Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elektrotank


elektrotank
tag

Hm. Köszi az értesítést, nekem jelenleg XXL van. :Y Vajon megérné átlépni? Azért durva, hogy olcsóbb, mint az XXL.
A hagyományos hdd-k képesek megbírkozni ezzel a sebességel hosszútávon?

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#2) Drenadar válasza elektrotank (#1) üzenetére


Drenadar
veterán

SSD ajánlott hozzá, plusz a gép sem mindegy, hogy milyen, illetve ugye evidens, hogy wifi kevés hozzá, tehát csak kábellel.
Másik szolgáltatós topicokban már sok sok sok tapasztalat van erről ^^

(#3) elektrotank válasza Drenadar (#2) üzenetére


elektrotank
tag

Szóval ez még egyenlőre drága mulatság :D Ha azt veszem, egy 512-es ssd kellene minimum, ha az ember nagyobb méretű fájlokat akar leszedni.
Gépen belül mit értesz? Gondolom jobb processzor teljesítmény nem árt, illetve sata3-s kábelek, ssdk, meg azt támogató lap.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4) Allien válasza elektrotank (#3) üzenetére


Allien
veterán

De ha Te torrentre gondolsz, akkor emlékeim szerint az SSD totyikban NEM ajánlott az ssd torrentre. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5) elektrotank válasza Allien (#4) üzenetére


elektrotank
tag

Óhó vagy úgy. Szóval, ha kalózkodni akarok, akkor hanyagoljam az ssd-t? :D
Akkor ssd csak arra kell, hogy azon legyen a rendszered és happy day? :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6) btz válasza elektrotank (#5) üzenetére


btz
addikt

Nem ssd hanem sima SD-m volt, nem torrent, hanem sima FTP adatátvitel miatt elpusztult. Az SSD jobb az ilyenekben de kitudja, hogy az is meddig bírja a tömérdek írást/olvasást/újraírást

ⓑⓣⓩ

(#7) Allien válasza elektrotank (#5) üzenetére


Allien
veterán

Ja, kb. Az SSD élettartama példul az adatok mozgatásában rejlik. Kb, egy memória egységre max 500x lehet írni, aztán kampó annak a résznek. Persze, ez így erős túlzás, de a lényeg, hogy nem torrentre való. Arra marad a hdd. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8) zzola válasza elektrotank (#5) üzenetére


zzola
félisten

A torrentezés mióta egyenlő a kalózkodással? :U

(#9) Ringman


Ringman
nagyúr

Mint tudjuk a T-nél 2014 óta zajlik egy új számlázási rendszerbe való migrálás.

kézzel történik az adatrögzítés, vagy mi tart 2 évig ezen?

[ Szerkesztve ]

(#10) btz válasza Ringman (#9) üzenetére


btz
addikt

Eltudok képzelni egy ilyen variációt is, hogy van 2-3 munkatárs, aki napi 8 órában kézzel pötyög át minden előfizetői adatot. :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#11) btz


btz
addikt

Update:
Sajnos azt az informaciót kaptam, hogy a gigabites sebesség optikai hálózat esetén sem minden területen elérhető, műszaki képesség függvényében adható csak ki a gigabites csomag.

ⓑⓣⓩ

(#12) kmisi99


kmisi99
addikt

Folyamatosan folyik a Telekom állomások fejlesztése és át terhelése gigabites valamint 10 gigabites vonalakra, szóval az elkocetkező években szinte mindenhova el fog remélhetőleg jutni. De egy 5-6 város/falu-ból álló körzet megtervezése, ki telepítése át terhelése is 3-4 hónap.

(#13) btz válasza kmisi99 (#12) üzenetére


btz
addikt

Remélhetőleg a gigabit elérhetőség tendenciája csak javulni fog.

ⓑⓣⓩ

(#14) Ringman válasza kmisi99 (#12) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó lenne, ha bp. belvárosba is begyűrűzne az optika, mert egy rossz vicc, hogy 2016-ban az andrássy úton (a bérelt vonalon kívül) 20/1 a leggyorsabb választható netcsomag.

