Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Lopjatok mán valahonnajt illyet tesztülésre, há!

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Érdekes hogy a CPU cserélhető, de a GPU nem.
Esetleg nem létezik már az MXM?

(#3) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

HDMI 2.0, az elég karcsú egy ilyen kaliberű és árú gépnél.

Illetve inkább a VGA lenne cserélhető, mert elvileg az 5000-es széria az AM4 vége. Gyengébbet meg nem hiszem hogy bárki tenne bele. Viszont még 1 akár 2 VGA cserét is kiszolgálhatna. :F

[ Szerkesztve ]

(#4) eldiablo válasza FeRRaR1 (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Még egy gen. várható AM4-be.

(#5) vakablak93 válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


vakablak93
őstag

De létezik, csak a Clevo azt tisztán a felsőkategória számára hagyta meg, a többi gémer gépükben LGA 1200 vagy AM4 foglalat és bga GPU van.
A gép amiben még MXM van az az X170-es modell.

#1 KISDUCK: +1, azt a tesztet én is szívesen olvasnám :K

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#6) vicze válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


vicze
félisten

Csak annyit hozzátennék, hogy mivel desktop CPU-ról van szó, így az foglalatos lesz mindenképp, ha akarod ha nem. hogy mennyire "cserélhető" az meg egy más kérdés.
GPU meg mindenképp BGA, így hogy most van-e MXM vagy nincs kb. mellékes.
MXM mondjuk úgy hogy nem túl gyakori, és ugye ott már kérdés a hűtőrendszer felfogatása, szóval a gyakorlatban egy MXM kártyát se fogsz soha cserélni.

(#7) vakablak93 válasza vicze (#6) üzenetére


vakablak93
őstag

Ezért kaphatóak a clevo gépekbe való MXM kártyák kitben a hűtéssel együtt, de tény hogy ritkán dönt az ember a csere mellett, mert nagyon drága a csere.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#8) vicze válasza vakablak93 (#7) üzenetére


vicze
félisten

Igen néztem, mondjuk úgy "gyér" a választék úgy általánosan.

(#9) vakablak93 válasza vicze (#8) üzenetére


vakablak93
őstag

Ebben igazad van teljes mértékben :R , erősen kihaló állatfaj annyi szent.
Nekem is mázlim volt, ha nem mondják itt a fórumon hogy lehet akkor én is gépet cseréltem volna, szerencsére így megúsztam ennyivel.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#10) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Látom beindult a buli, ha már itt tartunk ez a gép ugyan az mint az xmg apex 17 csak más név alatt mennek nem?

(#11) vakablak93 válasza KISDUCK (#10) üzenetére


vakablak93
őstag

Nem, végignéztem a Clevo oldalán az összes modellt.
Na figyelj, úgy tűnik hogy a tavalyi XMG Apex (NH-55) utódja ez a cikkbeli Clevo NH57/58
(tárhely és GPU függő de ugyanaz), amit jelenleg az XMG Apex 17 névvel látott el az az NH79-es modell, azaz a mobil Ryzen 5000 sorozattal szerelt modell, ezen felül van még egy verziója a gépnek az NH55-ös ami mobil Intel 11.gennel van szerelve.
RTX3050-3070-ig vannak a mobilprocesszoros variánsok, de az AM4-es az csak 3060/70-el van.
Ha már szörnyet akar az ember akkor érdemesebb igazi procival venni ;]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12) andy19770128 válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Ahogy mondod... Az MSI gyártott utoljára mxm et saját és clevo részre 2070 /80 ast. A CPU meg standard asztali CPU talán a boost kicsit visszafogva

[ Szerkesztve ]

(#13) andy19770128 válasza vakablak93 (#11) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hűtést figyelembe véve a 5900x a tökéletes választás

(#14) vakablak93 válasza andy19770128 (#12) üzenetére


vakablak93
őstag

Még a jelenlegi X170-ben lévő RTX 3060/70/80 is MXM, hogy ki gyártja nekik azt nem tudom, de az.
A CPU-t meg max a felhasználó foghatja vissza, a Clevo gyárilag nem korlátozza semennyire.

#13: én mindenképp maradnék az asztalinál, a nagyobb die méret miatt már sokszor bebizonyosodott hogy konkrétan jobban hűthetők mint a mobil társaik, legalábbis az Intellel szerelt Clevokban ez jön legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15) KISDUCK válasza vakablak93 (#11) üzenetére


KISDUCK
addikt

Bakker abban mobil proci van tényleg, mivel lehetett 2 proci közül választani konfignál úgy maradt meg bennem hogy asztali cpu van abban is. :)
Most nézem van róla teszt notebookchecken, hát azért rendesen "le van fojtva" a proci, elvileg 37 wattos 48w turbóval és az úgy elég szotyi mert az intel i7-11800h játékban lekenyte a 45w tdp-s 65w turbós mobil ryzent úgy hogy előbbinek 140wattos 3070-e az utóbbinak pedig 130 wattos 3070-e volt, hát tényleg kéne abba a gépbe az asztali proci.

