Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Most mi a baj?
Megmondták: nélkülük szürkébb lenne az ország. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Minden nemzetiségnek megvan a maga kultúrája...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Thunderzolee válasza Vakegérke (#2) üzenetére

Baaaahhh.... :O :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Hát nem tudom, szerintem ez szánalmas, kíváncsi leszek, milyen ember lesz abból a gyerekből, akinek ilyen szülei vannak...

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#5) blwolf_89 válasza Bonyi96 (#4) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

Olyan mint a szülei. Tartani fog a nullához...

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#6) audi100td


audi100td
nagyúr

Hát ez nagyon "GÁZ" :U

Sajnos sok ilyen primitív ember van, de mindig okoznak újabb meglepetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Fel kell zárkóztatni őket.
Szüleink megpróbálták, az én generációm megpróbálta. Nekünk nem ment.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) audi100td válasza Vakegérke (#7) üzenetére


audi100td
nagyúr

És a szüleitek, hogyan próbálták meg? Te hogyan próbáltad meg?

[ Szerkesztve ]

(#9) Vakegérke válasza audi100td (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Anno elég sok segítséget kaptak a tanuláshoz. Volt felnőtt oktatás is, csak éppen nem érdekelte őket. A gyerekek pedig elkezdték a sulit, viszont nem fűlt a foguk a tanuláshoz. nem véletlen a humor:
- Megvan a négy általánosod?
- Há' hogyne, két első, két második!
Kevesen végezték el a nyolc általánost, pedig beosztottak minket melléjük, felváltva foglalkoztunk velük. Egyszerűbb volt átkerülniük a gyógypedagógiára, ahol szinte semmi követelmény nem volt.

Ami pedig a munkát illeti, csak amennyit muszáj. Fizetéskor dáridó, aztán nuku pénz. Beszélhettünk nekik amennyit csak akartunk.

Ha tudsz jobbat, mondd csak, én hallgatlak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) audi100td válasza Vakegérke (#9) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak érdekelt volna, hogy tényleg személyesen próbáltatok-e segíteni, mert sokan csak magyaráznak.

Egyébként a gyerek úgy fog viselkedni, ahogy azt otthon látja és ez a baj, ha a szülei sem voltak iskolázottak, meg nem is vagy alig dolgoztak, ő sem fog máshogy hozzáállni a dolgokhoz, ez nem a gyerekek hibája.

[ Szerkesztve ]

(#11) Vakegérke válasza audi100td (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban nem a gyerek hibája.
Hogy a jó nyavajába lehet olyan felelőtlen egy szülő, hogy meg sem próbálja kiemelni az igénytelenségből a gyereket?

No persze amig etetgeti, pátyolgatja őket a többségi társadalom, nincs szükségük erőfeszítésekre. Kérem tisztelettel, ha egy picinyke faluban is terepjáróval grasszál a csóró munkanélküli kisebbség, aztán leül a plazma TV-je elé, akkor megkérdőjelezhető a segélyezésük, nemde?

Jól elvannak a dágványban, eszük ágában sincs felzárkózni, hiszen akkor már felelősek lennének saját sorsukért. Így viszont mindenük megvan, és még nyafoghatnak is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nagy az Isten állatkertje... :O

I humbly and respectfully decline™

(#13) iknight


iknight
senior tag

Ezért kell első osztályon vagy intercityvel utazni ott nincsnek ilyenek

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#14) Bonyi96 válasza iknight (#13) üzenetére


Bonyi96
csendes tag

NEKIK lehet hogy van rá pénzük, de ezzel sajnos nem mindenki van így.

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#15) Hequila válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Hequila
őstag

Hogy a jó nyavajába lehet olyan felelőtlen egy szülő, hogy meg sem próbálja kiemelni az igénytelenségből a gyereket?

Erre van racionális válasz.
Egyrészt szellemileg annyira moha szinten van, hogy az alapvető ösztönei és szükségletei kielégítésén kívül egyszerűen nem érdekli más. Pl. egy csimpánz sem fog takarítani maga körül, hiába tanítanak meg neki 900 szavas jelbeszédet.
Másrészt az igényesség nem objektív dolog. Biztos vagyok benne, hogy úgy gondolod, hogy a lehetőségekhez képest igényes körülményeket tartasz magad körül, és abban még biztosabb, hogy van, aki igénytelennek tartana (remélem nem érted félre, csak szemléltetni szeretném a dolgot).
Ebből fakadóan valószínűleg nem tartja igénytelennek a körülményeit.

Az egyik volt tanítómmal beszélgettünk többek között erről a problémáról is.
Meglátása alapján alapvetően az a gond, amit a gyerek otthon lát. Mit is lát? Apu, anyu nem dolgozik, mindig otthon, vagy a kocsmában züllik, mégis megélünk, ha szerényen is.
Így nevelkedik, és ezt veszi természetesnek. Tudom, hogy lerágott csont, de ha némileg változna a segélyezési rendszer (pl. csak az kap segélyt, aki elvégzi a rábízott közmunkát), valószínűleg változna a helyzet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#16) rarri


rarri
senior tag

Ez nagyon nagy történet ! :DDD Annyira olvasmányosan írtad le, hogy én is " ott " voltam. :D Azt nem véleményezném hogy helyes volt-e megdicsérni a gyereket, de jót nevettem, az biztos ! :C

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#17) audi100td válasza Vakegérke (#11) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Hogy a jó nyavajába lehet olyan felelőtlen egy szülő, hogy meg sem próbálja kiemelni az igénytelenségből a gyereket?"

Úgy, hogy már ők is ilyen "nevelésben" részesültek.

"Jól elvannak a dágványban, eszük ágában sincs felzárkózni, hiszen akkor már felelősek lennének saját sorsukért. Így viszont mindenük megvan, és még nyafoghatnak is."

Ez is nagy baj, sokan tényleg nem is próbálnak változtatni helyzetükön. :(

(#18) parandroid válasza rarri (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a forrásmegjelölésre a bejegyzés végén szeretném külön felhívni a figyelmet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) spirit007


spirit007
senior tag

Minden esetre nagy jövő vár a gyerekre ... legalább is ebben az országban , ahol szimpla óbégatással is milliókat kereshetnek egyes médiá(k)ban főműsoridőben :(
Íme a 2020 év celebje (vagy mi a sz*r...)

(#20) parandroid válasza spirit007 (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Média, vagy médium. Előbbi eleve többes szám, kár tovább toldalékolni, utóbbi az egyes számú alak, tehát többes számba már csak ezt tegyük. Elnézést a kitérőért, de elég általános hiba, sosem lehet elégszer elmondani.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) Mcray


Mcray
senior tag

Igaz leéltem 8 évet Indiában ahol a fingás, böfögés,lábszageregetés evés közben is "alap"-nak számít( megjegyzem valahol igazuk van, hiszen olyan fűszeres ételektől a test is "kifingik"), mégis tudok "alkalmazkodni" azokhoz akik ezt az országot lakják és esetleg undort kelt ez bennük. Ez szimplán csak tahó paraszt kategória, SZERINTEM. :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#24) rarri válasza parandroid (#18) üzenetére


rarri
senior tag

Köszönöm. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.