(#15) Allien válasza kmisi99 (#12) üzenetére


Allien
veterán

Gondolom, Te nagyon fiatal lehetsz. Még nem múltál el 21 éves? Mert én igen, és NEM hiszek a mesékben. ;]
Bár, nem azt mondtad, hogy mindenhova, hanem "szinte". No, ezt felejtsed el. NEM kell minden hülyeséget elhinned! Csak próbálj meg gondolkodni. Bár, ha az elkövetkezendő 50-100 évre gondolsz, vagy összevontan gondoltad, hogy Telekom-Digi-UPC-és a maradék szolgáltatók összességében fog elérni sok helyre a fiber, az más. Nem is olyan régen, egy nem messzi-messzi galaxisban, még azt nyilatkozták, hogy 3 éven belül 700E háztartásba vezetik be az optikát. No, a kormány szinte azonnal bevezette a külön adót, ami a fejlesztés leállásával járt. :K
Ezen felúl, a koax hálózat meg tudtommal nem alkalmas ekkora sávszél átvitelére. Ahol koax van, ott nem nagyon cserélgetik optikára a hálózatot, és ebből kifolyólag, még sok helyen KOAXra fejlesztik/cserélik a hálózatukat, ahelyett, hogy egyből optikára mennének. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#16) Allien válasza Ringman (#14) üzenetére


Allien
veterán

Költözz normális helyre, minek gizdázol, hogy az Andrássy úton lax. :DDD Műemlék környezet, oda a legnehezebb kábelt behúzni. Kész rémálom lehet műemlék épületek új kábelezése. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17) bhonti válasza Allien (#15) üzenetére


bhonti
tag

A Telekomnál gondolom többnyire telefonkábel van/volt, esetleg Ethernet, kevésbé koax, szerintem régebbről...

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#18) Allien válasza bhonti (#17) üzenetére


Allien
veterán

Igen, és? Azon nem tud gigabitet nyomni... :B Legjobb esetben is vdsl és 50 mega, ha jól tudom. Kivéve, ha az épületen belülre rakja a berendezést... De akkor is max 100 mega asszem. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) btz válasza Allien (#15) üzenetére


btz
addikt

Erre emlékszem. Lassan már 9 éve volt. Szépen meghiúsította az akkori kormány a nagy terveket.
A koax nagyon sokmindenre alkamas lehet(ne).

ⓑⓣⓩ

(#20) btz válasza Allien (#18) üzenetére


btz
addikt

Dehogy is, nem kell a hazbatenni a dslamot, hogy 100 mbps fölé menjünk a rézzel. Bondingal vektoringal szupervektoringal gfastal elég sokminden kihozható a rézből is. Keress rá a kifejezésekre a google-n.

ⓑⓣⓩ

(#21) kmisi99 válasza Allien (#15) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen fiatal vagyok, 22 éves és konkrétan ezen a projekten dolgozom a Telekomnál, és igen attól még tényleg sok idő lesz, mert monopóliumuk van, és minek fejleszteni ha nincs vetélytársa.

(#22) Allien válasza btz (#20) üzenetére


Allien
veterán

Bocsi, maszlag. 50 megához kb 200-250 a max, 30 mega kb 700-750 méter, jobb esetben TALÁN 1km is elmehet. Bondingal meg szarakodjon, akinek 6 annya van. ;] Főleg, mert azt valakinek ugye javítania is kellene, csak azt már nem nagyon lehet TÉNYLEGESEN megoldani. :K Ergo, akkor jó, ha közvetlen közelbe tudják berakni a dslamot. Minden más megoldás kapufa, hosszabb távon. Pl bondingnál 2 érpárt KELL(ene) bevinni az ügyfélig. No, ezt többnyire qrva nehéz megoldani, főleg nem szépen. ;) Csak gondolj bele a SAJÁT lakásodnál, ha ezt MOST így akarnák megoldani, és nem putriban laksz (tegyük fel). Bár, nem megoldhatatlan, de, a legfőbb vissza tartó erő a NŐ! A Nők NEM akarnak vezetéket látni (már többségük). ;] Old meg... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#23) Ringman válasza Allien (#16) üzenetére


Ringman
nagyúr

eh:)

nem ott lakom, csak az iroda van ott, ahol dolgozom.

mivel a környéken egyedül a T-nek van kábele behúzva, így ők nem nagyon igyekeznek a fejlesztéssel.

