Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cattus


cattus
őstag

Ideje volt már.

Első ránézésre nagyon rendben van. Ez a Dual Pixel CMOS AF nagyon ígéretesnek tűnik.
Kíváncsi vagyok, hogy az új szenzor hogy teljesít majd.

Do the thing!

(#2) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Hát nem tudom... megint felemás lett az összkép. Ha megint egy gagyi vázat kapunk, mint a 60D-nél (bezzeg az 50D meg a korábbiak) és a szenzor sem igazán akar javulni, akkor megint felesleges volt ettől bármi érdemit várni.

Az új Dual Pixel technológia jól hangzik, de aki komolyan gondolja a videót az nem AF mellett nyomja. A LiveView mellett fotózás és a gyors AF jó dolog, de azért mégsem akkora durranás, már minden vacak MILC simán jó sebességet hoz (persze csak pont a Canon sajátja nem), így ez inkább felzárkózás egy alapos lemaradásból, mint igazi technológiai forradalom.

Ha tényleg csak a Dual Pixel CMOS AF a legnagyobb durranása a váznak, akkor ennyi pénzért sokkal sokkal inkább egy D7100.

(#3) grabber


grabber
addikt

Jó lehet ez a Dual Pixel,de mi a helyzet zaj terén?Mert ha jól értem,itt 40mpx van egy érzékelőn és csak 20mpx alkot képet :(

(#4) Dhampir


Dhampir
félisten

A Canon PowerShot SX50HS-hez képest mennyivel lehet jobb?

(#5) copass válasza Dhampir (#4) üzenetére


copass
veterán

fényév?! :U az egy bridge, ez meg dslr.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6) bali74


bali74
csendes tag

Még sehol sem találtam a HDMI outputról infót. Ugyebár a videózáshoz az sem utolsó szempont ha esetleg lenne clean HDMI. Mert azt még mindíg nem értem, hogy miért csak a nagyok tudnak ilyen "apró", de nem elhanyagolható dolgokat. :F

(#7) Stauffenberg válasza bali74 (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hogy legyen esélye a nagyobbnak is. Szerinted a professzionális funkciók java részét nem lehetne belepréselni egy belépő gépbe vagy egy ilyen 70D szintű vasba alig magasabb gyártási költségek mellett?

A Canon számára még mindig az elsődleges bevételi forrást jelenti a professzionális DSLR-ek piaca (lásd: a kompaktokat már most kinyírták az okostelefonok míg a belépő DSLR-ek piacát a MILC-ek fenyegetik, de Ázsián kívül a MILC-ek sem fogynak ám olyan jól és hiába ad el példányszámban több olcsó DSLR-t, mégis a nagy pénz a professzionális vázakban, objektívekben és a kiegészítőkben van).

(#8) TeeJay válasza grabber (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

közben megnéztem dpreview adatlapot
20,9MP van az érzékelőn

[link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) Dare2Live válasza grabber (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ezek a fotodiódák külön-külön is kiolvashatók a fáziskülönbség érzékelésén alapuló autofókuszhoz, de kiolvashatók együtt is – szemben más, érzékelő alapú AF-rendszerekkel, ahol az érzékelő képpontjait vagy csak autofókuszra, vagy csak leképezésre lehet használni, illetve az olyanokkal, amelyek kizárólag a kontrasztérzékelésén alapulnak"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) MLaca válasza bali74 (#6) üzenetére


MLaca
őstag

mert nincs. az előadó sem tudott válaszolni a kérdésre, hogy van-e felvétel közben kimenő jel a hdmi-n, nemhogy tömörítetlen lenne-e. kétlem amúgy, hogy az lesz, ha lesz.

http://mlzphoto.hu/

(#11) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy nem került szóba. Ez full frame, vagy aps-c méretű szenzort rejt magában?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#12) MLaca válasza vegyszer (#11) üzenetére


MLaca
őstag

hát, aps-c. a xx (kétszámjegyes) sorozat mindig aps-c lapkás.

http://mlzphoto.hu/

(#13) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Cikkolvasás elején: A mechanika hány kép per másodperces sorozatkép funkciót támogatna max, hogy ha a procceszorra fogják hogy 7-et bír (feldolgozni...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

"Természetesen a mozgóképfelvétel iránt érdeklődőket is igyekszik kielégíteni a Canon legújabb dSLR masinája: videóink legfeljebb 1920x1080 képpontos felbontásban készülhetnek 30, 25, vagy 24 képkocka/mp sebességgel (választható a HD képméret is, ez esetben a 60 és az 50 kép/mp is rendelkezésünkre áll)."

