Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A darázs is csak akkor szúr, ha veszélyben érzi magát. Képzeld el, hogy darázs vagy, és beszorulsz egy póló alá. Vége a világnak, csípsz, rúgsz, harapsz szúrsz. Útálnak, gyűlölnek, holott Te csak szabadulni szeretnél.

"...egy légy is beteszi nála a kaput, aztán jön a család és kikergeti a ragadozót a szobából, mert megölni szintén tilos, ugyanis "szegény"."
Osztom a család véleményét, "szegényke" legyet csúúúnya dolog agyoncsapni. Csak élni szeretne.

Na, egy történet, ha megengeded. Ezért kezdtem bele, meg azért, mert úgysem dübörög a topic. Gondoltam akkor elmesélhetem.
Kórháznál melóztam, és mi, sofőrök, különleges helyzetben voltunk. Nem a "száztagú" öltözőben vedlettünk át, hanem egy cirka 4x4 méteres épületet birtokoltunk az udvaron. Hármas funkciója volt, öltöző-zuhanyozó-tartózkodó. Hárman zuhanyoztunk is, másik három társunk csak úgy ottan volt, mint Totya. Jól megfértünk hatan.
No szóval egy szép nyári napon elővettem a kajám, amely történetesen lekváros kenyér volt. Tejcsi kikészít, zacsi csücske leharap, asztalra lehuppant. Kezdem majszolni a lekváros kenyeret, aztán megérezte egy huncut darázs a csemege illatát, és bezümmögött az ablakon. Nem sokat vacakolt, leszállt a csuklómra. Hááát, mit mondjak, nem voltam nyugodt, bár a többiek pánikszerű kimenekülését látva bátor ember benyomását kelthettem. Nem mozdultam, hogy ne provokáljam a darazsat, aki nem is bökött, hanem komótosan mászott a kezemen, és megállapodott a lekvárban. Jó étvággyal befalatozott, aztán kiröppent az ablakon.
Másnap kenyér, vaj, méz volt a menü, és a darázs mintha tudta volna, megjelent, hogy kivegye részét a tízóraimból.
Harmadnap már brahiból vittem egy kis mézet, és egy kartonlapra tálaltam is. Meg is jelent a darazsam, de nem ám egyedül. Hozta az asszonyt, vagy havert, mit tudom én, szoknyát nem hordott.
Attól kezdve a tízóraikat meghitt hármasban költöttük el, hiszen a kollégák épp nem értek rá, hogy jó étvágyat kívánjanak.
Egyetlen szúrást sem kaptam.

Minden állat csak élni akar, és csak akkor támad, ha veszélyben érzi magát.

Köszönöm a türelmed, köszönöm, hogy elmondhattam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.