(#24) #79621120


#79621120
törölt tag

Itt csak a 10 MBit/s csomag választható .

Már megint a városiak járnak jól a fejlesztésekkel . :(((

(#25) btz válasza Allien (#22) üzenetére


btz
addikt

50 megabithez 750 méter a maximum bondingal ez 1500 métrre növekszik.
Nekem is volt 50 megabites csogom bonding nélkül 400 méteren, a vonalam 75 megabitre lett volna képes bonding nélkül.
Mért kéne neked sz@rakodni a bondingal? Ezt megoldják a T szerelői, neked nem kell vele sz@rakodni semmit sem.
Azt nem értem hogy mit kell javítavítani a bondingon, meg mit nem lehet? Ha valami gond van vele ugyanúgy minden javítható, bár tényleg nem tudom értelmezni ezt a kérdést.
A lakásn nem is szükséges semmi a bondinghoz, az eret, ha jóltudom a törzskábelen a kötődobozig viszik duplán, a lakásban már nem húzkodnak semmit, már ha rendes UTP kábellel van kiépítve.
Ezt a putri dolgot sem értem, hogy jön ide. Ha kábelezést kell csinálni, akkor azt is szépen meg lehet oldani, úgy hogy alig látszik, nem hiszem, hogy ettől lenne a lakásnak putri kinézete.
Ezt a nős témát sem értem. Nem tudom mi bajuk a nőknek egy kábelcsatornában futó vezetékkel? Az oké ha a szoba közepén fut át a vezeték a szőnyeg közepén és elesik benne a gyerek, hogy azért bármelyik nő pipa lenne, de talán még egy férfit is zavarna, de egy faliszegélybe vagy lambéria mögötti kábelcsatornában futtatott vezetékkel mi baja lehet egy nőnek, arra nem találok logikus választ. De mindegy is mert ha nem régi pvc telefon kábel van, akkor azt sem kell UTP falikábelre cserélni egy bondingozás mellett. (Itt megjegyzem hogy UTP kábelezésre mindenféleképp célszerű áttérni, én is az idén rövidítettem le a házon belüli kábelszakaszt, és egyben a pvc kábelt UTP kábelre cserélték) Minden a törzskábelben fut duplán és a lengőkábelben, ami az oszlopot a házzal összeköti, a kötődobozig.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#26) Allien válasza btz (#25) üzenetére


Allien
veterán

1. Nem KELL (Neked) értened. Én sem értem. ;] De, a lényeg, hogy amit írsz, az max laborban ennyi, már a távolság. Vagy ha qrva jók a kábelek, ami meg rittka, mint a fehér holló. Ugyanis, a kábelek jellemzően 0,4-s átmérőben vannak, ami telefonra jók, adatra halál.
2. a lakások többségében NEM UTP kábel van húzva!!! Sőt! Ergo, bondinghoz KELL (!!!) új kábelt a végpontig cserélni/húzni! Sőt, qrva ritka, ha egy lakásba UTP kábel van a kötő doboztól húzva. :K De amúgy, az utp kábel is gagyi, mert a sodrása egy dolog, de az érvastagság IS döntő! Az lenne az ideális, ha utp sodrású kábel lenne 0,6-s érátmérővel (ja, és árnyékolt, megszakítás nélkül), lehetőleg a központtól. No, ilyen max laborban, és NEM élet szerű... :K
3. a putri, és NŐ dologra. Lásd 1. fejezet. Azaz, mivel KELL vezetéket húzni, most ismételd meg, amit lentebb írtam. Ha van a Családodban Női tag, kérdezd meg, mit szólna, ha a folyosóról új vezetéket húznának, hogy Neked legyen a 30 mega helyett 50 megád. ;] Asszem, irány az Azori szigetek, jól elküldene melegebb égtájakra. :DDD Legalábbis, a NŐK többsége NEM akar vezetéket látni, és KÉSZ! :K Az, hogy TE hol laksz, milyen körülmények között, NE abból indulj ki! Normál esetben a szerelők NEM csatornáznak be semmit se. Illetve, gondold át pl a beton paneleket IS, ott is KELL vezetéket húzni, ott még a falra se nagyon lehet rögzíteni. Tehát, hidd el, a bonding többnyire zsákutca.
Ja, és a szerelők SEM tudják NORMÁLISAN javítani, mert nincsen erre műszer se. EGY vonalas műszerezettség van max, de a bonding asszem nem is mérhető rendesen. Az tuti, hogy sokkal nehezebb is tesztelni, mint ha egyvonalas lenne... :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) elektrotank válasza #79621120 (#24) üzenetére