Innentől nem olvastam tovább... Mérhetetlenül felidegesít, hogy nem bírnak 60p-t belepakolni FullHD-ben. CMOS, processzor, SD kártya alkalmas lenne rá, ebben 100%-ig biztos vagyok. Egyre több konzumer kamerába raknap már 60p-t, vagy mégtöbb FPS-t. Áhhh...

A 720p-s 60p kb használhatatlan, ha az egész anyagot FullHD-re tervezed, márpedig arra tervezed. Másrészt 720-p-ben sokkal jobban kijön a recés moiré jelenség.

Addig felé se nézek a Canon gépeknek, amíg ezt az egy, szerintem könnyen teljesíthető feature-t nem bírják beletenni. Lehet 100 MP-es, ilyen olyan felesleges AF-el (hiszen az objektívek úgy is recsegnek ropognak AF-nél, bármit is tesz a váz) akkor se fogok váltani 550D-ről. Semmi értelme nincs.

(#15) tabu3x válasza Ren Hoek (#14) üzenetére


tabu3x
tag

Melyik masina tud 60p-ét fhd-ban...?

(#16) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Itt van egy demo video a gépről.

(#17) MLaca válasza tabu3x (#15) üzenetére


MLaca
őstag

pl panasonic gh3..

http://mlzphoto.hu/

(#18) madgie válasza MLaca (#17) üzenetére


madgie
titán

Meg lassan a középkategóriás kompaktok is.

(#19) Angyom válasza tabu3x (#15) üzenetére


Angyom
tag

Sony A77. És ő 2011-es darab. "Az A77-es 1920x1080 képpontos Full HD videót tud készíteni 50/60p (progresszív) minőségben" :)) (Fotovilag.hu). Nem mernék megesküdni rá, de videó közben a Sonyknál fázisérzékelős AF van, és nem kontraszt alapú. Mivel nincs tükör, így sokkal egyszerűbb volt megoldani. Szal a Canon teljesítménye csak házon belűl valami.

(#20) grabber válasza TeeJay (#8) üzenetére


grabber
addikt

" Az EOS 70D érzékelőjének felületén található minden képponthoz két fotodióda tartozik – ez összesen 40,3 millió fotodiódát jelent."

Ez nem a képpontra vonatkozik akkor.Miért érdeks ez az adat?Ha csak 20 millio lenne,akkor is kiolvasható minden pixel egyesével.

Dare2live: Akkor nem pixelszámban van több,hanem a pixel kiolvasást oldották meg.Így egyesével olvassák ki az értékeket és nem soronként.Jól értem?

(#21) filózoli


filózoli
senior tag

Nézegettem a tesztképeket, és az a benyomásom, hogy a 70D 3 FE előnnyel rendelkezik zajszint tekintetében az öreg 500D-mhez képest. Igaz lehet ez? :)

(#22) TeeJay válasza grabber (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

itt lentebb a bemutató videón azt mutatják hogy minden pixelt 50-50%-ban lehet felezni és úgy kiolvasni
akkor viszont ha csak a felét használja a pixelnek nem lehet hogy zajosabb lesz? :F

egyébként Preview itt
[link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Intelligens kereső

Ez pontosan mit jelent? :F

(#24) nzozz


nzozz
aktív tag

Ez se lesz egy túl olcsó gépezet. De legalább próbálnak vmi értelmes/hasznos fejlesztést összehozni.

(#25) Akos96 válasza HollyBoni (#23) üzenetére


Akos96
senior tag

Belenézel, és ha rossz kedved van, kiskutyás képeket látsz. :DDD Amúgy itt írnak róla néhány infót.

#24 nzozz: hát igen, a középkategória nem csak tudásában középkategória. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#26) fairi válasza Angyom (#19) üzenetére


fairi
addikt

Sony módszerének meg van az ára. Fény 30% elveszik,mivel az fixen megy az AF detektorhoz.
Picit kompromisszumos.

