Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) speedyx86


speedyx86
tag

Az az érzésem, hogy az alacsonyabb ÁFA-tól nem lennének olcsóbbak az e-könyvek. Remélem tévedek.
Az is igaz viszont, hogy ha a különbözetet benyelik a kereskedők, akkor jobban megéri többeknek ezen a piacon kereskedést indítani, ami az eladások számát növelheti...

[ Szerkesztve ]

(#2) szp1


szp1
addikt

Szerintem akkor terjednének el jobban az e-könyvek, ha egy olyan "kereskedő-szolgáltató" jelenne meg a piacon, aki nem akarná a meleg vizet újrafeltalálni és a máshol már bevált üzleti modellje alapján bonyolítaná a dolgot. Nem akarok nevet írni, de az a......n is jó lenne.
Tabletestől.
Persze ha menne a bolt, rögtön jönnének a különadók.......

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#3) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Azért itthon először inkább az alapvető élelmiszerek áfáját csökkenteném 0-5-10% körülire, mint minden más normális országban szokás, és csak utána kezdeném el "jóárasítani" a könyveket.
De inkább éljen sokáig a 27%!

De alapvetően jó kezdeményezés.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) .mf


.mf
veterán

A hölgynek úgy emlékszem volt pár más értelmes kezdeményezése is, végre nem egy múlt században ragadt, begyöpösödött, és témához egyáltalán nem értő politikus.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Egyetertek

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a könyvekre 0%-os ÁFA kellene, így is nagyon kevesen olvasnak könyvet, hülyül a nép az idióta TV show-k miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) _Free_ válasza Zirowe (#3) üzenetére


_Free_
csendes tag

Ezzel csak az a probléma, hogy tulajdonképpen az áfa az egyetlen adótétel amin vissza lehet szerezni azt a kiesett adóbevételt amit a "minimálbérre-bejelentve-a-többit-zsebbe" módszert használó cégek illetve az alkalmazottai (az adózók negyede minimálbéres) alkalmaznak, nem is beszélve az adócsalókról. Az áfa egyébként mindig is érzékeny téma volt, hiszen az áfával terhelt termékeket nem csak az adócsalók, hanem a nép rendesen dolgozó része is veszi, ezért is volt ennyire óvatos az áfaemelés (5% helyett csak 2%) ami számomra azt sugallja, hogy közel vagyunk a lélektani 30% határhoz.

Egyébként én is díjaznám az olcsó könyveket, de szinte biztos, hogy lenne rá majd előbb után valami speckó különadó, nehogy már jól menjen a szekér alapon.

Minden probléma valójában mindig fele akkora, mint amennyinek érezzük.

(#8) julius666 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


julius666
addikt

Nem mintha a könyvek 90%-a több értéket képviselne az idióta TV-show-knál, vagy áltudományos kamuműsoroknál.

(#9) Polllen válasza julius666 (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

:W

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Itthon nincsenek negatívan diszkriminálva a digitális könyvek! :C

(#8) julius666: Van szemét, ez tény, de TV-hez hasonlítani bármelyiket szimpla hülyeség.

(#11) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Támogatom! Akinek van tabletje, vagy e-readere az persze megveszi, de ezek után azok is meggondolják akik nagyon hozzá voltak nőve a papíralapú kiadásokhoz. Illetve az is egy nagyon jó ötlet hogy többféle eszközön is meg lehessen nézni egy adott könyvet. (jelenleg ez az Apple rendszerével tudom ezt legjobban elképzelni, vagy ahhoz hasonlóval)

essexboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.