elektrotank
tag

Én falusi vagyok és nálunk is ki van húzva az optika. XXL csomagunk van a telekomnál. :)
Szóval nem olyan lehetetlen. Igaz, ami igaz, én főútvonalon lakom, de tudtommal itt az utcákban is elérhetőek a csomagok, szóval az egész falu be van húzva, max. azon filóznak, hogy meg van e a kábel magassága az oszlop és a ház között (gondolom meg van adva milyen magasan lehet vezetni a kábelt). Szerencsére itt elég magasak az oszlopok, az egyik szerelő meg is jegyezte hogy minek ide ilyen magas oszlopok, de pl. egyik falubelinél nem kötötték be, mivel nem volt meg a magasság...
A környező falukba (ami a falum és a város között vannak) nem húzták be a kábelt (csak előtte) vagy behúzták de elérhetetlen, pedig mindkettőnél voltak ásások (anno az én falumat is felásták).
Mondjuk olyan 3-4 ezer lakosa van ennek a falunak, alapból is sok telekomos felhasználó van itt, lényegében két város közt fekszik (két város távolsága olyan 25, max 30 km).
Nekünk ingyen kötötték be, Magenta csomagunk van, lehet, ha csak netet kérünk, máshogy lenne.
Szóval igen, gondolom odacsapnak le főként, ahol potenciális hasznuk lehet. Sajnos.

Allien
Mi házfelújításnál rejtettük a hálózati rendszert gipszkarton kartont mögé. Van egy gigabites router öcsém asztalán, az bele megy egy gigabites switch-be és utp kábeleken keresztül szét van osztva a házba. Mind az 5 szobába illetve a nappaliba.
Ezelőtt a szegélylécekmögé mögé lett rejtve. De volt, hogy rajta volt, mivel későbbre akkoriban nem terveztünk.
A vezetékeket meg meglehet oldani, ha valaki előretervez. Ha tudja hova akar kábeleket, előre behúzhatja maga, megcsinálhatja normálisan és akkor nem fúrják szét a házat, csak behúzzák a kábelt meg beüzemelik a routert és többinek elméletileg mennie kell magától! :)

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#28) btz válasza Allien (#26) üzenetére


btz
addikt

1. Nem laborban ennyi, mint írtam nekem több mint 400 méteren jött az 50 megabit és a maximum elérhető sávszél 75 megabit lett volna. Nem laborban lakom.
2. Nem kurva ritka, mert már pár éve csak ilyet húznak, szakadozás esetén vagy kérésre rögtön cserélik. Cat6-os utp kábelt raktak, azaz nem a leg "sz@r@bb" fajtát.
3. Ezekszerint felétek a nők h..lyék, felénk nem. Nekünk eleve úgy van megcsinálva, hogy semilyen folyosón már nem megy a kábel. A lehető legrövidebbre lett véve a hossz. Az előző laposkábel is a ragalatt ment el, és ott jött le a plafonról kábelvezetőben ahol kell, nem ment semilyen folyosón vagy szobán keresztül. De falra is mindenhol lehet tenni bárhol, erre találták ki a kábelvezető csatornát, amit ragasztószalaggal is fel lehet tenni még panelban is, de mint írtam célszerű rövidíteni, ezért panelban lakáson belül a kötődoboztól már jobb ha 1 méter kábelnél nincs több.
Nem hiszem el, hogy a bonding zsákutca, mivel ez az egyetlen mód a nagyobb sávszélesség elérésére dsl-en. Ha versenyképesek akarnak maradni, akkor ezt alkalmazzák, optikát még sok helyen csak évekmúlva fognak húzni, főleg ott ahol a település minden pontján elérhető a 30 megabit vdsl2-vel.
Na nemár hogy ne tudnák szerelni ezt gondolom viccnek szántad 😁. Mindkét vonalat meg tudják nézni külön külön is, még ha olyan eszköz ami bondingot tudna nincs náluk akkor is. Maga a HGW is szolgál vonali adatokkal, amit szintén meg tudnak nézni. Nincs itt semmi probléma a mérhetőségel, max annyi hogy tovább tart mert két vonal.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#29) btz válasza #79621120 (#24) üzenetére