Canoné,tesztképekből kiderül, lehet kompromisszum mentes!

(#27) ledgeri válasza Angyom (#19) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van tükör csak fix...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28) Dare2Live válasza grabber (#20) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

videoban 3:50től jól látható a megoldás.

Persze látni kell gyakorlatban, de így elsőre nekem határozottan tetszik, nincs miatta képminőségromlás és elvileg baromi gyors is lesz. Kár, hogy a milcükbe nem ezt rakták....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) papaya válasza Dare2Live (#28) üzenetére


papaya
senior tag

pár teszt vidi az AF-ről videózás közben:

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30) grabber válasza Dare2Live (#28) üzenetére


grabber
addikt

Most láttam csak a videót.A lényeg,ha csak képet készítesz,akkor a kettő együtt alkot 1 értéket és nem külön-külön működik.Viszont AF közben külön működnek,de képesek összeadni az értéküket.

Nem rossz :))

[ Szerkesztve ]

(#31) vegyszer válasza MLaca (#12) üzenetére


vegyszer
addikt

Leírva akkor sem volt, ha sejtettem is...
Köszi!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

agyfasz, hogy tényleg ennyire így működik az elektronikai piac. Csöpögtetik a fejlesztéseket, kiadnak fékész, célnak nem megfelelő típusokat, csak hogy szépen rávezessék az embereket arra, hogy majd a következő generációt megvegyék, amiben van olyan, ami használható is.

Ez a fókusz rendszer az, amivel az 5d mark3-nak is ki kellett volna jönnie. De nem. annál marad a kiegészítő follow focus, ha épeszű élesség húzást akarsz.

De persze nem csak a videóról van szó. :W

(#33) tetrix


tetrix
tag

na, a focus pullerek ehetik a zabot ezek után. :DDD
a zajszintre kíváncsi leszek, meg hogy ez az új AF milyen fényeknél döglik meg
..."azoknak a fotósoknak akik kénytelenek élőképes üzemmódban dolgozni" :O

[ Szerkesztve ]

(#34) fRooStzzZ válasza tetrix (#33) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Udv!

Tobb dolog is erdekelne, megpedig:
- tesztkepek valahol vannak mar rola, vagy meg csak most van megjelenesi idoben,
- ararol lehet valamit tudni,
- ha van esetleg egy, a kategoriajahoz / tudasahoz mert ara akkor annyiert erdemes lenne-e megvenni, vagy olyasmi arban inkabb mast neznetek,
- a fenykepezo gepeknel is erdemes varni egy kicsit, hogy lejjebb menjen az ara, mint a pc-s vagy mobil piacnal,
- es vegul egy sima mezei user el tud vele boldogulni?

Mivel en most hataroztam el, hogy szeretnek venni egy gepet, es ha mar veszek, akkor szeretnek normalisat, normalisabbat venni. Nem szeretnem fel evente, evente lecserelni, ez ha birja idoben akkor lehet nekem 5-8 evig is meglenne.
Lenyegeben nekem tajhoz kellene, illetve makro-ra. Ahogy neztem a teszt videot, szamomra turhetot videot csinal.
Mostanaban eleg sok gepet nezegettem itt, illetve a pixinfo-n es szamomra nehez a dontes..
Nem azert, mert tudom mit szeretnek, hanem azert mert nem.

Ma neztem egy NX300-at, hat azok a tesztkepek borzasztoak es 180-200k-t elkernek a gepert.
Olyan kepet majdnem csinal a telefonom is (kis tulzassal), de aki latta azokat a kepeket, tudja mire ertem.

Tehat a fentebbi kerdesre szeretnek valaszt kapni, akar privatban is a kicsit hozzaertobbektol, hogy ezt ajanljak-e vagy sem, illetve mi az amit erdemes lenne-e venni. (arban ne forintba szamoljatok, mert nem Mo-n elek mar)

koszonom

(#35) Angyom válasza fairi (#26) üzenetére


Angyom
tag

Én úgy olvastam, hogy csak 1/3-ad FÉ hátrány származik a Sonynál, de lehet, hogy több a valós.

