Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) DBAtti válasza Bodz (#94) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha lenne munkám, és vele pénzem, lehet hogy vennék egyet... :U :(((
Node csak lesz hamarosan, épp állásbörzékre gyúrok.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#103) fi:zi'k válasza ntomka (#97) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

+1
:C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#104) Bodz válasza DBAtti (#102) üzenetére


Bodz
nagyúr

Remélem minél hamarabb sikerül munkát találnod! :K

(#105) Bodz


Bodz
nagyúr

Haladjunk. :)
A szöveges rész tartalmilag rendben van szerintem (helyesírást átnézem még).
Az ajánlott fejhallgatókat tessék átnézni, javaslatot tenni, kiegészíteni.
M40 leírás? 3 szavazat van rá.
TAD400 szintén 3.

[ Szerkesztve ]

(#106) guppy válasza Bodz (#105) üzenetére


guppy
őstag

azt is el kéne majd dönteni h kinek legyen hozzá szerkesztési joga

(#107) Bodz válasza guppy (#106) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aki kedvet érez hozzá, ha előkerül valami új sztár füles, vagy bármi változik. :)
Az előző első hsz is kihúzott vagy 1,5 évet, míg most eszembe nem jutott, hogy nem egészen aktuális már. :) Lehet mire ezt szerkeszteni kéne, addigra a mostani törzsgárdából senki se marad. :))

[ Szerkesztve ]

(#108) guppy válasza Bodz (#107) üzenetére


guppy
őstag

Olyan szépen megindult mindenki a jeltőn :)) , valaki csak lesz, mondjuk az igaz h fejes fronton szerencsére nem változnak olyan gyorsan a dolgok, mint a processzorok világában pl.

(#109) ntomka válasza guppy (#108) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az ízlésünk lényegesen gyorsabban változik, az biztos. :)

ツ Headphones on - World off

(#110) Deadzone41


Deadzone41
őstag

mi a helyzet a fejhallgató véleményezős cikkel? lesz belőle vmi? :)

(#111) Bodz válasza Deadzone41 (#110) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze, nem felejtettem el, csak jó lenne több vélemény a fülesekről. :)

(#112) Próféta


Próféta
tag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni, de tényleg. Azt hiszem most mindenki baromira meglepődött!
Alapvetően otthon szeretném használni és egy galaxy s3 ( jó minőségű mp3 néha lossless) hajtaná meg (néha a TV vagy a laptop).
Elsősorban zenehallgatásra kellene. A stílus alapvetően rock/metal. A teljesség igénye nélkül: Nightwish, Rhapsody, AC/DC, Avantasia, Helloween, Iced Earth, Iron Maiden, Tankcsapda stb.
Jó lenne ha 15.000-ből kijönne, de ha indokolt 25-ig is elmehet.
Vezetékest szeretnék. Ha headset is egyben az jó, de nem feltétel.
Circumaural fejhallgatót szeretnék, elég kicsi a fülem.
Alapvetően kiegyensúlyozott hangzást szeretnék, mivel a zenéimben a mélyek (jó kis basszusszóló) és magasak (mikor Rob Halford sikoltozik) is fontosak.

Előre is köszi a segítséget.

(#113) Bodz


Bodz
nagyúr

Szerintem 4-5 szavazat alapján bekerülhetne egy adott füles.
Fejes újoncok, csak úgy ide tévedők nem számítanak, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#114) #16820480 válasza Bodz (#113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Olyat nem akartok beletenni, hogy notórius rossz minőségű vagy ár/érték arányú cuccok? Szerintem a füles topikban egészen bevált.

(#115) matyi94


matyi94
senior tag

20k alatt: Beyer dtx 501 p

Legyen szép napod!