btz
addikt

Vároaban is vannak gondok, arról például tudtál, hogy a Budapest belvárosában is csak 20/1 megabites dsl szolgáltatás érhető csak el? És ott van például a gazdag kerület, az sem bővelkedik sávszélben, oda pedig csak földkábeleket raktak, ahol nehéz pesz optikára cserélni a kábeleket. Szóval városban sem optikából van a kerítés.

ⓑⓣⓩ

(#31) Allien válasza btz (#28) üzenetére


Allien
veterán

1. Neked! De NEM egyedül élsz Budapesten, ember! Neked mázlid van, ha megy annyit akkora távon, és KÉSZ! :K
2. De, qrva ritka. Lehet, ahol Te élsz, ott nem ritka, másutt meg IGEN! Nem 1 ismerősömnek húzatták újra a vezetékét, van, akinek nem is húztak újat, csak egy kötést újra kötöttek, és csókolom, van, akinek meg húztak egy normál kéteres vezetéket, mely még nem is sodrott érpár volt. Elhiheted, ÉN nem levegőbe beszélek. Több kerületben is jártam már, és persze, találkoztam megfelelő hálózattal is, de a többség épp megfelel kategória, nem hogy UTP, meg CAT5, hanem CAT3 max. :DDD Régi szűrke 1x2-s pvc, vastagabb féle, de néhol még a qrva vékony halál vezeték van. Ja, a párhuzamos dobozokról nem is beszélve, mert ilyen is van még relative, de sok. ;)
3. Nem, nem. Felénk IGÉNYESEK a Nők, nem hülyék... Nem engedik baromság miatt feleslegesen bekábelezni lakásukat, mert az idióta mindegyki 30 megás internet helyett 50-st akar... ;] Amit írsz, meg számomra értelmezhetetlen zagyvaság, sorry, a szöveg értésemmel soxor van gond. A kötő doboz nálad mia fene? Nálam a fali doboz, kint a folyosón, ahol mondjuk van 10 érpár kifejtés. Más a konnektor aljzat, amibe a rövid "telefon" kábelt dugjuk, ami meg megy a hgw-be. A konnektor aljzat előtti vezeték a döntő, ha az utp, vagy hasonló minőségű cucc, akkor rendben, de még a régi vastag szürke 1x2-s is ahhoz képest remek tud lenni, mert az vastag. A telefon kábel (ami a konnektorból megy a hgw-be) lapos vezeték, azt TILOS (!!!) használni (mondom, kivéve az utolsó 1,5 méter).
Falra sok mindent lehet rakni, szerelőknek NINCSEN jellemzően kábel csatornájuk, megsúgom. Ha Magadnak megcsinálod, akkor jó.
Nem HIT kérdése az átvitel technika. A bonding azért zsák utca, mert HIVATALOSAN egy érnégyesen belül NEM mehet 2 nagy sebességű adat átviteli vonal, a vdsl meg ilyen. :DDD Akinek nem elég a 30 mega egy érpáron, annak az 50 mega megváltás lesz? NEM! A mérésüket meg NE is emlegessed, ha NINCSEN konkrét infód. Elhiheted, kínszenvedés. De, logikus is. Abból KELLENE kiindulni, hogy a hivatalos állásfoglalás szerint amit írtam, egy érnégyesen belül NEM mehet két vdsl nagy sebességű vonal. Azaz, ebből az következne, hogy minden második érre lehetne CSAK kötni bármit is, hogy ha valaki a mostani telefon vonalát fel akarná bővíteni nagy sebességű internetre, ne kavarjon bele a meglévőkbe. Ez annyit jelentene, hogy DUPLA annyi érpár kellene a központtól indulva az épület elosztóján keresztül a fali dobozig. No, ilyen szintén csak laborban van, meg a deutsche telekomnál maximum. De ez Magyarország... :U
A hgw-t NEM érdemes mérésre használni. Ugyanis, behatárolni a hibát NEM lehet vele. Vidd el mondjuk a nagyelosztóig, dugd rá ott. Ja, hogyan is? Ott nem nagyon van áram, meg dugd rá a laptopot az utcán. Aha, tényleg életszerű... ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#33) Allien válasza #50751744 (#32) üzenetére