(#36) Mhamster válasza Angyom (#35) üzenetére


Mhamster
tag

És 1/3 Fé szerinted hány %? Súgok: 33,3

Így lesz sony-nál 1.2 objektívből 1.4, amely objektívek között az árkülönbség mondjuk 300 ezer ft. Mondjuk ez csak elméleti, mert sonyból legfényerősebb az 1.4, abból meg 1.8 lesz.

fRooStzzZ: Megnézném milyen telefonod van azért, 1:1-ben összehasonlításban lehet hogy meglepődnél. Kezdő gépnek szerintem 70D nagy, nekem volt 50D, de ez a méret már kompromisszumos nagyon sok esetben. Markolattal, 70-200 obival (f/4), vakuval már több mint 2 kiló. Én vennék egy 70D-t ezekkel az újításokkal, Canonnál érezhető hogy (végre) csináltak valamit, tudom hogy kihasználnám. De egy fotózást most kezdő ember számára egy Oly OMD, vagy akár egy E-P5 szerintem jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#37) Mercutio_ válasza Mhamster (#36) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy Panasonic G3/G5/G6 közül valamit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38) Tin


Tin
veterán

nagyon baba kis masina, benne van minden, aminek benne kell lennie, sőt még annál is több.

kár, hogy a képminőséget nem mutatták be. érdekes, van review ahol azt mondják, hogy a 7D-vel vagy a 60D-vel pariban van az érzékenység, ebben a magyarban azt mondják, sokkal kisebb a zajszint.

a tesztfotók is eléggé vegyesek, a 3200-as kép elég jó, az 1600-as pillangós meg elég szar.

(#39) osszaki válasza fRooStzzZ (#34) üzenetére


osszaki
tag

Én is dslr vásárlást tervezek, bár még kell gyűjtögetni. :D

Tesztképek már vannak, azok hivatalos képek. Érdemes nyilván a tesztoldalak értékelését/képeit is megvárni.
Ár: 1200 dollár / 1100 euró. Ez csak a váz, és ha ezek az árak nem változnak, akkor megint Európa szívta meg. Dolláros árban szép kezdés lenne. A váz szokott árban csökkenni, de az is változó mértékben. Obik jobban tartják az értéküket.
-lehet keresgélni amerikai ismerőst :D -
70D legnagyobb ellenfele, most sztem a Nikon D7100. Nem is lenne semmi gond a D7100-al, de az a liveview-ban történő állítgatás 'nemlátszódás' idegesítő, de talán az software-esen megoldható. Új firmware megoldotta már? - kérdezném a többieket

Megjelenés aug./szept.

Szerintem a kezdők is boldogulnának vele. Lehet lassabb leszel az elején, míg kiismered a masinát, de beletanulsz majd. Ha érdekel a fényképezés akkor mindenképpen. :)

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#40) Tin válasza osszaki (#39) üzenetére


Tin
veterán

az árcsökkenés a kereslettől függ.

a 70d egy nagy régóta várt gép, gyakorlatilag a 2009-es asp-c szenzort cseréli le, így akinek 550D, 600D, 650D, 700D, 100D, EOS M, 60D, 7D, illetve az ezelőtti, korábbi szenzoros gépei vannak, mind elgondolkozik a váltáson.

illetve, remek másodváz videósoknak (kétféle videotömörítés!), remek másodváz profibb gép mellé, a live view autofókusz alkalmazása millió helyen nagyon használható, főleg a wifi és a távirányíthatóság miatt egy fotós szegmenset is érdekelheti a dolog.

szóval, szerintem nagy lesz rá a kereslet, és ezért tartani fogja az árát sokáig. nálunk amúgy szerintem 350e-s áron nyit a váz.

(#41) Stauffenberg válasza tabu3x (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Melyik masina tud 60p-ét fhd-ban...?"

Mindegyik amelyik az AVCHD 2.0 formátumot használja. Majdnem az összes Sony NEX gép az utóbbi hónapokból, Panasonic, Olympus meg a többi MILC gyártó soraiban is van bőven olyan ami már képes 1080p mellett 60p módra. Ráadásul a már említett Pana GH3 a legprofesszionálisabb videós szolgáltatásokat és minőséget adja a fényképezőgépek között.

