Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Mivel nem tudjuk hogy miről fog szólni a könyv, ezért így nem nagyon lehet hozzáfűzni semmit sem.
Bár szerintem a legjobb megoldás lenne, ha egy-két fejezetet kitennél a logout-ra.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

tedd ki :B

I humbly and respectfully decline™

(#3) Lenry


Lenry
félisten

tedd ki és mi majd jól megszakértjük

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) eXodus


eXodus
őstag

Ne azért folytasd mert valakinek tetszik az eleje, abból olyan fog kisülni mint pl a filmeknél a 2. rész.... muszáj folytatni, de szar lesz. :P
Írd meg végig. Ha nem lesz jó akkor ez van te megpróbáltad.

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

én szívesen olvasnám :K ...szerintem tedd ki és megnyugodhatsz, hogy jól megmondjuk a véleményünket, ha rossz... nem leszünk elfogultak ;] ...de ha jó, azt is megmondjuk

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pluszegy :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ha lesz időm, mondhatok véleményt, mint olyan ember, aki komolyan, mondhatni leendő szakmaként tanulja is az írást. :) Bár töredékek alapján a drámai ívről és egyéb dramaturgiai eszközökről - amik nagyban meghatározzák egy mű minőségét - nem lehet sokat mondani, az apróbb volumenű írói eszközök használatéról már képet lehet alkotni.

Egyébként azt szokták mondani, előbb novellát tanuljon meg írni az ember, és csak ha az már jól megy, utána regényt.

[ Szerkesztve ]

(#8) <NewL>


<NewL>
addikt

egyébként hiába rakod ki, a hozzászólók 90%-a ugyis aztmonda jó, nagyon tetszik, folytasd! pedig krvára nem érdekli őket. szóval nemsok értelme van, hogy ide kirakod. inkább vidd el valami olyan helyre, olyan valakihez aki ért hozzá.

ha kirakod akkor megígérem, hogy a teljesen őszinte (!) véleményemet írom meg privátban vagy a hozzászólásként. bár sztem magasról teszel a véleményemre:D

There's an app for that

(#9) Crystalheart válasza <NewL> (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én értek hozzá és őszinte is vagyok. :)

(#10) mephi666 válasza <NewL> (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is hasonlóképp gondoltam a kommentem... mivel nem vagyunk személyes kapcsolatban, így az elfogult vélemény teljesen kizárt... én speciel szeretem a kisebb írásait, mert elég nyersen tálalja általában... kíváncsi lennék, hogy egy komolyabb írása milyen, komolyan...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Drenadar


Drenadar
veterán

Attól, hogy internetezünk könyvekre szükség van.

(#12) Crystalheart válasza Drenadar (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mostanában Émile Zolát olvasok. Balga módon előre elolvastam két késői művét, a Germinalt meg Az összeomlás című remekművet, aztán rájöttem, hogy ez lényegében egy sorozat, lazán kapcsolódó kötetekkel, és elkezdtem az elejétől. :)

Úgy tervezem, ha ennek egyszer vége, akkor pedig újra kiolvasom Andersen meséit, mert utoljára kiskoromban találkoztam velük, és még nem érthettem egészen a súlyukat. Csodálom, milyen mélyen, szívszorítóan tudott mesélni az olvasónak.

(#13) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ritkán szoktam beleszólni mások alkotói pályájába, hiszen magányos szakma az írás, de most kivételt teszek: semmi többet nem kotyogsz el a készülő művedről, amit a saját tempódban befejezel. Ez az első fázis. A második a „the end” után következik.
Semmi pánik! :) Teljesen normális, hogy kétségek gyötörnek. Akkor lenne baj, ha nem így lenne.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Crystalheart válasza Algieba (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hacsak az ember nem magának ír, és ráadásul totál kezdő, akkor azért nem árt útközben is megbizonyosodni arról, ér-e valamit az egész. :)

(#15) talmida


talmida
Közösségépítő

Egy könyv értékét a mondanivalója határozza meg szerintem. Mindig is csodálkozom akkor, amikor valaki itt a Logouton arról beszél, hogy írnia kéne, de nincs mit vagy nincs miről. :DDD Hát, ez pedig nagyon egyszerű. Ha nincs miről és nincs mit írni, akkor nem kell írni :DDD ...kivéve, ha valakinek ez a munkája. :)

