Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Köszi a leírást!
:R

(#2) petir


petir
senior tag

Ú de szép leírás :) köszönet érte :R

Mindig gondolkoztam egy Raspberryn, ha a vékonykliensem egyszer tönkre megy tuti benevezek egyre.

(#3) thisdave


thisdave
csendes újonc

Szia!
Végigcsináltam RPI3 mal.
a többmagos fordítás helyett 1 magosan fordítottam,
erre figyelni kell RPI3 nál
(make -j1)
Gratulálok a cikkhez, nagyon nagy boldogságom vagyom,
hogy végre nekem is van egy filmszerverem otthon.
:):):)
Üdv.
Dave

(#4) havri1 válasza thisdave (#3) üzenetére


havri1
félisten

Ezt hol? Nem értek a linuxhoz, de neki kell állnom a szervert telepíteni Pi3-ra.
Mondjuk én már ott elakadtam, hogy a jelszó nem megfelelő, nem enged be..

havri

(#5) havri1 válasza havri1 (#4) üzenetére


havri1
félisten

zy csere volt a hiba. Na elkezdtem a leírás alapján, meglátjuk meddig jutok :) :R

havri

(#6) body007 válasza thisdave (#3) üzenetére


body007
addikt

Nade a parancs make -j$(nproc) megkérdezi a processzor magok számát és azt írja a -j után
Írd be terminálba:
nproc

nálam:
pi@raspberrypi4:~ $ nproc
4

Egyébként örülök, h sikerült :)

(#5) havri1: még az elején írtam, h állítsd be a billentyű kiosztást - nem véletlen :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7) melan válasza havri1 (#4) üzenetére


melan
senior tag

És a pi3 elbírja a plex-et?
Én is gondolkodtam rajta, épp pi3-at használok, de van egy pi2-m is, és épp tervezek váltani a 4k miatt pi4-re, de akkor nem adom el a 3-ast, ha a plex menne rajta...

(#8) havri1 válasza melan (#7) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudtam beüzemelni, elakadtam vele.
:B DirectPlay/FHD-be bírnia kellene, mivel ott nincs transcode. Elvben..

[ Szerkesztve ]

havri

(#9) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sajna nálam már hibát dob :(

checking for exit in -lboost_system... yes
configure: Boost.System LIB: "-lboost_system"
checking for libtorrent... no
configure: error: Package requirements (libtorrent-rasterbar >= 1.2.12) were not met:

Requested 'libtorrent-rasterbar >= 1.2.12' but version of libtorrent-rasterbar is 1.2.6

Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
installed software in a non-standard prefix.

Alternatively, you may set the environment variables libtorrent_CFLAGS
and libtorrent_LIBS to avoid the need to call pkg-config.
See the pkg-config man page for more details.

(#10) aujjobba válasza melan (#7) üzenetére


aujjobba
addikt

A Plex sokkal gyengebb gepen is elmegy, ARM alapu belepo NAS-okon is, felteve hogy nem kell transzkodolnia.

Nade, amennyibol veszel pi4-et, hozza USB vinyot vagy valami USB-s kulso HDD boxot, dobozt, hutest, annyibol mar ossze tudnal rakni egy rendes gepet is, ami adott esetben transzkodolni is tud es joval erosebb.
Tovabba nem egy kabelrengeteg lesz a rendszered.
Vannak passziv hutesu, CPU-val integralt alaplapok, asrock j4105, j4205, j5005 peldaul.
Lesz SATA csati meg minden amit akarsz.

En Celeron g4930 procival raktam ossze egy gepet, legolcsobb hazzal viszont jo minosegu tappal. Ez egy gyengus CPU alapvetoen, de mivel viszonylag friss es bele van integralva a videochip, 4db parhuzamos transzkodos lejatszast tudtam vele egyszerre futtatni akadas nelkul, 4K HDR10 -> 720p atalakitassal. Persze ehhez a hardveres tamogatas -> plexpass kell.
Az mar csak hab a tortan, hogy ubuntu server fut rajta, ahhoz rengeteg tamogatas/leiras van neten, es a transmission es egyebek is alapbol elerhetok a csomagkezelobol.

[ Szerkesztve ]

(#11) unicumnext válasza unicumnext (#9) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Akkor nekem min kellett változtatni:
https://github.com/arvidn/libtorrent/releases
innen leszedni a libtorrent-1.2.12 majd kicsomagolni, és ezt, majd ez kellett leforgatni.

Qbittrrent-nél is picit módosítani kellett c++14 van írva, de csak c++17 fordul le, ez a jó parancs:
./configure --disable-gui --enable-systemd --with-boost-libdir=/usr/lib/arm-linux-gnueabihf CXXFLAGS="-std=c++17"

(#12) Gyilokok


Gyilokok
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom él e még ez a fórum, de én megpróbáltam a leírás alapján megcsinálni mindent. Sajnos nekem ezt a hibát dobja ki amikor indítani és ellenőrizni szeretném a szolgáltatást.

Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[965]: qbittorrent.service: Failed to locate executable /usr/local/bin/qbittorrent-nox: No such file>
Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[965]: qbittorrent.service: Failed at step EXEC spawning /usr/local/bin/qbittorrent-nox: No such fil>
Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[1]: qbittorrent.service: Main process exited, code=exited, status=203/EXEC
Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[1]: qbittorrent.service: Failed with result 'exit-code'.
Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[1]: /etc/systemd/system/qbittorrent.service:1: Assignment outside of section. Ignoring.
Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[1]: /etc/systemd/system/qbittorrent.service:2: Assignment outside of section. Ignoring.
Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[1]: /etc/systemd/system/qbittorrent.service:1: Assignment outside of section. Ignoring.
Mar 08 18:23:42 raspberrypi systemd[1]: /etc/systemd/system/qbittorrent.service:2: Assignment outside of section. Ignoring.
Mar 08 18:23:43 raspberrypi systemd[1]: /etc/systemd/system/qbittorrent.service:1: Assignment outside of section. Ignoring.
Mar 08 18:23:43 raspberrypi systemd[1]: /etc/systemd/system/qbittorrent.service:2: Assignment outside of section. Ignoring.

Nem tudok rájönni mit csináltam rosszul, amikor kb. mindent parancsot másoltam a leírásból.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.