(#116) MC Pite


MC Pite
veterán

681 EVO még nincs benn a 20k alatti részben? Hangját szerintem már tudjátok, ami miatt sokaknál népszerű lehet még az a gyárilag is kétféle hosszúságú vezeték és a plüss párna és hogy főként csajok kedvére téve van már fehér is.

fi:zi'k, dobsz esetleg viszont értékelést is?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#117) .DLL


.DLL
veterán

A négy Takstar ami hangilag felülmúlja árát:
20 ezer Ft felett:
Pro 80:
Fő karakterisztika: enyhe V, meleg hangzás
Kialakítás: zárt, circumaural
Előnyök: jó felbontás, jó tér, kényelmes, minőségi
Hátrányok: fejpánt kicsi lehet egyeseknek
Ajánlott: utcára, általános felhasználásra
10 és 20 ezer Ft között:
TS-671:
Fő karakterisztika: semleges
Kialakítás: teljesen nyitott, circumaural
Előnyök: jó felbontás, óriási tér, kényelem
Hátrányok: kissé mélyhiányos, méret, spirál kábel
Ajánlott: csak otthonra, hangszeres zenékhez

HI-2050:
Fő karakterisztika: enyhén V
Kialakítás: nyitott, circumaural
Előnyök: populásris hangzás, nagy tér, kényelmes
Hátrányok: fejpánt kicsi lehet egyeseknek
Ajánlott: otthoni általános használatra
10 ezer Ft alatt:
HD2000:
Fő karakterisztika: semleges, enyhe mélykiemelés
Kialakítás: zárt, circumaural
Előnyök: könnyen hajtható, jó felbontás, masszív minőségi felépítés
Hátrányok: (objektíve nem tudok mondani, semmi extra, de áráért ajánlott)
Ajánlott: utazáshoz, kezdő keveréshez, általános használatra

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#118) Bodz válasza #16820480 (#114) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hmm, lehet róla szó. :)

(#117) .DLL: A fülesekkel egyetértek, csak a leírással nem. Pl. a HD2000 meg a masszív nekem elég vicces egy mondatban. Vékony, kopogós műanyag az egész. Meg V is. :)

[ Szerkesztve ]

(#119) .DLL válasza Bodz (#118) üzenetére


.DLL
veterán

Ami nálam van az középben is elég erős, ahhoz képest a magas szerintem nincs emelve. Ezen kívül a kategóriatársaihoz képest bőven masszív, enyém nem ropog, szvsz elég vastag is, a csukló sem tűnik olyannak, hogy könnyen eltörik.

(P.H.)

(#120) Bodz válasza .DLL (#119) üzenetére


Bodz
nagyúr

.

Másnak valami javaslat? Nem túl nagy most az érdeklődés úgy látom. Én a Beyer DTX 710/910-et, illetve a Panasonic RP-HTF600-at is betenném. Illetve kidobán a K518-at.

[ Szerkesztve ]

(#121) .DLL válasza Bodz (#120) üzenetére


.DLL
veterán

Még annyi, hogy jellemzés alapján felcserélném a S.lux 681-et és a 681B-t.

K518 helyett pedig mehetne a K511, néhol 8k alatt is kapni, annyiért szintén ajánlott kategória.

(P.H.)

(#122) #16820480 válasza Bodz (#120) üzenetére


#16820480
törölt tag

Részemről megvan az érdeklődés, csak még nagyon újonc vagyok a témában... :N
Egyébként 30 feletti kategóriában nem lesznek versenyzők? Gondolom direkt lett kihagyva, hogy aki annyiért vesz, az úgyis kérdezzen meg hallgatózzon, de támpontokat esetleg érdemes odaírni, hogy melyik típusok/sorozatok milyen jellegűek, mit érdemes megnézni.

(#123) .DLL válasza Bodz (#120) üzenetére


.DLL
veterán

Ja és természetesen a Philips SHP-5401!

De mivel ez alig van valakinek, és ritkán van találkozó, hogy megmutathassam így lassan fog összejönni a 4 ajánlás. :(

(P.H.)