A könyv önmagában nem érték, max az a papír, meg a nyomdafesték.. , csak a benne levő értékes információ miatt lesz érték. No, persze vannak szép, dekoratív könyvek, amik jól mutatnak a könyvespolcon. ;]

Egy könyv attól lesz érték és olvasott, hogy van valami fontos mondanivalója. A szórakoztató könyveknél meg, hogy elég érdekes-e és el tudja-e terelni a szórakozni vágyók figyelmét a napi gondjaikról? stb

Ha van mondanivalód, szerintem általában a stílusod nagyon jó, :R leszámítva azt a néhány vulgáris kifejezést, amik közönségessé teszik az írásodat,--de tudom, ez csak az én véleményem[ mert mások szerint meg pont az a sava-borsa a műveidnek :P
Nekem különben tetszik az a mód, ahogy láttatod a világot, úgyhogy, ha van mondanivalód, akkor hajrá!!!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#16) szablya


szablya
tag

Azon is gondolkodtam, hogy kiteszem az első pár fejezetet ide, a logoutra. Olvassátok el és utána mondjátok meg, hogy érdekelne-e benneteket a könyv.

Tyű a mindenit, én is ezt tervezem már egy jó ideje, de ha te léped meg, akkor már nem leszek eredeti :DDD Igaz, én még nem írtam semmit, pedig ezerféle ötletem van :DDD :N

Szívesen olvasnám, szeretem a krimiket :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#17) Crystalheart válasza szablya (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én már megelőztelek mindkettőtöket. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Vakegérke válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze. Csakhogy Úlfarnak még mindig rozsdás a kése.
Nincs kedved folytatni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Éljen, sikerült elbizonytalanítonotok (nehéz szó).
Rohadtul nincs mondanivalója a regényemnek, semmi magvas igazság nincs benne, sima ponyva, példakép Rejtő Jenő. Ennyi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) Crystalheart válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Folytattam, csak nem töltöttem még többet föl. A gond, hogy egy éve csak szaporítom a félkész novelláim és lejegyzett ötleteim számát is, de úgy igazán még nem volt alkalmam nekiülni a végletekig kidolgozni. Az nekem nem megy úgy, hogy nosza, itt van két óra, dobjunk össze valamit - nekem kell hozzá sok idő, megfelelő hangulat, kis üresjárat, elmélkedés, álmodozás... És habár mindez a legkomolyabb értelemben vett tervezést jelenti, kívülről semmittevésnek tűnhet, és édesanyám nem tűheti a semmittevést. :) Engem meg már olyan csekélység is képes kizökkenteni, ha rám ordít, hogy azonnal húzzam el a belem a géptől, mert összetöri, még ha aztán nem is húzok el. :D

(#21) Crystalheart válasza Bog (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Rejtő szórakoztató "félponyváinak" nem is kevés mondanivalója van. A mondanivalót a karakterek hordozzák. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy valamiféle egyszerű mondanivalója minden korabeli ponyvának van.

Egyébként mielőtt bármibe is kezdenél, ajánlom neked Egri Lajos: A drámaírás művészet c. könyvét, mely a hollywoodi filmkészítés alapműve, a modern amerikai szakkönyvek is ezt fejlesztették tovább, de ami fontos, hogy ellent nem mondtak neki. Ez habár a drámaírásról szól, azt érdemes tudni, hogy egy modern írott műnél is célszerű, ha betartjuk a legtöbb ajánlást, persze íráshoz mérten. Filmnél pedig még szorosabb a kapocs, a film már majdnem dráma, kicsit gazdagabb eszköztárral. Tekintve, hogy Rejtő milyen filmszerűen írt, ez nem is elhanyagolható. A könyvben Egri részletesen leírja a premissza, azaz a cél, mondanivaló (vagy nevezzük bárhogy) mibenlétét, és mindjárt meg fogod érteni te is. Mivel eredetileg is amerikai piacra készült, kellően szájbarágós ahhoz, hogy bárki megértse, akinek van kis sütnivalója. :)