Allien
veterán

Ja, lehet nem véletlen. De, az én hibám, mi a fenének szólok bele olyanba, amihez nem értek. ;) Valszeg nem is itt élek, hanem elraboltak az ufók, mert nem látom azt, amit mások. Újra húzott hálózatokat, meg ilyeneket. Ja, látok optikai hálózatot, de ugye most a hagyományos rézről beszélünk, ami persze hivatalosan minden nagyon szép, mindennel meg vagyok elégedve típus, a valóságba meg sok helyen gáz. Nem kevés, hanem SOK helyen. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34) btz válasza Allien (#31) üzenetére


btz
addikt

1. A fizika törvényei ugyan azok Budapest közepétől kezdve a faluig. Nem mázli kérdése. A vdsl2 szabványában világosan le van írva, hogy 50 megabit x méterig a gyakorlatban/ elméletben meddig is működik (normális vezetékezés esetén persze). A Tajánlása szerint is 750 méterig alkalmas a vdsl2 a gyakorlatban is az 50 megabitre.
2. Kérni kell és CAT6-al újrahúzzák, kötelesek internethez CAT6 UTP-t kötni.
3. Igényesen is újra lehet húzni egy lakást, már fent is leírtam, hogy nemfeltétlenül lesz az újrahúzás igénytelen, így a nőknek sem lehet kifogása semmi ellen. Kábelvezetőjük pedig van, mert érdekes módon nálunk szépen meg is csinálták azzal, volt is náluk, mondani sem kellett, hogy azzal dolgozzanak.
A kötődoboz amibe a kinti oszlopról jövő vezetéket bekötik és amiből az UTP kábel megy a fali dobozig, amibe a HGW eszközt bedugják, a HGW és a fali doboz közé is lehet rj11-es végekkel szerelt UTP kábelt tenni.
"DUPLA annyi érpár kellene a központtól indulva az épület elosztóján keresztül a fali dobozig. No, ilyen szintén csak laborban van, meg a deutsche telekomnál maximum" és a Magyar Telekomnál is így van :)
A HGW vel nem lehet behatárolni, hogy hol a hiba, de de neked/nekem mint előfizetőnek mutatja hogy az egyik vagy mindkét vonal működik e vagy sem. Illetve sok vonali információt tud szolgáltatni.
Ha nekem nem hiszel, akkor kérdezz meg egy technikust, hogy tényleg lehetetlen bemérni egy vonalhibát?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#35) Allien válasza btz (#34) üzenetére


Allien
veterán

1, ok, menj, jelentkezz szerelőnek, VÁRNAK! :K (aztán majd rájössz)
2, aha, hát NEM kötelesek... ;)
3, mázlid volt, hogy éppen annak a külsősnem volt csatornája, de mindegy. Nekem is szerencsém volt, nálam az optikai szálat ragasztották, és normálisan elvezették. De, ez más, mint a réz vezeték, ugyebár. Beszélj inkább Nőkkel, lehetőleg 30 felettiekkel... Szintén rájössz, hogy nincs igazad. NEm akarnak vezetéket látni, és kész. Nem azt jelenti, hogy nem lehet meggyőzni őket, de első reakció, NO kábel!
Ami meg a minden második érpárat illeti, szintén NEM légből kapott infók alapján mondom, és hidd el, szintén NINCS igazad. Össze-vissza vannak kötve többnyire, és nincsen karban tartva.
Technikus is csak elvben dolgozik, mert azok NEM mennek ki helyszínre, hidd el, a szerelő meg nem technikus.... De tökmindegy. Kapj el egy szerelőt, és beszélj vele. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.