(#124) matyi94 válasza Bodz (#120) üzenetére


matyi94
senior tag

A k518-at porig alazza a Beyer dt501p. :K

Legyen szép napod!

(#125) Dorien válasza Bodz (#118) üzenetére


Dorien
veterán

Én is ezt a 4 Takstart tenném be, amit DLL, lehetőleg a klón változatok neveit is felsorolva. Meg persze a 681 EVO-t. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#126) Dorien válasza #16820480 (#122) üzenetére


Dorien
veterán

Ezzel egyetértek, támpontnak legalább néhány típus legyen felsorolva a különböző kategóriákban 100-150e Ft-ig.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#127) #71562240


#71562240
törölt tag

Támogatom a Beyer DTX710/910-et. Vajon miért nem volt benn eddig?! Aki kihagyta, monnyon le! :Y
Továbbá támogatom a Beyer DTX501P-t, szintén éppen itt az ideje, hogy "polgárjogot nyerjen"! (Még kevesen ismerik, de mivel az én szavazatom hármat ér (plusz egy a ráadás), Matyiéval együtt simán meg is van hozzá a szükséges 4-5 szavazat.
Javaslom továbbá a JBL J88-at, amely a 20ezerre lekúszott árával (speciális változatok 25ezer), egyértelmű best buy, a hibáival együtt is. Ha netán egyedül maradnék ebbéli véleményemmel, a 3+1=4 szavazat akkor is megvan, hiszen én mondtam.
A K518-at nem javaslom kivenni, bizonyos ízléshez elég jó, 12ezer körülire csökkent árával továbbra is best buy, a hibáival együtt.

(#128) .DLL válasza #71562240 (#127) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem a K518-nál a Pioneer MJ721 is jobb, alkalom adtán hallgasd meg a tesóival együtt: 711 és a két hangszórós 751. Elmehetnénk egyszer együtt hallgatózni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#129) Dorien válasza #71562240 (#127) üzenetére


Dorien
veterán

A te szavazataid hatot érnek. :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#130) #71562240 válasza Dorien (#129) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem nekem vannak tülkök a fejem búbján... ;]

(#128) .DLL Az MJ721-et még nem hallgattam, pedig szoktam nézegetni őt a hülyeboltban, e héten is szemeztem vele, de a túl dizájnos formája miatt eddig mégis hanyagoltam. Na de akkor a kedvedért meghallgatom, hátha igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#131) #71562240 válasza #71562240 (#130) üzenetére


#71562240
törölt tag

Új helyzet, meghallgattam a Pioneer MJ711-et és MJ732-et, és ezek kifejezetten best buy karakterű fejhallgatók, legalábbis a hangjuk miatt, mert a műanyag testüket eléggé féltem.
A Maxell Meteallics Headphones is best buy hangú, kár, hogy nem nagyon kapható sehol.

Fejhallgató topik: (#25602) kammerer

[ Szerkesztve ]

(#132) Bodz válasza #16820480 (#122) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aha, direkt. Régebben úgy egyeztünk meg a többiekkel, hogy inkább kérdezzenek az emberek ilyen esetben. :)

(#123) .DLL: Elég nehéz már beszerezni. De nem csak itthon, ahogy nézem.

(#124) matyi94: Elhiszem. Nem túl nehéz. :D

(#127) kammerer: Ööö, hát igen, valószínűleg egyedül maradsz. :)

(#133) Bodz


Bodz
nagyúr

Még valaki kammerer mesteren és rajtam kívül a DTX 710/910 mellett?

(#134) .DLL válasza Bodz (#133) üzenetére


.DLL
veterán

Megpróbálok felhajtani egy 710-et, eddig csak a nagytesót hallgattam, az elég finom fejes (bár nem az én fejemre találták ki), addig is megy egy fél savazat. A 710-nek milyen hangja van hozzá képest?

(P.H.)