(#16) vakablak93 válasza KISDUCK (#15) üzenetére


vakablak93
őstag

Nincs mit csodálkozni, ezek Clevo DTR gépek, szerintem a Clevo maga is csak viccnek szánta a mobilprocit, aki rászánja magát egy ekkora dögre az minek szórakozna a mobilprocikkal?
Eleve miért választaná bárki is a mobil verziót? Csak drágább és gyengébb.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#17) KISDUCK válasza vakablak93 (#16) üzenetére


KISDUCK
addikt

Legalább nem annyira fogja vissza a vga-t mint anno az A10-4600m a HD7970m-et. ;]

(#18) vakablak93 válasza KISDUCK (#17) üzenetére


vakablak93
őstag

Izmos kombó lehetett, ment rajta minden is 8K-ban mi? ;]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#19) KISDUCK válasza vakablak93 (#18) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát olyan képregényes lehetett rajta a játék. ;]

Az MSI követte el azt a merényletet a GX60-nal, de hát még az a hűtés is mi vicc, te jó ég, ma még a konzumer játékos gépek is legalább 2 csövet dugnak a procira, az a 7970m úgy érezhette magát abban a gépben mint az index a bömösökön.

(#20) MaxxDamage válasza vakablak93 (#7) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

RTX 2080 Super MXM (Clevo) mint ami az enyémbe is van és éppen kapható/elérhető :D
/nem olcsó.../
Ja meg van (ha elérhető) alaplap is az X170SM-G laposba :P

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21) vakablak93 válasza KISDUCK (#19) üzenetére


vakablak93
őstag

Jahh, hogy memóriajáték futotta rajta? Megjegyezted-e az előző képkockát? ;]

Csak nyugi, csinál most is ilyet az MSI, úgy hívják hogy GF65, ott a csipek egyoldalról vannak hűtve, a 2. kisventi csak besegít egy minibordával.
Szerencsére nem gond hogy trottyol benne a proci, mert a VGA is trottyol így a proci nem fogja vissza ;] ;] ;] [link]

#20 MaxxDamage: én tudom hogy kapható, még az újabbak is, a fórumtárs vette kétségbe a létezését. :)

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#22) FeRRaR1 válasza eldiablo (#4) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Be volt jelentve hogy itt az AM4 vége, az 5000-es széria. Majd nemrég hogy jön egy 3D V-cache verzió ami ugyan úgy 5000-es széria lesz csak ugye a nagyobb gyorsítótárakkal. Majd rengeteg lap lehozta hogy ezek nagy részét is törölték miután kijött az Intel a gen 12-vel. Új tényleges generáció már nem lesz szvsz, legjobb esetben egy ráncfelvarrás. Ami megint kérdésessé teszi, mert miért is váltana valaki egy 5000-esről egy 5000 XT-re csak a nagyobb cache miatt? Azért az elég specifikus, asztali szinten nem sok helyen lesz nagy haszna. (Gondolom én)

(#23) FoxiestFox válasza vicze (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Abból a szempontból fontosnak tartom ekkora gépeknél, hogy legalább megvan a lehetőség hogy kelljen kukázni az egész lapot, ha elnyekken a GPU.
Oké, drága, mi nem az manapság? :))

(#24) andy19770128 válasza KISDUCK (#19) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hát a feleségem ennek egy válltozatát használja amai napig. Igaz nem GX hanem GT 3 genes i7 3920XM meg egy 980 -as nvidia. probléma mentes. viccnek tűnik de a hűtés működik. igaz folyékony fémmel van használva

[ Szerkesztve ]

(#25) hahakocka válasza andy19770128 (#24) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nem tudom mièrt nem raknak be több 6000M es kàrtyât az Amd lapjaiba az FSR, a SAM miatt is plusz làtható a laptopok àrain hogy sokkal olcsóbbak S jobbak is picivel mint a mobilos Geforce ok a 3080at nem verik csak de a többit verik a teszteken. Mièrt nem gyàrtwnak le több 6600M ez 3400M ez S 6800M et. Amúgy ahogy a laptopos Geforceok ezek is 1-2, szinttel lejjebb vannak azèrt erőben az asztali gpuiktól persze.

[ Szerkesztve ]

(#26) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Kartellezés szaga van

(#27) KISDUCK válasza andy19770128 (#24) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát azért ne viccelj, ez a verzió több csövet ad a procinak, meg hát az i7 legalább ki tudta hajtani a mellé rakott kártyát nem úgy mint az a10.

(#28) tocsa


tocsa
senior tag

De miert csak 15"-os??? Mar regota varok az Acer Predator Helios 500 Ryzen (desktop AMD CPU, AMD GPU, jo hutes, 17") utodjara...

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#29) tocsa


tocsa
senior tag

Akik Linuxosak: a System76-nek lesz egy desktop Ryzen-es laptopja: Serval https://system76.com/laptops/serval#specs

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#30) vakablak93 válasza tocsa (#29) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez nem lesz, ez volt. Ez pont az előző genes NH55-ös, azaz a cikkbeli NH57-es előző generációja még Ryzen 3000 processzorokkal....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#31) tocsa válasza vakablak93 (#30) üzenetére


tocsa
senior tag

Oh, akkor azert van regi proci benne (Ryzen 9 3900). Szomoru.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.