A MILC piac egy kicsit elhúzott a DSLR-ek mellett sok szempontból és a főleg DSLR-re építő gyártók (Nikon, Canon, Pentax) ezt valahogy nem akarják tudomásul venni. Mindegyiknek van valamilyen szintű MILC kínálata, de egyik sem tudott maradandót alkotni. A Canon EOS M kiváló váz, de a rendszer halott az objektívek nélkül, a Nikon 1 rendszer esetében sokakat elriaszt a nagyon kicsi szenzor és a Pentax meg... hát az tényleg a vicc kategória amit a Q rendszerrel művel.

---

(#40) Tin: A vicc az, hogy a 60D egy otromba váz, mégis sikeres lett. Az 5Dmk2, 7D után a harmadik legnagyobb számban eladott Canon DSLR az utóbbi években. Mondjuk a 70D visszatérhetett volna az 50D-nél feladott ellenálló magnézium ötvözet vázhoz a műanyag helyett amit ócska gumi borít... de hát hagyni kell valamit a 7Dmk2-re is...

[ Szerkesztve ]

(#42) Tin válasza Stauffenberg (#41) üzenetére


Tin
veterán

60D nem rossz, én már el is gondolkoztam rajta, de meg akartam várni a 70D bejelentését, és most már nem gondolkozok rajta.

végigolvastam amúgy a speckókat angol és amcsi oldalon, és a nagyobb előrelépések a következők:
- 7D AF rendszere, de SPOT AF és kiterjesztett AF nincs, viszont van a zóna, a teljes és a fix pontos
- van külön gomb a fókusznak, igaz nincs joystick
- egyik videóban a menüjén láttam, hogy okos fókuszbeállítások is vannak benne, hogy mit részesítsen előnyben, stb
- videó módban kétféle tömörítés van, mint az 5D3-ban
- több videóban látszik, hogy van benne full hd 3-10x movie digital zoom (mint anno a 600D-ben)
- ténylegesen időjárásálló a váz a borítás ellenére (alumíniumot írnak), pont annyira, mint az 5Dmk3
- tud 2,3,5,7 képes AEB-t
- van AF microadjustment, ráadásul a legújabb verzió, ami a nagyobb vázakban
- tud halk fotózás módot is (silent shutter)
- okosabb, több infót adó kereső
- sztereó beépített mikrofon (nem nagy cucc, de jó)

meg persze rengeteg minden ami be lett reklámozva. de ezek a fentiek nem voltak igazán kihangsúlyozva vagy részletezve, pedig van pár igen hasznos funkció is benne.

szerintem jó kis gép, a 7d2 viszont sokkal drágább és komolyabb lesz.

(#43) Stauffenberg válasza Tin (#42) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem tetszik a 70D, bár még megvárom az első szenzor teszteket. Mert oké, hogy egy 2009-es darabot vált le, de a Canon vázak egyike sem nagyon fejlődött dinamika és színmélység tekintetében az utóbbi években (a belépő kategória már a 450D óta nem), ami szerintem nagyon gáz. Viszont érzékenység és jel/zaj arány tekintetében meg nagyon odavágtak.

A Nikonok hatalmas fejlődésen mentek át a Sony szenzorai által. Tényleg szemmel láthatóan sokkal szélesebb a Nikonok dinamikája. Nekem egyelőre a D7100 szimpatikusabb (talán mert a céges gépek között olyanok vannak nálunk, mint a D7000, D800E, D90, stb).

A 60D-vel meg a legnagyobb baj, hogy... hát nézz meg egy-két példányt amit használtak is rendesen. Mintha a kutya szájából rángatták volna elő. Gagyi műanyag és ócska foszlós, morzsolódós gumi az egész. Semmi köze az 50D-hez. Ez a minőségi szint elmenne egy xxxD vagy xxxxD sorozatú gépnél, de nem egy ilyennél.

(#44) gekkoXT válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nekünk van itthon egy 400d is elfekvőben, ami azóta is tökéletes esztétikai és működési állapotban van. Sőt, magic lantern firmware hasít rajta. Tehát valóban gáz ez a generációnként kísérletező, felhasználó átbszó mentalitás.

(#45) narumon


narumon
őstag

Hm erre már lehet, hogy érdemes lenne beruházni, azt hiszem USA-ban utána is nézek mennyi lesz az annyi.