(#22) Vakegérke válasza Bog (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Töltögess csak felfelé gyorsan néhány részletet. Mit veszthetsz? A legrosszabb esetben azt mondjuk, hogy nem tetszik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) Móci


Móci
addikt

Ki vele! Én legalábbis szívesen beleolvasnék.
Nekem is egy regényen jár az eszem elég régóta, de a téma nem áll össze. Vígjáték? Sci-fi?
Nem tudom.
Lehet nem lesz belőle semmi sem, ha ennyire nem tudok dönteni. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) nem_tom


nem_tom
őstag

Hasonlóan vagyok én is újonnan, csak én rappelni kezdtem el. :D

Azt a pár fejezetet szívesen elolvasnám, bár nem vagyok annyira oda a bűnügyi regényekért. Részemről +1 szavazat arra, hogy tedd ki. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) talmida válasza Bog (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Írtam az ún szórakoztató irodalomról is. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#26) Drenadar válasza Bog (#19) üzenetére


Drenadar
veterán

hülyeség.
nem feltétlen kell mondanivaló minden könyvbe, hiszen sokszor csak azért olvasunk, hogy kikapcsolódjunk, szórakozzunk, elvonulva egy más által felépített világba, elfeledve a mának a baját, a sok teendőt ami előtt állunk meg a gondokat.

ha mondhatom ezt, ha téged boldoggá tesz az írás, tedd, és ha csak a körülötted állóknak mutatod meg és tetszik neked (amit kritikaként kapsz tőlük), az már siker.

(#27) Crystalheart válasza Drenadar (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha mondasz nekem egy mondanivaló nélküli könyvet, megeszem a zsebórámat - mert még a gagyi szappanopera-könyvekben is van. :) Anélkül egyszerűen hibás a könyv, egy dramaturgiai hiba, ha nem lehet premisszát megfogalmazni.

(#28) Drenadar válasza Crystalheart (#27) üzenetére


Drenadar
veterán

Bármibe bármit belelehet magyarázni.
Kb mint a verseknél. kinek mit jelent egy mű elolvasása.
A mondanivaló és a te mit szűrsz le a dolgokból szerintem nem ugyanaz.

Meg szerintem az is baj, hogy nem egy az érdeklődési körünk.

Mondanivaló nélküli könyv : Blake Pearl: Halotti tor.
Remélem olvastad, és rákontrázól, hogy márpedig nagyon nagyon fontos mondanivalója van.
És ne azt írd, hogy írhatnék valami ismertebbet is.

[ Szerkesztve ]

(#29) Crystalheart válasza Drenadar (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez nem belemagyarázás kérdése. A premissza a mű tételmondata, a lényege, ha nincs, akkor mint mondottam, szimplán hibás a könyv/film/darab. Neked is ajánlom Egri Lajos könyvét.

Ezt a könyvet nem olvastam, nem szoktam mai magyar pszicho-thrillereket forgatni. De feltételezem, hogy ennek is lehetne premisszát találni, még ha egészen együgyűt is, már csak azért is, mert pszicho-thriller.

(#30) adalbert1 válasza Bog (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha Rejtő regényeire hasonlít akkor rossz nem lehet :) (mondjuk elfogult vagyok, mert szeretem a könnyed hangvételű humoros műveit, igaz komolyabbat is írt és azt is, pl.: Csontbrigád).

(#31) Bog válasza adalbert1 (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Csontbrigád alapmű. Egy úr a pokolban is úr. Szinte naponta idézem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#32) puttputt válasza Drenadar (#11) üzenetére


puttputt
őstag

Annál inkább!

Mobil van benne? :P ;]

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#33) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Itt van, kitettem. Ha nagyon gyenge, akkor majd úgyis törlöm és letagadom az egészet.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) puttputt válasza Bog (#33) üzenetére


puttputt
őstag

Alá kellene írni, hogy "only 3 days Trial with free membership" vagy valami... :D

Köszönet, - főleg a nagylelkű megosztásért - idővel biztos el fogom olvasni! :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#35) talmida válasza Bog (#33) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen! :R Csatlakozom puttputthoz, én is el fogom olvasni, ;) de nem most, hanem kicsit később, mert most határidős feladataim vannak. :B

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.