(#135) Bodz válasza .DLL (#134) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ami elsőre fel fog tűnni az a több mély, szűkebb tér.

(#136) .DLL válasza Bodz (#118) üzenetére


.DLL
veterán

A múltkor egy mintapéldányt próbáltam ki, most viszont egy "folyó darabot" hallgattam meg, és ebben sokkal több élet volt, nem olyan lapos. Talán azért írtam rá, hogy semleges hangzás, pedig inkább csak élettelen volt, ez már tényleg a poulárisabb V-s vonalvezetést követi, de azért nem űber-V, mint egyes Beyerek. :) mindenesetre kellemes meglepetés volt. Így majd módosítható a leírás, bár 4 savazat nem hiszem, hogy össze fog jönni. :Đ

(P.H.)

(#137) Bodz válasza .DLL (#136) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ó, nem lesz itt már 4-5 szavazat semmire.
Érdeklődés hiányában (régen azért többeket érdekelt az ajánlottak listája) kicsit önállósítottam magam (igyekeztem objektív maradni), módosult a lista. Utólagosa engedelmeddel kicsit változtattam a leírásodon is a Takikról.

Szóval. M30. Vele mi legyen? Nem hallottam még, ezért kérdezem.

DTX 710/910 bekerülhetne igazán. Ma ilyen NAD + 710 napot tartok, bőven elfér az ajánlottak közt.

Kitolnám az ajánlott listát 30-ról 35-re, így már befér a K551. :D

AKG K540 bekerülhetne.

Beyer DTX501 leírást valaki csinálna?

Philips SHP3000 meghallgatásra embert keresek. Én nem találtam a városban. Állítólag nyugis, kellemes hangja van az áráért.

[ Szerkesztve ]

(#138) Bodz


Bodz
nagyúr

Pótolom majd az "álcázott" Takik neveit (Invotone, iDance meg stb.).

[ Szerkesztve ]

(#139) .DLL válasza Bodz (#137) üzenetére


.DLL
veterán

SHP3000-et nem rég hallgattam, de még csak 1x.

Zajszigetelése kb. nulla, ez szerintem nem fog változni ha legközelebb hallgatom is. A hangja csalódás volt, kartondobozhang. De lehet hogy rossz példány volt, vagy nem tudom, keresem az okokat, hogy miért szólt úgy ahogy. Sajnos ritka mint a fehér Zorro, így nehéz lesz máshol találni (most először láttam kitéve), mindenesetre ha nem járok sikerrel, visszamegyek oda újra meghallgatni, másik forrással.

ATH M30-at még én sem csak M40-et illetve az új X-esek közül az M20X-et és M30X-et, de szintén csak 1x.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#140) .DLL válasza Bodz (#137) üzenetére


.DLL
veterán

Látom a fejpántot kiemelted a két Beyer Dizájn Takinál. Próbáltam a két mintapéldányt korábban, annak tényleg kicsi volt a fejpántja, nem lehetett eléggé kikattintani a tartóvillákat, de majdnem jó volt az UFO-nauta alakú fejemre. Kipróbálva az új "batch" egy példányát (Pro 80), sokkal jobban, oldalaként kb. másfélszer annyira kihúzhatóak a villák, az én fejemnél is nagyobbra beállítható. Nem tudom, hogy ez a klón termékekre is igaz-e, vagy csak ez lett távolkeletinél nagyobb fejmérethez rendelve.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#141) Bodz válasza .DLL (#140) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az jó ha nagyobb lett, ennek örülök. :) Nekem a spirálos Pro80 és a HI2050 is kicsi volt eddig. Legnagyobb állásban rámennek éppen a fejemre, de nem túl kényelmesek.

