimális helyen.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#107) hcl válasza Örni (#106) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk azért egy rendes tele minősége normális esetben jobb bármilyen cropnál...

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) Örni válasza hcl (#107) üzenetére


Örni
senior tag

Ezt mondd a Canonnak is :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#109) fórum tag xy válasza _seth_ (#82) üzenetére


fórum tag xy
csendes tag

A teszt ,és az időzítés nálam pont aktuális téma lehet,mert én pont tükrösről váltanék "lejjebb" .
Hiába "kicsi" a 100D de egy 18-135-el már annyira nem kompakt,főleg ha mást is visz magával az ember fia.:)
Meg ha már ott a nagy obi,jó ha ott a halszem...meg prime se árt(szerencsére az pencake, helyet nem foglal),de igy még egy kis szüttyő pluszban,és ez már sok..pl egy hosszabb bringa túránál.Vagy pl. ha látok vmi fotózni valót..megállni..kibogarászni a motyót.. fotó ..vissza csomagol..macera..:D
Erre lenne jó egy 2. gép,de erre keret nincs ,ergo elkéne dönteni ,hogy kompromisszum és többet viszek gépet,vagy marad a hurciba,és az a farabuci helyzet,hogy ha nem viszem pont jól jönne,ha viszem akkor se mindig aknázom ki a lehetőségek tárházát pont a ki-be pakolászás miatt.
Nem lenne rossz ez az M széria ,de ajhm... le vannak butítva sajnos... egy jobb milc vmi normális obival,vagy egy prémium kompakt meg agyfrász árban van sajnos.. :)

(#110) no1r válasza fórum tag xy (#109) üzenetére


no1r
őstag

Ha a méret és a súly számít valamint a szenzorméret annyira nem para, akkor én a helyedben a Panasonic gépeket nézném meg.
MFT szenzorméret, de szép éles kép és pl egy 14-140es obi (28-280 ekvivalens) is könnyűnek mondható meg picinek a tükörreflexes obikhoz képest. két centivel kisebb és 200grammal könnyebb a 18-135-nél. és akkor még a váz is kisebb, könnyebb.

én most egy Lumix G7-et használok idebent a cégnél, és attól eltekintve hogy érezni a műanyag vázat, nagyon kellemes kis gépnek mondható.
persze nem egy fullframe magnézium vázas cucc. de az ára és a mérete sem annyi :D

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#111) hcl válasza fórum tag xy (#109) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor szuperzoom kompakt. Nincs olyan, ami zsebben elfér, és mindent tud.
Amúgy ez egy ilyen műfaj, ha "hivatásos" fotós vagy, akkor 2 váz, nagylátó + tele, és nem nyafog, hogy nehéz, mert ez a feltétele a melónak... Ha nem vagy az, akkor meg nem kell mindent lefotózni :D

Én is megyek néha bringával fotózni, ez teljesen más eljárást kíván, mint ha gyalog vagy, de olyan helyekre is el lehet jutni,ahova máshogy nem. Néha kompaktot viszek (amikor pl. nálam volt a Pana TZ3, akkor volt nagyzoomos kompakt), az meg mire bekapcsol, bezoomol, hát majdnem lecseréled addig az obit, stb.
Ha cserélhető obis dolgot viszek, akkor (Olympura úgyis csak kitobim van, meg a Smena obi, minek cseréljem) persze, hogy sok érdekes dlgot látok, amihez a másik lencse kéne. Az élet szívás :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

...ha a Canont viszem két obi, két vaku, stb., az meg nehéz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) balaaazs válasza fórum tag xy (#109) üzenetére


balaaazs
senior tag

Erre írtam lejjebb, hogy nekem ez az M széria (plusz obi) sem tűnik annak a tökéletes megoldásnak, már méret miatt sem. Ha nem tudom zsebre tenni, akkor mindenképp kell valami szütyő

¯\_(ツ)_/¯

(#114) _seth_ válasza balaaazs (#113) üzenetére


_seth_
veterán

És melyik cserélhető obis milc az amit zsebre lehet tenni? Eltekintve az olympus kupak obijától? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#115) Örni válasza balaaazs (#113) üzenetére


Örni
senior tag

Télen a télikabátom belső zsebében volt az EOS M 18-55-ös kit obival :) szóval zsebgép :) 22mm-essel meg abszolút.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#116) ROBOTER válasza Örni (#115) üzenetére


ROBOTER
addikt

Strandszezonban meg a fürdőgatyába teszed, legalább nagyobb a vonzerőd.

(#117) Örni válasza ROBOTER (#116) üzenetére


Örni
senior tag

Oda az 55-200-ast vinném, ha lenne :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#118) balaaazs válasza _seth_ (#114) üzenetére


balaaazs
senior tag

Jogos, meg a belső zsebes érvelés is :)

De gondolom bringázásnál pl. pont nincs kéznél egy nagy zsebű kabát :) Nem is MILC -re gondolnék amúgy, részemről vagy valami faja kompakt, vagy a dslr.

A fürdőgatyás meg még jogosabb :DD

¯\_(ツ)_/¯

(#119) Örni válasza balaaazs (#118) üzenetére


Örni
senior tag

Van egy olyan 16x16-os oldaltáskám, abba szoktam rakni. Felüdülés egy dslr után. Még a Tamron 28-75-tel is befér.

Ha zsebgép kéne, akkor szerintem a Sony RX100-at venném.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#120) Muerte68 válasza Örni (#119) üzenetére


Muerte68
addikt

Sony a5000 is zsebgép kitt obival nem sok kisebb van

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#121) Multibit válasza Örni (#119) üzenetére


Multibit
veterán

Ha zsebgép kell, egyértelműen Pana LX100!

(#122) balaaazs válasza Multibit (#121) üzenetére


balaaazs
senior tag

A Sony meg a Pana tényleg jó megoldásnak tűnnek :)

Mondjuk én egy másodlagos gépre ennyi pénzt továbbra sem adnék, ez már megint nem reális számomra, hogy egy jó DSLR mellé (plusz obik stb.) még legyen az embernek cca. 150 pénze valami secondaryra.

¯\_(ツ)_/¯

(#123) Örni válasza balaaazs (#122) üzenetére


Örni
senior tag

akkor egy nexus 5x telefonnak :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#124) balaaazs válasza Örni (#123) üzenetére


balaaazs
senior tag

Mondjuk én inkább valami 70 körüli kiskompaktra gondoltam, de ez sem rossz :D

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.