Nekem a legfőbb kérdés inkább az (csoda, hogy ezt még senki nem hozta fel), hogy a Magic Lanternt mikor portolják rá? Mert többen fent írták, hogy így Panasonic GH3 meg úgy Nikon, de sajnos ami olyan szintű hack nincs rájuk mint a Magic Lantern - addig marad a Canon. (Egyébként GH2-m is van széthekkelve, de sajnos az sem olyan mint a Canonok képi világa ezért nálam az továbbra is csak másodkamera tudott maradni...)

60fps meg CSAK ÉS KIZÁRÓLAG lassításokhoz kell - aki komolyan videózik ilyeneket nem használ mert olyan lesz a képminőség tőle mint egy barátok közt epizód (hint: SZAR!), amitől a legtöbb ember menekül pont ezért vett DSLR-t videózni és nem valami kamerát.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#46) Stauffenberg válasza narumon (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A "csak és kizárólag" kifejezésekkel óvatosan. Egyébként meg épp elég, hogy lassított felvételhez kell a userek 98%-nak, de az meg gáz, hogy ilyenkor meg csak 720p áll rendelkezésre. Ráadásul lassított felvétel közben sokkal jobban feltűnik az, hogy egy alacsonyabb felbontású anyagból lett felkonvertálva 1080p-re.

Persze a H.264-et sokkal jobban szeretik a videósok ez tény. De ha már a legolcsóbb MILC vázak is tudják az AVCHD 2.0 miatt a 1080p/60p módot, akkor az egy kicsit gáz... a DSLR piacra nézve.

A Magic Lantern előnyeiben egyetértek, de igazi minőségi robbanást csak a RAW videó hoz, amit körülményes feldolgozni, de még helyesen elkészíteni sem könnyű, mert eszköz és költség igényes, ráadásul az utómunka vele sokkal nagyobb szívás, mint bármelyik AVCHD formátum.

(#47) Tin válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


Tin
veterán

a szenzor teszteket énis nagyon várom, de ha nem is lesz jobb, számomra akkor is ez a jó választás.

full frame még drágább, én meg nem a fotózásból élek, rendszert meg nem akarnék cserélni.

egyébként számomra a gép többi feature-e fontosabb, mint az, hogy jobb valamivel jobb legyen a zajszintje, mint a nikoné.

(#45) narumon: de a lassításoknál meg pont jó a részletesség miatt, viszont én egy 120fps-nek jobban örülnék, még ha csak 720p is:)

[ Szerkesztve ]

(#48) Carlos Padre válasza Mhamster (#36) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Attol, hogy a tukor elvesz a fenymennyisegbol, a gepen belul az iso 100 az iso 100 marad, tehat az obik fenyereje semmit nem csokken. Amugy sem az obik fizikai tulajdonsagai valtoznak, hanem a szenzor "erzekenysege", amit erositessel kompenzalnak. Nem kene elfeledni, hogy nem film van benne, hanem elektronika.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#49) madgie válasza Carlos Padre (#48) üzenetére


madgie
titán

(#50) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Mhamster:
Nem azt mondtam, hogy pont ugyan ilyen kepet csinal, de az NX300 kepei borzalmasak lettek.
Az E-P5-el szemezgettem, meg volt meg egy, de az nem jut eszembe.
Mint irtam, nem szeretnek evente gepet cserelni. Egyszer befektetek egy masinaba, es azt szeretnem evekig hasznalni.

Osszaki:
Pont ezert mondtam, hogy nem Ft-ba nezzetek az arat :) Par honapja koltoztem ki Kanadaba, es tervbe is van, hogy kint maradok.
Az, hogy lassabb leszek, a loterki kutyat sem erdekli. Nem mozgo, gyors targyakat szeretnek fenykepezgetni. Nem szeretnek sport riporter lenni.
Aztan idovel az ember meg csak beletanul... Elso napok ugy is csak ilyen tesztjelleggel mennek, mert ugye az ember mindig amit vesz, nyomogatja, buvolgeti az elso napokban folyamatosan.. (en meg plane :D )

Tehat akkor erdemes lehet ilyet venni velemenyetek szerint?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.