(#142) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Tudtok ajánani olyan fejhallgatót,ami kb 7-8 ezer ft,és leszedhető mikrofonja van? Telefonhoz is és géhez is használnám. :K

(#143) dudika10 válasza Bodz (#137) üzenetére


dudika10
veterán

Ami szerintem elég egyértelmű:

Porta Pro ki
M30 helyett M30x
K540 annyi pénzért nagyon gagyi anyagokból van
XB600 ki
681 EVO be

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#144) Bodz válasza dudika10 (#143) üzenetére


Bodz
nagyúr

Porta Pro: Oké. Úgyse egy sláger termék már.
M30X: Írjon róla valaki.
K540: Ez igaz, de a hangja rendben van annyiért.
XB600: Oké. Nekem nem fog hiányozni.
681 Evo: Írjon róla valaki.

Többiek, mit szóltok ezekhez?

(#142) Kiki18: Nem ez a megfelelő topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#145) #71562240 válasza Bodz (#144) üzenetére


#71562240
törölt tag

- M30 szerintem megér annyit, hogy maradjon, még viszonylag kurrens, és viszonylag hallgathatós, egyéniség. De ha a 30X jobb, le is válthatja, azt még nem hallottam.
- SHP3000-et MM-ban hallgattam, .DLL-hez hasonlóan én se estem hanyatt tőle, de nincs nagy baj vele, kifejezetten ajánlani túlzás lenne szerintem.
- XB600 valós rétegigényt kielégít, a továbbra is szigorú megfogalmazásban talán maradhatna.
- DTX 710/910 bőven megérdemli az ajánlást
- K540 hangja nagyon rendben van annyiért (érzéketlen, tehát kell hozzá erő), szerintem megérdemli. Anyaga tűrhető, nekem persze nem kell szervizelnem.
- Porta Pro érdemei elismerése mellett mehet nyugdíjba - vagy a múzeumba.

[ Szerkesztve ]

(#146) .DLL válasza Bodz (#144) üzenetére


.DLL
veterán

ATH-kat (az új hordozható szériával együtt) jövőhéten elmegyek meghallgatni, egy Clip Zip elegendő szerintetek? Nem tudom mit szólnának, ha kérnék konnektort a Presenter2-nek és széket, asztalt (kávét?) xD
(bár lehet egy 12V-os motor akksit bedobok a táskámba, aztán még mobil is maradok)

(P.H.)

(#147) krichd1 válasza Bodz (#144) üzenetére


krichd1
addikt

Csak rövid ideig teszteltem M30X-et, ezért első benyomás.
M30X az M50 hangjához hasonló, csak mosottabb. Bár annyival nem rosszabb a hangja, mint amennyivel kevesebbe kerül szerintem. Legnagyobb problémája a kényelem, még kisebb átmérője a párnája, mint az M50-nek, pedig ezzel volt problémája több embernek. Nekem is épphogy elfért a fülem M50-be, M30X/M40X-et nem tudnám sokáig viselni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#148) krichd1 válasza .DLL (#146) üzenetére


krichd1
addikt

Nem tudom milyen opamp van a Presenteredbe, ha az alap, akkor nagyon klausztrofóbiás élményben lesz részed. A Presenter szűk félköríves színpadát nem fogják szeretni. Tegyél bele precíz, gyors, levegős hangú opat, ha van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#149) .DLL válasza krichd1 (#148) üzenetére


.DLL
veterán

Szeretem a nagy tereket. :)

Van: LM4562, OPA2134, mást még nem volt merszem kipróbálni

Mit ajánlasz? (saját szempontok: nagy tér, jó textúrájú, mély basszus, jó felbontás)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#150) krichd1 válasza .DLL (#149) üzenetére


krichd1
addikt

Én nem tudom, sosem fogott el a vágy azután, hogy ezeket a kis mütyüröket cserélgessem Presenterben, nem is tetszett nekem, inkább Szimampot vettem. Valaki írt már Presenterhez kapcsolódóan hogy milyen opaval, milyen változás érhető el.
Ha szereted a nagy teret, ne fejhallgatózz. :P

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.